24 MART 2022 PERŞEMBE
Linux İndir

Linux Mint Mobile: nedir ve buna değer mi?

Linux Mint Mobile: nedir ve buna değer mi?

Linux Mint işletim sistemi iPhone, BlackBerry ve Android mobil cihazlara popüler bir alternatiftir. Birçok kullanıcı, bu işletim sisteminin çok daha düşük kaynaklarda çalıştığını ve size mükemmel bir tarama ve web tarama deneyimi sağladığını takdir etti. Buna ek olarak, kullanıcılar açık kaynak kodlı ve hata içermemesi gerçeğini sever. Bu cep telefonu, netbook kullanıcıları ve her zaman yolda olan iş profesyonelleri arasında favoridir. Bu makalede, telefonunuzda Linux tabanlı bir mobil işletim sistemi kullanmanın bazı önemli yararları vurgulanacaktır.

Bu Linux işletim sisteminin mobil cihazlar için temel avantajlarından biri, aynı anda birçok uygulamayı çalıştırabilmesidir. Bu nedenle, en son haber başlıkları için e-postalarınızı veya kısa mesajlarınızı kontrol etmeye devam etmek zorunda değilsiniz. Mint Mobile nedir , tüm önemli olaylardan haberdar olabilir ve toplantıların, telefon görüşmelerinin, konferansların, iş toplantılarının vb. Ayrıca, çoğu insan hareket yerinde e-postaya erişmeyi çok kolay bulur.

Linux mint işletim sistemi çok güvenilir ve güvenlidir. Mint mobile compatibility çoğu kullanıcı ciddi bir sorunla karşılaşmadıklarını bulmuşlardır. Ancak, küçük bir sorun varsa, çok kolay bir şekilde düzeltilecektir. Ayrıca, birçok kullanıcı canlı bir İnternet bağlantısının gücünü deneyimledi. Bu, Mint mobile 5g diğer cep telefonlarından asla aamayacağınız bir şeydir. Her zaman yüksek hızlı bir bağlantıya sahip olacaksınız ve bir telefon geldiğinde asla zor durumda kalmayacaksınız.

Mint Mobil nedir?

  • Mint Mobil, ön ödemeli bir cep telefonu sağlayıcısıdır
  • Daha büyük T-Mobile ağı altında çalışır
  • Mint Mobile planlarıyla, belirli bir ay boyunca peşin ödeme yaparsınız
  • Üç aylık, altı aylık ve yıllık planlar mevcuttur
  • Servis planı ne kadar uzunsa, ortalama olarak aylık maliyet o kadar ucuzdur
  • Mint Mobile ile servis sözleşmesi yoktur
  • Mint Mobile planları 5G, mobil erişim noktası ve rekabetçi veri ödenekleri sunar
  • Evet, kısmen Ryan Reynolds’a ait …

Mint Mobile gerçekten iyi mi?

Mint Mobile, değer söz konusu olduğunda gerçekten kalabalıktan sıyrılıyor. Açıkça söylemek gerekirse, Mint Mobile‘ın planları para karşılığında bir ton veri sunuyor – bazı aylık ödeme yapan rakiplerinden çok daha fazla. Ne hakkında konuştuğumuz hakkında size bir fikir vermek için, Mint’in sınırsız veri planı, Visible Wireless‘tan (muhtemelen ana rakibi) ayda 10 $ daha ucuza geliyor ve AT&TT-Mobile‘daki bir faturalı planın maliyetinin yaklaşık yarısı kadar . veya Verizon. Ücretsiz mobil hot-spotting ve 5G veri hızlarını ekleyin ve Mint Mobile’da paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız.

Sözleşme yok ve basit fiyatlandırma
Ön ödemeli taşıyıcıların çoğu gibi, Mint Mobile‘ın oldukça iyi bir şekilde ne görürsen onu alırsın. Temelde yapmanız gereken tek şey, bir SIM kart sipariş etmek, telefonunuzda etkinleştirmek ve aslında gitmekte fayda var. İmzalanacak sözleşme yok, gizli ücret yok ve eğer isterseniz tek yapmanız gereken hizmet için ödeme yapmayı bırakmak. Elbette, çok aylık ödeme planı, aylarınız dolmadan gemiye atlamaya karar verirseniz, bu ilk yatırımın bir kısmını kaybedeceğiniz anlamına gelecektir – ancak yine de, ödemeyi yapmaktan çok daha tüketici dostu bir kurulumdur. Genellikle daha büyük taşıyıcılardan birinde alınan büyük bir ücret.

Mint Mobile’ın dezavantajları nelerdir?

Birden çok ay için peşin ödeme yapmak zorunda
Çok aylık bir plan için peşin ödeme yapmak önemli bir yatırım olabilir – özellikle bir yıl için kaydolmayı düşünüyorsanız. Örneğin, bir yıllık Mint Mobile sınırsız veri planına kaydolun ve peşin 360 $ ödemeye bakacaksınız. Elbette, planınız süresince tekrar faturalandırılmayacaksınız, ancak bu çoğu insan için tam anlamıyla bir değişiklik değil. Yine de, bir yıl boyunca peşin ödeme yapacak paranız varsa, Mint’e bağlı kalmanız durumunda uzun vadede en ucuz seçenek olacağından bunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Önceliklendirme
Tüm küçük ön ödemeli taşıyıcılarda ( MVNO‘lar) olduğu gibi, Mint Mobile ‘ öncelikten çıkarma ‘ adı verilen bir şeye tabidir. Basitçe ifade etmek gerekirse, Mint Mobile‘ın kullandığı ana ağ – bu durumda T-Mobile, trafik yoğun olduğunda daha küçük ağ kullanıcılarının veri hızlarını kendi müşterilerinin hızları lehine yavaşlatacaktır. Bu, Mint Mobile’a özgü değildir, aslında neredeyse tüm küçük şirketler bu uyarıya sahiptir, ancak genel olarak akılda tutmaya değer. Kilometreniz, yerel ağ trafiğinize bağlı olarak çılgınca değişecektir.

Mint Mobile hangi ağı kullanıyor?

Mint MobileT-Mobile ağını kullanır ancak kendi şirketi olarak bağımsız olarak çalışır. Mint Mobile, genellikle hücresel hizmet sağlayan ancak altyapının kendisine sahip olmayan bir şirket olan ‘MVNO‘ olarak anılan şeydir. Basitçe söylemek gerekirse, iyi bir T-Mobile kapsama alanı elde ederseniz, Mint Mobile ile gitmeye hazır olacaksınız (ayrıca Mint Mobile’ın kapsama sayfasına bakın ).

GSM ağları (AT&T, T-Mobile) ile uyumlu tüm telefonlar, kilidi açık oldukları sürece Mint Mobile ile tam uyumlu olmalıdır. Telefonunuzun uyumlu olup olmadığını görmek isterseniz , Mint sitesindeki bu kullanışlı sayfayı kullanabilirsiniz .

Mint Mobile nasıl bu kadar ucuz?

Geleneksel taşıyıcıların aksine, Mint Mobile ülke çapındaki herhangi bir fiziksel mağazada çalışmaz – bu da muhtemelen işletme maliyetlerini minimumda tutabilmelerini sağlar. Nane ayrıca, esasen daha büyük T-Mobile ağında kiracı olan, muhtemelen kullandıkları ağdaki fiziksel bakım için masraf ödemek zorunda değildir. İşletme ayrıca tarihsel olarak geleneksel yollarla reklam yayınlamak için fazla ödeme yapmadı – bunun elbette şimdi değiştiğini biliyoruz, son zamanlarda çeşitli yüksek profilli TV reklamları yayınlandı.

Muhtemelen Mint Mobile fiyatlandırma sistemi de genel fiyata katkıda bulunan bir faktördür. Cep telefonu planlarını üç, altı veya on iki aylık artışlarla satmak, abonelerin geleneksel ön ödemeli aylık ödeme modeline kıyasla muhtemelen daha yüksek bir oranda alıkonulmasını sağlar ve daha tutarlı bir gelir akışına sahip olmalarına olanak tanır. Durum buysa, yakında diğer taşıyıcılarda bu tür bir fiyatlandırma sisteminin uygulanacağını görmemizin tam zamanı olabilir.

Mint Mobile’ı nasıl deneyebilirim?

Mint Mobile ücretsiz deneme sürümü! Çoğu ön ödemeli taşıyıcıdan farklı olarak, Mint Mobile , hizmetin size uygun olup olmadığını görmek için 7 günlük ücretsiz bir denemeye kaydolmanıza olanak tanır . Tabii ki, sadece 7 günlük olmak ve 250 MB veri, 250 dakika ve 250 metin ödeneği, onu tam olarak en uzun denemeler yapmaz, ancak hey – bu ücretsiz ve şansınızı denemenin harika bir yolu.

Not – Mint Mobile ücretsiz denemesine hak kazanmak için kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekecektir, ancak 7 gününüzün bitiminden sonra denemenizi sürdürmeye karar vermezseniz sizden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

Müşteriler Mint Mobile hakkında ne diyor?

Neyse ki bizim için, internetteki müşteriler kendi Mint Mobile incelemelerini bir dizi sitede bırakmaya oldukça hevesliler – özellikle de hizmetin toplamda 5 üzerinden 4,7 yıldız aldığı Trust Pilot . Sonuç olarak, bu genel olarak oldukça mükemmel bir puan – özellikle Visible ( 1,6 yıldız ), Verizon ( 1,3 yıldız ), T-Mobile ( 1,6 yıldız ) ve AT&T ( 1 yıldız ) gibi diğer taşıyıcılarla karşılaştırıldığında . Bu makaleyi derlerken bu Mint Mobile incelemelerinden epeyce bir kısmını okuyoruz ve şimdiye kadar, beklendiği gibi, genel değerin hizmetle ilgili göze çarpan övgü alanı olduğu görülüyor.

Bununla birlikte, müşterilerin olumsuz bir Mint Mobile incelemesi bıraktığı birkaç örnek bulduk. Bunun gibi Trust Pilot örnekleri ve bu , hizmeti düzensiz ve oldukça yavaş olarak seçti ve ayrıca Mint Mobile alt dizininde başka bir iyi örnek bulduk . Ancak iyi haber şu ki, tüm örneklerle birlikte Mint Mobile müşteri hizmetinin, Mint Mobile incelemeleri aracılığıyla bırakılan herhangi bir olumsuz geri bildirime yanıt vermede proaktif olduğunu gördük.

Mint Mobile’a hangi alternatifleri göz önünde bulundurmalıyım?

Çok değerli ön ödemeli planlar söz konusu olduğunda, Visible Wireless‘ı şu anda Mint Mobile‘ın ana rakibi olarak seçerdik. Görünür, yalnızca bir plan sunar – sınırsız bir veri planı – ancak seçeneklerde eksik olan şey, tamamen sınırsız olması, Verizon 5G ağını kullanması ve ayda yalnızca 25 ABD doları kadar düşük fiyatı alma seçeneklerine sahip olması gerçeğini oluşturur . Normalde aylık 40 ABD doları olarak fiyatlandırılırken, planınızı Party Pay sistemi aracılığıyla diğer üç Görünür müşteriyle birleştirirseniz (sözde bir ‘aile planı’ gibi) ayda yalnızca 25 ABD doları ödersiniz. Açıkçası olağanüstü bir değerdir, ancak Verizon ağı altında olmanın (Mint T-Mobile altında çalışırken) tüm cihazların her iki hizmetle uyumlu olmayacağı anlamına geldiğini belirtmek gerekir.

Hizmeti için aynı T-Mobile altyapısını kullanan Mint Mobile‘a basit bir alternatif için Metro’ya göz atmak isteyeceksiniz. Bu ön ödemeli taşıyıcı, T-Mobile‘ın doğrudan bir yan kuruluşudur ve aylık 40 $ ‘lık 10GB planından başlayarak, bütçesi olanlar için birkaç seçenek daha sunar. Genel olarak, Metro’nun planları, ücretsiz akış hizmeti abonelikleri ve benzeri şeylerle Mint’inkinden biraz daha ‘premium’. Mint Mobile’ın aksine, Metro’nun sınırsız veri planı herhangi bir yumuşak veri sınırı içermiyor, ancak ayda 60 dolardan gelmesi onu çok daha pahalı bir seçenek haline getiriyor.

Başka bir “toplu satın alma” ön ödemeli taşıyıcı arıyorsanız, AT & T’nin ön ödemeli hizmetini de düşünebilirsiniz. 12 aylık plan için ödeme yaparsanız, 8GB plan için ayda sadece 25 $ ‘dan başlar , ancak burada 5G erişimi gibi şeylerden vazgeçmeniz gerekecek. Bu bizim gözümüzde gerçek bir serseri, ancak bölgenizde AT&T ile en iyi hizmeti alırsanız, bütçeniz geleneksel faturalı planlardan daha düşükse kesinlikle daha güçlü bir seçenektir.

Mint Mobile buna değer mi?

Pahalı olmayan, ön ödemeli ön ödemeli bir cep telefonu planı arıyorsanız, o zaman cevap kesinlikle evet – Mint Mobile kesinlikle buna değer. Bir hizmet olarak, kesinlikle en fazla özellik yüklü değil – özellikle rakip taşıyıcılarla karşılaştırıldığında – ancak katıksız değer için kesinlikle biraz dayak gerektiriyor.

Bize göre Mint Mobile, veri tahsisat planlarında – özellikle çoğu insan için Goldilocks bölgesinde bulunması gereken 10GB / ay ve 15GB / ay planları – için özellikle iyi bir değerdir . Tonlarca veriye ihtiyacınız yoksa, bunların her ikisi de iyi seçeneklerdir çünkü genellikle rekabetten ve Mint’in kendi sınırsız planından daha ucuza gelirler.

Bahsetmişken, Mint Mobile sınırsız planı da tamamlandıktan ortalama olarak ayda 10 $ daha ucuza gelen büyük bir değer. Bununla birlikte, 35 GB’den sonraki katı veri hızı sınırları ve sınırlı mobil erişim noktası izni (sadece 5 GB), bazıları için büyük bir dezavantaj olacaktır ve bunu örneğin Visible gibi ‘gerçek’ bir sınırsız veri planı olarak önermek zordur. Yine de, başlangıç kitinin çok ucuz olması nedeniyle nispeten düşük bir giriş engeli ile Mint Mobile kolay bir öneri.

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram