24 MART 2022 PERŞEMBE
Film ve Dizi Trend

En iyi Netflix filmleri * 2022

En iyi Netflix filmleri * 2022

En iyi Netflix Filmleri 2021 Kesintisiz izlemeye değer 30 harika TV filmleri

Şu anda Türkiye’deki en iyi Netflix şovlarını mı arıyorsunuz? Haftalık olarak güncellediğimiz en iyi 30 Netflix şovu listemizin, en son binge saatinizi ararken size rehberlik etmesine izin verin. Netflix yakın zamanda ofis’i kaybetmiş olabilir, ancak aşağıdaki seçimimizde aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda dizi var.

Formula 1Drive to Surviveen iyi Netflix TV filmleri listemizin en son üyesi, ancak kuralı aşmak için başka büyük isimler de var. Stranger Things ve The Crown favorilerimizden ikisidir, bunun yerine Bridgerton veya Cobra Kai gibi yeni ürünler ilginizi çekebilir. Netflix Türkiye, izleyip arkadaşlarınızla veya ailenizle hakkında sohbet edebileceğiniz şovlarla doludur ve bu liste onları bulmanıza yardımcı olacaktır.

The Witcher gibi Netflix Originals‘dan aşağıdaki Breaking Bad gibi büyük filmler kadar her şey var, bu yüzden daha fazla gecikmeyin. Film seçimlerimizden etkilendiyseniz, en iyi Netflix film listemize veya daha az kurgusal bir şey havasındaysanız en iyi Netflix belgesellerine de göz atmayı unutmayın.

Bir VPN ile her yerden Netflix şovlarını izleyin
Ne izlemeyeçalışırsanız çalışın, evinizden uzakta yayın yaparkenbir VPN kullanmak, bağlantınızın güvenli ve anonim kalmasını sağlayacaktır. ExpressVPN, en iyi dereceli sağlayıcımızdır – TechRadar okuyucuları şu anda yıllık bir planla üç ay ücretsiz alıyor ve ilk önce 30 günlük para iade garantisiyle deneyebilirsiniz.

Formula 1: Hayatta Kalmak İçin Sürüş

youtube

Benzin kafaları, bu motorları yeniden çalıştırmanın zamanı geldi. Netflix’in F1 belgesel gösterisinin üçüncü sezonu, geçen yıl diğer sporlar gibi Covid-19 salgınının kurbanı olan 2020 Dünya Şampiyonası’nda izleyicileri perde arkasına çekiyor.

Sürücü hikayeleri ve F1 takımları ve takım arkadaşları arasındaki rekabet, Drive to Survive’ı böylesine büyüleyici bir saat haline getiriyor. Bu açıdan herhangi bir kurgusal drama kadar merak uyandırıcı ve Lewis Hamilton ve Valtteri Bottas’ın benzerlerinin Mercedes takım arkadaşları olmalarına rağmen birbirlerinin başarısını göstermesi ilgi çekici bir izlemeye neden oluyor. Serinin, Romain Grosjean’ın şok edici Bahreyn Grand Prix kazası gibi tehlikeli durumlarla uğraşması, tartışmasız en büyük satış noktası. Diğer prodüksiyonlar bu tür anları aşırı dramatik hale getirebilir, ancak Drive to Survive bu durumları titizlikle ele alıyor.

Netflix’te bulunan sezonlar: 3

Murder Among the Mormons (Mormonlar Arasında Cinayet)

youtube

Netflix‘in gerçek suç belgeselleri genel olarak oldukça karışık bir olaydır, ancak Murder Between the Mormonlar hedefi vurur. Son Gün Azizleri Kilisesi ile ilgili son derece inandırıcı ve imrenilen sahte belgeler yaratan hükümlü sahtekar ve bombacı Mark Hofmann hakkında ve bu belgesel, onun şöhrete yükselişini ve nihai çöküşünü araştırıyor. Bu, gerçek suç ücretlerinden daha az sömürücü ve söz konusu olayların gerçekte düştüğü zaman etrafta olmasaydınız büyüleyici bir hikaye.

Netflix’teki Sezonlar: 1

Good Girls (İyi Kızlar)

youtube

Prestij tarzı ağır dramalarda biraz yandıysanız, bu NBC dizisi mükemmel bir tonik olabilir. Günlük işlerden bıktıkları için suça dönüşen yaklaşık üç kadın (Christina Hendricks, Retta ve Mae Whitman’ın canlandırdığı). Doğal olarak, çok hızlı bir şekilde kafalarını aşıyorlar – ancak suç hırsları yalnızca zamanla büyüyor. Bu harika bir oyuncu kadrosu olan eğlenceli bir şov ve kolay bir izle. Bu ağır zamanlarda Netflix‘in en çok izlenen 10 programında bir fikstür haline gelmesine şaşmamalı.

Netflix’teki Sezonlar: 3

Chappelle’s Show (Chappelle’nin Gösterisi)

youtube

Son derece etkili eskiz şovu Chappelle’s Show, geçen yıl Netflix ABD‘den kayboldu, ancak komedyen Dave Chappelle, serinin sahipleriyle iyi bir ödeme yapan bir anlaşma yaptıktan sonra hizmete geri döndü. Bu , PS2 dönemi Grand Theft Auto’yu gerçek hayatta oynayacağı gibi doğru şekilde tasvir eden en sevdiğimiz skeçlerimizden biri de dahil olmak üzere, bu yenilikçi dizinin inanılmaz şakalar ve yinelenen karakterlerle dolu halinin tadını çıkarabileceğiniz anlamına geliyor .

Netflix’teki Sezonlar: 3

The Sinner (Günahkar)

youtube

Bu popüler suç dizisi, her sezon farklı bir vakaya odaklanıyor ve bu günlerde Kurt Russell ve Jeff Bridges ile neredeyse birbirinin yerine geçebilen Bill Pullman, işkence görmüş dedektif Harry Ambrose‘u oynuyor.

İlk sezonda Ambrose, Cora (Jessica Biel) adlı bir kadın tarafından bir yabancının görünüşte anlamsız bir şekilde öldürülmesini araştırıyor. Hikaye nasıl ortaya çıktığı konusunda biraz mantıksız olsa da, Pullman ve Biel’in performansları bunu incelemeye değer kılıyor.

Sonraki sezonlar diğer vakalara odaklanır ve yeni topluluk kadroları içerir. The Sinner’ın en son üçüncü sezonu, her şey göründüğü gibi olmasa da, sürücünün öldüğü ve bir yolcunun hayatta kaldığı bir araba kazasını araştıran Ambrose’a odaklanıyor. Matt Bomer bu bölümlerde başrolde.

Netflix’teki Sezonlar: 3

Lupin (Centilmen Hırsız)

youtube

Lupin‘ kelimesi aklınıza bir milyon anime filmi yaptırabilir ve bu Fransız dizisi, karakterinin baş kahramanı için tam anlamıyla hırsız karakter Arsène Lupin’i bir ilham noktası olarak kullanır. Omar Sy, güçlü patronunun emriyle hırsızlıktan haksız yere hapse atılan Senegalli bir göçmenin oğlu Assane Diop’u canlandırıyor. Babasının intihar etmesinden on yıllar sonra Assane, Lupin karakterinden esinlenen ‘centilmen hırsız’ becerilerini kullanarak işverenin ailesinden intikam almak için planlar yapar. Bu izlenebilir dizinin arkasında Incredible Hulk yönetmeni Louis Leterrier var – şu anda sadece beş bölüm mevcut, üstesinden gelmeniz uzun sürmeyecek.

Beş bölümün ikinci bölümünün 2021’de Netflix’te düşmesi bekleniyor.

Netflix’teki Sezonlar: 1

Bridgerton

youtube

Julia Quinn‘in romantik romanlarına dayanan bu cesur ve cinsel içerikli Netflix dönemi draması, kısa sürede ‘ton’un konuşması haline geldi. Film, 1813 Londra’da toplar, ihanetler ve ihanetlerle dolu bir sezonda dolaşırken ve ‘dedikodu sayfaları’ bir gecede sosyeteye takılan kişinin itibarını kazanıp bozabilen gizemli Lady Whistledown’u alt etmeye çalışan bir grup genç sosyete grubunu takip ediyor.
Keskin senaryo yazarlığı, kostümler ve renklerle dolu arka planlar ve döneme uygun enstrümanlar üzerinde Taylor Swift veya Ariana Grande’nin şakacı kapaklarıyla büyük ölçüde bir patlama. Çeşitli oyuncu kadrosu, Bridgerton’ın genellikle sıkıcı bir türü modernize etme ve sallama isteğinin altını çizen bir rahatlama.

Her şey pürüzsüz değil, özellikle de cinsel saldırıya karşı ne yazık ki unutulmaz bir olaydaki zahmetli muamelesinde. Gemideki yetenek ve genel olarak sıcak karşılama göz önüne alındığında, şovun kreatiflerinin şovun 2. sezonunda ilişkilerini biraz daha özenle ele alabileceğini umuyoruz.

Netflix’teki Sezonlar: 1

Cobra Kai

youtube

Bir YouTube orijinali olan Netflix, kısa süre önce Karate Kid devam eden TV programı Cobra Kai’nin haklarını eline aldı. Johnny Lawrence’ın (William Zabka) Danny LaRusso (Ralph Macchio) tarafından mağlup edilmesinden 34 yıl sonra geçen film, yeni nesil çocuklara nasıl dövüşüleceğini öğretmek için bir kez daha Cobra Kai dojo’yu açar. Bu, Johnny ve Danny’nin eski rekabetini ateşliyor, Danny bu sefer şovun kötü adamı, orijinal filmin öncülünün akıllıca bir dönüşü.

Karate Kid’i seviyorsanız, bu dizi çok eğlencelidir ve her ikisi de ellili yaşlarında dövüş dublörleri yaptıkları düşünüldüğünde şaşırtıcı derecede mükemmel durumda. 3. Sezon Netflix’te düştü ve Cobra Kai 4. sezon da çalışmalara girdi.

Netflix’teki Sezonlar: 3

Hill House / Bly Malikanesi’nin Perili

youtube

En iyi Netflix korku TV şovu arıyorsanız, The Haunting of Hill House – ardından antolojiye dönüşen The Haunting of Bly Manor’un bu yılki halef dizisi. Hill House, kendilerini ondan uzaklaştıran olayları hesaba katmak için eski evlerine dönen bir aileyi anlatıyor, müthiş bir oyuncu kadrosu (Carla Gugino ve Henry Thomas dahil) tarafından hayata geçirilen, gerçekten dehşet verici birçok anın olduğu bir hikaye.

Bu arada Bly Manor, tamamen aynı ürkütücü boyutlara ulaşmıyor – bu, kendisinde pek çok ürkütücü olayların yaşandığı başka bir dev eski evde dul kalan bazı çocuklara bakan bir Amerikan au çifti hakkındadır, ancak kalbinde gotik bir romantizmdir. ve Hill House’dan takdire şayan şekilde farklı. Her ikisi de Netflix’te art arda izlemeye değer.

Netflix’teki Sezonlar: 2

Big Mouth (Koca ağızlı)

youtube

Big Mouth, Netflix için o kadar başarılı ki, 6. sezon – 4. sezon’a kadar, büyük animasyon komedisini yeniledi, bu arada, Aralık 2020’de düştü. New York’ta yaşarken.

Çocukların her biri, kararlarını etkileyen hormon canavarları tarafından rahatsız ediliyor. John Mulaney, Jordan Peele, Jenny Slate ve Nick Kroll gibi fantastik bir seslendirme sanatçısı topluluğunun yardımıyla bazen oldukça iğrenç ama çok komik. Genel olarak yetişkin animasyonlu komedi hayranıysanız izlemeye değer.

Netflix’teki Sezonlar: 4

The Crown (Taç)

youtube

The Crown, Netflix’in normalde BBC’den gelen bir İngiliz prestij dizisindeki ilk büyük vuruşuydu. Şovun muazzam bütçesi, ilk olarak Claire Foy tarafından oynanan ve en son 3. sezonda Olivia Colman tarafından canlandırılan Kraliçe II. Elizabeth’in hayatının cömert bir tasviriyle sonuçlanıyor.

Gerçek hayatta kraliyet ailesiyle ilgili karışık duygularınız olsa bile, bu dürüst duygu gösterisi izlemeye değer. The Crown 4. sezon – Charles ve Diana’nın ilişkisini keşfediyor ve Margaret Thatcher olarak Gillian Anderson’ı içeriyor – şimdi mevcut ve her zamanki gibi sulu ve çekici. Kraliçe olarak Imelda Staunton’un yer aldığı iki sezon daha planlanıyor ve The Crown’ın 5. sezonu 2022’de bekleniyor.

Netflix’teki Sezonlar: 3

The Queen’s Gambit (Vezir Gambiti)

youtube

Bu yedi bölümlük mini dizi, en son harika Netflix şovu ve satranç konusu heyecan verici gelmese de The Queen’s Gambit, kendini gerçekleştirme, romantizm ve uyuşturucu bağımlılığı masalıyla birlikte dokumayı başarıyor. Yetenekli bir kapıcı tarafından satranç oynamak üzere eğitilmiş bir yetim olan Beth Harmon rolünde Anya Taylor-Joy, becerileriyle erkeklerin baskın olduğu satranç sahnesine meydan okumadan önce. Esasen, yetenekleri ona biraz daha iyi bir hayat veriyor, ama bedelsiz değil.

Satranç oynamayı gerçekten bilmeseniz bile, bu rekabetçi sahneleri The Queen’s Job’da izlemek heyecan verici ve Taylor-Joy, olağanüstü yetenekleriyle sürekli boğuştuğu gerçeğini gizleyen bir karakteri hayata geçirmek için harika bir iş çıkarıyor. bağımlılık. Aynı adlı romandan uyarlanan bu uyarlama, Scott Frank’i, daha önce en iyi Netflix şovlarından bir diğeri olan Batı draması Godless’ı yapan ortak yaratıcılarından biri olarak görüyor.

Bu harika bir Netflix uzun süreli izle: yedi bölüm tam olarak doğru sayı. İzlemeye değer.

Netflix’teki Sezonlar: 1

Bodyguard (Koruma)

youtube

Bodyguard, Bodies’in arkasındaki İngiliz yazar ve yönetmen olan Jed Mercurio’nun ve bağımlılık yapan, koltuğunuzdan çıkmayan polis usulü Line of Duty’nin en son gösterisi. Bununla birlikte, koruma görevlisi (Richard Madden) üst düzey bir politikacıyı (Keeley Hawes) korumakla görevlendirilirken, profesyonel ilişkileri gizli bir aileye dönüşene kadar koruma görevini bir adım öteye taşır.

Serbest bırakıldığı sırada tamamen gerçekçi olmadığı için eleştirildi, ancak Bodyguard’ın acımasız, nefessiz momentumuna kapıldığınız için muhtemelen umursamayacaksınız.

Netflix’teki Sezonlar: 1

Chef’s Table (Büyük İngiliz Fırıncılık Şovu)

youtube

Netflix’in yemek şovları The Chef Show’dan Sugar Rush’a kadar dünya çapında bir performans sergiliyor. İngiltere’den popüler bir ithalat olan bu Great British Baking Show, uzun süredir favoriler arasında ve şu anda sekizinci döngüsünde haftalık olarak sunuluyor. En iyisi olmak için yarışan bir grup amatör fırıncı hakkında; ekmek, bisküvi ve diğer yiyecekler arasında dolaşmak için temalı haftalar var – dramatik olabilir, ancak izlemesi son derece rahatlatıcı bir şov. Birleşik Krallık’ta büyük bir hit olan ABD’li izleyiciler de bunu kabul etti. Bu yılki sunucular Paul Hollywood, Noel Fielding, Prue Leith ve Matt Lucas.

Netflix’teki Sezonlar: 8

Schitt’s Creek

youtube

Kanadalı sitcom Schitt’s Creek, The Good Place ve The Marvelous Mrs Maisel’i Outstanding Comedy Series ödülüne yenerek 2020 Emmy Ödülleri’nde üzüldü. Ve neden olmasın? Eugene ve Dan Levy’nin bir zamanlar şaka olarak satın aldıkları bir şehre taşınmak zorunda kalan zengin bir aile hakkındaki durum komedisi hem komik hem de iç açıcıdır ve Netflix’teki varlığı sayesinde yavaş yavaş büyük bir takipçi kitlesi kazanmıştır. Netflix şimdi dizinin altıncı ve son sezonunu ekledi ve gerçekten en iyi Netflix şovlarından biri.

Netflix’teki Sezonlar: 6

Finally (İyi Yer)

youtube

Finally Netflix, bu yılın başlarında NBC’de bittikten sonra izlemek için öbür dünya temalı sitcom The Good Place’in dördüncü ve son sezonuna sahip. İlk sezon hala en güçlüsü olsa da – büyük bir bükülme, 2. ve 3. sezonların suda ilerlemek için çok zaman harcadığı anlamına geliyor – işlenmemiş şaka yazımı söz konusu olduğunda etrafındaki en komik TV şovlarından biri. Ve dört başrolünün – Eleanor, Chidi, Tahani ve Jason – karakterizasyonu izlemeye devam etmenin nedeni.

Şov, daha önce hiç görmediyseniz, Eleanor Shellstrop’un (Kristen Bell), hayatı boyunca oldukça berbat bir insan olmasına rağmen, ölümünden sonra cennete gönderilmesiyle başlar. Michael (Ted Danson) varlığının idaresi altındaki bir mahallede nasıl sona erdiğinin gizemi, yavaş yavaş çok daha derin bir komploya dönüşür.

Netflix’teki Sezonlar: 4

The Last Airbender (Avatar Son Hava Bükücü)

youtube

Harika modern animasyon dizilerinden biri olarak kabul edilen Avatar: The Last Airbender, seçkin birkaç kişinin elementleri (ateş, su, hava ve toprak) kendi isteklerine göre ‘bükebildiği’ bir dünyada geçiyor. Genç bir çocuk ve halkının sonuncusu olan Aang, dört unsurun hepsini kontrol altına almak ve dünyasının ulusları arasındaki barışı korumak için yolculuk yapacak olan ‘Avatar’dır. Bir çocuk çizgi filmi için biraz fazla yaşlı olduğunuzu düşünseniz bile, anime ile aşılanmış, güzel görünümlü bir dizi, kontrol edilmeye değer.

Devam dizisi The Legend of Korra, Ağustos 2020’den itibaren Netflix’te de mevcut, bu yüzden size göre bir şey çıkarsa geçmeniz gereken çok sayıda bölüm olacak.

Netflix’teki Sezonlar: 3

The Umbrella Academy (Şemsiye Akademisi)

youtube

Netflix, Gerard Way ve Gabriel Bá’nın yarattığı çizgi roman serisinin bu ilginç uyarlamasının da kanıtladığı gibi, harika bir süper kahraman şovu yapmak için Marvel ile işbirliği yapmaya gerek olmadığını gösterdi. Şemsiye Akademisi’nde süper güçlü kardeşler – Hargreeves – evlatlık babaları öldürüldükten sonra yeniden bir araya gelir ve birlikte olası bir kıyametle karşı karşıya kalır.

Elliot Page ve Robert Sheehan’ın beğenilerini içeren mükemmel bir topluluk kadrosuyla, bu havalı ve eğlenceli şov, Netflix’e gelen yeni Marvel içeriğinin eksikliğini neredeyse telafi ediyor. Şemsiye Akademisi 2. sezon da şu anda mevcut, Hargreeves’i tamamen başka bir yere götürüyor ve ilk sezondan bile daha iyi ve The Umbrella Academy 3. sezon şu anda iş başında.

Netflix’teki Sezonlar: 2

The Last Dance (Son Dans)

youtube

İlk olarak ESPN’de yayınlandıktan sonra Temmuz 2020’de Netflix’te yayınlanan The Last Dance, yılın en büyük ve en iyi spor belgeseli. O zamana ait kapsamlı erişim ve görünmeyen görüntülerle bu sekiz bölümlük dizi, Michael Jordan’ın basketbol kariyerine, özellikle 1997-98’de Chicago Bulls için oynadığı son sezonuna odaklanıyor.

Buradaki konuşmacılar arasında takımın durdurulamaz çalışmasındaki rollerini tartışan Jordan’ın kendisi, Scottie Pippen ve Dennis Rodman yer alıyor. Basketbol gerçekten senin işin olmasa bile, bu kadar başarılı bir takımı neyin yarattığına dair buradaki içgörü, perde arkasındaki tatsız çatışmalar gibi büyüleyicidir. Şu anda izleyebileceğiniz en iyi Netflix belgesellerinden biridir.

Netflix’teki Sezonlar: 1

Dark (Karanlık)

youtube

Dark, bir şans verdiğinizde tamamen büyüleyici olan yoğun, zaman yolculuğuyla dolu bir şov. Şimdi tamamlanan bu Netflix bilim kurgu şovunun üç sezonunu da birkaç hafta boyunca tek bir uzun oturumda izlemenizi öneririz, böylece neler olup bittiğini yakından takip edebilirsiniz. Ayrıca bu konu hakkında fazla bir şey okumamanızı da tavsiye ediyoruz: içeri girin ve bu Almanca dizinin ne kadar iyi planlandığını ve oyuncu kadrosuna alındığına şaşırın.

Bu, beyninizi çalıştıracak bir dizi arıyorsanız, şu anda izleyebileceğiniz en iyi Netflix programıdır.

Netflix’teki Sezonlar: 3

New Girl (Yeni kız)

youtube

Netflix ABD’nin tüm yıl boyunca Arkadaşları olmadı, ancak bu sitcom’u kaçırıyorsanız, New Girl muhtemelen yayın hizmetindeki en yakın akrabasıdır. Şaşırtıcı derecede üretken bir 145 bölüm ile New Girl (ilk başta), erkek arkadaşı onu aldattıktan sonra üç sıra dışı ev arkadaşıyla birlikte taşınan Jess (Zooey Deschanel) hakkındadır. Bu ev arkadaşları Nick (Jake Johnson), Schmidt (Max Greenfield) ve Winston (Lamorne Morris).

New Girl, özellikle de birçok bölümle biraz tekrarlanabilir, ancak daha sonraki sezonlar, pilot bölüm yıldızı Coach’un (Damon Wayans Jr) dönüşü ve Deschanel doğum iznini alırken oyuncu kadrosuna Megan Fox’un eklenmesi ile karışıyor. . Arka planda hafif ve eğlenceli bir şey olmasını istiyorsanız, bu en iyi Netflix şovlarından biridir.

Netflix’teki Sezonlar: 7

Hannibal

youtube

Netflix ABD, yayın yapmak için Hannibal’in üç sezonunu da ekledi ve hiç görmediyseniz bir sürpriz içindesiniz. Bu suç gerilim filmi 3. sezondan sonra iptal edilmiş olsa da, aslında önemli değil: Thomas Harris’in yamyam Hannibal Lecter hakkındaki kitaplarının bu uyarlaması tam bir hikaye anlatıyor. FBI profilcisi Will Graham (Hugh Dancy), seri katillerle ilgili davaları çözmek için psikiyatrist Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) ile yakın bir çalışma yürütürken, Lecter gizlice iğrenç suçlar işler.

Yine de şık bir yöntem olarak başlayan şey, 2. sezonda daha karmaşık, serileştirilmiş bir şov haline geliyor. Red Dragon hikayesini uyarlayan 3. sezonda Hannibal, esasen Graham ve Lecter arasında tuhaf ve kanlı bir aşk yaratan harika bir avangart oluyor. Yaratıcı Bryan Fuller, bu şovu kendi stil anlayışıyla özetliyor ve fantastik yardımcı oyuncu kadrosunda Laurence Fishburne ve Gillian Anderson gibi isimler yer alıyor.

Netflix’teki Sezonlar: 3

The Witcher

youtube

Netflix’in ilk büyük fantastik dizisi, bir dizi popüler oyuna zaten uyarlanmış olan Andrzej Sapkowski’nin The Witcher kitaplarından bir uyarlamasıdır . Game of Thrones’un sonunda hayal kırıklığına uğradıysanız, bu bir zevktir. Henry Cavill, onlarca yılı ve uluslar arası savaşları kapsayan bir hikayede canavar avcısı Geralt of Rivia’yı canlandırıyor, ancak 1. sezonun en iyi bölümleri Geralt’ın karanlık bir yaratığa karşı yüzleştiği haftanın canavarı bölümleri. Bunların da genellikle bükülmüş sonları vardır ve bunlar bir zevktir.

The Witcher, Game of Thrones’un denediği şekilde ‘prestij’ TV gibi hissetmiyor, ama bu kötü bir şey değil. Bu, hala son derece pahalı görünen eğlenceli, eğlenceli bir fantezi dizisi. Harika bir yardımcı oyuncu kadrosu ve iyi çizilmiş bir dünya ile, 2021 için hazır olan The Witcher 2. sezonunda heyecanlanacak çok şey var. Ve şovun alışılmadık zaman atlama yapısını takip etmekte zorlanıyorsanız, göz atın. Her şeyi anlamak için Witcher zaman çizelgesi .

Netflix’teki Sezonlar: 1

Queer Eye

youtube

Günümüzün zorlu siyasi ortamıyla başa çıkmanıza yardımcı olacak bir doz iyi hissettiren TV’ye mi ihtiyacınız var? Gezegendeki en havalı beş adamın yardımıyla en iyi olduğun şovu Queer Eye’a bir göz at. Şov 2020’de beşinci sezonuna girecek ve hala bir rutinde sıkışmış insanları alıp, hepimizin olmak istediğimiz kendine saygılı, kendini seven kişiye götürme önermesini seviyoruz. Sezon 5 artık mevcut.

Netflix’teki Sezonlar: 5

American Crime Story (Amerikan Suç Hikayesi)

youtube

FX’in American Crime Story’nin her iki sezonu da Netflix’teki en iyi şovlar arasında yer alıyor, ancak temel aldıkları duruma bağlı olarak ayrı kayıtlar altında listeleniyorlar. İlki, The People Vs OJ Simpson, her iki taraftaki hukuk ekipleri de dahil olmak üzere şok edici cinayet davasının derinliklerine iniyor. Filmde inanılmaz bir kadro, özellikle Sarah Paulson, Sterling K Brown, John Travolta ve mükemmel bir David Schwimmer bulunuyor.

Bu arada ikincisi, Gianni Versace Suikastı, ünlü moda tasarımcısının çılgın katil Andrew Cunanan tarafından öldürülmesiyle ilgili (Darren Criss tarafından korkunç ve heyecan verici bir şekilde hayata geçirildi). Dizi daha sonra Cunanan’ın önceki kurbanlarına ne olduğunu göstermek için yanıp söner.

Her birinin biraz değersiz bir kaplaması olduğunu söylemek doğru ve asla tamamen gerçekçi bir şey izliyormuş gibi hissetmiyorsunuz. Ancak yakın tarihteki şok edici olayların ilgi çekici yorumları ve her biri şu anda yaşadığımız dünyaya ışık tutmak için kullanılıyor.

Netflix’teki Sezonlar: 2

La Casa del Papel

youtube

Garip saçma adın sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Money Heist veya İspanyolca konuşulan ülkelerde bilinen adıyla La Casa del Papel, İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak için Profesör adlı esrarengiz bir figür tarafından bir araya getirilen bir grup suçlu hakkında heyecan verici bir soygun draması. Yoğun karakterizasyon, büyük değişimler ve kariyer yapma performansları ile bu, sizi hemen yakalayacak alışılmadık ve zekice bir soygun programı.

Uzun süredir İspanyolca konuşan bir kitle arasında büyük bir hit olmasına rağmen, Money Heist artık İngilizce konuşulan dünyada da büyük bir izleyici kitlesi buldu. Netflix’e yeni bir dizi bölüm düştü, yani daha önce hiç görmediyseniz izleyebileceğiniz 31 bölüm var, aynı karakter kümesiyle ilgili iki ayrı kapsayıcı hikayeye bölünmüş.

Ne yaparsan yap, varsayılan dublajı kapattığından ve orijinal İspanyolca sesini altyazılı dinlediğinden emin ol. Bu dizi, henüz görmediğiniz en iyi Netflix dizisi olabilir.

Netflix’teki Sezonlar: 2 (dört bölüme ayrılmıştır)

The Crown (Topluluk)

youtube

Rick and Morty’nin ortak yaratıcısının NBC kült komedi favorisi Netflix’e geldi ve ilk yayınlandıktan yaklaşık on yıl sonra yepyeni bir izleyici kitlesi kazanıyor. Bir toplum koleji çalışma grubu hakkındaki bu sitcom, eğitim ortamı hakkında daha geleneksel bir gösteri olarak başlıyor, ancak Topluluk, pop kültür parodileri ve yüksek konsept bölümleriyle denemeye başladığında bir sonraki seviyeye ulaşıyor.

Şovda yeniyseniz, Topluluk kimliğini daha sonraki yıllar için sağlam bir şekilde oluşturan 1. sezonun aksiyon fantezisi ‘Modern Warfare’e kadar izlemeye devam edin. Bazı mevsimler harika (2, 3 ve 5), bazıları oldukça iyi (1 ve 6) ve biri tamamen kaçınmaya değer (4). Bu, bu an için mükemmel bir ara saat. Bunun üzerine olsun.

Netflix’teki Sezonlar: 6

Ozark

youtube

Ozark, derin suç faaliyetlerine sürüklenen görünüşte iyi bir adamla ilgili hikayesi nedeniyle erken dönemlerde Breaking Bad ile karşılaştırmalara çarptı. Ama bu çok farklı bir canavar, özellikle de görsel olarak ayırt edici titiz ortamında değil. Üçüncü sezonunda, bir aile draması olarak kendi yolunu açtı.

Marty Bryde (Jason Bateman), ailesini Missouri’deki Ozarks’a taşır ve burada, eşi Wendy (Laura Linney) de dahil olmak üzere ailesini tehdit eden bir uyuşturucu baronu için 500 milyon dolar aklamak zorunda kalır. Bu karanlık, yetişkinlere yönelik dizi, her sezonun bölümlerini de yöneten komedi duayeni Bateman’ın dramatik bir çığır açan rolü. Bunun için doğru ruh halinde olmalısın, ancak Fargo gibi şovlardan hoşlanırsan, bunu çekici bulacaksın.

Ozark, Netflix’teki en küçümsenen dizilerden biridir ve sadece Wendy’nin karakter gelişimi ve Linney’nin performansı için izlemeye değer.

Netflix’teki Sezonlar: 3

Better Call Saul (Saul’u ara daha iyi)

youtube

Breaking Bad’in ön bölüm ayrımı Better Call Saul, beşinci sezonu şu anda AMC’de yayınlanıyor ve selefi kadar uzun süredir ortalıkta. Muhtemelen 1. sezonun ilk birkaç bölümünü Breaking Bad’in finali etrafındaki yutturmaca dalgasında yakaladınız, ancak bu spin-off’un sonraki sezonlarına aynı düzeyde ilgi göstermeye değer.

Jimmy McGill’in Saul Goodman’a dönüşümü, başta Jimmy’nin ağabeyi Chuck (Michael McKean) olmak üzere, unutulmaz yeni yüzlerden oluşan bir kadroyu bir araya getiren istikrarlı ve hassas bir karakter çalışmasıdır. Ayrıca Breaking Bad’in favorisi Mike Ehrmantraut (Jonathan Banks) ve burada açıklamayacağımız serinin diğer ikonik figürleriyle daha fazla zaman geçirmemizi sağlıyor. Önceki seriden biraz daha kara mizah taşıyan, 2021’de Better Call Saul 6. sezon ile bitmeden önce kesinlikle yetişmeye değer .

Netflix’teki Sezonlar: 4

Sex Education (Cinsel eğitim)

youtube

Gillian Anderson ve Asa Butterfield‘ın daha önce bilinmeyen bir dizi aktörle birlikte oynadığı bu İngiliz komedisi bir zevktir. Butterfield’ın seks terapisti Dr Jean Milburn’un (Anderson) oğlu Otis’i canlandırdığı Moordale Ortaokulu öğrencileri, ebeveynleri ve öğretmenleriyle ilgili. Maeve (Emma Mackey) ile birlikte kendi okul içi seks eğitimi kliniğini açar ve diğer öğrencilere çeşitli konularda yardımcı olur.

Cinsel kimlik ve cinsiyetle ilgili güncel konuları ustalıkla araştıran çok empatik ve iç açıcı bir dizi ve başlaması gerçekten eğlenceli. Sex Education 3. sezonu şimdi çekiliyor ve bunu 2021’de bekliyoruz.

Netflix’teki Sezonlar: 2

Mindhunter (Zihin avcısı)

youtube

David Fincher, House of Cards’ın ilk bölümünü yönettiği için Netflix’e yabancı değil, ancak Mindhunter Fincher’a gidiyor … iyi, tam Fincher. John Douglas’ın aynı isimli kitabına dayanıyor ve işi seri katilleri takip etmek olan bir FBI profilcisinin hayatını anlatıyor. 70’lerde ve daha sonra 80’lerin başında geçiyor ve çoğu zaman gergin karşılaşmalarda ünlü seri katillerle röportaj yapan baş karakter üçlüsünü görüyor.

Fincher de son derece uygulamalı, birinci sezonun dört bölümünü ve ikinci sezonun üçüncü bölümünü yönetiyor. Ne yazık ki, Mindhunter 3. sezon “belirsiz beklemede”, ancak bunun, yönetmenin bugüne kadarki en iyi çalışmalarından biri olduğu göz önüne alındığında, nihai dönüşü için umutluyuz.

Netflix’teki Sezonlar: 3

Stranger Things (Yabancı şeyler)

youtube

Konu televizyon ve film olunca, 80’ler anın nostalji on yılıdır. Film yapımcıları Hayalet Avcıları, deniz kabukları ve Sony Walkman’lere doyamıyor.

Stranger Things, bu çağa bir başka parlak saygıdır. Ağır bir şekilde Spielberg, John Carpenter ve Stephen King’e dayanan hikaye, küçük bir kasaba, bir grup arkadaş, kayıp bir kişi ve tehlikeli bir bilim laboratuvarı etrafında dönüyor. Başka bir şey yazmak, müthiş ürkütücü eğlence dolu bir şovda sayısız kıvrımı açığa çıkarır.

Üçüncü sezon geçen yıl çok popülerdi ve harikaydı ve sonraki her bölüm dizisi, bu çocukların hikayelerine ve arkadaşlıklarına yaptığınız yatırımı derinleştiriyor. Stranger Things’in 4. Sezonu şimdi çekiliyor.

Netflix’teki Sezonlar: 3

Black Whites (Sevgili Beyazlar)

youtube

Kültürel analizinizi biraz mizahla seviyorsanız, Sevgili Beyazlar tam size göre. Logan Browning’in çatışmalı Sam White’da başrol oynadığı Dear White People, Amerika’daki ırk ilişkilerinin zorlu zeminlerinde Obama sonrası ama henüz ırkçılık sonrası değil.

İlk birkaç bölüm çok ağır bir şeye vurmaktan geri döndü, ancak beşinci ve altıncı bölümlere gelince, tarihimizin bu noktasında bu gösteriye neden bu kadar ihtiyaç duyulduğuna dair acı bir fikir edinebilirsiniz. Komik, zeki ve zekice akan Sevgili Beyaz İnsanlar, ABD’deki beyaz olmayan insanların karşılaştığı sorunları keşfetmek, açıklamak, savunmak ve tartışmakla ilgili bir dizi olduğu için Amerikan ideallerine karşı bir saldırı değil.

Netflix’teki Sezonlar: 3

Russian Doll (Rus bebek)

youtube

Orange Is The New Black’den Natasha Lyonne, bu karanlık komedide 36. doğum günü partisini gerçeküstü bir zaman döngüsünde ölmeye ve yeniden yaşamaya devam eden Nadia rolünde, tıpkı Groundhog Day gibi.

Yaşamak ve ölmekle ilgili alaycı ve esprili incelemesiyle Russian Doll, kahkaha-yüksek sesli neşe ve yıkıcı üzüntü arasında hızla geçiş yapıyor – izlenmesi gereken bir şey. Haziran 2019’da Netflix, hak ettiği gibi, Russian Doll’u ikinci sezon için yenilediğini duyurdu.

Netflix’teki Sezonlar: 1

Bojack Horseman (Bojack Süvari)

Bojack Horseman altı sezonluk serisini yeni tamamladı ve finali, yazarlarımızdan birini hafta sonunun çoğunda gözyaşları içinde bıraktı.

Alkolizm, toksik ilişkiler ve aile sorunları ile mücadele eden yıkık dökük aktör Bojack’in hayatının ardından, dizi yürek parçalayıcı olabileceği kadar iç açıcı da. Endişelenenler için hava onlar için çok karanlık olabilir, korkmayın – her şeyi dengede tutacak bir sürü şakacı mizah, kelime oyunu ve çarpıcı animasyon var.

Netflix’teki Sezonlar: 6

Kötü kırma

Walt ve Jesse’nin zorladığı meth’den daha bağımlılık yapan Breaking Bad, televizyonu art arda izleyen muhteşem bir film. İlk olay basittir: Heteroseksüel bir öğretmene kanser olduğu söylenir ve ailesini mümkün olan en iyi yaşamla terk etmesini sağlamak için uyuşturucu yapımına ve ticaretine yönelir.

Sonunda oldukça iyi olduğu için deliliğinin bir yöntemi var. Yaratıcı Vince Gilligan çok iyi bir karakter grubu yarattı, şu anda aynı dünyayı tartışmalı olarak benzer yüksekliklere ulaşan ve ayrıca Netflix’te de bulunan Better Call Saul ile yeniden araştırıyor. Netflix ayrıca 2019’un sonlarında Jesse’ye odaklanan El Camino adlı bir film yayınladı.

Netflix’teki Sezonlar: 5

Her yerden güvenle yayın yapın – en iyi Netflix VPN‘i keşfedin.

Netflix'te gizli içeriklere ulaşmak için Netflix gizli içerikler sayfamıza bakabilirsiniz.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram