24 MART 2022 PERŞEMBE
Teknoloji

En iyi VPN hizmeti * 2022

En iyi VPN hizmeti * 2022

Mükemmel VPN‘inizi mi arıyorsunuz? Buradan daha fazla bilgi edinin ve en iyisini seçin

VPN, sizi çevrimiçi ortamda daha anonim yapmanıza yardımcı olan, internet kullanımınızı şifreleyen ve dizüstü bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı başka bir yerde olduğunu düşünmek için etkili bir şekilde kandırmanıza olanak tanıyan bir yazılım parçasıdır. Ve merak ediyorsanız.. ‘sanal özel ağın’ kısaltması!

Vpn Chrome Kısacası, gerçekten kullanışlı, günlük bir araçtır ve piyasadaki en iyi VPN indir hizmetini seçerek, dizüstü bilgisayarınızı, PC‘nizi, cep telefonunuzu – hatta free vpn oyun konsolunuzu – potansiyel olarak oyunun kurallarını değiştiren bir yazılımla donatmış olacaksınız.

Birçoğu için, bir VPN hizmeti indirmek tamamen gizlilikle ilgili olacaktır. Bunları, çevrimiçi hayatınızı meraklı gözlerden tamamen anonim tutmaya yardımcı olmak için kullanmak isteyebilirsiniz – özellikle de çoğumuz evde çalışırken veya okuldayken. Belki de hevesli bir işkencecisiniz ve ISS’nizin bilmesini istemiyorsunuz. Ya da belki de hükümetinizin kaçınmak istediğiniz gözleri.

Ancak en iyi VPN‘ler aynı zamanda IP adresinizi tamamen farklı bir şehir veya ülkedeki bir VPN ile değiştirmenize izin verdiği için, bu hizmetler çok daha geniş bir kullanım alanına sahip. VPN‘ler, örneğin Netflix‘teki tüm şovlara ve filmlere ve daha fazlasına erişmek isteyen yayıncılar için harikadır. Tatildeyseniz ve favori uygulamanızın yasak olduğunu fark ederseniz (Küba, Türkiye, Çin ve diğer ülkelerdeki internet sansürünün bir kısmını düşünün), çevrimiçi bir VPN interneti alıştığınız şekilde kullanmanıza izin verecektir. Ve bu sadece başlangıç için…

Bu makalede size göstereceğimiz ilk şey, dünyadaki en iyi VPN‘lerin kesin listemizdir. Ancak kaydırmaya devam edin, ayrıca yeni yazılımınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak daha fazla ipucu keşfedeceksiniz.

Günümüzün en iyi VPN hizmetleri

 1. ExpressVPN
  TechRadar, 200’den fazla en iyi VPN sağlayıcısını test etti ve şu anda tam bir numara ExpressVPN. Tüm kutuları işaretler – hızlı sunucu bağlantıları, bazı ciddi güvenlik bilgileri ve kullanımı gülünç derecede kolaydır. Basitçe söylemek gerekirse, alabileceğinizin en iyisidir ve 30 gün boyunca risksiz deneyebilirsiniz .
 2. NordVPN
  dünyasındaki en büyük isim NordVPN özelliklerle doludur, birçok yayın hizmetinin engelini kaldırır ve ‘Çift VPN‘ güvenliği ve bağımsız olarak denetlenen kayıt tutmama politikası gibi ekstra gizlilik avantajlarına sahiptir. Ve şu anda, iki yıllık planına kaydolduğunuzda size fazladan bir ay, bir yıl veya iki yıl daha fazla ücret verecektir .
 3. Surfshark
  Yukarıdakilerin en iyisine gitmektense bir pazarlık kapmakla ilgileniyorsanız, Surfshark kısa listenizde olmalıdır. Ayda sadece 2,50 ABD Doları / 2 £ / 3,50 ABD Doları’ndan, kullanımı çok kolay olan ve TechRadar’ın favorisi haline gelen harika, premium bir seçenektir.

VPN Nedir?

Dediğimiz gibi VPN, popüler bir internet güvenlik yöntemi olan ‘sanal özel ağ‘ anlamına gelir. Hem özel hem de genel ağlara bir güvenlik katmanı eklemeyi amaçlayan teknolojileri içerir. Bunlar geniş bant ve internet bağlantı noktalarını içerir.

Bu nedenle VPN‘ler, kullanıcıların – ister birey, ister bir kuruluşun veya işletmenin parçası olsun – özel bir ağın gizliliğini korurken veri gönderip almasına olanak tanıyan, daha geniş internet içinde güvenli ve özel bir çözümdür.

Bu, özel dahili sistemlere erişimin keyfini çıkarmak için şirket ağınıza güvenli bir “tünel” oluşturmak için birini kullanabileceğiniz anlamına gelir, ancak aynı zamanda çevrimiçi olarak tam bir gizlilik içinde gezinebileceğiniz ve başka türlü elde edemeyeceğiniz Netflix veya senin kullanarak BBC iPlayer için VPN .

VPN bağlantınızdan geçen tüm trafik güvenlidir ve teoride hiç kimse tarafından engellenemez, bu da web’de özel olarak (ancak her zaman anonim olarak değil) gezinmenin en güvenli ana yolu olmasını sağlar.

VPN kurulumlarının yalnızca tüm zincirin en zayıf halkası kadar güvenli olduğunu unutmayın. Dolayısıyla, cihazınız halihazırda kötü amaçlı yazılımlarla tehlikeye atılmışsa, iyi bir antivirüs olsa bile, bir VPN kullanmak sizi casusluktan kurtarmaz.

VPN’inizi kullanmanın 10 kullanışlı yolu

Dışarıdaki çoğu VPN hizmetinin her şeyden önce web sitelerinde güvenlik hakkında konuştuğunu göreceksiniz. Ancak modern zamanlarda bundan çok daha fazlası haline geldiler. En popüler VPN kullanımları şunlardır:

 • Daha güvenli halka açık Wi-Fi: Otel, havaalanı veya alışveriş merkezinde halka açık Wi-Fi kullanırken başkalarının verilerinize ve kimliğinize kirli ellerini sokma riskini almayın. Bir VPN’e geçin ve yaptığınız her şeyin şifreli olduğundan emin olun
 • Yabancı Netflix engelini kaldırın: Şirketin Hüküm ve Koşullarında kesin olarak izin verilmez, ancak bir VPN, henüz ülkenizin Netflix’ine inmiş olan filmi veya şovu izlemenize yardımcı olabilir, ancak dünyanın başka bir yerinde mevcut olduğunu bilirsiniz.
 • Sansür uygulanan ülkelerde tam internet erişimi: Çin, Hindistan, BAE, Rusya, Türkiye, Küba ve daha pek çok ülkedeki hükümetler belirli hizmetleri ve siteleri engeller – WhatsApp, Facebook, YouTube ve hatta Google’ı düşünün! Tatil veya iş için bu ülkelerde bulunuyorsanız VPN’ler bunlara erişmenize yardımcı olabilir
 • Güvenli torrent: Torrent kullanma alışkanlıklarınız tamamen yasal olsa bile, P2P doğası, verilerinizi çalmaya çalışan insanlara maruz kalma riskiniz olduğu anlamına gelir. Torrent kullanırken bir VPN’i açmak, verilerinizin şifrelenmiş ve kimliğinizin güvende kalmasına yardımcı olacaktır.
 • Spor akışı: Ülkeniz boks, futbol, basketbol veya kriket maçını göstermiyor mu? Hangi ülkenin olduğunu öğrenin ve oradaki bir sunucuya girmek için bir VPN kullanın ve o ülkedeymişsiniz gibi izleyin
 • Evden çalışma: Covid-19 ile ilgili kilitlenme, evden çalışan giderek daha fazla insan için bir katalizör oldu. Bireyler ve işletmeler bir VPN ile çevrimiçi ortamda daha güvenli kalmalarını sağlayabilir
 • Daha ucuz tatiller: Muhtemelen daha önce uçuşların ve otellerin IP adresinize bağlı olarak farklı miktarlarda ücretlendirebileceğini duymuşsunuzdur. Neyse ki, bir VPN IP adresinizi maskelemeye veya değiştirmeye yardımcı olabilir …
 • Daha hızlı internet: İnternet hızınızı yalnızca bulunduğunuz yere göre yavaşlatan bir yerdeyseniz, tamamen başka bir yere coğrafi sahtekarlık yapmak, yavaşlamadan kaçınmanıza yardımcı olabilir.
 • Daha iyi oyun oynama: Çevrimiçi oyun oynarken kimliğinizin korunduğundan emin olmanın yanı sıra çoğu VPN sağlayıcısı sizi zahmetli DDoS saldırılarına karşı da koruyacaktır.
 • Sosyal medya engelinin kaldırılması: Okullar ve ofisler, sosyal medyayı ve oyun sitelerini engelleyerek onları kullanamayacağınız için çok kötü sporlar olabilir. Tamamen farklı bir konumdaki bir VPN sunucusuna atlamadığınız sürece

En İyi VPN SSS

2021 için en iyi VPN nedir?

Şu anda, ExpressVPN en iyi VPN listemizin başında geliyor . Bunun nedenleri çoktur (ve bu makalede derinlemesine incelenmiştir), ancak kısaca güvenilir, hızlı sunucu bağlantıları sunmasıdır; güvenlik zekaları ile dolu; masaüstümobil veya diğer cihazlarda kullanmak bir zevktir; engellenen web sitelerinin ve akış hizmetlerinin kilidini açma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir; ve beklenmedik bir durumda zorluklarla karşılaşırsanız, 7 gün 24 saat hizmet veren harika, insan müşteri desteğine sahip olursunuz.

VPN nedir?

Yine de kendinize soruyorsunuz: “Tamam, ama VPN nedir? “. VPNinterneti güvenli, şifrelenmiş tüneller aracılığıyla kullanmanıza izin veren bir yazılım parçasıdır. Bu, meraklı gözlerin paylaştığınız herhangi bir bilgiyi veya kişisel veriyi ele geçiremeyeceği anlamına gelir, ancak IP adresinizi dünyanın başka bir yerine taklit etmenize izin veren ikinci bir işlevi vardır – yurtdışından spor ve TV şovlarını izlemek ve kısıtlanmış web sitelerinin engelini kaldırmak için kullanışlıdır. .

VPN satın almak için en uygun zaman ne zamandır?

Dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, şilteler ve daha fazlası gibi çoğu ürün için, genellikle Kara Cuma anlaşmaları veya diğer satış etkinlikleri gerçekleşene kadar beklemenizi öneririz . Ve en iyi VPN sağlayıcıları bu satış sezonlarına alışmaya başlarken , tüm yıl boyunca neredeyse sürekli olarak bazı mükemmel VPN teklifleri var – bu yüzden beklemek zorunda olduğunuzu düşünmeyin.

VPN’ler nasıl çalışır?

VPNinterneti daha güvenli, daha özel ve daha rahat hale getirmek için tasarlanmıştır ve bunu sizinle erişmek istediğiniz site veya hizmet arasında güvenli bir bağlantı oluşturarak yapar. Sizinle site veya hizmet arasındaki tüm trafik şifrelenmiştir, bu nedenle başkaları için anlamsızdır.

Bunun gerçekleşmesi için bir VPN internet trafiğinizi alır ve kendi sunucuları üzerinden yeniden yönlendirir – yani şöyle gitmek yerine:

Cihazınız -> web sitesi

Ve yine şöyle geri dönelim:

Web sitesi -> Cihazınız

Bu böyle devam ediyor:

Cihazınız -> Güvenli VPN sunucuları -> Web sitesi

Ve yine şöyle geri dönelim:

Web sitesi -> Güvenli VPN sunucuları -> Cihazınız

Bu sadece güvenliği artırmakla kalmaz – bunu yapmanın ana nedeni bu olsa da – aynı zamanda bulunduğunuz yeri de gizler. Bilgisayarınız, akıllı telefonunuz, tabletiniz veya oyun konsolunuz Londra’da olabilir, ancak web sitesi söz konusu olduğunda New York’tan veya Mumbai’den veya Napoli’den bağlanıyor olabilirsiniz.

Bu, VPN‘lerin ayrıca gizliliğinizi koruyabileceği ve bir sitenin bir şeyi görmenize veya duymanıza izin verip vermeyeceğine karar vermek için konum bilgilerinizi kullandığında “coğrafi engelleme” yapabileceği anlamına gelir.

VPN’e neden ihtiyacım var?

Bir VPN‘e ihtiyaç duymanızın pek çok nedeni vardır. En önemlilerinden biri, özellikle dışarıdayken veri güvenliğidir. Otobüs terminali, tren istasyonu, kafe veya havaalanı gibi halka açık bir yerde bir Wi-Fi erişim noktasına ne sıklıkla bağlandınız? Wi-Fi bağlantı noktaları özellikle güvenli şeyler değildir, ancak bir VPN ile, çevrimiçi bankacılığınızı yaparken veya patrona çok gizli dünya hakimiyet planlarınızı gönderirken kimsenin kulak misafiri olmayacağından emin olabilirsiniz.

Bir VPN sizi, insanların verilerini ve / veya kişisel bilgilerini çalmak için tasarlanmış, ikna edici görünümlü Wi-Fi bağlantı noktaları olan sahte bağlantı noktalarından korur. Bağlansanız bile verileriniz ele geçirilemez.

VPN‘ler ayrıca konumunuzu gizleyerek gizliliğinizi koruyabilir. Bazılarımız için bu, her yerde bulunan izleyicilerin bizi internette bizi takip etmesini engellediği ve seyahat ederken coğrafi engellemeyi aşmamızı sağladığı anlamına gelir – bu kutu setini yakalamak istiyorsanız ancak aynı ülkede değilseniz kullanışlıdır. Aboneliğiniz. Ancak diğerleri için hayat kurtarıcıdır, çünkü sansürden ve hükümetin iletişimi izlemesinden kaçınır. VPN, bir yüklemenin kaynağını veya bir kişinin hangi web sitelerini ziyaret etmiş olabileceğini belirlemeyi çok daha zor hale getirir.

Bir VPN için ödeme yapmalımıyız?

Bazı şirketler artık size hiçbir maliyeti olmayan temel bir hizmet sunuyor. Öyleyse, ücretsiz VPN hizmetleri, ücretli meslektaşları kadar iyi mi?

Kısaca.. hayır. Beklediğiniz gibi, yakalamalar vardır ve bunlar genellikle bir veri sınırı ile başlar. TunnelBear VPN‘in ücretsiz planı, örneğin sizi ayda 500MB ile sınırlar.

Ücretsiz ürünler ayrıca tipik olarak kullanım kısıtlamalarına sahiptir. Çoğu şirket, tüm bant genişliğini torrentlere çekmenizi istemez, bu nedenle ZPNP2P‘yi engellemede tipiktir. Sonra reklamlar, oturum sınırları ve genel hizmet seviyesi anlaşmasının eksikliği var: ücretsiz, herhangi bir örtük garantiyle gelmediği anlamına gelir.

Ücretsiz planları vardır belki ara sıra gezi dizüstü bilgisayarınızın kablosuz hotspot trafiğini korumak – – o zaman, basit ihtiyaçları için para cezası ama daha gelişmiş bir şey arıyorsanız, ticari bir ürün en iyisidir.

Nasıl VPN edinebilirim?

Neyse ki, yeni VPN’inizi indirmek ve kurmak, nasıl çalıştıklarını anlamaya çalışmaktan çok daha kolay! Yukarıda listelenen en iyi VPN’lerin tümü, masaüstünde başlamayı gerçekten hızlı hale getirir veya mobil cihazdaysanız, bunun yerine App Store veya Play Store’a gidip oradan indirebilirsiniz.

Genellikle fiyatlar aylık efektif maliyetlerinde belirtilir, ancak tutarın tamamını peşin olarak ödemeniz gerekeceğini unutmayın.

Kurulduktan sonra, seçtiğiniz web tarayıcısına uzantılar ekleyebilir ve çeşitli cihazlarınıza işlevsellik eklemeye devam edebilirsiniz. Bu, elbette bilgisayarınızı ve cep telefonunuzu, aynı zamanda oyun konsolunuzu, tabletinizi, TV yayın cihazlarınızı – hatta internet yönlendiricinizi içerir.

VPN’ler yasal mı?

VPN’ler dünyanın çoğu yerinde yasaldır, ancak bazı ülkeler ya VPN’leri tamamen yasaklamıştır ya da kullanımlarına çok ciddi kısıtlamalar getirmiştir. Bu yasaklar, oraya seyahat eden insanlardan daha çok orada yaşayan insanlarla ilgilidir: Turistlerin otel Wi-Fi ağlarını güvence altına almak için bir VPN çalıştırdığı için kandırıldığının farkında değiliz, ancak açıkça dikkatli olmak akıllıca olacaktır. daha baskıcı rejimlerde.

VPN kullanımını kısıtlayan ülkelerde, genellikle onaylanmış ve onaylanmamış olanlar arasında bir fark vardır. Örneğin, Çin’de VPN’ler Çin hükümeti tarafından onaylanmalıdır, bu da faaliyetlerinizi Çin hükümetinden gizlemek için güvenmeniz gereken son şeyler olduklarını gösterir. Onaylanmamış birini kullanırsanız, ağır para cezasına çarptırılabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde, yarım milyon dolardan fazla para cezasına çarptırılabilirsiniz ve / veya herhangi bir VPN kullandığınız için hapse atılabilirsiniz. Rusya’da da benzer bir hikaye, İran’da onaylanmamış bir VPN kullanmak sizi hapse atabilir. Uganda’da ISP’ler tüm VPN hizmetlerini, Umman onaylanmayanları ve Irak, Beyaz Rusya ve Türkmenistan tüm VPN’leri yasaklar. Kuzey Kore de öyle.

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram