24 MART 2022 PERŞEMBE
Haberler

Yeni TikTok Dolandırıcılığı Ücretsiz Steam Oyunları Sunuyor: Nelere Dikkat Edilmeli

Yeni TikTok Dolandırıcılığı Ücretsiz Steam Oyunları Sunuyor: Nelere Dikkat Edilmeli

Bir süredir internette dolaşan Yeni Tik Tok dolandırıcılığı şimdi ne yapacaklarını merak ediyor. Cevap çok basit. O şeyden tamamen kurtul. Bu oyunu satan herkesi izlemek için bir e-posta bulucu veya bir tür arama motoru kullanmanız gerekir. Daha sonra onlarla iletişime geçmeniz ve aldığınız e-postanın gerçekten bir aldatmaca olduğunu fark ettiğinizi ve paranızı geri istediğinizi bildirmeniz gerekecektir.

Bugünlerde çevrimiçi olarak ücretsiz nakit almak isteyen o kadar çok insan var ki, bu dolandırıcılıklardan birinin kurbanı olursanız son derece dikkatli olmalısınız. İnsanların kullandığı bir yöntem, e-postaları görmezden gelmektir. Birinin bir aldatmaca konusunda neden ayrık olmak istediği anlaşılabilir, ancak bu sadece işleri kendiniz için daha zor hale getirecektir. Onlara e-postanın meşru olup olmadığını soran basit bir not gönderin ve değilse sadece silin. Kişiden gelen başka mesajlara bile yanıt verme, çünkü çoğu zaman göndermeye devam edecek ve daha da anonim hale geleceksiniz.

Sizin için başka bir seçenek, e-postayı FTC’ye bildirmeniz yeterlidir. Bu, tüm e-posta dolandırıcılıklarını düzenleyen ve konuyu hızlı bir şekilde temizlemede büyük bir yardım sunan federal ajanstır. FTC web sitesine giderek, “FTC Dolandırıcılığı” sekmesine tıklayarak, basit bir rapor doldurarak ve ardından onlara göndererek bunları kolayca bildirebilirsiniz. Orada bildirirseniz ve olumlu bir yanıt alamazsanız, size daha fazla huzur sunabilecek başka bir siteye geçin.

TikTok’ta Bedava Steam Oyunları? Bu bir tuzak…

Ücretsiz oyunların cazibesi her zaman büyük bir çekiciliğe sahiptir. Yeni oyunlar pahalıdır, özellikle büyük lig oyun geliştiricilerinin AAA oyunları. DLC’yi ve belki de bir oyun geçişini hesaba kattığınızda, oyun trendlerine ayak uydurmak için yılda birkaç kez büyük paralar harcamayı düşünüyorsunuz.

Tabii ki, bu birçok insanın ayrılmayı düşünmesi için çok fazla, bu da TikTok’un ücretsiz Steam oyunları gibi dolandırıcılıklarının tam olarak nasıl yayıldığıdır.

Bu sefer Malwarebytes blogu , çok sayıda hesabın, çok popüler olan, uzayda kimlerin dövüldüğü çok oyunculu oyun Aramızda ve şirin battle royale çok oyunculu oyunu Fall Guys’ı hedeflediğini bildiriyor .

Malwarebytes ekibi, bu iki oyuna ücretsiz erişim kodlarının reklamını yapan çok sayıda hesap buldu. Ücretsiz indirmeler, ücretsiz DLC ve diğer ücretsiz içerikleri gösteren web sitelerini gösteren videolar yüklenir ve kullanıcılara ücretsiz süre sona ermeden veya ücretsiz CD anahtarları bitmeden gelip indirmelerini önerir.

Gerçekte, tüm bu sahte web siteleri, insanları kötü niyetli bir indirmeyi kabul etmeye ikna etmek için tasarlanmış kötü amaçlı reklam şemalarının bir parçasıdır. İndirmek için ücretsiz CD anahtarını seçtikten sonra kullanıcılara bir CAPTCHA sunulur. CAPTCHA zararsız görünse de aslında kötü amaçlı yazılımı cihaza gönderir.

TikTok’ta “ücretsiz Steam oyunları” aranması, benzer adlara sahip yüzlerce hesabın ücretsiz oyun beklentisiyle kullanıcıları cezbetmeye çalıştığı sorunun boyutunu ortaya koyuyor.

TikTok Steam Dolandırıcılıkları Yeni Bir Şey Değil

Fall Guys ve Aramızdakiler şu anda dolandırıcılar için moda. Aramızda satın almak çok pahalı olmasa da, bazı insanlar oyunun değiştirilmiş bir “hile” versiyonunu indirecek kadar ileri gitmek için kazanmak için her yolu deneyecekler. Tersine, Fall Guys yeni satın almak için çok daha pahalıya mal oluyor (yazarken yaklaşık 20 $) ve birçoğunun bir oyuna harcayacak kadar parası olmayacak genç bir izleyici kitlesi arasında popüler. Her iki durumda da dolandırıcılar bir açı bulabilir.

Ancak TikTok dolandırıcılıkları yeni değil. Herhangi bir popüler Steam başlığında, kullanıcıları paralarından ayırmaya veya bilgisayarlarına arka kapı olarak kullanmaya çalışan dolandırıcılar vardır.

Diğer TikTok oyun dolandırıcılıkları, Fortnite veya CS:GO gibi oyunlar için sahte görünümlerin yanı sıra hesabınızı ve içeriğini çalmaya çalışan sahte bağlantıları içerir.

TikTok’ta Nasıl Güvende Kalınır ve Steam Dolandırıcılığından Kaçının

En büyük kırmızı bayrak, her zaman, normalde onlarca dolar veya daha fazlaya mal olan bir şeyi ücretsiz olarak veren kişidir. Bu kadar çok şeyi bedavaya vermeyi nasıl göze alabilirler?

Yapamazlar cevap.

Dolandırıcılar, TikTok’un ortalama izleyici yaşının yanı sıra hedefledikleri oyunlar konusunda akıllıdır. Tüm TikTok kullanıcılarının yüzde 25’inden fazlasının 19 yaşın altında olduğu göz önüne alındığında, herhangi bir kurbanın neye bulaştığını anlamama ihtimali çok yüksek.

Çocuklarınızla TikTok’ta neye baktıklarını konuşmak için biraz zaman ayırmak önemlidir, en azından platformda çok sayıda yetişkin içeriği olduğu için, ücretsiz Steam oyun dolandırıcılığını boşverin. Ancak daha spesifik olarak, siz ve çocuklarınız arasında sosyal medya alışkanlıkları hakkında bir diyalog açmak, katılan herkes arasında daha fazla anlayışı teşvik edecektir. Dikkat etmeleri gereken dolandırıcılık, bu ücretsiz Steam oyun dolandırıcılığının nasıl çalıştığı ve nasıl güvende kalınacağı konusunda onlara bazı pratik ipuçları bırakabilirsiniz.

Ne de olsa, cihazını tamir edecek ya da başka birine çözmesi için ödeme yapmak için cebinize uzanacaksınız.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram