24 MART 2022 PERŞEMBE
Nasıl Yapılır?

Yapay zekayı kenara nasıl getirebilirim?

Yapay zekayı kenara nasıl getirebilirim?

Dijital dönüşümlerhibrit bulutlar, konteynerler ve yapay zeka gibi önde gelen kurumsal teknolojiler tarafından enjekte ediliyor. Yapay zeka örnekleri Hızlandırmaya ek olarak , geleneksel veri merkezi ve genel bulut dışındaki milyonlarca uç noktadan merkezi olmayan veri ve uygulama işleme ekleyen 5G de ekleniyor .

Yapay zeka Nedir, Ancak dönüşüm ve modernizasyon, gelişmiş kurumsal performans, verimlilik ve çeviklik sağlarken, giderek daha karmaşık hale gelen bu altyapılar, özellikle AI iş yükleri için veri yönetimini ve kullanılabilirliği de karmaşık hale getiriyor. Örneğin, Yapay zeka uygulamaları  dış kaynaklardan gelen dışsal verilerden bahsetmek yerine ağın kenarından veri yakalamak genellikle verileri taşımak ve kopyalamak anlamına gelir – bu yalnızca zaman alıcı ve pahalı olmakla kalmayıp aynı zamanda yeni risk, yönetişim ve güvenlik sorunları.Yapay zeka Nedir makale

Bugün, Yapay zeka teknolojileri Nelerdir bu zorluğun üstesinden gelmenin birkaç yolundan biri, denklemi tersine çevirmek ve Yapay zeka kullanım alanları verilere aktarmaktır, tersi değil. Ama bunu söylemek yapmaktan daha kolay. Bunu yapmak ve bütünsel veri toplamayı gerçeğe dönüştürmek için işletmelerin kapsayıcıya alınmış ve hibrit bulutları destekleyen temel bir veri depolama katmanına ihtiyacı var.

AI canavarını beslemek

Yapay zeka Tarihçesi, “AI Merdiveni” adını verdiğimiz dahili bir stratejimiz var. Dört kritik “basamağı” tanımlayan başarılı uygulamalar için bir çerçevedir: şirketiniz genelinde veri yakalama / toplama, veri organizasyonu, analitik ve infüzyon. Temelde, her basamağa hizmet eden ve şirketlerin yapay zekalarını herhangi bir ortamda, şirket içi, genel bulut, özel bulut ve uçta tam anlamıyla her yerde çalıştırmasına olanak tanıyan temel bir veri depolama katmanı olan bir yapı vardır. Bunun nedeni, bu katmanın, konteyner tabanlı yönetim yazılımı ve Red Hat OpenShift orkestrasyonu ile yüksek performanslı ve yüksek kapasiteli sistemleri sentezleyebilmesidir.

Kapsayıcı yazılımını kumaşa dokunduğunuzda, veri hizmetlerinin hibrit bulutlarda kolaylıkla ve hızla ve tek bir kod tabanında oluşturulmasını ve çalıştırılmasını sağlar. Sonuç olarak, sadece birkaç yıl önce imkansız olduğu düşünülen şeyler yalnızca mümkün olmakla kalmayıp aynı zamanda standart da olabilir – küresel veri kullanılabilirliği, işbirliği , veri esnekliği ve güvenlik gibi şeyler .

Şimdi Yapay zeka nedir pdf şirket içinde, bulutta ve uçta çalışan tek bir yazılım tanımlı depolama katmanı eklemeyi düşünün. Bu yazılım tanımlı depolama altyapısı artık uç, veri merkezi ve genel bulut altyapısını tek bir veri gölünde birleştiren tek bir küresel ad alanı sağlayabilir. Böyle bir altyapı mevcut olduğunda, uygulamalar nerede çalıştıklarına bakılmaksızın aynı verilere ve tümü tek bir veri kopyasıyla erişebilir. Politikaları ve erişimi kontrol etmek için veri yönetimi yazılımıyla tamamlandığında, pahalı kopyalar oluşturma ihtiyacını ortadan kaldırabilir ve bu da GDPR, güvenlik tehditleri ve veri ihlalleri gibi uyumluluğa maruz kalma riskini azaltır. Ayrıca, yapay zeka iş yükleri için tek bir doğruluk kaynağı sunarak, verilerin biçimleriyle ilgili kafa karışıklığını ortadan kaldırır.

Vakıf Dökme

Bu temel veri depolama katmanı, hibrit bulutları ve küresel veri kullanılabilirliğini desteklemek için konteyner merkezlidir; ayrıca, AI‘nın herhangi bir yerde konuşlandırılmasını sağlamak için temel makine görevi görür. Veri düzeyinde bu tür bir destekle, şirketler kodlarını bir kez yazabilir ve her yerde dağıtabilir.

Bu, teşebbüsün ütopik bir görüşü değildir. Şimdi burada. IBM olarak, büyük ve küçük şirketlerin, hibrit bulutu desteklemek ve ardından AI Merdivenini ölçeklendirmek için veri depolama temellerini atmalarına yardımcı oluyoruz. Ancak her veri ve yapay zeka veya bulut sağlayıcısı aynı şekilde hissetmiyor. Bazıları için, tersi bir yaklaşımı benimsemek yerine, bir işi bulutlarındaki yapay zekaya kilitlemek ve şirketlerin bulutunuzu kullanarak diğer çerçevelere ulaşmasını sağlamak onlar için daha kolaydır.

Bulutlara yönelik satıcı kilitlenmesi gerçek bir şeydir ve verileri yakalayabilir veya şeffaf bir şekilde kullanılamaz hale getirebilir. Kapsayıcılarla oluşturulmuş temel bir veri depolama katmanı ve hibrit bulutlara giden açık bir yol, “dönüştürülmüş” BT altyapısının temelini oluşturur . Ve bu verilerin veya bilgi mimarisinin etkisi ve önemi, yapay zekanın kalbidir. IA olmadan yapay zekanın olmadığını söylemeyi seviyoruz. Ve bu, 2021’de hiçbir zaman bugün olduğundan daha doğru olmamıştı.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram