24 MART 2022 PERŞEMBE
Webmaster

WordPress’e PDF Nasıl Gömülür

WordPress’e PDF Nasıl Gömülür

WordPress, web sitenizi yayınlamak ve backlink oluşturmak söz konusu olduğunda hemen hemen her ihtiyaç için hepsi bire bir çözüme sahiptir. Çevrimiçi ücretsiz trafik oluşturmanın en popüler yollarından biri, web sitenizi arama motorlarına göndermektir. Arama motorları web sayfalarını anahtar kelimelere göre sıralama eğiliminde olduğundan, bu güçlü arama motoru optimizasyon aracından yararlanmanız önemlidir. Bunu yapmak için, yüksek rütbeli bir kaynaktan nasıl backlink ekleyeceğinizi ve web sitenizi arama motorları için nasıl optimize edeceğinizi öğrenmeniz gerekir. Bugün, birçok insanın hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyeceği bir konuda bilginizi ve uzmanlığınızı sergileme şansı vererek size büyük fayda sağlayacak birçok farklı makale dizini bulunmaktadır.

Sitenize bir bağlantı eklemenin birkaç farklı yolu vardır: normal WordPress eklentileri ve sitenizi arama motorları için optimize etmek için ihtiyacınız olan her şeyi içeren “Hepsi Bir Arada SEO Paketi” aracılığıyla. Varsayılan olarak, WordPress blogunuza veya sayfanıza bir PDF belgesi göndermek, belgeyi indirmenize veya yeni bir pencerede açmanıza izin verecek bir bağlantı görüntüler. Ancak WordPress‘in gömülü PDF‘ler için yerleşik bir özellik ile gelmemesi, başarmanın imkansız olduğu anlamına gelmez. WordPress‘e bir PFD dosyası eklemeyi biliyorsanız, elde edilen PFD‘yi All In One SEO Pack eklenti alanına yerleyebilir ve her büyük arama motorundan anında backlink oluşturabilirsiniz. Bu tek adımlı bir işlemdir – makalenizin altındaki yüksek rütbeli bir PFD‘den HTML kodunu kopyalayıp yapıştırın ve WordPress makalenizin kaynak kutusuna yapıştırın. Kod eklendikten sonra, blogunuzda veya web sitenizde hemen çok sayıda bağlantı göreceksiniz.

All in One SEO Paketi eklentisi web sitenize bağlantı eklemenin çok basit bir yolu olsa da, All in One SEO Pack Ultra SEO eklentisi adı verilen ek bir eklenti kullanmayı da düşünebilirsiniz. Eklentinin bu gelişmiş sürümü, gelişmiş bir anahtar kelime araştırma aracı da dahil olmak üzere çok sayıda SEO stratejisi sağlar. Ayrıca All in One SEO Pack’i kullanarak çok sayıda backlink üretebilir. WordPress’e pdf eklemeyi öğrenmek istiyorsanız, Easy SEO tarafından sunulan eklentilere göz atmalısınız.

WordPress’e PDF Nasıl Gömülür

PDF dosyalarını WordPress‘e gömmek basittir ve yalnızca birkaç dakika sürer.

Başlangıçta, PDF dosyalarını Google sürücüsüne yüklemeniz gerekecek. Yeni > Dosya yükleme seçeneğine gidin ve Google sürücüsüne yüklemek için PDF dosyanızı seçin.

Dosyayı Google sürücüsüne yükledikten sonra, PDF dosyanızı seçin, seçenekleri açmak için sağ tıklayın ve Paylaş‘ı seçin .

Paylaşım seçenekleri açılacaktır. Ardından, ayarları açmak için açılır pencerenin sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine tıklayın. Ardından, listeden her iki seçeneği de seçin.

Gizlilik ayarını düzenlemek için alt alt köşedeki Değiştir’e tıklayın . Ardından, herkesin aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bu dosyayı görüntülemesine izin vermek için Bağlantıya sahip olan herkes’i seçin .

Şimdi Drive’a dönün ve dosyayı açın. Sağ üst köşedeki menüyü seçin ve PDF dosyasını başka bir pencerede açmak için Yeni pencerede aç’a tıklayın .

Ardından, menüyü açmak için sol üst köşedeki menü düğmesine tıklayın. Menü açıldığında, göm bağlantısını açmak için Öğeyi göm düğmesine tıklayın.

Pdf dosyasını web sitenize yerleştirmek için iframe HTML kodunu içeren bir açılır pencere görünecektir.

Son olarak, PDF‘yi Gömmek için WordPress klasik düzenleyicisini kullanmayı tercih ediyorsanız, kodu gönderinize yapıştırabilirsiniz.

Gutenberg Düzenleyicisini kullanıyorsanız, bir Kısa Kod bloğu açmanız ve gömmek için kodu oraya yapıştırmanız gerekir.

Sosyal Medya Gönderilerini WordPress’e Gömebilirsiniz

Hepsi bu kadar!

PDF’yi WordPress web sitenize gömmek gibi, sosyal medya gönderilerinizi veya Twitter, Facebook, Youtube vb. gibi videolarınızı şimdi WordPress web sitenize yüklemek yerine doğrudan gömebilirsiniz.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram