24 MART 2022 PERŞEMBE
Webmaster

WordPress seo ayarları.(SmartCrawl SEO)

WordPress seo ayarları.(SmartCrawl SEO)

WordPress seo kimine göre Yoast SEO kimine göre All in One SEO ama kesinlikle yanılıyorsunuz artık bu eklentiler çokta artıları yok.Aşagıda sizlere SmartCrawl SEO ayarları nada değineceğim. Peki sen SmartCrawl seo eklentisi hiç duydun mu ? Sanırım ismini ilk defa burada duydun ama Sana bu harika eklentinin nasıl Yoast ve All in one seo eklentilerini açık ara fark attığını anlatacağım. Smart Sayfa Analizi – SmartCrawl sayfa ve yazılarınızı okunabilirlik ve anahtar sözcük yoğunluğu için SEO kontrolcü süne sahiptir ve içeriğinizi optimizm etmek için önerilerde bulunur.

SmartCrawl SEO eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

Peki diger eklentiler farkı ne idi SmartCrawl seo: Moz ile baglantı ,
sitenize yeni içerik eklediğiniz zaman, SmartCrawl Google botlarına haber vererek hızlı index almanıza olanak saglar. Anahtar sözcük yoğunluğu seo kontrolcüsü gibi bir çok harikalıkları mevcut.Zaten bir defa ayar yaptığımızda sadece bizim işimiz makalelerdeki seo hatalarını düzeltmek olacak.

İnanın yıllarca her iki eklentiyi kullandın ve bu eklentiler aslında o kadar da işe yaramıyor. Aşağıda sizlere kendi sitem eklentiyi kullanmaya başlayıp bir kaç değişiklik yaparak nasıl hit artışı gerçekleştirdiğimi anlatacağım.

bikkinpanda.com da SmartCrawl SEO eklenti ile gözle görülür bir hit artışı oluyor.


Siteye kesinlikle artı bir makale eklemedim yaptığım sadece eski makaleleri düzenlemek ve SmartCrawl SEO ayarları uygulamak.

Seo eklentileri görevi sizlere olduğu kadar yardımcı olmak bizim amacımız ise Yazdığımız makaleleri google ön plana çıkarmak olmalı.

SmartCrawl SEO Ayarları

">

SmartCrawl SEO eklentisini kuralım sag taraftaki panelinde Title ve meta yazan kısmı tıklayalım. Sayfalar , Kategoriler,Archives,Tüm arşiv sayfaları 404 page,searc page bölümü ayarı böyle olmalı.Üst resimdeki gibi yani.

Sonra Taxonomies ayarları ve ortam seçeneği ayarları bunun gibi olmalı ise nofallow.

Son olarak ne yaptık nofollow ve noindex yaparak arşiv,etiket,kategori ve sayfaların Google tarafından index almasını önlemiş olduk.


Arşiv,etiket,kategori ve sayfaların Neden google index almasın ?

Anlatayım bizim amacımız makalelerimizi ön plana çıkarmak.Sitemizde 10 makale var ise bu makalenin etiket,arşiv ortam dosyası kategori derken Google 200 index oluyor ve google makalenizi bu index lerden dolayı arka sıralara atıp özgün olan makaleniz dördüncü ve beşinci bazende hiç arama index lerinde çıkmıyor.

Biz ne yaptık Google ye dedik ki sen bizim ortam,etiket vb içerikler imi indexleme sadece makalemi indexle dedik ve yazımız burada bitmedi.

SMARTCRAWL AYARLARI YAPTIM AMA HALA HİT ARTIŞIM YOK ? CEVAPLARIM

KENDİ SMARTCRAWL SEO.XML AYAR DOSYAMI SİZLERE MAİL ATABİLİRİM.

Eger iki sorunun cevabını istiyorsanız yorum bölümünde bana bildirin yaşadığınız sorunları analizler ile size cevaplayabilirim.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram