24 MART 2022 PERŞEMBE
Webmaster

WordPress resimlerinize otomatik Watermark ekleyin

WordPress resimlerinize otomatik Watermark ekleyin

Bloğundan hiç makale kopyalanmayan biri varsa hemen el kaldırsın bakim.

Maalesef her zaman dürüst blokçuların başındaki bir dert olmuştur bu. Orijinal ve kaliteli içerik üretmek için çalışıp didinirsiniz ve bu size hit kazandırırken  diğer yandan kıskanç blokçuların dikkatini de çekmiş olursunuz. Onlar ki makalenizi kopyalayıp kendi reklam dolu bloglarında yayınlamak için sabırsızlanırlar.

WordPress resimlerinize otomatik Watermark ekleyin

Maalesef bu parazitlerden korunmak neredeyse imkansızdır. Alınabilecek önlemlerden biri de resimlerinize Watermark (resimlerinize logo ve site ismi) eklemektir. Bu sayede makalenin nerede ve kim tarafından üretildiğine dair bir görsel sunmuş olursunuz. Her defasında resminize manual site ismini eklemek sıkıcı olabilir  bu nedenle sizler için bunu yüklenen her resimde otomatik yapan bir plugin tanıtacağım.

Bahsettiğim plugin’in ismi Marekkis Watermark Plugin ve tüm güncel WordPress sürümleriyle uyumlu olduğu garanti edilmiştir. Kullanımı oldukça basittir fakat yine de kurulumundan bahsetmek istiyorum.

  • Eklentiyi buradan indirip WordPress panelinden kurun.
  • Bu dosyayı bulup açın /wp-admin/includes/media.php ve 221-222 satırına gelin.
  •  Belirttiğimiz satıra bu kodu ekleyin.

// INSERT HERE!!!
MM_Execute_WM($file,”);

Daha sonra WordPress panelinden Ayarlar –> Watermark seçeneğine tıklayıp “Use file stempel.png as watermark“ şıkkının işaretliyoruz.  Bu durumda yapmanız gerek tek şey kendi “stempel.png” resminizi yapıp yüklemek.

Ayrıca resim yerine Watermark‘nızı yazı şeklinde de ayarlayabilirsiniz.

Bildiğiniz bu tür başka eklentileri bizimle yorum bölümünü kullanarak paylaşabilirsiniz.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram