24 MART 2022 PERŞEMBE
Webmaster

WordPress Index ( Google İndex Apı )

WordPress Index ( Google İndex Apı )

WordPress siteleriniz hızlı Index almasını sağlayabilirsiniz Google API Index. Rakiplerinizin bir adım önüne geçmeyi hızlı bir Index alarak gerçekleştirebilirsiniz. Google index almak bir çok web site sahiplerinin sorunu.Bunu için harika bir wordpress eklentisi mevcut Rank Math seo google api için ücretsiz bir eklenti sunuyor.İsterseniz bu jan janlı eklentiyi sizlere anlatmaya geçeyim.

Google index api Eklentiyi indirmek için tıklayınız.

Çok dır dır etmeden bu işlemi nasıl gerçekleştirdiğimizi anlatayım.

Öncelikle bu linki tıklayarak yeni bir API projesi oluşturalım.

Not: Bu ekranda kimlik bilgilerimi tıklamanıza gerek yok.

Bu işlem ile ile yen bir proje oluşturdun ve şimdi servis hesabına girmemiz gerekli bunun için Bu linki tıklayınız.Bu linkle aşagıdaki resimdeki sayfayı göreeksiniz.

Üstteki alana girdiğinizde oluşturmuş olduğunuz projeyi seçiniz ardından Hizmet Hesabı oluşturu tıklamanız gerekli. Hizmet hesabı yazan kısımdaki mail adresini bir yere not alınız ileride kullanacağız

Oluşturu tıkladık ve karşımıza gelen ekrandan rol sahibini seçmeliyiz,Bunun için Proje ve sahip seçeneklerini tıklayınız.

Devam ediyoruz.

Gelen Ekranda JSON dosyasını İndirmeniz gerekli.

Google search console Yola devam

Google search console giriş yapalım hangi sitede bu api kullanılacak ise o web sitesini seçelim.Ayarları Tıklayalım.

Arama konsol üzerinden devam ediyoruz. Mülk sahiplerini yönet seçeneğini tıklıyoruz.

Gelen ekranda sahip ekleyip tıklıyoruz ve Hizmet hesabında yer alan mailimizi ekliyoruz.Son olarak sahipliği onaylayınız. Aşağıdaki ekranda Sahibi yazınız görmediğiniz taktirde API çalışmayacaktır.

WordPress Admin Panel rank math Devam

Developers hesabında işimiz bitti şimdi wordpress admin panelinde en üst taraftaki Rank math google Index apiyi indirip kurulumu yapıyoruz.Kurulumu yaptığınızı varsayıyorum.

Admin panelden rank math giri yapınız Indexing API Settings tıklayınız. Dowloand yaptığımız Json dosyasını Dosya şeçenegini tıklayarak Upload yapalım. Değişiklikleri kayıt et diyoruz

Google Index api giriş yapalım ve send to API tıklayarak yola devam edelim Kesinlikle Succes ekranını görmeliyiz eyer hata alıyorsanız Arama konsoldaki sahipliği kontrol ediniz.

Tekrar aynı ekranda Get Status tıklayıp send API gönderin gitsin.

Tüm işlerimi başarı bir şekilde yaptıysanız.Makaleleriniz Otomatik API ile gönderime alınıyor fakat alt bölümde İndexin api Update seçeneğini göreceksiniz Bu seçenek detayları görmek için işinize yarayacaktır

Bu işlemlere rağmen Hala error alıyorsanız bu linki tıklayarak index API yi devreye alınız.

İndex sırasına alınan URL niz google sıralamasında bazen duruma ( sizin sunucu hızınıza ) baglı olarak bir kaç dakika sürebilir.

Eklenti ile sorun yaşarsanız yorum bölümünden bizlere paylaşarak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram