24 MART 2022 PERŞEMBE
Webmaster

En iyi WordPress eklentileri *2022

En iyi WordPress eklentileri *2022

En iyi WordPress eklentileri, Sitenizin her zamankinden daha iyi görünmesi ve daha iyi performans göstermesi için en iyi WordPress eklentilerini indirin ve yükleyin. WordPress, kendi blogunuzu, portföyünüzü veya e-ticaret sitenizi oluşturmak için harika bir platformdur. WordPress Eklentileri, Profesyonel görünümlü bir site oluşturmanıza ve performansını izlemenize yardımcı olacak araçlarla doludur ve yeni özellikler eklemek için WordPress eklentileri yükleyerek daha da iyi hale getirebilirsiniz.

WordPress tema eklentileri, Bazı WordPress eklentileri ücretsizdir, diğerleri ise eşleşecek bir fiyat etiketine sahip birinci sınıf ürünlerdir. Kontrol panelinizden erişilebilen WordPress‘in kendi Eklenti Dizini’ni kullanarak ücretsiz WordPress eğlenceli eklentiler bulabilirsiniz. Ücretli eklentiler, eklentiler menüsünden Yeni WordPress Rehber eklentisi Ekle seçeneği kullanılarak yüklenebilir,

Siteye eklenti ekleme, Üçüncü taraf eklentileri yalnızca sitenizi WordPress.org‘daki yazılımı kullanarak kendiniz barındırıyorsanız yükleyebilirsiniz. WordPress eklentileri ve işlevleri, Siteniz WordPress.com‘da barındırılıyorsa, bir eklenti menünüz olmayacaktır

Yoast SEO

Arama optimizasyonu konusunda ciddiyseniz, bir sonraki seviyeye ulaşmak için Yoast’ı kullanın

Yoast SEO , sayfalarınızın içeriğini, resimlerini, başlıklarını, meta açıklamalarını ve anahtar kelimelerini optimize etmenize yardımcı olmak için gerçek zamanlı sayfa analizi sunan bir WordPress eklentisidir. Eklentiyi, Google’a bir sayfayı veya bir dizi sayfayı dizine eklememesini söylemek için de kullanabilirsiniz. Ve hatta kopyanızın okunabilirliğini analiz eder; Cümlelerinizin ve paragraflarınızın uzunluğunu, geçiş kelimelerini veya alt başlıkları kullanıp kullanmadığınızı, çok sık pasif ses kullanıp kullanmadığınızı vb. kontrol edin.

URL’leri otomatik olarak oluşturmak için Yoast SEO’yu da kullanabilirsiniz (böylece yinelenen içerik için Google tarafından cezalandırılmazsınız), okunabilir XML site haritaları oluşturabilir ve kırıntıları üzerinde daha iyi kontrol sahibi olabilirsiniz. Yoast SEO’nun premium sürümü daha gelişmiş özellikler sunar, ancak ücretsiz eklenti bile sitenizin sıralamasında gerçek bir fark yaratmanıza yardımcı olabilir. Yoast SEO sürekli kontrol edebilirsiniz yeni sürümler ile güncellenir burada .

Buradan indirin: Yoast SEO

WP-Roket

Sitenizi hızlandırmak mı istiyorsunuz? Önbellek eklentisi WP Rocket arkadaşınız olabilir

WP Rocket , tek bir site için yıllık lisans için 49 ABD Doları’ndan (yaklaşık 37 £, 69 ABD Doları) başlıyor. Bu kulağa çok benzeyebilir – özellikle de ücretsiz olarak sunulan diğer önbellek eklentileri olduğunda – ancak bu gerçekten ödediğinizin karşılığını aldığınız birinci sınıf bir üründür.

Kurulumu çok kolaydır ve sadece birkaç dakika içinde kurulabilir ve yapılandırılabilir. Ve işte bu – gerçek bir durum ayarlayın ve unutun. Sayfa önbelleğe alma hemen etkinleştirilir ve sonuç olarak sitenizde anında hız artışı sağlamalısınız. Ayrıca, bu WordPress eklentisinin tarayıcısı önbelleği önceden yüklemek için bir ziyareti simüle ettiğinden, web sitenizin arama motorları tarafından endekslenmesi anında iyileştirilir.

1.280.000’den fazla WordPress web sitesinde kullanılan WP Rocket, sitenizdeki resimlerin yalnızca ziyaretçiniz sayfayı aşağı kaydırırken yüklenmesini sağlar ve her ikisi de küçültme yoluyla HTML, JavaScript ve CSS dosyalarınızın ağırlığını azaltır. bu, yükleme sürelerinizi daha da iyileştirmelidir. Ayrıca, birinci sınıf bir ürün olmak, düzenli güncellemeler ve mükemmel müşteri desteği alacağınız anlamına gelir.

Buradan indirin: WP Rocket

Gravity Forms

WordPress siteniz için bir iletişim formuna ihtiyacınız varsa, Gravity Forms idealdir

Şu anda bir milyondan fazla site tarafından kullanılmakta olan Gravity Forms , teknik bilgi gerektirmeden hızlı ve kolay bir şekilde karmaşık iletişim formları oluşturmanıza olanak tanıyan bir WordPress eklentisidir.

Kullanıcı dostu bir düzenleyici, eklemek istediğiniz alanları seçmenizi, seçeneklerinizi yapılandırmanızı ve ardından formları WordPress sitenize yerleştirmenizi ister. Dilerseniz formunuzu birden çok sayfaya bölebilir ve kullanıcıların süreçte ne kadar ileri gittiklerini bilmelerini sağlayan bir ilerleme çubuğu gösterebilirsiniz. Ayrıca, bir HubSpot eklenti entegrasyonu vardır.

Ayrıca formları belirli zamanlarda görünecek ve kaybolacak şekilde planlayabilirsiniz; fiyatlandırma alanları ile sipariş formları oluşturun; ve hatta sitenizde kullanıcı tarafından oluşturulan WordPress gönderileri oluşturan bir form oluşturun. Sonuç olarak, 59 ABD Doları (yaklaşık 45 £, 83 AU $) fiyat etiketine değer.

Buradan indirin: Gravity Forms

WP için Google Analytics Gösterge Tablosu

Sitenizi kaç kişinin ziyaret ettiğini, nereden geldiklerini ve her sayfada ne kadar kaldıklarını öğrenmek için bu eklentiyi kullanın.

Bu güçlü, ücretsiz WordPress eklentisi, sitenizin ziyaretçilerini Google Analytics’in izleme kodunu kullanarak izlemenizi ve WordPress kurulumunuzdaki önemli istatistikleri görüntülemenizi sağlar. Tek tek sayfaların ve gönderilerin yanı sıra sitenin bir bütün olarak performansı hakkında bir dizi performans raporu oluşturmak için WP için Google Analytics Dashboard’u kullanabilirsiniz ve geri aldığınız bilgiler tamamen özelleştirilebilir.

Bu WordPress eklentisi, çok bölgeli ağ kurulumlarıyla tamamen uyumludur, Google AdWords ile entegre olur, böylece reklamlarınızın ne kadar iyi dönüştüğünü takip edebilirsiniz ve AdSense’i destekler, böylece hangi gönderilerin veya sayfaların en fazla geliri sağladığını öğrenebilirsiniz. Bu eklentiyi kullanmadan önce (ücretsiz) bir Google Analytics hesabı açmanız gerektiğini unutmayın .

Buradan indirin: WP için Google Analytics Dashboard

WooCommerce

E-ticaret siteleri için dünyanın en popüler olan ücretsiz bir WordPress eklentisi


WooCommerce WordPress yetkileri online mağazadan% 30’undan fazlasını eklentisi. İlk olarak 2011’de piyasaya sürüldü, 2015’te Automattic (WordPress.com’un arkasındaki şirket) tarafından satın alındı, bu nedenle gelecekteki gelişimi açıkça emin ellerde.

WooCommerce’in standart, ücretsiz sürümü, nakliye ve vergilerin maliyetlerini hesaplayabilir ve büyük kredi kartlarını, PayPal’ı, banka havalelerini ve teslimatta nakit kabul etme olanağı sunar. Envanterinizi takip etmenize yardımcı olacak çok yetenekli bazı stok yönetimi araçları da vardır.

WooCommerce’in premium sürümü, tek sayfalık ödeme ve alışveriş sepeti terk e-postaları için bir eklenti gibi daha gelişmiş araçlarla birlikte gelir. WooCommerce’in işlevselliğini daha da genişletmek için yüzlerce eklenti ve tema da vardır.

Buradan indirin: WooCommerce

Adobe Fonts (WordPress için Eski TypeKit Yazı Tipleri)

WordPress siteniz için binlerce yüksek kaliteli yazı tipini entegre edin

WordPress sitenizin güzel görünmesini istiyorsanız, standart yazı tiplerinin ötesine geçmeniz ve daha geniş bir tipografi yelpazesini araştırmaya başlamanız gerekir. Adobe Fonts (eski TypeKit), yüksek kaliteli özel yazı tiplerine erişmenizi sağlayan bir Adobe hizmetidir.

Yazı tipleri, yazı tipi yüzü standardı kullanılarak web sitenize uygulanır, böylece web standartlarına uygun, tamamen lisanslı ve erişilebilir olduklarından emin olabilirsiniz. Kullanılabilir binlerce yazı tipi vardır ve başlamak için bir Creative Cloud hesabına / aboneliğine ihtiyacınız olacaktır.

Buradan indirin: Adobe Fonts

SearchWP

WordPress’in kendi yerleşik arama aracında büyük bir gelişme olan bir eklenti ile okuyucuların istedikleri içeriği bulmalarına yardımcı olun

Ne yazık ki, WordPress tarafından sağlanan arama işlevi o kadar iyi değil. Ancak, kendi ziyaretçilerinize iyi bir site içi arama deneyimi sunmak istiyorsanız (ve bununla yüzleşelim, kim vermez), size yardımcı olabilecek harika bir ücretsiz WordPress eklentisi var.

SearchWP , gönderi başlıklarının, açıklamaların ve anahtar kelimelerin yanı sıra PDF, Office ve metin belgesi içeriğinin endekslenmesi dahil olmak üzere gelişmiş arama özelliklerinin bir listesini sunar. Ayrıca, her biri kendi ayarlarına sahip birden çok arama motoru da oluşturabilirsiniz; böylece, örneğin, yalnızca ürün aramaları için bir arama kutusu oluşturabilirsiniz.

SearchWP, tam terim eşleşmeleri yerine anahtar kelime köklerini kullanarak kullanıcılara daha iyi sonuçlar vermenizi sağlar, bu nedenle, örneğin, ‘şarkı’ arama terimi, ‘şarkı’ ve ‘şarkı’ gibi alakalı kelimeleri döndürür. SearchWP’nin ağırlıklandırma sistemini kullanarak sonuçların nasıl sıralandığını bile özelleştirebilirsiniz. Fiyatlar bir site için bir yıl için 99 $ ‘dan başlıyor.

Buradan indirin: SearchWP

TablePress

Sitenizde tablolar oluşturun ve yönetin ve hatta bunları Excel’den içe aktarın

Çok fazla veriyi tablo biçiminde sunmanız gerekiyorsa, hepsini elle kodlamak oldukça zor olabilir. TablePress , herhangi bir HTML bilgisi olmadan sitenizde tablo oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran bir WordPress eklentisidir. Ve en iyisi, tamamen ücretsizdir.

TablePress ile tablolarınız her tür veriyi, hatta formülleri içerebilir, ayrıca ziyaretçilerinizin tüm bilgileri anlamasına yardımcı olmak için sıralama, sayfalandırma ve filtreleme gibi özellikler eklemek için ek bir JavaScript kitaplığı kullanılabilir.

Tabloları yazılara, sayfalara ve metin widget’larına dahil edebilirsiniz ve tablolar Excel (XLS ve XLSX), CSV ve HTML dosyalarından içe aktarılabilir ve dışa aktarılabilir.

Buradan indirin: TablePress

BackUpWordPress / UpdraftPlus WordPress Yedekleme

Afetler ve güvenlik ihlalleri olduğu için dikkatli olun ve sitenizi koruyun

İnternetin Vahşi Batı dünyasında hiçbir şey sonsuza kadar sürmez ve felaketin ne zaman başlayacağını asla bilemezsiniz. Bu nedenle, çevrimiçi olarak koyduğunuz her şeyin düzenli olarak yedeklerini almak önemlidir.

BackUpWordPress , veritabanınız ve tüm dosyalarınız da dahil olmak üzere tüm WordPress sitenizi size uygun bir programa ve zaman dilimine göre yedeklemenizi sağlar.

200.000’den fazla aktif kullanıcıya sahip olan WordPress eklentisi, düşük bellekli ‘paylaşılan ana bilgisayar’ ortamlarında çalışır, birden fazla programı yönetmenize olanak tanır ve size her yedekleme dosyasının size e-postayla gönderilmesi seçeneğini sunar.

Yedeklerinizi uzak FTP sunucuları, Google Drive, DropBox, Amazon S3, Dreamhost DreamObjects, Rackspace Cloud ve Microsoft Azure dahil çok çeşitli hedeflere gönderebilirsiniz. WordPress web sitesinden indirmek ücretsizdir ancak sahiplik değişikliği nedeniyle Dropbox, Google Drive ve diğerlerine yapılan yedeklemeler artık desteklenmeyecektir. Alternatif olarak, UpdraftPlus WordPress Yedeklemelerine de göz atabilirsiniz .

Buradan indirin: BackUpWordPress

Akismet

Spam yorumlarını yönetmenin ve ortadan kaldırmanın hızlı ve kolay yolu

WordPress sitenizde yorumlara izin verirseniz, baş ağrısı yorum spam’inin neye yol açabileceğini bilirsiniz. Bununla başa çıkmanın bir yolu, yorum denetimini etkinleştirmektir, ancak spam hacmi belirli bir seviyeye ulaştığında, genellikle gün içinde bununla başa çıkmak için yeterli saat kalmaz.

WordPress.com’un arkasındaki şirket Automattic tarafından oluşturulan Akismet , tüm yorumları otomatik olarak kontrol eden ve sizin için spam gibi görünenleri filtreleyen bir WordPress eklentisidir. Arka planda çalışır ve yapılandırılacak hiçbir ayar yoktur, bu nedenle alması ve çalıştırması son derece kolaydır.

Elbette, Akismet’in her bir spam parçasını yakaladığına güvenemezsiniz ve ayrıca yanlış pozitifler olasılığı da vardır. Ancak, spam’ı kaçırdığını veya yanlış pozitifleri belirlediğini söyleyerek, zamanla öğrenebilir ve daha iyi hale gelebilir.

Akismet’i indirmek ücretsizdir ancak kullanmak için bir Akismet.com API anahtarına ihtiyacınız olacaktır. Anahtarlar kişisel bloglar için ücretsizdir; ücretli abonelikler işletmeler ve ticari siteler için mevcuttur.

Buradan indirin: Akismet

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram