24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama

WhatsApp Web’e Sesli ve Görüntülü Görüşme Yapabilirsiniz

WhatsApp Web’e Sesli ve Görüntülü Görüşme Yapabilirsiniz

WhatsApp masaüstü uzun süredir mobil uygulamasından hem sesli hem de görüntülü arama yapmanıza izin veriyor. Bugünden itibaren bu aramaları masaüstü için WhatsApp‘ı kullanarak da görüntülü ve sesli görüşme yapabileceksiniz. Bu aramalar, konuşmalarınızın gizli kalmasını sağlamak için uçtan uca şifreleme ile birlikte gelir.

WhatsApp Masaüstü Aramaları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Hem iOS hem de Android telefonlarınızda WhatsApp uygulamasını kullanarak hem sesli hem de görüntülü arama yapabilirsiniz. Masaüstü için WhatsApp, başından beri bu özellikten yoksundu ve kullanıcıların bu uygulama aracılığıyla arama almak ve arama yapmak için telefonlarına ulaşması gerekiyordu.

Masaüstü uygulamasındaki bu yeni değişiklikle artık kişilerinizi doğrudan bilgisayarınızdaki Windows için WhatsApp veya Mac uygulamasından arayabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için herhangi bir eklenti veya benzeri bir şey yüklemeniz gerekmez; özellik doğrudan uygulamanın içine yerleştirilmiştir.

Sometimes you just need a little more space. Secure and reliable, end-to-end encrypted voice and video calls are now available on our desktop app. Download now: https://t.co/JCc3rUunoU pic.twitter.com/PgCl76Mn7U

— WhatsApp (@WhatsApp) March 4, 2021


WhatsApp aslında bu özelliği geçen yılın sonlarında bazı kullanıcılar için getirdi, ancak kitleler için mevcut değildi. Artık durum böyle değil ve artık herkesin bu özelliğe erişimi var.

Şimdilik, uygulama aynı anda yalnızca bir kişiyle arama yapmanıza izin veriyor. Grup aramaları henüz mevcut değil, ancak WhatsApp bu özelliği çok yakında getireceğini söyledi.

Bu Özelliği Kullanabileceğiniz Cihazlar

WhatsApp hem Windows hem de macOS için yerel bir uygulama olarak mevcut olduğundan, arama özelliğini bu iki platformda da kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için gerekli işletim sistemi sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmanız yeterlidir.

Windows kullanıcılarının Windows 10 64-bit sürüm 1903macOS kullanıcılarının ise macOS 10.13 veya üzeri olması gerekir.

Gerekli sürümleri çalıştırmıyorsanız, bilgisayarlarınızdaki işletim sistemi sürümünü güncelleyin. Windows‘ta, daha yeni güncellemeleri bulmak ve yüklemek için Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Güncelleme’ye gidin .


macOS‘te, sol üstteki Apple logosuna tıklayın, Bu Mac Hakkında’yı seçin ve ardından yazılım sürümünüzü güncellemek için Yazılım Güncelleme‘ye tıklayın .

Masaüstü için WhatsApp’ta Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Kullanılır

Masaüstünüzden WhatsApp aracılığıyla arama yapmak için bilgisayarınızda Windows veya Mac için WhatsApp uygulamasının yüklü olması gerekir. Ayrıca telefon uygulamanızı kullanarak masaüstünüzdeki QR kodunu tarayarak WhatsApp hesabınıza giriş yapmış olmalısınız.

Ardından, aramak istediğiniz kişiyi seçip arama seçeneğine tıklamanız yeterlidir ve aramanız gerçekleşir.

Telefonunuza Ulaşmadan WhatsApp Araması Yapın

Bu yeni özellik sayesinde artık WhatsApp aramaları yapmak için Android veya iOS akıllı telefonunuza erişmeniz gerekmiyor. Aramalarınızı bilgisayarınızdaki WhatsApp uygulamasından yapabilirsiniz.

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram