24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama

WhatsApp Karanlık Modu Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Karanlık Modu Nasıl Kullanılır?

WhatsApp karanlık modunu nasıl kullanacağınızı ve mesajlarınızı bu yeni mesajlaşma seçeneğinde nasıl koruyabileceğinizi konuşacağız. Bu yeni özelliğin WhatsApp karanlık mod indir Facebook‘ta piyasaya sürülmesinden bu yana, birçok kişi bu özelliğin nasıl kullanılabileceğini ve onlar için ne yapabileceğini merak etti. WhatsApp karanlık mod iPhone arkasındaki temel fikir, bu hizmetin yeni sürümlerinin tüm kullanıcıları için daha iyi ve daha hızlı hizmet sağlamak için mobil bant genişliklerini daha fazla kullanmasıdır. Instagram karanlık mod bant genişliklerindeki bu artış nedeniyle, daha fazla iOS 12 karanlık mod kullanıcı verilerinin yavaşlaması veya alım sorunları alması konusunda endişelenmeden hizmeti kullanabilir.

Daha fazla bant genişliği bir sitenin daha sorunsuz çalışmasını sağlar, bu Whatsapp karanlık mod nasıl yapılır, kullanıcıların belirli konumlarda İnternet erişimine karşı sahip olduğu bazı engelleri yıkma potansiyeline sahiptir. Bununla, çok daha fazla insan bu güçlü mesajlaşma hizmetinden tam olarak yararlanabilecek ve bulundukları her yerde arkadaşlarıyla ve aileleriyle iletişim kurabilecek.

Mesajlaşma ve İnternet sörfü alışkanlıkları için ek güvenliğe ihtiyaç duyduğunuzda, bu Whatsapp siyah mod nasıl yapılır, yeni mesajlaşma seçeneğine geçmek iyi bir fikir olabilir. Birçoğu kimliklerinin bilgisayar korsanları tarafından çalınabileceği konusundaki endişelerini dile getirse de, bilgisayarlarını kullanırken önlem alınması hala önemlidir. Çoğu zaman bireyler yeni bir e-posta adresi oluşturur ve bunu Facebook gibi sosyal ağ sitelerinde kimlikleri olarak kullanırlar. Bu bir önlem gibi görünse de, iş yapmak için bu e-posta hesabını kullanmak söz konusu olduğunda yeni ve farklı riskler de sunar. Bu nedenle, çevrimiçi etkinlikleri için bazı ek güvenliğe ihtiyaç duyduğunda, cep telefonlarında daha karanlık mesajlaşma moduna geçmek ve bu kimliği tüm giden ve gelen mesajlarında kullanmak akıllıca bir hareket olacaktır.

Daha karanlık modu hangi şekilde kullanmayı seçerse seçsin, bu özelliği kullanırken anonim kalmalarına yardımcı olacak birkaç şey vardır. Cep telefonlarını karanlık moda soktuğunda, hücresel ağda normal bir akıllı telefon olarak gösterilmez. Bu nedenle, birisi telefonuna erişse bile insanlar iletişimlerinin şifrelendiğini bilecektir. Hesap için kullanılandan farklı bir parola ayarlamak da mümkündür. Bu, birisi şifreyi bulsa bile, kullanıcıya zarar vermek için kullanamayacağı anlamına gelir.

ANDROİD WHATSAPP İÇİN KARANLIK MODU

WhatsApp karanlık modu da Android kullanıcıları için geldi ve etkinleştirmek basit.

  • ‘Uygulama menüsünü açın
  • Ayarlar‘a dokunun
  • Sohbetler‘e dokunun
  • Tema‘ya dokunun
  • Koyu” yu seçin

Tüm uygulamalarınızın rengini değiştirmek için telefonunuzun sistem genelinde karanlık modunu kullanıyorsanız; Sistem varsayılanı’nı seçmek WhatsApp’ın görünümünü eşleşecek şekilde değiştirir.

İPHONE WHATSAPP İÇİN KARANLIK MODU

En son güncellemeyi aldıktan sonra, WhatsApp karanlık modunu etkinleştirmek Android’de olduğu kadar basittir:

  • Uygulama menüsünü açın
  • Ayarlar‘a dokunun
  • Sohbetler‘e dokunun
  • Tema‘ya dokunun
  • Koyu” yu seçin

Yine, WhatsApp‘ın telefonunuzun sistem genelinde renk düzenini otomatik olarak benimsemesini sağlamak için “Sistem varsayılanını” da seçebilirsiniz.

MASAÜSTÜ WHATSAPP İÇİN KARANLIK MODU

WhatsApp, geliştirici Bıkkın Panda‘nın web sitesi için CSS (basamaklı stil sayfası) ile gezinirken keşfettiği gibi masaüstü için de karanlık mod güncellemesi alıyor.

Masaüstü karanlık modu henüz tam olarak bitmiş gibi görünmüyor (emoji şeffaf arka planlar yerine beyaz üzerindedir) ancak palet Android ve iOS uygulamalarınınkiyle eşleşiyor.

Henüz test için mevcut değil ve iPhone ve Android karanlık modlarıyla aynı anda piyasaya sürülmedi, ancak Firefox ve Chrome için Stylus adlı ücretsiz bir eklentiyi kullanarak benzer bir efekti yeniden oluşturabilirsiniz. bireysel siteler.

WhatsApp web ile kullanmak için indirmesi ve kullanması ücretsiz olan özel bir karanlık stil sayfası oluşturdu . Resmi sürümle aynı değildir, ancak benzer bir genel etki sağlar.

">

WhatsApp karanlık modu nedir?

WhatsApp karanlık modu çoğunlukla gri renktedir, yeşil vurgular ve durum mesajları sarıdır.

Beta sürümü çıkmadan önce, biri AMOLED ekranlar için optimize edilecek olan en az iki farklı karanlık mod görecekmişiz gibi görünüyordu. Önceki APK‘larda saklanan varlıklar , biri düz siyah bir arka plana sahip olmak üzere en fazla üç varyantın kullanılabileceğini gösteriyordu. Bu siyah pikseller bir AMOLED ekranda kapatılarak mümkün olduğunca fazla güç tasarrufu yapılmasına yardımcı olur.

Ancak, durumun böyle olmadığı kanıtlandı. Bunun yerine WhatsApp, tasarımcılarının farklı arayüz öğelerini net ve farklı hale getirirken okunabilirliği artıracak bir görünümü mükemmelleştirmek için zamanlarını harcadıklarını söylüyor.

Şirket bir blog gönderisinde , “Renkleri seçerken, göz yorgunluğunu en aza indirmek ve sırasıyla iPhone ve Android‘de sistem varsayılanlarına daha yakın renkler kullanmak istedik” dedi .

“Kullanıcıların dikkatlerini her ekrana kolayca odaklamasına yardımcı olmak istedik. Bunu, en önemli bilgilerin öne çıkmasını sağlamak için renkleri ve diğer tasarım öğelerini kullanarak yaptık.”

Başka yenilikler var mı?

WhatsApp karanlık modu nihayet geldi, ancak yakın gelecekte WhatsApp‘a çok daha fazla güncelleme gelecek gibi görünüyor.

Sızan ekranlara dayanarak, mesajları beş dakika ile bir saat arasındaki bir sürenin ardından silinecek şekilde ayarlayabilecekmişsiniz gibi görünüyor. Rakip mesajlaşma uygulamaları Facebook MessengerTelegram ve Signal zaten benzer bir özellik sunuyor, bu yüzden WhatsApp‘a gecikmiş bir eklenti.

Beta sürümleri ayrıca, güncellemeleri sessize alınmış kişilerden tamamen gizlemenize izin verecek yeni bir seçenek ortaya çıkardı. Şu anda, bir kişinin sesini kapatırsanız, güncellemeleri gri renkte görünecek, ancak yine de görünür olacaktır. Yeni güncelleme çıktığında, onları tamamen gizleyebilecek ve yalnızca isterseniz onları görebileceksiniz.

Yakın zamanda beklemediğimiz bir şey de, ani bir reklam akışıdır . Ana şirket Facebook geçtiğimiz günlerde, reklamları grup sohbetlerinize kaydırmanın yolları üzerinde çalışan bir ekibin dağıldığını açıkladı.

WhatsApp‘ın çok az kullanılan Durum özelliğine (Facebook ve Instagram‘daki Hikayelere çok benzeyen) hala reklam eklemeyi planlıyor, ancak yakın zamanda kendinizi tanıtım mesajlarıyla bombardımana tutmamalısınız.

WhatsApp’ta pil ömrünü uzatmanın diğer yolları

WhatsApp için karanlık modu denemek isteyebileceğiniz ana nedenlerden biri pil ömrünü uzatmaktır, ancak geçiş yapmadan uygulamayı daha az güç tüketmek için başka yollar da vardır.

WhatsApp‘ın karanlık mod için renk seçiminden hoşlanmıyorsanız, görünümü özelleştirmek için birkaç ince ayar yapabilirsiniz. Uygulamanın ayarlarını girin, ‘Sohbetler‘i seçin ve’ Duvar Kağıdı‘na dokunun, ardından ‘Düz renk‘i seçin ve standart soluk gri arka plandan daha koyu bir şey seçin.

Bu, mesaj balonlarının, menülerin ve diğer arayüz öğelerinin rengini değiştirmez, ancak Google‘ın araştırması , siyah piksellerin diğer renklerden önemli ölçüde daha az güç tükettiğini buldu.

Varsayılan olarak, WhatsApp arka planda çok sayıda dosya indirir ve bu da telefonunuzun pilini gerçekten tüketebilir, böylece WhatsApp ayarlarını açıp ‘Veri ve depolama kullanımı’nı seçerek de güç tasarrufu yapabilirsiniz.

Buraya. medyanın ne zaman indirileceğini seçebilirsiniz (mobil veri kullanırken, Wi-Fi‘ye bağlı olduğunuzda ve dolaşımdayken). Bunları kapatırsanız, mesajlarla gönderilen videolar ve resimler yalnızca dokunduğunuzda indirilecektir.

Telefonunuzun kendi güç tasarrufu modunu etkinleştirmek, şarjlar arasında daha uzun süre dayanmasını sağlamanın başka bir yoludur. Hangi ayarı seçtiğinize bağlı olarak, bu, ekranınızın parlaklığını azaltabilir, arka planda çalışan uygulamaların veri göndermesini ve almasını durdurabilir ve CPU hızını sınırlayabilir. Pil ömrünüzü uzatmak için performansta düşüşe geçmek isteyip istemediğiniz size kalmış.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram