24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama

WhatsApp, Instagram ve Facebook büyük kesintilerden kurtuluyor

WhatsApp, Instagram ve Facebook büyük kesintilerden kurtuluyor

InstagramWhatsApp Facebook ve Facebook Messenger bugün milyonlarca kullanıcı için yaklaşık 30 dakika kapalıydı ve insanlar Facebook‘un sahip olduğu sosyal medya platformları paketine erişemediklerinden şikayet ediyorlardı.

Instagram uygulaması, uygulamanın herhangi bir bölümüne erişmeye çalıştığımızda, “Üzgünüz, ancak bir şeyler ters gitti. Lütfen tekrar deneyin” dedi. Artık fotoğraf ve video akışımızı yenileyebiliyoruz ve mesaj gönderemedik.

BUGÜN WHATSAPP, FACEBOOK MESSENGER VEYA INSTAGRAM‘A ERİŞEMİYOR MUSUNUZ? İŞTE BÜYÜK KESİNTİDE OLANLARHTTPS://T.CO/KVBENPHS57

— BIKKIN PANDA (@BİKKİNPANDA) MARCH 23, 2021

WhatsApp benzerdi, ‘Bağlanıyor‘ ve üstte dairesel bir simge vardı ve Facebook Messenger uygulamasında da aynı tür sorunları gördük. Mesajlar, yaklaşık yarım saattir kişilerimize gitmedi.

Facebook henüz sorunlar hakkında yorum yapmadı, ancak geçmişte tüm bu hizmetlerin aynı anda kesintiye uğradığını gören benzer sorunlar yaşandı.


Bıkkın PandaFacebook‘tan neler olduğuna dair bir yorum istedi, ancak yetkililer ‘den henüz bir yanıt almadık. Facebook resmi olarak yorum yapmadan, hizmetlerinin neden düştüğüne veya milyarlarca kullanıcısının kaçının etkilendiğine dair bir onay alamadık.

Mesajlarınızın tekrar çalışmayı bırakması durumunda, Facebook‘a ait dört hizmeti “artık kapalı görünmeyen” izlemeye devam edeceğiz.

Türkiye, İspanya, Suudi Arabistan, Japonya ve Rusya dahil olmak üzere tüm ülkelerden DownDetector ‘da dünya çapında şikayetlerde çok büyük bir artış görürken, ABD ve Birleşik Krallık‘ta hizmetlerin kesintiye uğradığını doğrulayabilirdik .

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram