24 MART 2022 PERŞEMBE
Webmaster

Bir web sitesi nasıl oluşturulur

Bir web sitesi nasıl oluşturulur

Web sitesi kurmak 2022 yılında, temel bilgisayar becerilerine sahip herkesin bir web sitesi oluşturmasına izin vermek için ilk yazılım programları yapıldı. Şimdi, 2022’de, Google web sitesi kurma mevcut en iyi web sitesi oluşturma yazılımının kullanımı kolaydır ve hızlı bir şekilde kendi Web sitesi nasıl yapılır sıfırdan başlayanlar izin veren birçok özellik sağlar. Kullanımı kolay bu programlarla, birkaç dakika içinde profesyonel bir web sitesi oluşturabilecek ve milyonlarca kişinin kullanımına sunabileceksiniz. Aşağıdaki makale, sizin için doğru web sitesi oluşturma programını ve bunların kullanımının ne kadar kolay olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır.

Yeni bir web sitesi oluşturmak, şirketiniz veya ürününüz hakkında bilgi almak için harika bir yoldur. Ancak, başarı getiren ve hedef pazarınızdaki herkes tarafından kullanımı kolay bir web sitesi oluşturmak için sürecin iyi bir web tasarımı ile başlaması gerekir. 2022’de, herkes kodlama, web tasarımı veya geliştirme hakkında çok fazla şey bilmeden basit bir web sitesi oluşturabilir ve tasarlayabilir. Hazır web sitesi En iyi araçları ve kaynakları kullanarak, birkaç dakika içinde kolayca bir web sitesi oluşturabilirsiniz. En iyi hazır web sitesi Aşağıdaki makale, web tasarımı veya geliştirmedeki deneyim düzeylerine bakılmaksızın, kullanımı kolay ve herkes tarafından kullanılabilecek en iyi web sitesi oluşturma araçlarından bazılarını sağlayacaktır.

WYSIWYG web tasarım aracı, web sitesi oluşturmayı bir esinti haline getirmek için tasarlanmıştır. Aralarından Web sitesi Nasıl Kurulur seçim yapabileceğiniz yüzlerce şablona sahiptir ve sadece birkaç fare tıklaması durumunda profesyonel görünümlü bir site oluşturmanıza izin verir. Bu, programlamadan anlamayan veya HTML‘nin ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan biri için harika bir web sitesi oluşturma aracıdır. WYSIWYG aracını kullanarak, herkes herhangi bir kullanıcının web sitesindeki forma yazdığı tüm gerekli bilgileri içeren bir web sitesi oluşturabilir. Bu, E-ticaret sitesi Nasıl Kurulur herkesin yatırım yapmayı düşünmesi gereken en önemli web sitesi oluşturma araçlarından biridir.

Bu makalede Kapanan web sitesi nasıl açılır, size sıfırdan bir web sitesini nasıl oluşturacağınızı göstereceğiz.

Öncelikle, web sitesi oluşturma süreciyle ilgili 8 adımlık basit kılavuzumuza bir göz atın, ardından web siteniz için hangi platformun uygun olduğunu bulun.

web sitesi nasıl oluşturulur

Bir web sitesinin nasıl yapılacağını anlamak için 8 basit adımı.

 1. Sizin için doğru web sitesi oluşturucuyu veya web barındırıcısını seçin. İşletmenizin veya kişisel web sitesi hedeflerinizi belirleyin ve ihtiyacınız olan özellikleri ve işlevleri araştırın.
 2. Bu ihtiyaçlara uygun bir plan seçin. Web sitesi oluşturma bütçenizi düşünün. Hangi planın en fazla esnekliği sağladığını öğrenin.
 3. Benzersiz bir alan adı kaydedin. Web siteniz için akılda kalıcı bir alan adı seçmek için bir alan adı oluşturucu kullanın.
 4. Bir şablon seçin ve sitenizi özelleştirin. İşletmenize çarpıcı bir tasarım sunarak müşterileri veya ziyaretçileri şaşırtın.
 5. İçerik yükleyin. Web sitenizin sayfalarını, trafik ve dönüşüm sağlayacak ürünler, fotoğraflar ve optimize edilmiş kopyalarla doldurun.
 6. Uzantıları ve eklentileri yükleyin. İşletmenizi geliştirin ve müşterilerin sitenizdeki yolculuklarını tamamlamalarına yardımcı olmak için eklentiler kullanın.
 7. Sitenizi yayınlayın ve tanıtın. Ürün ve hizmetlerinizi dünyayla paylaşmaya başlayın.
 8. Hareket halindeyken takip edin ve ince ayar yapın. Müşterilerin geri gelmeye devam etmesini sağlamak için sitenizin performansını analiz edin.

Neden bir web sitesi oluşturmalısınız

Sosyal medya platformları ve pazar web siteleri sayesinde, çevrimiçi varlığınızı iyileştirmek için kendi sitenize ihtiyacınız olmadığını düşünebilirsiniz.

Ancak benzersiz bir küresel kitleye erişmek, işinizi hızla büyütmek ve gerçek bir güvenilirlik oluşturmak istiyorsanız, bir web sitesine ihtiyacınız var.

İster birkaç web sayfası isterse etkileyici bir çevrimiçi mağaza isteyin, web siteleri birkaç harika fırsat sunar, örneğin:

 • Dünyanın her yerinde, her gün, her gün işin içinde olabilirsiniz
 • Bir web sitesi sizi geniş bir müşteri tabanına götürecek
 • Bir marka inşa edebileceksiniz
 • Web siteleri, müşteri hizmetleri sorgularını kolaylaştırmaya yardımcı olur
 • Sitenizde içerik ve marka stratejileri deneyebilirsiniz
 • Bir web sitesi işletmenize güvenilirlik katar
 • Kontrol sizde ve herhangi bir üçüncü taraf platformuna güvenmiyorsunuz.

Bir web sitesi nasıl yapılır?

 • Güçlü bir hosting hizmeti edinin. Bir web sitesi kurulum aracı seçin. İçerik ekleyin. …
 • Bir web sitesi kurulum aracı seçin. İçerik ekleyin. Şimdi, bu adımları ayrıntılı şekilde inceleyelim…
 • İçerik ekleyin. Şimdi, bu adımları ayrıntılı şekilde inceleyelim…

Web tasarım öğrenmek istiyorum nereden başlamalıyım?

HTML web programlamanın temeli diyebiliriz, bu yüzden HTML’den başlanmalı. HTML’i kavradığınızda, PHP veya diğerlerini öğrenmeniz daha kolay olacak.

Bir web sitesi ne kadara mal olur?

Ücretler genellikle 29.4 TL ile 288 TL arasında değişmektedir. Genellikle kendiliğinden barındırılmalarından dolayı bir hosting hizmetinize ihtiyacınız olmaz. Hostinger’da ücretsiz bir web sitesi kurma aracı bulunmaktadır.

Web sitesini yayınlamak için neler gereklidir?

 1. Alan Adı (domain)
 2. Hosting (barındırma)
 3. Web Sitesi içeriği (kaynak kodlar ve diğer materyaller)

Web sitesi nedir ne işe yarar?

Web Sitesi Ne İşe Yarar? birNC’ye göre web sitesi; müşterileri segmentlere ve alt segmentlere ayırabileceği gibi müşteriye nasıl ulaşılabileceği ve onlarla nasıl kalıcı ilişkiler kurulabileceğiyle ilgili firmanıza bilgiler veren stratejik internet platformudur.

Domain satın alma nasıl olur?

 1. Güvenilir bir domain yetkilisini seçin (Hostinger gibi).
 2. Domain sorgulama aracı’nı açın.
 3. Domain adınızı sorgulayarak aratın.
 4. Kullanılabilir en iyi seçeneği seçin.
 5. Siparişinizi tamamlayın ve domain kaydını bitirin.
 6. Yeni domain adresinizi onaylayın.

GoDaddy ile bir web sitesi nasıl oluşturulur?

En büyük alan adı kayıt şirketlerinden biri olarak bilinen GoDaddy, aynı zamanda bir web barındırma sağlayıcısıdır, ancak kendi web sitesi oluşturucusuna da sahiptir.

GoDaddy’nin site oluşturucu araçlarıyla nasıl. web sitesi oluşturacağınızı öğrenmek mi istiyorsunuz? İpuçlarını buradan alabilirsini.

 1. Bir şablon seçin. Bir web sitesi veya çevrimiçi mağaza oluşturmayı seçebilirsiniz . GoDaddy’nin şablon kitaplığı cömerttir – tasarımı stok fotoğraflar ve özel özelliklerle geliştirin.
 2. Sitenize içerik ve ürünler ekleyin. Tasarım temanız seçiliyken, gelecekteki müşterileri etkilemek için web sitenizi veya mağaza sayfalarınızı doldurun.
 3. GoDaddy’nin yerleşik pazarlama araçlarını kullanın. Bu site oluşturucu, işletmenizi hemen harekete geçirmek için eksiksiz bir pazarlama paketine sahiptir.
 4. Web sitenizi yönetin. GoDaddy’nin InSight teknoloji sistemi, insanların hareket halindeyken web siteleri hakkında akıllı içgörülere erişmesine olanak tanır.
 5. İlerledikçe premium özellikleri satın alın. Kredi kartı gerekmeden başlayabilirsiniz, ancak bu platform tasarım temaları ve içerik ekstraları sunar.GoDaddy’nin Artıları: Kullanımı kolaydır ve Windows web barındırma mevcuttur. GoDaddy’nin Eksileri: Gelişmiş özelliklerin olmaması ve bir SSL sertifikasının ekstra maliyeti.

Şunlar için uygundur: Düşük bütçeli ve minimum deneyime sahip kişiler.

Wix kullanarak bir web sitesi nasıl oluşturulur

Wix , piyasadaki en tanınmış web sitesi kurucularından biridir. Yıldızlarla dolu pazarlama kampanyaları oluşturduktan sonra, Wix’in sofistike bir web sitesi platformuna sahip olması şaşırtıcı değil.

Wix kullanarak çevrimiçi olmanın bir yolunu bulmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

 • Web sitenizi seçin

Wix’e kaydolduğunuzda, bağlantı sağlamak veya ürün satmak gibi sitenizin hangi amaçla oluşturulduğu sorulacaktır.

 • Bir şablon seçin

Zyro gibi, Wix’i kullanırken bir web barındırıcısı bulmanız gerekmez, bu nedenle doğrudan dudak uçuklatan şablon kitaplığına gidin.

 • Sitenizi özelleştirin

Wix düzenleyicinin kullanımı kolaydır: Web sitenizi veya mağaza sayfalarınızı, sürükle ve bırak aracını kullanarak ziyaretçileri etkilemek için tasarlayın.

 • Gelişmiş özellikler ekleyin

Mağazanız veya web siteniz için rezervasyon platformları gibi bazı iyileştirmeler almak için Wix Uygulama Pazarı’na gidin.

 • Yayınlayın

Tasarımınız mükemmel görünürken ve web siteniz arama motoru optimizasyonu ( SEO ) için hazırlandığında, artık canlı yayına geçme zamanı.

Wix’in Artıları: Wix’in etkileyici şablonları vardır ve esnek ve güvenilirdir.

Wix’in Eksileri: Web sitenizin ziyaretçilerinin sevmeyeceği yavaş yükleme süreleri.

En uygun olanlar: küçük ve orta ölçekli işletme sahipleri.

Size en uygun web sitesi oluşturma seçeneği hangisi?

İster hepsi bir arada bir oluşturucu kullanıyor olun, ister web sitenizi oluşturmak için bir web barındırma şirketini tercih edin, sizin ve işiniz için işe yarayan bir platform seçmeniz çok önemlidir.

Neye ihtiyacınız olduğunu ve neye değer verdiğinizi düşünün. Kodlama deneyiminiz var mı? Bütçeniz küçük mü? Sıkışık bir programınız mı var?

İşte araştırdığımız web sitesi oluşturma seçeneklerinin hızlı bir özeti:

 • Düşük bütçeli kişiler için : GoDaddy veya Zyro, yeni işletme sahipleri veya çevrimiçi olmanın bir yolunu arayan kişiler için uygun maliyetli platformlardır. Alan adları veya web barındırıcıları için fazladan ödeme yapmazsınız ve Zyro ve GoDaddy planlarının başlangıç maliyetleri çok düşüktür.
 • Küçük ve orta ölçekli işletmeler için : Wix, işletme web siteniz için sağlam bir seçenektir ve bazı tanınmış markalar zaten platformu kullanmaktadır. Ürün satıyorsanız veya akıllı rezervasyon özellikleri istiyorsanız, Wix, web sitenizde bunu gerçekleştirmeniz için size bir araç seti sağlayacaktır.
 • Büyük işletmeler ve karmaşık ihtiyaçlar için : Hostinger, bir işletme web sitesi oluşturmak için etkileyici sayıda barındırma seçeneğine sahiptir. İster WordPress ile ister Zyro gibi bir kurucu ile inşa edin, Hostinger, işletmenizin, işlemin tipik olarak karmaşık her parçasıyla hızlı yüklenen, duyarlı bir web sitesinin keyfini çıkarmasını sağlar.
Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram