24 MART 2022 PERŞEMBE
Teknoloji

2022’in en iyi ücretsiz yazılım kaldırıcıları

2022’in en iyi ücretsiz yazılım kaldırıcıları

Bilgisayarınızdan istenmeyen programları kaldırın; En iyi ücretsiz yazılım kaldırıcılar, yazılımı bilgisayarınızdan ücretsiz olarak tamamen kaldırmanızı kolaylaştırır.

Windows bir “Program ekle veya kaldır” seçeneğiyle birlikte gelirken, çoğu zaman size bazı bileşenlerin kaldırılamadığını veya kaldırma işleminin başarısız olduğunu belirten bir mesaj sunulur. Ek olarak, genellikle mevcut dosyaları bırakır, klasörler ve kısayollar, bunları manuel olarak silmeniz gerektiği anlamına gelir.Ayrıca bazen kayıt defterini de düzgün şekilde güncellemiyor.

Üçüncü taraf yazılım kaldırıcılar, sisteminizi tüm yüklü programlar için hızlı bir şekilde tarayarak ve kaldırmak için aynı anda birkaç tanesini seçmenize izin vererek daha kapsamlı bir iş yapabilir. Temizlendikten sonra, yazılım, geçici dosyaları ve eski kayıt defteri girdilerini bulmak ve silmek için başka bir tarama gerçekleştirerek değerli alanı boşaltacak ve daha sonra aynı yazılımın daha yeni bir sürümünü yüklerken sorun yaşamamanızı sağlayacaktır. üzerinde.

Yazılım kaldırıcılar, tarayıcı uzantılarını ve eklentileri yönetmek ve kullanmadıklarınızı kaldırmak için de kullanışlı bir yol sağlar. Ayrıca, geri dönüşüm kutunuzu tek bir tıklama ile boşaltabilir ve tarayıcı geçmişinizi silebilirsiniz.

İşte o zaman, şu anda mevcut olan en iyi ücretsiz yazılım kaldırıcıları.

IObit Uninstaller Ücretsiz

Windows için en iyi ücretsiz kaldırıcı indir

IObit Uninstaller Free , başladığında kurulu yazılım için sisteminizi tarayarak hemen işe koyulur. Akıllı, anlaşılır arayüzü, yalnızca en yeni programlarla ilgileniyorsanız (yeni bir şey denediyseniz ve beğenmediyseniz) ve en büyüğü (hangisi olacaksa) ekstra sekmelerle birlikte tüm yüklü yazılımlarınızın bir listesini görüntüler. sistem performansı üzerinde en büyük etkiye sahiptir).

Bir programı zaten kaldırdıysanız ancak sürücünüzde kirli ayak izleri bıraktığından şüpheleniyorsanız, IObit’in derin tarayıcısı, yazılım güncellemelerini yüklerken oluşturulan bozuk kısayollar ve önbellekler dahil olmak üzere gereksiz dosyaları bulabilir.

IObit Uninstaller, sörfünüzü hızlandırmak için kaldırılabilecek eklentileri belirlemek için web tarayıcılarınıza da bir göz atar. Şu anda Firefox ve Internet Explorer’ı destekliyor ancak Chrome veya Edge’i desteklemiyor. Her uzantıya, onu tutup tutmayacağınıza karar vermenize yardımcı olacak bir kullanıcı derecelendirmesi eşlik eder.

Bir kaldırıcının öncülüne gerçekten uymayan bir dosya parçalayıcı da var, ancak diğer tüm araçlar alakalı ve kullanışlıdır.

Sonuç olarak, IObit, indirebileceğiniz en iyi kaldırıcıdır ve kapsamlı taraması onu birçok premium programla aynı kılar.

Wise Program Kaldırıcı

Hafif ve hızlı yazılım kaldırıcı indir

Wise Program Uninstaller taşınabilir bir uygulamadır, bu nedenle kendi başına karışıklık bırakması konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Sisteminizi önceden yüklenmiş programlar için tarayan ve diğer kullanıcıların onlar hakkında ne düşündüğünü size göstermek için derecelendirmeleri görüntüleyen çok hızlı ve zayıf küçük bir kaldırıcıdır. Muhtemelen neyi silmek istediğinizi biliyorsunuzdur, ancak bu düşünceli bir dokunuş.

Her program için seçimleriniz Güvenli ve Zorunlu kaldırmadır (bazılarının ayrıca bir Onarım seçeneği vardır, ancak bu yalnızca yazılımın bir parçasıysa).

Güvenli kaldırma, programın kendi kaldırıcısına erişmenin basit bir yoludur, oysa Forced, hurda dosyalarını ve bozuk kayıt defteri girdilerini izlemek için derin bir tarama gerçekleştirir. Silmeden önce tanımlandığı her şeyi size gösterir, ancak bu pek bir amaca hizmet etmez; Tek bir Kayıt defteri girişi seçip “Bekleyin, buna ihtiyacım var!” diyme ihtimaliniz çok düşük.

Küçük boyutunun ana dezavantajı, yeni programları yüklerken günlüğe kaydedememesidir, ancak bir program kaldırıcı olarak iyi tasarlanmış ve gereksiz sistem araçlarıyla doldurulmamış olmasıdır.

Revo Uninstaller Ücretsiz

Optimizasyon araçlarıyla etkili bir yazılım kaldırıcı indir

Revo Uninstaller Free’nin simge dağıtımlı arayüzü renkli ancak dağınıktır ve bir başlangıç program yöneticisi gibi araçlar, ayrıca Windows’un kendi sistem araçlarına (birleştirme ve ekran klavyesi dahil) bağlantılar içerir. Bunlar gerçekten gerekli değildir ve sadece başka türlü sağlam bir ücretsiz kaldırıcıdan dikkatinizi dağıtın.

Revo Uninstaller Free, dört kaldırma seçeneği sunar: yerleşik, güvenli (ek kayıt taramasıyla birlikte yerleşik), orta (kalan dosyalar için ortak konumların ekstra taramasıyla) ve gelişmiş (orta mod, ardından tüm sisteminizin kapsamlı bir taraması) ). Ayrıca, simgelerini masaüstünüzdeki artı işaretine sürükleyerek programları kaldırmanıza izin veren garip bir ‘Avcı Modu’ da var. Programı bir listeden seçmekten çok daha fazla iş – haydut bir metafor.

Bazı kaldırıcılardan farklı olarak Revo, güven verici bir sistem geri yükleme noktası oluşturarak başlar. Yine de yeni kurulumları günlüğe kaydedemez – bunu istiyorsanız, Revo’nun Pro sürümüne 30 gün boyunca bir şans vermek isteyebilirsiniz. Ücretsiz sürümün 90’ların sonundaki stilinden dünyalar uzakta ve sürücülerinize iyi bir ovma sağlayacak.

Advanced Uninstaller Pro

Ekstra araç kitlerine sahip ücretsiz kaldırıcı yazılım indir

Advanced Uninstaller Pro , özünde sadece ücretsiz bir yazılım kaldırıcı olan çok özellikli bir araçtır. Bununla birlikte, bunun da ötesinde, birazdan ulaşacağımız daha gelişmiş araç takımları var.

Kaldırma yazılımı olarak, en iyileri arasında beklendiği gibi çalışır, derin bir tarama gerçekleştirir, geçici dosyaları kaldırır, kalan klasörleri siler ve bilgisayarınızın kayıt defterine de bakar.

Diğer bir özellik, programları ayrı ayrı yedekleme ve geri yükleme yeteneğidir; bu nedenle, bir dosya veya klasör silinirse, bozulursa veya fidye yazılımı tarafından şifrelenirse, programı yine de hızlı ve kolay bir şekilde onarabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak, Advanced Uninstaller PRO, diğer PC optimize edicilerinin de sunduğu gibi, her gün çalışan ve PC’nizi optimize etme konusunda önerilerde bulunan Daily Health Check adlı ücretli bir yükseltme seçeneğiyle birlikte gelir.

Ayrıca, gelişmiş güvenlik sağlamak için virüs algılama ve tarayıcı uzantılarının izlenmesini de sağlar.

Geek Uninstaller

Taşınabilir yazılım kaldırıcı uygulaması indir

Geek Uninstaller , başka bir ücretsiz taşınabilir kaldırıcıdır. Geliştiricinin sitesinde bir ‘Pro’ sürümü reklamı yapılsa da, bu aslında Kaldırma Aracı olarak adlandırılan tamamen farklı bir programdır – Geek Uninstaller tamamen ücretsizdir,

Hızlı bir sistem taraması gerçekleştirir ve olağan seçenekleri sunar: normal veya zorunlu kaldırma. Bir şeyi tanımıyorsanız, Geek Uninstaller sizin için Google’da arar – sizi bir tarayıcı yüklemekten kurtaran basit ama hoş bir eklenti.

Bu oldukça fazla – önceden kaldırılmış programların kalıntıları için derin bir tarama yok ve yeni kurulumlar için izleme yok, ancak sadece ilerledikçe temizlenecek bir şeyin peşindeyseniz, kaldırıcılar Geek Uninstaller’dan daha küçük ve daha basit hale gelmez. Şüphesiz bir bonus olan 30’dan fazla dilde de geliyor.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram