24 MART 2022 PERŞEMBE
Teknoloji

En İyi Ücretsiz WinZip Alternatifi 2022

En İyi Ücretsiz WinZip Alternatifi 2022

En İyi Ücretsiz WinZip Alternatifi 2022, Herhangi bir formatta sıkıştırılmış dosya arşivleri açın ve oluşturun. En iyi ücretsiz WinZip alternatifleri, dosya arşivlerinin sıkıştırılmasını ve çıkarılmasını kolaylaştırırken, aynı zamanda Windows ile birlikte gelenlere kıyasla ek işlevler eklemeyi de içerir.

WinZip indir, sıkıştırılmış dosya arşivleri oluşturmak ve açmak için en iyi bilinen yazılımdır, ancak tek seçenek bu değildir ve cüzdanınızı açmadan önce araştırmaya değer birçok mükemmel ücretsiz alternatif vardır.

Windows WinRAR (XP‘den itibaren), bir veya daha fazla klasöre / dosyaya sağ tıklanarak ve ‘Gönder> Sıkıştırılmış (sıkıştırılmış) klasör’ seçilerek erişilen yerleşik bir sıkıştırma aracına sahiptir. Bu, çok nadir kullanım için uygundur, ancak çok sınırlıdır. Yalnızca ZIP dosyalarını okuyabilir ve oluşturabilir (düzinelerce başka biçim vardır).”WinRAR ücretsiz

Ek olarak, yerleşik Windows zip yardımcı programı, belirli bir boyutta birden çok birim oluşturmanıza izin vermez, hasarlı arşivleri onaramaz ve şifrelemeyi desteklemez. Aslında, şifrelenmiş bir dosyayı sıkıştırmak için kullanırsanız, çıkartıldığında şifresi çözülecektir.

Bu nedenle, birçok kullanıcı Windows yardımcı programına bir alternatif isteyecektir ve WinZip dışında hangi seçeneklerin mevcut olduğunu bilmek iyidir. İşte bulabileceğimiz en iyi ücretsiz WinZip alternatifleri.

Bir bakışta en iyi ücretsiz WinZip alternatifleri

7-Zip

En iyi ücretsiz WinZip alternatifi – fırfırlar ve dizeler yok indir

7-Zip açık kaynak kodludur, yani ticari kullanım için bile tamamen ücretsizdir. Yalnızca 1 MB boyutundadır ve ona atabileceğiniz hemen hemen tüm sıkıştırılmış dosya arşivlerini paketleyip açabilirsiniz.

7-Zip, piyasadaki en çekici WinZip alternatifi değildir, ancak o kadar iyi tasarlanmıştır ki, ücretli eşdeğerlerinin kaygan arayüzlerini kaçırmayacaksınız. Basit bir Windows Gezgini tarzı dosya ağacı kullanarak arşivlenecek dosyaları bulabilir veya ana pencereye sürükleyip bırakabilirsiniz.

Kendi 7z formatı yüksek sıkıştırma için tasarlanmıştır ve neredeyse tüm dosya arşivleme araçları tarafından desteklenir – hem ücretli hem de ücretsiz – bu onu paylaşım için ideal bir seçim haline getirir. 7-Zip, kendiliğinden açılan 7z arşivleri de oluşturabilir.

Paketlenmiş arşivlere parola koruması uygulayabilir ve bunları birimlere bölebilirsiniz; bu, özellikle büyük arşivleri paylaşmak için kullanışlıdır. Eksik olan tek önemli özellik, hasarlı arşivleri onarma yeteneğidir – bunun dışında, gerçekten olağanüstü bir programdır.

PeaZip

7-Zip’ten daha az aerodinamik, ancak daha fazla güvenlik özelliğine sahip indir

PeaZip , başka bir açık kaynaklı WinZip alternatifidir, ancak önemli ölçüde daha büyük bir pakette birkaç özellik daha vardır (7-Zip’in 1MB’sine kıyasla yaklaşık 10MB).

PeaZip’in standart kurulumu, dosya ilişkilendirmeleri yapacak ve bağlam menüsü seçeneklerini otomatik olarak ekleyecektir; bunu ilk kez deniyorsanız istemeyebilirsiniz. Kendi seçimlerinizi yapmak istiyorsanız ‘Özel’i seçin.

PeaZip, hemen hemen her sıkıştırılmış dosya formatıyla uyumludur. Kendi formatı olan PEA, isteğe bağlı bütünlük denetimi ve doğrulanmış şifreleme ile sıkıştırmaya göre güvenliği önceliklendirir. 7-Zip’ten farklı olarak hasarlı arşivleri onarabilir.

Kullanışlı ekstra özellikleri arasında arşiv formatlarını dönüştürme ve arşivleri hatalar için test etme yeteneği bulunmaktadır. Buradaki diğer bazı araçların yapabileceği gibi resimleri toplu olarak sıkıştıramaz veya filigran görüntüleyemez, ancak sizin için döndürebilir ve kırpabilir.

Zip Ücretsiz

Dokunmatik ekranlar için optimize edilmiş ücretsiz bir WinZip alternatifi indir

Birçok ücretsiz Winzip alternatifi, en iyi özelliklerini karmaşık bir menü sisteminin arkasına saklar. Ashampoo Zip Free , net bir arayüz ve daha büyük, dokunma dostu simgelerle isteğe bağlı bir dokunma modu ile nadir bir istisnadır.

Ana giriş ekranında gösterilen seçeneklerin çoğu, özel şifreleme ve şifre çözme araçları gibi ücretli uygulamalara bağlantılardır, ancak bunun sizi rahatsız etmesine izin vermeyin; arşiv oluşturma, çıkarma, onarım ve çok hacimli ZIP yazma dahil olmak üzere diğer ücretsiz dosya sıkıştırma yazılımlarında bulacağınız tüm temel bilgiler mevcut ve doğrudur.

İlginç bir şekilde, Ashampoo Zip Free, bir arşivi çıkarmadan önce dosyaların önizlemelerini de verir. Bu çok yararlı olabilir, ancak otomatik olarak gerçekleşir, bu nedenle bir müzik dosyası fareyle üzerine gelindiğinde çalmaya başlarsa endişelenmeyin.

Ashampoo Zip Free çok fazla sayıda seçenek sunmuyor ve her bir özelliği açıkça sunuluyor ve açıklanıyor. İleri düzey kullanıcılar, 7-Zip gibi araçların sağladığı daha ince ayarlı özelleştirmeyi tercih edebilir, ancak ortalama bir kullanıcı için bu mükemmel bir seçimdir.

Zipware

Mükemmel bir ücretsiz WinZip alternatifi basitlik sizin önceliğinizdir indir

Zipware , herhangi bir premium dosya sıkıştırma yazılımı kadar iyi görünür ve kullanımı son derece basittir. Basitçe ‘Yeni’ veya ‘Aç’ı seçin, kaynak dosyanızı veya arşivinizi seçin, birkaç isteğe bağlı ayarı değiştirin ve bitirdiniz.

Zipware’in göze çarpan özelliği, entegre virüs taramasıdır: Bir arşiv 32 GB’ın altındaysa, VirusTotal ile tehditlere karşı kontrol edebilirsiniz. Bu, uzman kullanıcıların ilgisini çekmeyebilir, ancak indirilen arşivleri çıkarmaktan emin olmayan (veya bu tür şeyleri yanlışlıkla açma eğilimi olan birini tanıyan) herkes için yararlı bir eklentidir.

Zipware kullanımı ücretsizdir, ancak buna bağlı kalmaya karar verirseniz, web sitesi sizi geliştirmeyi desteklemek için bir bağış yapmaya davet eder – eğer karşılayabiliyorsanız makul bir istek.

Zip Arşivleyici

İyi tasarlanmış bir WinZip alternatifi, ancak bazı sınırlamalarla indir

Hamstersoft’un Zip Arşivleyicisi , WinZip’e bir başka ücretsiz alternatiftir ve birçok ücretli uygulama kadar iyi tasarlanmıştır. Sıkıştırma düzeyini ayarlamak için basit bir kaydırıcı gibi sezgisel dokunuşlar ve arşivleri bulut hizmetlerine yükleme yeteneği ile gezinme basittir.

Ancak bu sadeliğin bir bedeli vardır. Hamster Zip Archiver, arşiv oluştururken çok daha az seçenek sunar ve çok çeşitli sıkıştırılmış dosya formatlarını açabilmesine rağmen, yalnızca ZIP ve 7z dosyaları oluşturabilir.

Dikkat edilmesi gereken bir başka dezavantaj daha var: Hamster Zip Archiver’ın ana yükleyicisi İngilizce’dir, ancak yazılımı manuel olarak güncellemeyi seçerseniz, geliştiricinin ana dili Rusça’da birkaç seçenek sunulduğunu görebilirsiniz. İstemediğiniz herhangi bir ek yazılım veya tarayıcı eklentisini yanlışlıkla yüklemeyi kabul etmemeye dikkat edin.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram