24 MART 2022 PERŞEMBE
Teknoloji

Hemen Şimdi Ücretsiz Olarak Windows 11’e Yükseltme

Hemen Şimdi Ücretsiz Olarak Windows 11’e Yükseltme

Windows 11’e nasıl yükseltilir, birçok kişi tarafından sorulan bir sorudur. Microsoft’un geçmişte piyasaya sürdüğü işletim sistemi, piyasada bulunan en son teknolojiye ayak uyduramıyor gibi görünüyor. Ve böylece, şirket Windows Vista’yı piyasaya sürdüğünde, birçok kişi bundan memnun kalmadı ve Windows 11’e ücretsiz olarak nasıl yükseltebileceğini merak etmeye başladı. İyi haber şu ki, hüküm ve koşullarını kabul ederseniz mevcut bilgisayarınızı ücretsiz olarak yükseltmeyi teklif eden birçok şirket var.

Windows 11’e ücretsiz olarak nasıl yükseltilir işlemi çok basittir. Tek yapmanız gereken, bu tür bir anlaşma sunan şirketin web sitesini ziyaret etmektir. Windows’a yükseltme hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri verecektir. Sahip olduğunuz tüm seçenekler size verilecek ve hangisine yükseltmeyi seçeceksiniz? Bu çok kolay bir süreçtir ve düşündüğünüzden daha kolay bulacaksınız.

İhtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı olan bir bilgisayar, bir Windows kullanıcı hesabı ve Windows sürümünüzle çalışan yazılımdır. Daha sonra şirketin web sitesine giriş yapabilecek ve yazılım için ödeme yapabileceksiniz. Ücretsiz olarak sunulan tüm yazılımlar tamamen ücretsizdir. Yazılım için ödeme yaptığınızda, yazılımı bilgisayarınıza indirme ve yükleme seçeneğiniz olacaktır.

Windows 11 Early’ye Nasıl Yükseltilir

Windows 11’in son sürümü neredeyse hazır olduğuna göre, programa kaydolanlar için yeni bir Insider Preview kanalı mevcut. Sürüm Önizleme Kanalı her zaman yakında çıkacak bir Windows sürümü içerir ve Insider Preview kullanıcılarının en son sürüme yayınlanmadan önce erişmesine olanak tanır.

Windows 11 Sürüm Önizlemesi artık çalışır durumda olduğundan, bu fırsatı Windows 11’e erken yükseltmek için kullanabilirsiniz. Windows 11’in yayın önizlemesine erişmek için yine de Insider Preview programına kaydolmanız gerekiyor, ancak ayarlarınızı, Windows 11 geliştirmesinin bir sonraki aşaması başladığında kendinizi Dev ve Beta Kanalı oluşturur.

  • Microsoft’un PC Health Check App ile Windows 11 uygunluğunuzu kontrol edin . Bilgisayarınız Windows 11 minimum gereksinimlerini karşılıyorsa , güvenle Windows 11’e yükseltebilirsiniz.
  • Henüz yapmadıysanız, Windows Insider olmak için kaydolmanız gerekir . Microsoft Hesabınız için kullandığınız e-posta adresini kullandığınızdan emin olarak ekrandaki talimatları izleyin.
  • Mevcut Windows 10 makinenizde, Ayarlar uygulamasını açmak için Windows tuşu + I tuşlarına basın , ardından Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı > Başlayın seçeneğine gidin .
  • Windows Insider hesabınızı oluşturmak için kullanılan bilgileri girin. İstendiğinde, Yayın Önizlemesi’ni seçin , ardından seçimlerinizi onaylayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Sisteminizi yeniden başlattıktan sonra Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik’e gidin . Şimdi, sisteminize Windows 11’i indirip yüklemek için yeni bir seçenek bulacaksınız.
    Kurulumu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
  • Windows 11 yüklendikten ve kurulum ekranlarında (gizlilik, veri paylaşımı, konum paylaşımı vb. şeyler için) ilerledikten sonra, Ayarlar > Windows Update’e gidin ve
    Windows’un bir sonraki sürümü çıktığında bu cihazın kaydını iptal et’i seçin. . Bunu kontrol etmek, Insider Preview’dan vazgeçmenizdir. Bir sonraki Windows 11 sürümüne kadar güncellemeleri almaya devam edeceksiniz, bundan sonra Windows 11 güncellemelerini düzenli bir oranda alacaksınız.

Windows 11 Early’e Yükseltmeli misiniz?

Donanımınız uyumluysa ve Windows 11’i erken denemek istiyorsanız kesinlikle deneyebilirsiniz . Ancak, PC Sağlık Kontrolü Uygulamasını kullanarak uygunluğunuzu kontrol ederseniz ve donanımınız uyumsuzsa, bir düzeltme beklemeye veya donanımınızı yükseltmeye değer. Microsoft, uyumsuz donanıma sahip kişilerin Windows 11 kullanmasını istemediğini, hatta kullanıcıları donanımlarına gelebilecek herhangi bir hasarın önceden uyarıldığını kabul etmek için bir feragatname imzalamaya zorlayacak kadar ileri gittiğini açıkça belirtti .

Şüphe veya başka sorunlardan kaçınmak için her zaman Windows 11’in yeni bir sürümü kullanıma sunulana kadar bekleyebilirsiniz. Biraz zaman alabilir, ancak en azından düzenli güvenlik güncellemeleri alacağınızı biliyorsunuz!

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram