24 MART 2022 PERŞEMBE
Youtube Videolarım

En İyi 10 Ücretsiz Video Barındırma Sitesi

En İyi 10 Ücretsiz Video Barındırma Sitesi

Artık video barındırmanın ne olduğunu bildiğinize ve çevrimiçi bulduğunuz bir avuç ücretsiz video barındırma sitesine sahip olduğunuza göre, en iyileri seçmeye nasıl devam edersiniz? Bir video barındırma sitesini diğerlerinden daha iyi veya diğerlerinden daha kötü yapan nedir? İhtiyaçlarınız için en iyi video barındırma sitesini nasıl bulabilirsiniz?

Akışlı video hizmetlerine geçiş hızlı oldu. Sert geekler için niş bir alan olarak başladı, ancak şimdi neredeyse tüm insanlar videoları bu şekilde izliyor.

İnternete video yüklemek artık hiç olmadığı kadar kolay. Ücretsiz video barındırma da aynı derecede yaygındır (birkaç sınırla). Ama hangi hizmeti seçeceksin? İşte videolarınız için en iyi ücretsiz çevrimiçi barındırma hizmetleri.

YouTube

YouTube’u düşünmeden ücretsiz çevrimiçi video düşünmek zor. Sahibi Google gibi, YouTube kelimesi video arama ile eş anlamlı hale geldi, eğer bir şarkı, klip veya meme arıyorsanız, muhtemelen onu “YouTube” yapacaksınız.

YouTube büyük bir platform ve herkes için dünyanın en büyük ücretsiz video barındırma sitesi olduğundan, sebepsiz değil. Boyutu 256 GB’a kadar olan videoları yükleyebilirsiniz.

Yüklenen videolarınızı herkes arayabilir. Bunu gizli tutabilir veya yalnızca bağlantıya sahip kişilerin görebilmesi için listeden kaldırabilirsiniz. YouTube ayrıca canlı bir kitleye akışı destekler ve daha sonra videoları kullanıcının kanalına kaydeder.

Herhangi bir içerik oluşturucu, video barındırma sitesinde gelir elde etmek için reklamları kullanabilir. YouTube Premium, bu reklamları aylık bir ücret karşılığında kaldırır. Premium üyeler, indirme ve arka planda oynatmanın yanı sıra YouTube Original programlarına ve premium Müzik Hizmetine de erişebilir.

Vimeo

Vimeo, video konusunda ciddi olan insanlar için video platformu olma ününe sahiptir. Bir süredir gerçekten yüksek kaliteli video barındırma hizmetlerini ücretsiz olarak sağlayan tek platform olduğu için bu itibarı kazandı.

Bu, Vimeo’yu hem film yapımcıları hem de animatörler arasında sıkı bir favori haline getirdi. Vimeo, kalitesi açısından artık YouTube’dan üstün olmasa da, web’de video barındırmada hala ikinci isimdir.

Ücretsiz bir Vimeo hesabıyla, 5 GB’lık bir sınırla haftada yalnızca 500 MB yükleyebilirsiniz. Dört ücretli hesap düzeyi vardır: Plus, Pro, Business ve Premium. Her seviye, web sitelerine ve sosyal medyaya yerleştirmek için özelleştirilebilir oynatıcılar gibi ekstra özellikler eklemenin yanı sıra yükleme sınırını yükseltir. En iyi planlar, devasa bir 7 TB yüklemeye izin verir.

Twitch

Twitch deyince aklınıza muhtemelen canlı yayın geliyor. Oyuncular ve e-sporcular için favori canlı yayın platformlarından biridir. Hizmet, son yıllarda birçok insanın favori içerik oluşturucularını önceden kaydedilmiş yerine canlı izlemeyi tercih etmesiyle başladı.

Twitch TV, bir Amazon yan kuruluşudur. Başarılarından yararlanan Twitch, kullanıcılarına ücretsiz barındırma hizmetleri sunmaya başladı ve artık sitede canlı yayınlar kadar önceden kaydedilmiş içeriği bulabiliyorsunuz.

Ücretsiz video yükleme, Twitch bağlı kuruluşlarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Videolar, önceki yayınlardan tamamen çevrimdışı olarak çekilen ve düzenlendikten sonra yüklenen videolara kadar uzanır. 24 saatte maksimum 100 yükleme olmak üzere, kullanıcı başına 5 eşzamanlı yükleme ile sınırlıdır.

Dailymotion

Bir süredir Dailymotion, YouTube’un doğrudan rakibiydi. Dailymotion, internet telif hakkı yasasının ilk günlerinde YouTube’a bir kontrpuan sağladı ve YouTube’un çökmeye başladığı içeriğe erişim sağladı.

Dailymotion’ın kovboy YouTube olarak ünü artık geçmişte kaldı, birçok işletme ve gömülü içerik için hizmeti kullanan yeni hizmetler ile artık geçmişte kaldı. Dailymotion ayrıca kullanıcıların içeriklerinden görüntüleme sayısına göre para kazanmalarına olanak tanır.

Google Drive

Google Drive görünüşte kişisel dosyaları yedeklemenin bir yolu olsa da, videoları barındırmak için de çok uygundur. Google Drive ile geleneksel video sitelerinin ve sosyal medyanın topluluk yönünü kaçırıyorsunuz, ancak bir avantajı var.

Google Drive’ınıza uyumlu bir video dosyası yerleştirin ve otomatik olarak bir YouTube videosuna işlenecektir. Ardından videoları bir bağlantıyla paylaşabilir veya web sitelerine ve sosyal medya gönderilerine yerleştirebilirsiniz.

Google Drive video boyutlarının katı bir sınırı yoktur, Drive’ınıza sığdığı sürece hazırsınız!

Facebook

Facebook, başlangıcından bu yana ( güvenlik sorunları ve hepsi ) platformla o kadar çok şey yaptı ki , sağlamaya çalışmadıkları bir hizmeti listelemek daha kolay olabilir. Facebook, tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak basit video yükleme ve canlı akış hizmetleri sağlar.

Facebook’a bir video yüklemek, zaman tünelinizde başka bir gönderiyi paylaşmak kadar kolaydır. Videolar gömülebilir ve masaüstünde ve Android ve iOS için Facebook uygulamaları aracılığıyla HD yükleme yapılabilir.

Instagram

Instagram son yıllarda popülaritesini patlattı. Facebook’un sahip olduğu platformun videoya geçmesi kimse için sürpriz değil. Instagram, tanıdık Instagram Hikayeleri özelliğinin yanı sıra 2018 yılında daha uzun bir video hizmeti olan IGTV’yi de ekledi.

IGTV’deki videolar 15 saniye ile 10 dakika arasında olabilir ve normdan ayrılışta, manzaradan ziyade portre olmalıdır. Popüler Instagram kullanıcıları hizmete girdi, ancak tüm kullanıcılar uygulamada veya Instagram web sitesinde bir IGTV hesabı oluşturarak video yayınlayabilir.

Twitter

Twitter bir video servisi olarak bilinmeyebilir, ancak gerçekte günlük izlenen videonun önemli bir kısmı platform üzerinden geçmektedir. İki dakika yirmi saniye sınırı, sitede her gün binlerce videonun paylaşılmasını engellemiyor gibi görünüyor.

Twitter uygulaması veya tarayıcı aracılığıyla video kaydedebilir ve yükleyebilirsiniz. Twitter, Periscope’un sahibidir ve Twitter’da yerel olarak canlı akışı etkinleştirmek için aynı teknolojiyi kullanır. Canlı akış, Twitter uygulaması aracılığıyla yerel olarak kullanılabilir.

VideosHub

VideosHub (eski adıyla Metacafe), YouTube ve DailyMotion’a benzer bir çevrimiçi alanı işgal ederdi. 2012 yılında satın alınmasından bu yana, site daha az kullanıcı gördü. Buna rağmen, videolar hala on milyonlarca izlenme alıyor.

Hesaplar ücretsizdir, ancak videolar on dakikanın altında sınırlıdır. YouTube’a eşdeğer bir NSFW bulmayı umut edenler hayal kırıklığına uğrayacak. Bu listedeki diğer siteler gibi, müstehcen videolara izin vermez. Yasadışı şiddet ve ölüm eylemlerini gösteren videolar da yasaklandı.

Wistia

Wistia, sanatçıların video portföylerini depolamaları için bir site olarak başladı, ancak hızla işletmelere dönüştü. Şimdi, Wistia, video yüklemek ve iş büyümesi için yararlı istatistikler almak için bir yer isteyen ticari kullanıcıları hedefliyor.

Wistia, herkesin sitelerine veya bloglarına yerleştirmek üzere videoları barındırmak için kullanabileceği ücretsiz bir katmana sahiptir. Ücretli katmanlar, pazarlamacılar ve reklamverenler için özelleştirilmiş ve kişisel markalı video oynatıcılara ve üst düzey analizlere olanak tanır.

Önce Kaliteli Videolar Yapın

Video yüklemek kolaydır. Birçok yönden, videolarınız için doğru formatı seçmek daha zorlu bir iştir.

Videolarınızla aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda çevrimiçi platform var, bunalmak çok kolay. Unutmayın, özellikle takipçi kazanmaya çalışıyorsanız, öncelikle kaliteli içerik üretmeyi öğrenmeniz gerekiyor.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram