24 MART 2022 PERŞEMBE
Haberler

Ücretsiz e-Kitap ve Sesli Kitaplar Nereden İndirilir

Ücretsiz e-Kitap ve Sesli Kitaplar Nereden İndirilir

Okumayı seviyorsanız, e-Kitapları ve sesli kitapları ücretsiz olarak bulabileceğiniz bir dizi çevrimiçi kaynak olduğununda haberiniz vardır.Bunların çogunda Türkçe e-kitaplarda yer alıyor. . Her yıl yüzlerce klasik ve modern metnin telif hakkı sona erdiğinde, yasal olarak ücretsiz olarak erişilebilecekleri kamu malı olarak kullanıma sunuluyor. Bu makaledeki herkese açık alanda ücretsiz kitap ve sesli kitap indirmenize izin veren web sitelerine göz atın.

Gutenberg Projesi

Gutenberg Projesi , ücretsiz bir halk kütüphanesi bir yazar, hayırsever ve e-Kitap yaratıcısı Michael Hart tarafından oluşturulmuştur. Project Gutenberg’in kataloğu şimdi İngilizce, Fransızca, Rusça, İspanyolca, Almanca, Portekizce ,Türkçe ve daha pek çok dilde 60.000’den fazla e-Kitap yayınlanmış bulunuyor. Uluslararası alanda tanınmış yazarlardan F. Kafka, WE Du Bois, HD Thoreau ve O. Wilde gibi pek çok klasik eser bulacaksınız. Size kolaylık sağlamak için, ePub veya PDF formatında birçok kitap mevcuttur. Ayrıca bir iOS uygulaması da linkten indirebilirsiniz.

Açık Kütüphane ( Open Library )

Açık Kütüphane , dünya için ücretsiz bir açık kütüphane oluşturmayı amaçlamaktadır. Şu anda İspanyolca, Danca ve İtalyanca da dahil olmak üzere çeşitli dillerde yaklaşık 30.000 kamu malı çalışmasına ev sahipliği yapıyor. Site çok kullanıcı dostudur ve favori içeriğinize hızlı bir şekilde göz atmanızı sağlar. Çocuk hikayelerinden askeri strateji kitaplarına kadar her şeyi sunuyorlar. 

Europeana Koleksiyonu

Europeana Koleksiyonu kitap, film, müzik, sanat ve daha fazlasını içeren içeriği geniş bir yelpazede, ücretsiz erişim sağlayan geniş bir platform. Arşivlerini Avrupa’daki kütüphanelerden ve müzelerinden alıyor. Europeana Koleksiyonu şu anda 50 milyondan fazla eser içeriyor ve bunların hepsi siteden kolayca aranabiliyor. Ayrıca 27 Avrupa dilinin tümünde mevcuttur.

Dünya Halk Kütüphanesi

Dünya Halk Kütüphanesi , herkese açık alanda binlerce e-Kitap, sesli kitap ve makale bulunan çevrimiçi bir kaynaktır. Başlamak için ücretsiz eLibrary üyelik . üye olduktan sonra 300’den fazla dilde mevcut olan eserlerle Millennium kataloglarına göz atabileceksiniz. Bu koleksiyon tarih, sosyoloji, ekonomi, felsefe ve daha pek çok konuyu kapsamaktadır.

libriVox

LibriVox , herkese açık alanda binlerce sesli kitap içeren çevrimiçi bir dijital kütüphanedir. LibroVox, daha sonra ücretsiz erişim için sitede yayınlanan gönüllü metin kayıtları sunanan topluklardan yararlanıyor. Platformda şu anda 13.000’den fazla sesli kitap var. İçeriğin çoğunluğu İngilizce olsa da, Arapça, Felemenkçe, İspanyolca, İbranice,Türkçe ve daha pek çok dil dahil olmak üzere diğer dillerde artan bir içerik yelpazesi bulunmaktadır. LibriVox ayrıca Android ve iOS cihazlar için uygulamasıda mevcut.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram