24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama

Tinder Nedir ve Nasıl Çalışır?

Tinder Nedir ve Nasıl Çalışır?

Tinder Nedir ve Nasıl Çalışır? çevrimiçi flört yeni bir fenomen değildir. Aslında, çöp çatanlık siteleri Match.com ve JDate gibi internet siteleri kadar uzun süredir var. Ancak, Tinder sahneye çıktığında flört oyunu tamamen değişti.maç . com. Ancak, Tinder sahneye çıktığında flört oyunu tamamen değişti.

Uygulama, kaydırma yöntemine dayalı olarak potansiyel ortaklar bulmanın yeni bir yolunu tanıttı -- evet için sağa, hayır için sola. Aniden, çevrimiçi flört o kadar zahmetli gelmedi. Flört sahnesinde veya sadece çevrimiçi flört konusunda yeniyseniz, bu yönteme o kadar aşina olmayabilirsiniz. Merak etme; onu parçalamak ve tinder'ın nasıl çalıştığını açıklamak için buradayız.

Tinder Tam Olarak Nedir?

Bahsettiğimiz gibi, Tinder hem Android hem de iOS'ta kullanılabilen bir uygulamadır. Eski moda arkadaşlık sitelerinin aksine, bir eşleşme bulmak veya ayrıntılı profiller oluşturmak için uzun anketleri yanıtlamanızı gerektirmez. Aslında kurabilir ve dakikalar içinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca bir barda birine yaklaşmanın eski yolundan çok daha az garip. Kaydırma sistemleriyle (daha sonraları), birinden hoşlandığınızı belirtebilirsiniz. Eğer senden hoşlanırlarsa, bir konuşma başlatabilirsin. Ve senden hoşlanmazlarsa, zarar gelmezse, yoluna devam edersin. Bu reddedilmeyle şahsen yüzleşmek zorunda değilsiniz.

Tinder Nasıl Çalışır?

Peki Tinder flört etmenize gerçekten nasıl yardımcı oluyor? Potansiyel ortakların sizi daha iyi tanımasına yardımcı olacak bir profil oluşturmanızla başlar. İş için ne yaptığınız, yaşınız, cinsiyet kimliğiniz, üniversiteniz, tutkularınız ve kendiniz hakkında kısa bir tanıtım gibi kendinizle ilgili bazı bilgileri doldurabilirsiniz.

Ayrıca önerilen miktar altı olmak üzere dokuz adede kadar resim yükleyebilirsiniz. Bundan daha azı ve uygulama sizin bir bot olduğunuzu düşünebilir. Ayrıca, birden fazla resim sizi potansiyel eşleşmeler için daha çekici hale getirebilir. Çekici bir profilin nasıl oluşturulacağı hakkında daha fazla ipucu burada .

Sırada tercihleriniz var. Bunlara cinsel yönelim, yaş aralığı ve potansiyel randevunuzun sizden uzaklığı dahildir. Evet, uygulama konum tabanlıdır, ancak endişelenmeyin, tam konumunuz hiçbir zaman açıklanmaz. Teknik kurulumla ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Tinder'ı bir profesyonel gibi bu şekilde kullanabilirsiniz .

Tinder Neye benziyor ve Nasıl Kaydırılır

Artık uygulamanın asıl özüne, kibrit sistemine geçebiliriz. Profilinizi ayarlamayı bitirdikten sonra tarihleri bulmaya hazırsınız. Tinder'da çalışma şekli kaydırmaktır.

Uygulamayı her açtığınızda, bir kişinin resmini görürsünüz. Bu resmin üstünde, adları, yaşları ve tutkuları dahil olmak üzere onlar hakkında bazı temel bilgiler var. Beğendiğinize karar vermeniz için bu yeterliyse, sağa kaydırabilirsiniz.

Bu noktada bir süre beklemeniz gerekiyor, çünkü onlarla ancak sizden hoşlanırlarsa konuşabilirsiniz. Zaten üzerinizde kaydırdılarsa, Bu Bir Eşleşme mesajı alırsınız ve uygulama aracılığıyla onlarla sohbet edebilirsiniz.

Beğenmiyorsanız sola kaydırmanız yeterli. Ve kararsızsanız, onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Daha fazla resim görmek için ekranın sağ üst tarafına veya biyografilerini okumak için adlarının yanındaki alt kısma dokunun.

Uygulama Size Kimi Göstereceğine Nasıl Karar Veriyor?

Tercihleriniz, uygulamada gördüğünüz kişiler üzerinde bir miktar etkiye sahiptir. Örneğin, konumunuzun yarıçapının dışında veya belirlediğiniz yaş aralığının dışında kaydırma yapan kimseyi görmezsiniz.

Bununla birlikte, Tinder'ın çekici bulacağınız insanları bulmanıza yardımcı olacak gelişmiş bir algoritması da vardır. Uygulamayı ne kadar çok kullanırsanız, tercihlerinizi o kadar çok anlayabilecek ve size benzer kişileri gösterebilecektir.

Ayrıca davranışınızın diğer kullanıcılarınkine benzer olup olmadığını algılar ve size beğendikleri kişilerin profillerini sunar. Doğal olarak, aynı algoritma profilinizi kimlerin göreceğini ve sonuç olarak aldığınız eşleşmeleri de kontrol eder.

Bununla birlikte, algoritmayı atlamanın birkaç yolu vardır. Birincisi Süper Beğeni . Uygulamanın ücretsiz bir kullanıcısı olarak, bunlardan günde bir tane alırsınız veya daha fazlasını satın almayı seçebilirsiniz. Bunu kullandığınızda, diğer insanlar profillerini ne zaman beğendiğinizi görebilir, bu da onları sağa kaydırmaya teşvik edebilir.

İkinci seçenek ise ücretli bir özellik olan Boost. 82 Türk lirası karşılığında, profilinizi seçtiğiniz bölge veya şehirdeki herkes için kuyruğun en üstünde görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu 30 dakika sürer.

Farklı ücretli Tinder abonelikleri, algoritmadan kaçınmanın yollarını da sunar. Tinder Gold ile profilinizi kimlerin beğendiğini (süper beğeni olmadan) görebilir ve Tinder Platinum ile maç beklemeden insanlara mesaj bile gönderebilirsiniz.

Uygulamadaki Ekstra Özellikler

Tinder, kullanıcılarının ilgisini çekmek için her gün yeni özellikler ekliyor. Örneğin, yaz aylarında diğer müzik severleri eşleştirmek için Festival Modu'nu kullanabilirsiniz . Ya da evde biriyle oturup Netflix'i aşırı derecede izlemek istiyorsunuz; Uygulamanın size yalnızca eşleşecek aşırı izleyicileri göstermesini isteyebilirsiniz.

Bugün böyle hissediyorsan, sadece arkadaş olacak birini arayabilirsin ya da spontane olacak birini bulabilirsin. Bu özelliklerin tümü, keşif sayfanızda mevcuttur.

Eşyaları Geldikleri Gibi Alın

Artık Tinder'ın içini ve dışını anladığınıza göre, profilinizi oluşturmanın ve kendinizi ortaya çıkarmanın zamanı geldi. En iyi fotoğraflarınızı çekin, kendiniz hakkında bir şeyler yazın ve kaydırmaya başlayın.

İstediğiniz buysa aşkı bulmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz, ancak aynı zamanda arkadaşlar, yeni bağlantılar veya kısa süreli ama heyecan verici ilişkiler kurmanıza da yardımcı olabilir. Sadece hafif tutmayı ve anın tadını çıkarmayı unutmayın. Flört etmenin her şeyden önce eğlenceli olması gerekiyordu.

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram