24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama

Bir Profesyonel Gibi Tinder Nasıl Kullanılır

Bir Profesyonel Gibi Tinder Nasıl Kullanılır

Tinder 2012'deki başlangıcından bu yana, her gün yaklaşık 1,8 milyar kaydırma ve 25 milyondan fazla eşleşme ile en yaygın kullanılan flört uygulamalarından biri haline geldi. Android ve iOS için konum tabanlı bir uygulama olan Tinder, bölgenizdeki insanlarla tanışmanızı kolaylaştırır. Ayrıca, uygulamayı global olarak çalışacak şekilde bile ayarlayabilirsiniz. Yani, Tinder'ı bir profesyonel gibi kullanmayı öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Tinder Uygulamasını Telefonunuza Yükleme

Tinder'ı kullanmaya başlamak için önce resmi uygulamayı telefonunuza yüklemeniz gerekir. İster iOS ister Android cihaz kullanın, Tinder'ı ilgili uygulama mağazalarından indirebilir ve hemen kurabilirsiniz. Tinder'ı nasıl kullanacağınızla ilgili temel bilgilere başlamadan önce, telefonunuzda konum servislerini etkinleştirmeniz gerekir. Uygulama, konumunuzu açmadan açarsanız sizden bunu yapmanızı isteyecektir. 

İndirin : Android | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

Tinder Profilinizi Ayarlama

Tinder, Google hesabınızı, Facebook kimliğinizi veya telefon numaranızı kullanarak hizmetlerine kaydolmanıza olanak tanır. Tinder'a ilk kez giriş yaptığınızda, hesabınızı ve tercihlerinizi ayarlamak için birkaç temel soru alacaksınız. Tinder'ı tam olarak kullanmak için hesabınızı doldurmanız gerekmez. Ancak, küçük bir biyografi de dahil olmak üzere birkaç resminizi eklemek ve tercihlerinizi ayarlamak , mükemmel eşleşmeyi bulma şansınızı artıracaktır . Uygulamanın ayarlar menüsünde, yerel veya küresel olarak Tinder'a göz atmayı seçebilirsiniz. Profilinizi ve tercihlerinizi tamamen özelleştirmek istiyorsanız, telefonunuzun sol üst köşesindeki profil simgenize dokunabilir ve ardından neyi değiştirmek istediğinize bağlı olarak Ayarlar veya Profili Düzenle'yi seçebilirsiniz.

Tinder'da Kaydırmaya Başlayın!

Tek yapmanız gereken sola veya sağa kaydırmak olduğu için Tinder'ı kullanmak oldukça basittir. Tinder'ı açtığınızda, hemen potansiyel eşleşmeler elde edeceksiniz, ancak güvende olmak için bir arka plan kontrolü yaptığınızdan emin olun . Ekranın sağ üst veya sol tarafına dokunarak resimleri arasında gezinebilirsiniz. Tam profilini görüntülemek için ekranın alt kısmına veya adlarının yanındaki Bilgi simgesine dokunabilirsiniz. Bir profilde sola kaydırmak (veya X'e dokunmak), o kişiyle ilgilenmediğiniz anlamına gelirken, sağa kaydırmak (veya kalbe dokunmak) o kişinin profilini beğendiğiniz anlamına gelir. Birini yanlışlıkla sola kaydırdıysanız, geri almak için geri sarma düğmesini kullanabilirsiniz. Ancak bu seçenek yalnızca ödeme yapan Tinder kullanıcıları için geçerlidir.

Tinder'da sohbet etmek

Birine ücretsiz bir Tinder hesabı olan bir mesaj göndermek için, onlarla eşleşmeniz gerekir, bu da ikinizin de birbirinize doğru kaydırmanız gerektiği anlamına gelir. Bu olursa, yeni bir eşleşme için bir bildirim alırsınız veya sağa kaydırdıktan hemen sonra uygulamada görünür. Tinder Platinum abonesiyseniz, istediğiniz kişiyle eşleşmeden istediğiniz kişiye mesaj atabilirsiniz. Ancak Tinder Platinum üyeliğini yalnızca Tinder Plus ve Tinder Gold üyeleri satın alabilir. Tinder sohbet, sohbet etmenize, GIF'ler, bağlantılar, mesajlar gibi göndermenize ve görüntülü arama yapmanıza olanak tanır, ancak herhangi bir medya gönderemezsiniz. Birini eşleştirmek veya şikayet etmek istiyorsanız, sohbetini açmanız, ekranın sağ üst köşesindeki kalkan simgesine dokunmanız ve seçeneklerden birini seçmeniz gerekir.

Tinder Doğrulaması

Bu isteğe bağlıdır, ancak doğrulanmış profiller daha fazla eşleşme alır ve ayrıca doğrulanmış bir Tinder kullanıcısı olmak ücretsizdir. Doğrulanmak için adınızın yanındaki küçük onay işaretine dokunun. Tek yapmanız gereken, Tinder'ın önerdiği pozla eşleşen iki selfie çekmek ve profilinizde doğrulanmış onay işaretini göreceksiniz.

Tinder Premium Üyelik Katmanları

Daha önce bahsettiğimiz ücretli üyeliklerden herhangi birini satın almak için profilinize gidin, Ayarlar'a dokunun ve istediğiniz üyeliği seçin. Aşağıda, çeşitli katmanlara bakacağız.

1. Tinder Artı

Bu üyelik sınırsız beğeni, geri sarma ve reklam içermez. Ayrıca, kaydırmaya başlamadan önce konumunuzu dünyanın herhangi bir yerine değiştirebilirsiniz.

2. Tinder Altın

Bu üyelikle Tinder+'ın sunduğu her şeye sahip olursunuz. Ayrıca haftada beş Süper Beğeni, ayda bir ücretsiz Boost gönderebilir, profilinizi kimlerin beğendiğini görebilir ve günlük En Çok Tıklananları görüntüleyebilirsiniz.

3. Tinder Platin

Bu, Tinder'a eklenen en yeni premiumdur, ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, yalnızca Tinder Plus ve Tinder Gold üyeleri bu aşamaya geçebilir. Tinder Platinum, eşleşmeden önce herkese mesaj gönderebilme, beğenilere öncelik verme ve geçen hafta gönderdiğiniz tüm beğenileri görme gibi ek özelliklerle Tinder Gold'un yaptığı her şeyi sunar.

Tinder'ın Eklenti Özellikleri

Tinder, Super Like ve Boost gibi eklenti özellikleriyle kullanıcılarının kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlar. Tinder Gold veya Tinder Platinum abonesiyseniz bu eklentilere sınırlı erişiminiz olsa da bunları ücretsiz kullanıcı olarak ayrıca satın alabilirsiniz. O halde Super Like ve Boost ile neler yapabileceğinize bir göz atalım.

Süper Beğeni

Yukarı kaydırarak (veya yıldıza tıklayarak) Süper Beğeni gönderebilirsiniz. Sağa kaydırıp sizinle eşleştiği anda o kişiye Süper Beğendiğinizi bildirir. Ücretsiz bir kullanıcı olarak günde bir Süper Beğeni alırsınız, ancak Amerika Birleşik Devletleri'nde 5 ABD Doları karşılığında beş ek Süper Beğeni satın alabilirsiniz. Süper Beğeni almanın bir başka yolu da arkadaşlarınızı Tinder'a kaydolmaya davet etmektir. Arkadaşlarınızla paylaşmak üzere benzersiz bağlantınızı almak için uygulamada Ayarlar > Ödüller Al'a gidin . Bağlantınızı kullanarak Tinder'a kaydolduklarında, 25 ücretsiz Süper Beğeni alacaksınız, onlar ise beş ücretsiz Boost alacak.

Tinder Boost

Bu size profilinizi 30 dakikalığına güçlendirmenin bir yolunu vererek, onu bölgenizdeki veya Tinder Passport ile seçtiğiniz şehirdeki en iyi profillerden biri haline getirir. Tinder sizi sıranın en üstüne koyduğundan, profilinizi daha fazla kişi görüntüleyecek ve eşleşme şansınızı önemli ölçüde artıracaktır. Türkiye'de tam bir Tinder üyeliği için ödeme yapmadan 6,99 $ karşılığında ayrı bir Tinder Boost alabilirsiniz.

Ücretsiz bir Tinder Hesabı Oluşturun ve Eşinizi Bulun

Tinder bir tarih bulmayı kolaylaştırır, ancak profilinizi ve tercihlerinizi kişiselleştirmeden iyi eşleşmeler elde edemezsiniz. Bu nedenle, kalabalığın arasından sıyrılmak için en iyi resimlerinizi eklediğinizden ve küçük ve ilginç bir biyografi yazdığınızdan emin olmalısınız. Artık Tinder'ı nasıl düzgün kullanacağınızı bildiğinize göre, istediğiniz kadar yaratıcı ve esprili olun ve er ya da geç mükemmel eşinizi bulacaksınız.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram