24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama Nasıl Yapılır?

TikTok’ta Seslendirme Nasıl Yapılır?

TikTok’ta Seslendirme Nasıl Yapılır?

TikTok videoya kendi sesini ekleme Seslendirme, hikaye anlatımında yaygın olarak kullanılan bir araçtır ve buna film ve televizyonda neredeyse kesinlikle rastlarsınız. Tiktok seslendirme nasıl yapılır Karakterin iç monologunu açığa çıkararak olay örgüsüne başka bir katman katmanın harika bir yoludur. Tiktok’ta kendi sesine müzik ekleme Çoğu zaman hikayeye gerilim katar ve çoğu zaman komedi etkisi yaratır.

TikTok kendi sesine müzik ekleme O zaman, uygulama tamamen komedi ve yaratıcı hikaye anlatımı ile ilgili olduğu için TikTok’un bir seslendirme özelliği oluşturmayı seçmesi şaşırtıcı değil. TikTok metin seslendirme Adım adım kılavuzumuzla bu özelliği kısa sürede videolarınızda kullanabileceksiniz.

Bir TikTok Videosuna Neden Seslendirme Eklemelisiniz? 

Bir seslendirme, yepyeni bir TikTok video dünyasının kilidini açar. Popüler bir trend, bu özelliği bir evcil hayvanın iç düşüncelerini ve benzersiz kişilik özelliklerini komik sonuçlarla ortaya çıkarmak için kullanır.

Bunun için başka bir harika kullanım bir öğretici ile. Videonuzda, kendi bakış açınızdan bir şeyin nasıl oluşturulacağını veya oluşturulacağını gösterebilir ve daha fazla açıklama sağlamak için gerçeğin arkasına anlatım ekleyebilirsiniz. Bazı içerik oluşturucular, “sabah rutini” veya “hayatımda bir gün” gibi vlog’ları anlatmak için seslendirmeyi kullanır.

Seslendirme aracıyla, uygulamanın kitaplığında bulamadığınız belirli sesleri ve efektleri de ekleyebilirsiniz. TikTok ses-konuşma özelliği ile kendi sesiniz yerine Siri benzeri bir ses kullanmanın bir yolu bile var .

TikTok’unuza Seslendirme Nasıl Eklenir?

Bu işlevi kullanmanın iki yolu vardır. Önceden kaydedilmiş bir videonun üzerine veya doğrudan uygulamada oluşturduğunuz bir videonun üstüne ekleyebilirsiniz. Video oluşturma konusunda çok fazla ayrıntıya girmeyeceğiz, ancak özellikle yeni bir kullanıcıysanız TikTok videolarının nasıl düzenleneceğini okumanızı öneririz .

TikTok uygulamasında video kaydederken seslendirme eklemek için şu adımları izleyin:

 • Yeni bir video başlatmak için ekranın altındaki + düğmesine basın .
 • Videonuzu oluşturmak için kırmızı Kayıt düğmesine basın . Müzikten, efektlerden, metinden vb. memnun kaldıktan sonra sağ alttaki V’ye basın.
 • Bu ekranda, sağ üstte Seslendirme düğmesini göreceksiniz .
 • Videonun farklı bölümlerinin üzerine birkaç parça seslendirme kaydedebilirsiniz (ancak üst üste değil). Bunu yapmak için zaman çizelgesindeki beyaz çizgiyi sürükleyin. Kaydettiğiniz her parça zaman çizelgesinde kırmızı ile işaretlenir.
 • Birden çok kez geri alıp kaydedebileceğiniz için ilk denemede alamazsanız endişelenmeyin. Ayrıca kronolojik olarak kaydetmeniz gerekmez. Videoda ileri geri gidebilirsiniz.
 • Son olarak, videonun orijinal sesini korumayı veya ekranın altındaki onay işaretiyle birlikte tamamen seslendirmeyle değiştirmeyi seçebilirsiniz.
 • İşiniz bittiğinde, videoyu bitirmek ve yayınlamak için Kaydet’e ve ardından İleri’ye basın .

Dikkate alınması gereken eğlenceli bir özellik Ses Efektleridir . Komik bir ses kullanmak istiyorsanız veya kendi sesinizi kullanmak istemiyorsanız, seslendirmeyi kaydetmeden önce bunu seçebilirsiniz. Ancak, saklamayı seçerseniz orijinal sesinizi de etkileyeceğini hesaba katmalısınız.  

Uygulama dışında kaydettiğiniz bir videoyu kullanmak istiyorsanız, adımlar oldukça benzer:

 • Yeni bir video başlatmak için ekranın altındaki + düğmesine basın .
 • Sizi telefonunuzun kitaplığına yönlendirecek olan Yükle düğmesine dokunun .
 • Kullanmak istediğiniz videoyu veya videoları seçin ve İleri’ye basın .
 • Doğru boyutta kırpın ve İleri’ye dokunun .
 • Voiceover’a basın ve öncekiyle aynı adımları izleyin.

Bununla maalesef Ses Efektleri özelliğini kullanamayacaksınız.

Onunla Eğlenin ve Maceracı Olun

Seslendirme özelliği, olaydan sonra anlatım eklemenize olanak tanır; bu, daha sonra yorum yapabileceğiniz bir kolaj oluşturmak için birkaç videoyu kesebileceğiniz anlamına gelir. Bu özellik, içeriğinizde daha yaratıcı olmanızı ve sınırları zorlamanızı sağlar.

Genellikle, bir seslendirme eklemek, onu ayrı bir dosya olarak kaydetmeyi ve ikisini birlikte düzenlemeyi gerektirir. Ancak TikTok bunu bu kadar kolaylaştırdığından, neden deneyip ne elde ettiğinizi görmüyorsunuz?

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram