24 MART 2022 PERŞEMBE
Nasıl Yapılır?

TikTok Videoları Nasıl Düzenlenir

TikTok Videoları Nasıl Düzenlenir

TikTok Videoları Nasıl Düzenlenir, Video editörleri uzun zamandır talep görüyor ve şimdi herhangi bir ticari üretim ekibinin hayati bir bileşeni olarak kabul ediliyor. TikTok video yapma programı İyi bir video editörü, tüketicilere çok fazla güvenle çizecek, ne yaptıklarını bildiklerini ve yeteneklerine güvendiklerini kanıtlayacak yüksek kaliteli video içeriği sağlayabilir. Tiktok değişim videosu nasıl yapılır Videoları düzenlemek ve insanların izlemek isteyecekleri kadar ilginç ve heyecan verici hale getirmek yetenekli bir zihin gerektirir. Video editörü olmayı seçtiğinizde, film analizi, eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme ve müşterileri ve ihtiyaçlarını dinleme yeteneği gibi çok çeşitli becerileri öğreneceksiniz.  Bu makalede, Tik Tok videolarının nasıl düzenleneceği hakkında bazı yararlı tavsiyeler verilecektir.

Tiktok video nasıl yapılır Videoların nasıl düzenleneceğini öğrenmenin ilk adımlarından biri, şu anda kullandığınız video düzenleme yazılımına aşina olmaktır. Tik Tok video birleştirme nasıl Yapılır Bazı düzenleme yazılımları pahalı olsa da, videoları düzenleme konusunda rahat olabilmeniz için tek bir araca bağlı kalmanız gerekir. Capcut video nasıl yapılır Programı bir süre kullandıktan sonra, onu ve mevcut olan tüm özellikleri tanıyacak ve düzenleme sürecinizle daha güvende hissetmeye başlayacaksınız. Kaydırıcıları nasıl hareket ettireceğinizi ve tuş düğmelerinde ses seviyesini nasıl kontrol edeceğinizi öğrendikten sonra, kendi videolarınızı yapmaya hazır olacaksınız.

Tiktokta yazılı video nasıl yapılır Videoları nasıl düzenleyeceğinizi öğrenmenin son adımı videolarınızı YouTube’a yüklemektir. YouTube, bitmiş ürününüzü yükleyebileceğiniz ve arkadaşlarınızdan ve hayranlarınızdan anında geri bildirim alabileceğiniz internetteki en popüler web sitesidir. Tiktok edit nasıl Yapılır Başkalarından gelen geri bildirimler, bir iyileştirme gerekip gerekmediğini veya videonun bütünüyle akıp profesyonelce bakmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Yaratımınızı halka yüklemekten korkmamalısınız ve yakında müşterinizin videolarının birçok kişi tarafından fark edildiğini ve beğenildiğini göreceksiniz.

TikTok’ta Hesap Oluşturun

TikTok, kullanıcıların müzik ve ses baytları, metin bindirmeleri ve video klipler arasında geçişler eklemelerine olanak tanıyan düzenleme seçenekleriyle, kullanıcıların kısa video içeriği oluşturup paylaştığı bir sosyal medya platformudur. TikTok, kullanıcıların videolarını doğrudan uygulama üzerinden düzenlemesini kolaylaştırıyor ve size nasıl yapılacağını göstermek üzereyiz.

TikTok’ta bir videoyu düzenlemek ve yayınlamak için önce bir hesap oluşturmanız gerekir. Uygulamayı indirdikten sonra, tercih ettiğiniz bilgi ayrıntılarını kullanarak bir hesap oluşturun. Kurulum talimatlarını izleyin, ilgi alanlarınızı seçin ve bildirim ayarlarınızı yapın.

Daha sonra hesabı doğrulamanız istenir. Bu yapıldıktan sonra, video içeriği oluşturmaya, düzenlemeye ve paylaşmaya hazır olacaksınız.

Video kliplerinizi doğrudan TikTok uygulamasını kullanarak çekebilir veya önceden kaydedilmiş olanları yükleyebilirsiniz. Daha sonra bu klipleri düzenleyebileceksiniz. İşte size sunulan tüm düzenleme seçenekleri için bir rehber…

İndirin: iOS için TikTok | Android (Ücretsiz)

Başlarken: Videonuzu Oluşturun veya Seçin

Düzenleme işlemi başlamadan önce, uygulama içinden videonuzu oluşturmanız veya cihazınızın galerisinden video klip(ler) seçmeniz gerekir. İşte sadece bunun nasıl yapılacağına dair bir özet.

1. TikTok Videonuzu Başlatmak için dokunun

Ekranın altındaki artı simgesine tıklayarak TikTok‘un video oluşturma menüsünü açın.

2. Oluşturmak İstediğiniz TikTok Video Türünü Seçin

Alttaki üç seçenekten birini seçin: 15 saniyelik video, 60 saniyelik video veya Şablon seçeneği.

3. Bir Videoyu TikTok’a Kaydedin veya Yükleyin

Videonuzu, ekranın alt ortasındaki büyük kırmızı düğmeyi basılı tutarak uygulama içinden kaydedebilirsiniz. Birden fazla klip birbirine dikilebilir, böylece düzenlemeye başlamadan önce birkaç klip kaydedebilirsiniz.

Tüm video klipleri çektikten sonra, kaydetmek için sağ alttaki kırmızı onay işaretine dokunun. Atmanız gerekiyorsa, X ile işaretlenmiş geriye dönük oka basın.

Halihazırda kaydettiğiniz videoları yüklemeyi tercih ederseniz, sağ alttaki Yükle’yi seçin ; bu, telefonunuzun video galerisini açacak ve kullanacağınız videoları seçmenize izin verecektir.

TikTok Videoları Nasıl Düzenlenir

Video klipleriniz oluşturulduktan ve seçildikten sonra, düzenlemeye başlama zamanı. Kullanabileceğiniz harici video düzenleme uygulamaları var, ancak TikTok, videonuzu TikTok düzenleyiciyle düzenlemeyi çok kolaylaştırıyor.

4. TikTok Videosunu Kırpın ve Klipleri Düzenleyin

Video klipleri seçmek için Klipleri Ayarla’ya tıklayın . Burada, onları boyuta küçültebilir ve her bir video klipte kaç saniyeniz olduğunu görebilirsiniz. Video klipleri basılı tutarsanız, sıralarını yeniden düzenleyebilir, bir klibi silebilir veya ekranınızın altındaki video çubuğundan aşağı doğru uzanan beyaz çizgiyi kullanarak videoyu ikiye bölebilirsiniz.

Video kliplerinizi, Klipleri Ayarla ayarında da kırpabilirsiniz. Bunu yapmak için video çubuğunun her iki yanındaki kırmızı çizgileri hareket ettirin. Bu, videonuzun başlangıç ve bitiş noktalarını ayarlayacaktır.

5. Filtre Ekle

Filtreler : sekmesi dört kategoriden birine videonuza bir battaniye filtresi eklemek sağlayan Portre , Manzara , Gıda veya Vibe

6. TikTok Videosunda Ses Nasıl Düzenlenir

Memler ve trend sesler de dahil olmak üzere uygulamanın müzik seçimini keşfetmek için ekranınızın altındaki Sesler sekmesini seçin . Aklınızda belirli bir şey varsa, onu menünün üst kısmındaki Arama çubuğunda arayın .

Kayda ve orijinal sese uygulanan TikTok‘un ses efektleri seçiminden bir ses (Bir Seslendirme veya Ses Efekti ) ekleyebilirsiniz. Gelen Ses ayarları orijinal kayıt ve katma ses hem sesin ses düzeyini ayarlayabilirsiniz.

7. Efektler Ekleyin

Gelen Etkiler sekmesinde, videonun herhangi bir bölümüne görsel efektler ekleyebilir. Bunlara yakınlaştırma veya yanıp sönme dahildir. Ayrıca klipleri burada bölebilir, geri alabilir, tekrarlayabilir veya zamanı yavaşlatabilir, bir klipten diğerine geçişler ekleyebilir veya videoya bir çıkartma ekleyebilirsiniz.

Ardından , düzenlemeye devam etmek için sağ üst köşedeki Kaydet’i veya değişiklikleri iptal etmek için sol üst köşedeki İptal’i tıklayın.

8. Metin Bindirmeleri Ekleyin

Metin sekmesi sağlar senin TikTok video metin eklemek . Bir dizi yazı tipi arasından seçim yapabilir, hizalamayı ve rengi ayarlayabilir ve metni vurgulayabilirsiniz.

9. TikTok Videonuza Çıkartmalar Ekleyin

Çıkartmalar, videoya ekleyebileceğiniz dekoratif görsel yardımcılardır. Ayrıca zamanı belirten, bir anket içeren veya popüler konulara atıfta bulunan damgalar da ekleyebilirsiniz. Bu sekme ayrıca videoya emoji eklemenizi sağlar.

10. Videonuzu Bitirin ve TikTok’a Gönderin

Artık TikTok videonuzu düzenlediğinize göre, sağ alt köşedeki İleri’ye dokunabilirsiniz . Ardından, videonuz için bir açıklama ekleyebilir, hashtag’ler ekleyebilir ve arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz.

Video kapak küçük resminizi seçmek için açıklama kutusunun yanındaki resme dokunun. Videonun herhangi bir bölümünü kapak resminiz olarak seçebilir ve dilerseniz TikTok’un şablonlarını ve metnini de ekleyebilirsiniz.

Videoyu kimlerin izleyebileceğini ve yorumlara, Düetlere ve Dikişlere izin verilip verilmeyeceğini seçebileceğiniz ayar seçenekleri de vardır. Düzenlenen videoyu cihazınıza kaydetmeyi de seçebilirsiniz.

Kişisel TikTok Video tamamlandı ve ya bir olarak kaydedilebilir Taslak veya paylaşımına hazırsanız, seçmek Yayınla .

Videonuz yüklendiğinde TikTok sizi bilgilendirecektir.

TikTok’ta Hangi Videoları Paylaşabilirim?

TikTok, dünyanın dört bir yanından çeşitli ilgi alanlarına değinen çok sayıda video içeriğine ev sahipliği yapmaktadır. Videolarınız ister kişisel ister iş amaçlı olsun, yaratıcılığınızı ifade edebilir ve ilgi alanlarınızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Kullanıcılar daha sonra TikTok videolarını diğer sosyal medya platformlarında paylaşabilir. Ciddi içerik oluşturucular, uygulamada ücretli bir etkileyici olarak bir marka oluşturabilir ve hatta TikTok’tan kazançlarını geri çekebilir .

Arabalar, yemek pişirme veya kediler hakkında videolar oluşturacağınız fark etmez, TikTok’ta sizin için bir yer var.

TikTok’ta Oluşturmaya ve Düzenlemeye Başlayın

TikTok için ilk videonuzu düzenlemeye hazır mısınız? Bahsedilen tüm adımları göz önünde bulundurarak, klipleri düzenleyebilir ve videolarınızı platformda başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

TikTok’ta Nasıl Ünlü Olunur?

 Bu soruya cevabını arıyorsan TikTok’ta Nasıl Ünlü Olunur? sayfasına mutlaka göz atmalısın.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram