24 MART 2022 PERŞEMBE
Trend

TikTok Nasıl Ünlü Olunur * 2022

TikTok Nasıl Ünlü Olunur * 2022

Tiktok‘ta nasıl ünlü oluna dair anlamak için bir İnternet ortamının doğasını ve nasıl çalıştığını anlamanız gerekir. Aslında, daha geçen gün, Japonya’da gerçekten ilginç bir müze sergisini bitirdikten sonra, Tik Tok ta nasıl takipçi kazanılır ve girdim ve etrafa göz atmaya başladım. Özellikle okumak veya fotoğraflarını görmek istediğim bir şey bulduğumda, hızla Tiktok Moderatör nasıl yapılır gittim ve müzeye yaptıkları ziyaretin fotoğraflarını yayınlayan birkaç kişiyi takip etmeye başladım. Oldukça bir maceraydı, çünkü bir gezgin olmasına rağmen, müzelerde tam olarak düzenli değildim ve genellikle fotoğraflarımı yayınlamam. Tiktokta fenomen olmak için kaç takipçi gerekir Ancak, bu insanlar için takipçi sayısını ve gördüklerim hakkında yazdığımda aldığım retweet sayısını gördüğümde, bunun Tiktok’da daha fazla takipçi almam için harika bir yol olduğunu fark ettim.

tiktok’ta nasıl para kazanır Anahtar, elbette, bu etkileyicilerden bazılarını bulmak ve takip etmek için Tiktok’ı kullanmaktı. Tiktok fenomen olma hilesi Yaklaşık bir hafta sonra, zaten birkaç etkileyici bulmuştum ve şimdi onlardan ve kendi hesabımdan da tonlarca trafik alıyordum. Tek yapmam gereken müzede gördüklerim hakkında yazmak ve bu konuda kısa bir hikaye anlatmaktı, böylece izleyiciler kendi siteme gönderdiğim bağlantılara tıklamaya ikna olacaktı. Tiktok nasıl kullanılır Sadece birkaç farklı hesap açsaydım ve bunlardan biri belirli bir sanatçının çalışmalarına adanmış olsaydı, Tiktok’ı iyi bir takipçi tabanı oluşturmak için kullanabilirdim.

Tiktok içerik üreticisi Nasıl Olunur bu şekilde ünlü olunacak. Açıkçası mikro blog web sitesinde aşağıdakileri oluşturmak için yapabileceğiniz birçok şey var ve formülümü takip ederseniz, yakında sonuçları görmeye başlayacaksınız. Tiktokta nasıl keşfete düşer Takipçilerinizi ve sitenize bağlantılara tıklamanızı teşvik edenleri tutmalısınız, çünkü bu bağlantılara ne kadar çok kişi tıklarsa, o kadar çok takipçiniz olur ve o kadar popüler olursunuz. Hepsi bir sayı oyunu ve kartlarınızı doğru oynarsanız, milyonlara ulaştığınızı görebilirsiniz. Şimdilik, Tiktok’daki okuyucu sayısına eklemek için yeni yollar aramaya devam ediyorum ve bir gün aşırı okuyucu ve aşırı takipçi yükü olacağını umuyorum.

Hangi İçerik TikTok’ta İyi Performans Gösteriyor?

Viral bir TikTok videosunun nasıl oluşturulacağını bilmek istiyorsanız , ihtiyacınız olan ilk şey sabırdır. Birçok videonun, ilk yayınlandıktan birkaç gün sonra tur yaptığı bilinmektedir.

En iyi performansı gösteren birçok video, trendlere dayalıdır, yani reaktif içerik üretmeniz gerekir.

TikTok’ta ünlü olmak söz konusu olduğunda, birkaç metriğe dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlar şunları içerir:

Profilinizin üst kısmında görüntülenen takipçileriniz ve beğenileriniz.

Video kapaklarında görüntülenen, videolarınızın aldığı görüntüleme sayısı.

TikTok Nasıl Ünlü Olur: Metriklerinizi Geliştirmek İçin İpuçları

TikTok’taki metriklerinizi geliştirmek, küçük bir deneme yanılma ile birlikte çeşitli alanlara bakmayı gerektirir. İşte dikkate alınması gereken sekiz şey.

1. Sık Mesaj Gönderin

Bunun kesin bir cevabı yok, ancak genel amaç, ilanınızda aktif kalmaktır.

İster günde yedi, ister haftada birkaç gönderi paylaşın, mesele şu ki, insanlar eğlence amacıyla TikTok’a yöneliyor ve uygulamayı günlük olarak kullanıyor. Bu nedenle, ilgilerini sürdürmek için onlara sürekli içerik sağlamanız gerekir.

Video içeriğinizin süresinin kaç kez yayınlayacağınızı belirlemesine de izin verebilirsiniz; örneğin, daha kısa videolar günde yaklaşık bir kez yayınlanmalı, uzun biçimli içerik ise haftada birkaç kez yayınlanabilir.

2. Kitlenizi Oluşturun

TikTok’ta ünlü olmak biraz strateji gerektirir, bu yüzden hedef kitlenizi tanımak akıllıca olur. Bunu yaparken niş bir konuya dayalı içerikler oluşturabilir, onlara fayda sağlayacak içerikler oluşturup paylaşabilirsiniz.

Gönderileriniz için bu genel temaya bağlı kalmaya çalışın, çünkü bu, insanları sizi takip etmeye ve uzun vadede ilgilerini çekmeye çekecektir.

Kitlenizi tanımanın en iyi yolu analitiktir. Daha fazla bilgi için bir Pro hesabına geçin. Bu seçenek tüm hevesli içerik oluşturucular tarafından kullanılabilir ve performansınızı ve etkileşiminizi anlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bir Pro hesabıyla görebileceğiniz analizler şunları içerir:

  • Profilin görüntülenme sayısı.
  • Videolarınızdaki beğeniler, yorumlar ve paylaşımlar.
  • Trend olan videolarınızla ilgili bilgiler.
  • Videolarınızın oynatma süresi ve izlenme süresi.

Bu analizler, haftalık veya aylık olarak ayarlanabilen, okunması kolay grafiklerde görüntülenir.

3. Son Dokunuşları Ekleyin

Mümkünse film çekmek için TikTok’un kamerasını kullanın. Değilse, önceden düzenlenmiş bir video yüklemek yerine düzenleme araçlarını kullanın, çünkü bunlar daha iyi performans gösterir. İstediğiniz çevrelerde görünürlüğünüzü ve popülerliğinizi artırmak için ilgili hashtag’leri kullanmak da iyi bir fikirdir.

Altyazılar, içeriğinizin ne hakkında olduğunu ve kimin için olduğunu belirlemeye yardımcı olan bilgiler sağladıkları için de önemlidir.

4. Başkalarıyla Etkileşime Geçin

Desteğinizi ve diğer kişilerin yayınladığı içerik için takdirinizi paylaşmak, topluluğunuzu oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Üstelik takipçi sayınızı ve aldığınız karşılıklı etkileşimleri artırabilir.

Ne de olsa TikTok bir sosyal medya uygulamasıdır; bu nedenle başkalarına ulaşın ve benzer düşünen içerik oluşturucularla bağlantı kurun. Diğer bir ipucu ise popüler videolara yorum yapmaktır, çünkü bu, kullanıcı adınıza daha fazla ilgi çekecek ve insanlara profilinizi daha fazlasını görme şansı verecektir.

5. Trendlere ve Zorluklara Katılın

TikTok’ta nasıl ünlü olunacağını bilmek istiyorsanız, zorluklara ve trendlere katılın. Bunları Sizin İçin sayfasında bulabilirsiniz; Oluşturduğunuz içerik türünü tamamlayan birini bulduğunuzda katılın. Bu, maruz kalmanızı artıracak ve videolarınızın viral duruma gelmesine yardımcı olabilir.

Başka bir ipucu, erişiminizi artırmak için videolarınıza trend şarkılar ve sesler eklemektir. Hareket edebilir, dans edebilir, dudak senkronizasyonu yapabilir veya bunları arka plan parçası olarak ekleyebilirsiniz. Trend olan videolara verdiğiniz tepkilerle de popüler olabilirsiniz.

Son olarak, akılda kalıcı ve başkalarına hitap eden orijinal bir parça oluşturmayı düşünün, çünkü bu sesler viral olabilir ve sizi ünlü yapabilir.

6. Başkalarıyla İşbirliği Yapın

Başkalarıyla ortak çalışma videosu yapmak, takipçi tabanlarından yararlanmanın harika bir yoludur. Bağlantılarınız yoksa bu zor olabilir, ancak bağlantınız varsa, benzer kullanıcıları içeriğinize maruz bırakmanın harika bir yoludur.

Bu işlev herkese açık olduğu için bir Düet videosu da oluşturabilirsiniz. İçerik oluşturucuyu etiketleyin ve onay ve ek erişim için hashtag’leri kullanın.

7. Kalitenin Önemli Olduğunu Unutmayın

Video içeriği görseldir, bu nedenle videolarınızda tanımlanabilir bir estetiğe sahip olmalısınız. Ayrıca tutarlı bir düzenleme stiline ihtiyacınız var.

Yüksek kaliteli içerik esastır ve bu göründüğünün ötesine geçer. Ayrıca mümkün olan en iyi ses kalitesine sahip olmanız gerekir.

8. Yaratıcı Olun!

Popüler olmanın en iyi yollarından biri, başkalarıyla rezonansa giren benzersiz ve orijinal içeriği paylaşmaktır.

Milyonlarca kullanıcıyla sürecinize yaratıcılığı getirmeniz gerekir; Fikirlerinizde, düzenlemelerinizde veya her ikisinde de olması önemli değil.

Bu tür videoları izleyen insanlar yeni bir şeyler öğrenmek veya eğlenmek ister. Etkilemek için diğer platformlara kıyasla daha az zamanla, dikkat çekmenin (ve tutmanın) yollarını bulmalısınız. Kısa içerik patlamalarına veya farklı ‘parçalara’ sahip mini dizilere odaklanın, çünkü bu, profil ziyaretlerini ve takipleri teşvik edecektir.

Artık TikTok’ta Nasıl Ünlü Olacağınızı Biliyorsunuz

İşte burada – şimdi TikTok’ta nasıl ünlü olunacağına dair ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahipsiniz. Yeterince zaman ayırmaya ve değerli içerik sağlamaya odaklanmaya istekli olan herkes bir kitle oluşturabilir.

TikTok’u nasıl ünlü hale getireceğinize dair kesin bir kontrol listesi yok, ancak bu ipuçları şansınızı önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olacak. Bunları akılda tutarak yayınlamaya ve büyütmeye devam edin, popülaritenizi artırmak için daha büyük bir şansınız olacak.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram