24 MART 2022 PERŞEMBE
Film ve Dizi

The Incredible Hulk sonunda yayına hazır – ancak Disney Plus'ta değil

The Incredible Hulk sonunda yayına hazır – ancak Disney Plus'ta değil

The Incredible Hulk, Sonunda, evini arayacak bir akış platformu olmadan geçen uzun yılların ardından, The Incredible Hulk dünyanın en büyük hizmetlerinden birine ulaştı - ancak bu sefer Disney Plus'a birlikte gelmiyor.

Unutulan Marvel filmi , Disney platformunda ilk çıkışını yapmayacak. Bunun yerine, The Incredible Hulk, en azından Warner Bros'un yayın hizmetinin mevcut olduğu ülkelerde HBO Max'e doğru yol alacağı söylendi.

Decider, 'Nisan 2022'de HBO ve HBO Max'te Yeni' başlıklı makalesinde sürpriz açıklamayı bildiren ilk haber kaynağı oldu. ABD'de bazı yayın organları The Incredible Hulk'un 1 Nisan'da HBO Max'te başlayacağını doğruladı ve HBO'nun Nisan 2022 kadrosu için bir basın patlaması bunun böyle olduğunu doğruladı.

Ne yazık ki Türkiye, İngiltere ve Avustralyalı izleyiciler için The Incredible Hulk Disney Plus veya Netflix'te yayınlanmayacak . Edward Norton'ın başrolde olduğu süper kahraman filmi yalnızca Türkiye'de sinamalar ile buluşucak daha sonrası netflix yayın akışında yayınlanabilir. The Incredible Hulk, Hindistan'da Netflix'te de yayınlanabilir.

The Incredible Hulk, Disney Plus'ta bulunmayan Marvel Studios olmayan ilk film değil. Sony'nin Spider-Man filmleri de öyle değil – bunun yerine, çeşitli üçüncü taraf lisans anlaşmaları, Tom Holland, Tobey Maguire ve Andrew Garfield'ın oynadığı Spider-Man filmlerinin çok sayıda başka yayıncıya yayıldığı anlamına geliyor. Örneğin, Örümcek Adam: Eve Dönüş İngiltere'de Netflix'te ve ABD'de Hulu'da mevcuttur. Spider-Man: No Way Home ise ABD'de Starz ve İngiltere'de Netflix'te çıkış yapacak.

2008'de piyasaya sürülen The Incredible Hulk, teknik olarak Marvel Sinematik Evreninin (MCU) ikinci girişidir. Stüdyo Bruce Banner'ı 2012'deki Avengers Assemble'dan önce yeniden düzenledi – Mark Ruffalo ortalama, yeşil makine olarak Norton'un yerini aldı – ancak The Incredible Hulk hala MCU'da kanon olarak kabul ediliyor. Bunun nedeni, Robert Downey Jr'ın Tony Stark'ı ve William Hurt'ün merhum General Thaddeus 'Thunderbolt' Ross'unun kredi sonrası bir sahnede ortaya çıkması ve çılgınca başarılı MCU'nun takip etmesi için olayları harekete geçirmesidir.

The Incredible Hulk neden HBO Max'e mi geliyor?

Cevaplaması zor bir soru. Sony, resmi olarak Örümcek Adam'ın ve ağ avcısının şanlı çizgi roman tarihindeki her karakterin haklarını elinde bulunduruyor, bu nedenle Marvel Studios, web kafasını MCU'ya getirmek için Sony ile bir ortaklık anlaşması yapmak zorunda kaldı.

Ancak Hulk için durum böyle değil. Evet, Universal Pictures bugüne kadar her iki Hulk filmini de – yani 2003 Ang Lee'nin yönettiği canlı aksiyon uyarlamasını ve 2008 Louis Leterrier'in yönettiği fiske – dağıtan stüdyodur, ancak Hulk karakterinin haklarına sahip değildir.

The Story of Marvel Studios: The Making of the Marvel Cinematic Universe kitabında ( CBR.com'a göre ) açıklandığı gibi, eski stüdyo yöneticisi David Maisel, Universal'in yalnızca "gelecekteki solo Hulk filmlerini dağıtmayı ilk reddetme hakkına" sahip olduğunu açıkladı. Son 10 yılda Mark Ruffalo liderliğindeki bir Hulk solo filmini görmememizin ve Thor: Ragnarok, diğer Avengers filmleri ve Disney Plus'ın yaklaşan She-Hulk TV şovunda destekleyici rollerinin arkasındaki neden bu .

Ancak, Marvel'in Hulk'un haklarına sahip olduğu göz önüne alındığında, bazı hayranlar The Incredible Hulk'un Disney Plus'ta yayınlanmamasının garip olduğunu düşünebilir. Ne de olsa Marvel Studios, Disney'in bir yan kuruluşudur, bu nedenle The Incredible Hulk'un ikincisinin hizmetinde yayınlanabilir olması daha mantıklı olacaktır.

Ancak Universal, Hulk'un dağıtım haklarına hala sahip olduğundan, The Incredible Hulk'un nerede izlenebileceği konusunda büyük söz sahibidir. Disney, Universal'a reddedemeyeceği bir teklifte bulunmadıkça, Universal'in The Incredible Hulk'u Disney Plus'a getirmesi için hiçbir sebep yok.

Öyle görünüyor ki WarnerMedia, The Incredible Hulk'u henüz belirsiz bir süre için HBO Max'e getirmek için Universal ile bir anlaşma yaptı. Şimdilik, Marvel hayranları The Incredible Hulk'ın neredeyse diğer tüm MCU filmleriyle birlikte yayınlanmaya müsait olmadığı gerçeğini kabul etmek zorunda kalacaklar.

Daha fazla Marvel tabanlı içerik için, MCU Phase 4 merkezimizdeki her Marvel filmi çıkış tarihine ve TV programı duyurusuna göz atın . Alternatif olarak, The Incredible Hulk'u en iyi Marvel filmleri listemizde nerede sıraladığımıza bakın .

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram