24 MART 2022 PERŞEMBE
Nasıl Yapılır?

Telefonunuzla Ekstra Para Kazanmanın 12 Yolu

Telefonunuzla Ekstra Para Kazanmanın 12 Yolu

Dünya ekonomisinin durgunluğa olduğu bu günlerde, birçok insan telefonunuzla ekstra para kazanmanın farklı yollarını arıyor. Bu yollardan bazıları meşrudur, bazıları ise değildir. Diğer iş dünyasında olduğu gibi, yaptığınız girişimin meşru olduğundan emin olmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Telefonunuzla ekstra para kazanmanın bir yolu da anketleri yanıtlamaktır. Bunun işe yaramasının yolu, bir dizi anket şirketine kaydolmanız ve daha sonra birisi size gönderilen belirli bir anket hakkında sizi aradığında, onlara meşgul olduğunuzu ve ankete bakmak için birkaç dakikaya ihtiyacınız olduğunu söylemenizdir.

Çoğu zaman, aralarından seçim yapabileceğiniz şirketlerin bir listesi verilecektir. Şirketle olan sözleşmenize bağlı olarak, katıldığınız her anket için ödeme alamayabilirsiniz. Bununla birlikte, kendi telefon hatlarınıza sahip olmak zorunda kalmadan bile telefonunuzla ekstra para kazanmanın oldukça kolay bir yoludur. Bu sadece çalışabileceğinizi hissettiğiniz şirketlerin bir listesini bulmak ve daha sonra sadece telefon görüşmelerini beklemekle ilgili bir konudur.

Telefonunuzla ekstra para kazanmanın bir başka yolu da ürün satmaktır. Dışarıda ürün satın almak isteyen şirketler var ve fikriniz için size ödeme yapmaya istekliler. Bu başlamak için harika bir yoldur, çünkü ihtiyacınız olan tek şey internet erişimi olan bir bilgisayardır ve bilgisayarınızı, satmak istediğiniz herhangi bir sayıda ürünü ayarlamak istediğiniz bir fiyata listeleyebileceğiniz kendi çevrimiçi vitrininize dönüştürebilirsiniz.

Fotoğraf ve Sanat Sat

Çalışmanızı satma konusunda hevesli bir fotoğrafçı veya grafik tasarımcıysanız, aşağıdaki iki uygulamayı mutlaka denemeniz gerekir. Pasif bir gelir elde etmek için idealdirler.

1. Shutterstock Katılımcısı

Shutterstock, düzgün fotoğraflar çeken insanlar için harika bir uygulamadır. Başlamak için uygulamayı indirmeniz ve hesabınızı oluşturmanız yeterlidir.

Yapabileceğiniz bir sonraki şey, en iyi çalışmanızı yüklemek. Ve biri yüklediğiniz resimlerden herhangi birini indirdiğinde, bundan para kazanacaksınız.

Portföyünüzden kaç kişinin görsellerinizi indirdiğini görebilirsiniz. Ayrıca, birisi fotoğraflarınıza baktığında da bildirim alacaksınız.

İndirin: Android | Shutterstock Katılımcısı | iOS (Ücretsiz)

2. EyeEm

EyeEm, çevrimiçi para kazanmayı seven fotoğrafçılar arasında da oldukça popülerdir. Tek yapmanız gereken, resimlerinizi anında yüklemeye başlamak için bir hesap oluşturmak.

Ayrıca doğrudan EyeEm kameradan fotoğraf çekip yükleyebilirsiniz. Fotoğraflarınızı daha iyi hale getirmek için uygulayabileceğiniz bazı ilginç filtreler ve çerçeveler var.

Bu uygulama aynı zamanda arkadaşlarınız ve dünyanın her yerinden insanlar tarafından yüklenen fotoğrafları keşfetmenizi sağlar. Sen Çevresinde sekme gösterileri size yakın insanlar tarafından yüklenen fotoğraflar ve Popüler Yem gösterileri o anda gidişli görüntüler.

İndir: EyeEm için AndroidiOS (Ücretsiz)

Anketlere Katılın

Fotoğraf çekme konusunda profesyonel değilseniz, bu seçeneği kullanabilirsiniz. Anketlere katılmak, çevrimiçi para kazanmanın en kolay yollarından biridir.

3. Gelen KutusuDolar

InboxDollars ile anketlere katılarak, e-postaları okuyarak, teklifleri tamamlayarak, oyun oynayarak ve çevrimiçi alışveriş yaparak ödeme alırsınız. Bu uygulama bir süredir var ve iyi biliniyor.

InboxDollars’ta hesap açmak ücretsizdir. Hesap açıldıktan sonra para kazanmak için anketler almaya ve videolar izlemeye başlayabilirsiniz. Minimum eşiklerine ulaştığınızda, çek veya hediye kartı ile para çekebilirsiniz.

İndir: için InboxDollars Android | iOS (Ücretsiz)

4. Anket bağımlısı

Yaklaşık 11 milyon kişi bu anket uygulamasını kullandı. Listedeki diğer uygulamalarda olduğu gibi, anket almaya başlamak için bir hesap oluşturmanız gerekir. ABD vatandaşı ve 16 yaşında veya daha büyük olmalısınız.

Uygulama, yaptığınız her anket için size puan vererek çalışır. 500 puana ulaştığınızda, bunları nakde çevirebilir ve PayPal, e-hediye kartları veya doğrudan banka havalesi yoluyla kullanabilirsiniz.

İndir: için Anketi Keş AndroidiOS (Ücretsiz)

serbest meslek

Artık birçok insan evden çalışmayı tercih ettiği için dünya toplu olarak serbest çalışmaya doğru ilerledi. Bunu, serbest çalışanlar için en iyi iki uygulamayla da yapabilirsiniz.

5. Fiverr

Fiverr ile yapmakta iyi olduğunuz hemen hemen her işi yaparak para kazanabilirsiniz.

Başlamak için uygulamayı indirmeniz ve kaydolmanız gerekir. Ardından, bir profil oluşturmanız ve Gig adlı bir reklam oluşturarak becerilerinizi sergilemeniz gerekir.

Gig oluştururken, sunduğunuz hizmetle ilgili bilgileri doldurmanız gerekir. Bu bilgiler, teslimat süresi, teklif etmek istediğiniz revizyonlar ve ücretiniz ile birlikte temel ayrıntıları içerir.

Fiverr, grafik tasarım, web sitesi geliştirme, çeviri, metin yazarlığı, sosyal medya pazarlaması, içerik yazımı ve daha pek çok kategoriyle ilgilenir. Yani, ilginizi çekecek bir şey bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İndir: için Fiverr Android | iOS (Ücretsiz)

6. Serbest Çalışanlar için Çalışma

Bir profil oluşturarak Upwork’e ücretsiz katılabilirsiniz. Bu uygulamadaki serbest çalışanlar, programlama, web geliştirme, mobil geliştirme, grafik tasarım, yazma, muhasebe, satış, pazarlama ve çok daha fazlasını içeren hizmetler için iyi para alıyorlar.

Bu becerilerden herhangi birine sahipseniz, iyi bir yaşam kazanabilirsiniz. Serbest çalışanlara doğrudan para yatırma, PayPal veya banka havalesi ile zamanında ödeme yapılır. Kilometre taşlarını tamamlayarak veya saatlik bir fiyat belirleyerek ve haftalık ödeme alarak ödeme alabilirsiniz. Projelere teklif vermeye başlamadan önce profilinizi tamamladığınızdan emin olun.

İndir: için Serbest Çalışanlar için oDesk AndroidiOS (Ücretsiz)

Geri Ödeme ve Ödüller

Cashback ve ödüller, çevrimiçi para kazanmanın süper kolay yollarıdır. İşte bu kategorideki birkaç popüler uygulama.

7. Receipt Hog

Receipt Hog ile çevrimiçi veya mağazada yaptığınız herhangi bir satın alma işlemi için ödeme alabilirsiniz. Bu uygulama ile para kazanmaya başlamak için tek yapmanız gereken yaptığınız satın alma işleminin makbuzunu paylaşmak.

Receipt Hog, herhangi bir markadan veya uygulamanın kendi mağazasından çevrimiçi bir şey satın aldığınızda ödüller sunar. Ayrıca mağaza ve ürünlerle ilgili anketleri tamamladığınız için bonuslar da alırsınız.

İndir: Android için Receipt Hog | iOS (Ücretsiz)

8. Getir Ödülleri

Getirme Ödülleri ile satın aldığınız ürünlerin veya yediğiniz yerlerin fişini göstererek para kazanabilirsiniz. Uygulamanın makbuz tarayıcısıyla makbuzların fotoğraflarını çekmeniz gerekir.

Genellikle oldukça düşük olan minimum eşiğe ulaştığınızda bu makbuzlara karşı kazanılan puanları kullanabilirsiniz. Fetch Reward, Target, Amazon, Walmart, Best Buy, Chipotle, Home Depot, CVS ve daha fazlası dahil olmak üzere popüler mağazalardan alışverişi destekler.

İndir: Ödül Kampanyasını Getirme AndroidiOS (Ücretsiz)

Evinizi veya Arabanızı Kiralayın

Bir süreliğine uzaklaşacaksanız evinizi veya arabanızı kiralayıp para kazanabilirsiniz.

9. Airbnb

Airbnb, ev sahiplerinin kiralık ekstra alanlarını listeleyebilecekleri bir ev sahipleri ve misafirler topluluğudur. Misafirler beğendikleri yeri rezerve edebilir ve ev sahiplerine ödeme yapabilirler.

Ev sahibi olarak evinizin müsaitlik durumunu listeleyebilir ve evinizin benzersiz özelliklerini paylaşabilirsiniz. Konukların belirli bir yerde yaşayabilecekleri maceralar gibi şeyleri onlar için daha çekici hale getirmek için belirtebilirsiniz.

İndir: için Airbnb Android | iOS (Ücretsiz)

10. Tur

Turo, bulunduğunuz yerdeki arabaları hem kiralamanıza hem de rezerve etmenize olanak tanır. Bu uygulamanın 10 milyondan fazla kullanıcısı var ve müşteriler yaklaşık 850 araba modeli arasından seçim yapabilir.

Turo’nun dünya çapında listelenmiş 400.000’den fazla aracı vardır ve burada insanlar en sevdikleri araçları kiralayabilirler . Arabanızı da o listeye alabilirsiniz. Bu yazı itibariyle rezervasyonlar günlük 18 dolardan başlıyor.

İndir: için Turo Android | iOS (Ücretsiz)

Oyun Oynayarak Para Kazanın

Online oyun oynayarak da para kazanabilirsiniz . İşte en sevdiğiniz oyunları oynayarak para kazanmak için kullanabileceğiniz birkaç uygulama.

11. MISTPLAY

MISTPLAY oyun oynayarak hediye kartları kazanmanızı sağlar. Oynarken, kullanılabilir puanlar kazanacaksınız. Ne kadar çok oynarsanız, o kadar çok kazanırsınız.

Bu puanları Visa, Amazon, Google Play Store ve daha fazlası için hediye kartlarıyla değiştirebilirsiniz. Ayrıca, bu uygulama içinden arkadaşlarınızla da sohbet edebilirsiniz.

MISTPLAY şu anda yalnızca Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir. iPhone kullanıcıları oyun oynarken para kazanmak için şu iki uygulamaya göz atabilir: GAMEE ve Pocket7Games .

İndir: Android için MISTPLAY (Ücretsiz)

12. Current Rewards

Güncel Ödüller ile müzik dinleyerek ve oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. En sevdiğiniz müzikleri dinlemek için 100.000 radyo istasyonu arasından seçim yapabilir ve oynamak için geniş bir oyun koleksiyonu arasından seçim yapabilirsiniz.

Kısa videolar izleyerek ve anketleri tamamlayarak da kazanabilirsiniz. Cashback ile kazanma seçeneği de var.

İndir: Android için Güncel Ödüller | iOS (Ücretsiz)

Bu Uygulamalarla Ekstra Nakit Kazanın

Yapıcı bir şey yapmak açıkçası ertelemekten daha iyidir. Ve akıllı telefonlar gerçekten de birincil erteleme cihazlarıdır. Neden aynı cihazları geçiminizi sağlamak veya en azından bir kısmını kazanmak için kullanmayasınız?

İncelemelerden ve derecelendirmelerden de görebileceğiniz gibi, yukarıda listelenen tüm uygulamalar gerçekten çalışır. Bu yüzden size en uygun olanı seçin ve akıllı telefonunuzla kazanmaya başlayın.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram