24 MART 2022 PERŞEMBE
Haberler

Telegram, video konferans hizmetinin başlatılmasını planlıyor

Telegram, video konferans hizmetinin başlatılmasını planlıyor

Telegram video konferans, Şifreli video konferans önümüzdeki aydan itibaren Telegram‘da kullanıma sunulacak. Telegram yakında , şifreli mesajlaşma uygulaması kadar güvenli olmayı vaat eden kendi video konferans hizmetini piyasaya sürecek.

Bir de yazı kendi kişisel üzerine telgraf kanalı, şirketin kurucusu Pavel Durov hizmet amaçları, video konferans çözümleri mevcut söyleyerek geliştirmek için nasıl açıklanabilir:
“Görüntülü görüşmelerden bahsetmişken, Mayıs ayında sesli sohbetlerimize bir video boyutu ekleyerek Telegram‘ı grup video görüşmeleri için güçlü bir platform haline getireceğiz. Ekran paylaşımı, şifreleme, gürültü giderme, masaüstü ve tablet desteği – modern bir video konferans aracından bekleyebileceğiniz her şey, ancak Telegram düzeyinde kullanıcı arabirimi, hız ve şifreleme ile. Bizi izlemeye devam edin!”

Geç olsun güç olmasın

Her zamankinden daha fazla insanın evden çalıştığı video konferans yazılımları, son bir yılda ZoomGoogle Meet ve Microsoft Teams‘in en çok ilgiyi topladığı bir patlama yaşadı . Bununla birlikte, Facebook MessengerDiscordWhatsApp ve diğerleri gibi mesajlaşma uygulamaları da görüntülü görüşmeler için kullanılmıştır.

Telegram, geçen yılın Ağustos ayında platformunu kullanarak bire bir video görüşmeleri yapma özelliğini ekledi ve o sırada grup video görüşmeleri desteklenmiyordu. Geçen Nisan ayında yayınlanan bir blog gönderisinde şirket, 2020’deki video görüşmelerinin popülaritesini 2013’teki mesajlaşma ile karşılaştırdı. Ancak Telegram, güvenliğin grup video görüşmeleri için ne kadar önemli olduğunu ve bu yüzden bu kadar uzun süre beklemesinin nedeni bu olabilir. özelliği ekleyin.

Gelecek aydan itibaren Telegram kullanıcıları, hizmeti kullanan diğer kişilerle grup video görüşmelerinin yanı sıra video konferansa katılabilecekler.

Bu özelliğin nasıl çalışacağını veya nasıl görüneceğini henüz bilmiyor olsak da Durov , gönderisinde şifreleme , gürültü engelleme ve masaüstü ve tablet desteğinden bahsetti . Telegram’ın video konferansa getirmeyi amaçladığı ek güvenlik, kullanıcıları özelliği canlı yayına girdikten sonra test etmeye ikna edebilir, ancak beklememiz ve yakalayıp yakalamadığını görmemiz gerekecek.

Telegram görüntülü kaç kişi?

Telegram çoklu görüşme imkanı sağlıyor mu? Uygulama şuan için çoklu görüşme imkanı sağlamıyor maalesef. Sadece bir kişiyi görüntülü olarak arayabilirsiniz. Yani telegramda kaç kişi görüntülü konuşabilir sorusuna yanıt olarak 2 diyebiliriz.

Telegram Grup görüntülü araması nasıl yapılır?

Telegram uygulamasında görüntülü arama için öncelikle arayacağınız kişinin üzerine dokunuyorsunuz ve sağ üstte okla gösterdiğimiz simgeye geliyorsunuz. Buraya dokunduğunuzda karşınıza ‘görüntülü arama‘ seçeneği gelecektir. Böylece görüntülü arama gerçekleştirebiliyorsunuz

Telegram görüntülü mesaj nasıl atılır?

  • Video moduna geçmek için sesli mesaj düğmesine bir kez dokunmanız gerekir.
  • Kaydı kilitlemek için yukarı kaydırın (sesli mesajlar için de geçerlidir).
  • Video mesajları Resim İçinde Resim modunda oynatılır, böylece onları izlerken uygulama içinde hareket etmeye devam edebilirsiniz.

Telegram da ne yapılır?

  • Uygulama bulut tabanlıdır. Bu sayede yazılım, her platformda saniyeler içerisinde karşınıza gelir, içerik eşleştirilir.
  • Telefon numarası ile kayıt olunur. Ancak istenilen irtibatlarda telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme yapılabilir.
  • Gizli sohbet imkânı bulunur.

Telegram görüntülü konuşma güvenli mi?

Rus programcısı Pavel Durov tarafından oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenli anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir. Ağustos 2013’te kurulan Telegram ücretsiz olarak hem mobil hem de masaüstü sistemleri ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram