24 MART 2022 PERŞEMBE
Nasıl Yapılır?

Ekranınız Çatladı mı? Kırık Telefon Ekranı İçin Yapılması Gereken 8 Şey

Ekranınız Çatladı mı? Kırık Telefon Ekranı İçin Yapılması Gereken 8 Şey

Birçok kişi iPhone‘larını birkaç yerde kırdı ve bazıları bu süreçte yaralandı. Ekran kırıldı dokunmatik çalışıyor Düşünmek kesinlikle hoş olmasa da, çatlak bir ekrana sahip olmak, bir iPhone‘a sahip olmanın ucuz olmamasının başka bir nedenidir. Telefonun ekranı kırıldı ne kadara yapılır Telefonunuzun ekranının kırılması ne kadara mal olur? Birçok kişi, ekran veya hasarlı parçaların değiştirilmesi söz konusu olduğunda iPhone‘un üreticisi Apple‘ı suçlamak için hızlıdır; ancak, daha büyük resme baktığınızda, bir ekran kırıldığında en çok ücret alan perakendecinin (yani Apple) olduğunu göreceksiniz.

Ekranı kırık telefon kullanmak Telefonun ekranının kırılmasının ne kadara mal olduğunu bilmek istiyorsanız, üreticiyi değil perakendeciyi düşünmeniz gerekir. Ekranı çatlayan telefonlar için ilginç çözüm Yalnızca güvenilir, yetkili bir Apple bayisinden bir iPhone satın almalı ve şirketin tüm bakım talimatlarını takip ettiğinizden emin olmalısınız. Ekran kırıldı dokunmatik çalışmıyor Telefonunuzu yanlışlıkla kırarsanız, belirli bir mağazadan satın aldığınız tüm ürünlerin tüm makbuzlarını saklamanız gerekir. Bir Kırık telefon ekranı diş macunu ve ekran hasar gördüğünde, suyu camdan uzak tutmak için yapışkan bir merhem veya küçük bir plastik bant uygulayabilirsiniz.

Kırık Telefon camı Sağduyu gibi görünebilir, ancak bir iPhone‘unuz varsa, düşürmemeye özel dikkat göstermelisiniz. Pahalı bir telefonu bırakmak, onu kırabileceğiniz veya hatta çatlayıp çatlayabileceğiniz anlamına gelebilir. Telefon kırık Ekran Tamiri fiyatı samsung inanılmaz derecede kırılgandır ve bir araba gösterge paneli kadar dayanıklı olmadığını düşünseniz de, yine de kolayca parçalanabilir. Telefonu yalnızca aramalar için kullansanız bile, masaya çarptığında düşmediğinden emin olmalısınız.

1. Telefon Sigortası Kırık Ekranı Kapsar mı?

Yapmanız gereken ilk şey, telefon sigortanızın kırık telefon ekranlarını kapsayıp kapsamadığını ve hangi koşullar altında olduğunu kontrol etmektir.

Eğer öyleyse, bir düzeltme düzenlemek basit olmalıdır. Çoğu durumda, telefonunuzun ekranı kırılırsa, asıl sorun birkaç gün onsuz yaşamak olacaktır.

Bu olabildiğince kötü (ancak fazladan bir ücret ödemeniz gerekebilir).

Kırık akıllı telefon ekranları ile ilgili sorunlar, sigortadan yedek ekran alamadığınız ortaya çıktığında başlar. Bu olduğunda, meseleleri kendi elinize almanız gerekecek.

2. Eski Bir Cep Telefonu Kullanın

Kırık bir telefon ekranınız var ama yine de bir telefona ihtiyacınız var. Ne yapabilirsin? Bunun yerine eski bir telefon kullanmak iyi bir seçenek.

Telefonunuz ister kırık ekran nedeniyle kullanılamıyor olsun, ister onarım için gönderilmiş olsun, değiştirmeniz gerekir. Birini bulmak için en iyi yer genellikle bir çekmecenin arkasında saklanır.

Eski bir telefonunuz olmasa bile geçici olarak geçiş yapabilirsiniz, bir arkadaşınız veya akrabanız olabilir. Sorun, telefonunuz ve kırık ekranıyla ne yapacağınıza karar verene kadar kullanışlı bir yedeğiniz olacak.

3. Kırık Dokunmatik Ekrana Ekran Koruyucu koyun

Çatlak bir ekrana ekran koruyucu koyabilir misiniz diye merak mı ediyorsunuz? Yapabilirsiniz, ancak bunu yalnızca belirli durumlarda yapmalısınız.

Gevşek veya eksik cam parçalarının olduğu ekranlar için ekran koruyucu eklemek anlamsızdır. Cam hareket halinde olduğu için tam olarak tutunamayacaktır. Sonuç: Bir ekran koruyucuya para harcadınız.

Ancak çatlağın minimum olduğu durumlarda, ekran koruyucu eklemek camın daha fazla çatlamasını önlemeye yardımcı olabilir. Daha fazla örümceklenmeyi önleyebilir.

4. Kırık Telefon Ekranı Nasıl Onarılır

Şimdiye kadar, aslında yeni bir telefona ihtiyacınız olmadığını fark etmiş (veya karar vermiş) olabilirsiniz.

Daha da iyisi, bozuk bir cep telefonu ekranını doğru talimatlarla kendiniz düzeltebilirsiniz.

İnternet sayesinde, çevrimiçi her şey için bir DIY düzeltmesi bulma şansınız var. iFixIt , parçalara bağlantılarla birlikte kırık bir ekranın nasıl düzeltileceğiyle ilgili her iki talimatı da sağladığı için başlamak için harika bir yerdir. Kırık bir akıllı telefon ekranını onarmak için kendi rehberimiz de okumaya değer.

YouTube, onarım eğitimleri için başka bir harika kaynaktır. Yedek ekranlar, eBay ve AliExpress gibi siteler aracılığıyla çevrimiçi olarak satın alınabilir.

Bir DIY düzeltmesinin faydaları, onarım maliyetini düşük tutmanın yanı sıra bir başarı hissini içerir.

Doğru hazırlık ve beceriler olmadan her şeyi mahvedebileceğinizi akılda tutmakta fayda var.

5. Kırık Cep Telefonu Ekranı Onarımı İçin Ödeme Yapın

Telefon ekranını değiştirmek ne kadar?

Telefonunuzu resmi üreticiye gönderebilseniz de, bu seçenek için burundan ödeme yapacaksınız. Bak Apple’ın onarım ücretleri – bu çatlayan ekran dışı garanti ise bir onarım almak ucuz değil.

Muhtemelen deneyebileceğiniz yerel bir telefon tamircisi vardır ve bir Google araması size nerede bulacağınızı ve müşteri yorumlarını gösterecektir. Muhtemelen saatlik ödeme yapacak olsanız da, yetenekli bir teknisyen ekranı oldukça hızlı bir şekilde değiştirebilir.

Fiyatları kontrol edin ve denemeden önce tamirhanenin rakiplerini karşılaştırın.

6. Telefonunuzu Satarak Yeni Bir Değişime Para Sağlayın

Değiştirmek için para toplamayı mı düşünüyorsunuz?

Birkaç site, kırık telefonunuzu satın alacak ve hatta bozuk bir telefon için ödeme yapacak. Bu siteler şunları içerir:

Ama eBay’de bozuk eşyalarınızı bile satabileceğinizi biliyor muydunuz ? Muhtemelen bunun için çok fazla para alamayacaksınız, ancak yaptıklarınızı yeni bir telefona koyabilirsiniz.

Birçok site, sizinkini takas ettiğinizde kullanılmış bir telefon satın aldığınız için size kredi verir. Nakit yerine kredi alırsanız muhtemelen daha iyi bir anlaşma elde edersiniz, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Artan nakitle, eBay ve Amazon gibi bir yedek için web’in en popüler çevrimiçi mağazalarını kontrol edin.

Aynı telefonu kullanılmış olarak bile bulabilirsiniz, ancak bunun dışında iyi durumda. Sadece ürün açıklamasına dikkat edin. Hasarlı bir telefon satın almak istemezsiniz!

Neyi kontrol etmelisiniz? Detaylar size şunları söylemelidir:

 • telefon çalışıyorsa
 • Çalışan bir ekranı var mı?
 • Herhangi bir çizik varsa

Doğru fiyata, benzeri olmayan, ikinci el bir yedek satın almak, yeni bir telefon satın almaktan daha iyi bir seçenek olabilir.

7. Ekran Kırık mı? Sadece Yeni Bir Telefon Alın!

Ve elbette en bariz seçenek: yeni bir telefon satın almak. Bazen yenilgiyi kabul etmeniz ve hasarlı cihazınızı değiştirmeniz yeterlidir.

Elbette, bu kadar para harcamak acı verici olabilir. Ancak, yenisini satın alıp birkaç ay sonra yükseltmekten daha ucuz olabilir. Yakında yükseltmek yerine, şimdi yapmak en iyisi olabilir.

Yeni bir telefon almaya karar verirseniz, operatörünüzden otomatik olarak telefon almayın. Bunun yerine kilidi açılmış bir sürüm satın alın ; daha pahalı görünse de size çok para kazandıracak.

8. Sadece Kırık Telefon Ekranınıza Müdahale Edin

Paranın az gelmesi? Kendin Yap çözümlerine veya onarımlar için para ödemeye meraklı değil misiniz?

Telefonunuz hala çalışıyorsa ve ekran tamamen dağılma tehlikesiyle karşı karşıya görünmüyorsa, neden kullanmaya devam etmiyorsunuz? Tabii biraz bakmak can sıkıcı olacak ama alışacaksınız.

Yeni bir telefon için harcayacağı paradan tasarruf etmek her zaman güzeldir. Yakında sona erecek bir sözleşmeniz varsa, bu en iyi seçeneğinizdir. Ekrandaki çatlağın üzerine her zaman bir parça yapışkan bant koyabilirsiniz. Telefonunuzu aksi takdirde koruyucu bir kılıfla koruyun; bir sonraki yükseltmeye kadar sizi görmelidir.

Kırık Bir Telefon Ekranının Gününüzü Mahvetmesine İzin Vermeyin

Kırık akıllı telefon ekranları sinir bozucu, çirkin ve telefonunuzun yeniden satış değerini öldürürken, gölge düşürmesine izin vermeyin. Kırık bir akıllı telefon ekranı yalnızca üstesinden gelinmesi gereken bir zorluktur.

 • Artık kırık bir telefon ekranıyla ne yapacağınızı biliyorsunuz:
 • Telefonunuzun sigortasını talep edin
 • Eski bir telefon bulun veya ödünç alın
 • Çatlağı ekran koruyucu ile kapatın
 • Kırık ekranı kendiniz onarın
 • Ekranın onarılması için ödeme yapın
 • Telefonu takas edin veya satın ve yenisini satın alın
 • Yükseltme için operatörünüzle iletişime geçin
 • Telefonunuzu kullanmaya devam edin

Sonunda telefonunuz değiştirilecek, bu nedenle diğer seçenekler işe yaramazsa, bir geri dönüş planınız olsun. Yükseltme için operatörle iletişime geçebilir veya telefonu hasarlı ekranla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Telefondan ayrılma zamanı geldiğinde, sadece çekmeceye atmayın.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram