24 MART 2022 PERŞEMBE
Sorular

Uzun Sohbet Konuları

Uzun Sohbet Konuları

Uzun sohbet konuları, çevrimiçi bir topluluğun veya posta listesinin kullanıcılarının birbirleriyle kolayca iletişim kurmasının ve bilgi paylaşmasının bir yoludur. Başka bir kişiyle şahsen veya internet üzerinden “sohbet” yapmak gibidir. Konuşma konuları forumlara çok benzer, ancak kullanıcılar onlarla konuşurken diğer kişiyi gerçekten görebilirler. Sevgiliyle sohbet konuları kolayca ve hızlı bir şekilde ayarlanabilir ve soruları hızlı bir şekilde yanıtlamanıza, gönderilere yanıt vermenize, tartışmalara başlamanıza vb… Aynı zamanda sizinle aynı şeyle ilgilenebilecek insanları bulmanın harika bir Erkeklerle sohbet konuları yoludur.

Eğlenceli muhabbet konuları, çoğu yüz yüze sohbet konuşma, sıkılmadan konuşulacak konular, tartışma grubu ve mesajlaşırken konuşulacak konular sizler için bir araya getirdik. Mesajlaşırken konu Bulma, genellikle konuşmaların etrafında döndüğü bir tür önceden düşünülmüş sorunuz veya konunuz vardır. Erkeklerle konuşulacak eğlenceli konular çoğu zaman yanıtınızı başlatabileceğiniz bir alan bile vardır, ancak istemediğiniz sürece kullanmak ve ortamda bulunmak zorunda değilsiniz.

Birden fazla sohbet konusu bulurken, her konuda birkaç düşünce yazmanıza gerek kalmadan herhangi bir sayıda konu etrafında dönen konuşmalar oluşturmanıza olanak tanımak için hazırladık.

Konuşulacak en ilginç 10 konu

 • Hayaller ve özlemler
  Konuşulacak bazı şeyler şunlardır: rüyalarınıza, sahip olduğunuz mevcut rüyalara, çocukken gördüğünüz rüyalara ne kadar ciddiyetle yaklaşıyorsunuz ve onlarla ilgili görüşünüz yıllar içinde nasıl değişti.
 • Yaşamın evreleri
  Bebek, bebek, yürümeye başlayan çocuk, çocuk vb. Gibi hayatın aşamalarıyla sınırlı olması gerekmez. Hayatta yeni bir aşama, içkiyi bırakmaya karar vermek, sevdiğiniz birinin ölümü veya her zaman istediğiniz bir iş pozisyonu almak anlamına da gelebilir.

“Hayatınızı hiç aşamalara böldünüz mü? Neye bölünüyorlar? ”

“… hayatımın bu noktasında, tamamen ürpermek üzereyim …”

 • Ölümden sonra yaşam
  Ne kadar içeri girmek istediğinize bağlı olarak derin veya yüzeysel bir konu olabilir. Bunun hakkında konuşmak, konuşma partnerinizin hayata bakış açısı hakkında daha fazla şey keşfetmenize yardımcı olabilir.

“Ölümden sonra hayat varsa, ölmenin anlamı ne?”

“Size daha çekici gelen hangisi: reenkarnasyon mu cennet mi?”

 • Hobiler ve tutkular
  Birbirlerinin tutkularını ve hobilerini keşfetmek harika bir sohbet konusudur. Diğer kişi hakkında daha fazla şey öğrenir ve ortak alanlar bulursunuz. Biz insanlar tutkulu olduğumuz şeyler hakkında konuşmayı seviyoruz.

Mevcut tutkular veya hobiler hakkında da konuşmak zorunda değilsiniz – geçmişten gelen tutkuları hatırlamak da işe yarıyor ve olduğunuz kişinin bir resmini çiziyor.

“Çalışmadığın zaman ne yapmaktan hoşlanırsın?”

Çocukken hiç hobin var mıydı?

“İşiniz] tutkunuz mu yoksa en çok ne yapmaktan hoşlanırsınız?”

 • Özgünlük
  Özgünlük hakkında konuşmak, kendi ilkelerinize ve inançlarınıza göre yaşamaktan veya “sahtekarlık gibi hissetmekten”, sahtekarlık sendromundan bahsetmek anlamına gelebilir.

“Hiç yargılamaktan kaçınmadığın biri gibi davrandın mı?”

Hiç sahtekârlık sendromu yaşadınız mı? Bu kadar uzağa gitmeyi hak etmediğinizi düşündüğünüzde ve gerçekten herhangi bir özel bilginiz veya beceriniz olmadığında ve bir şekilde sahtekarlıktan kurtulmak üzereyseniz? ”

 • Kişisel kahramanlar
  Kişisel bir kahramanın şahsen tanıdığınız biri olması gerekmez. Bu, en çok çabaladığınız olumlu niteliklerin bir somut örneğidir. Bu tür insanlar hakkında konuşmak, farklı bir şekilde de olsa, hayallerinizi ve özlemlerinizi paylaşmaya benzer.

Babam benim en büyük kişisel kahramanımdır. Bir insan olarak olmak istediğim her şeyi kişileştiriyor. ”

 • Yeni icatlar
  En heyecan verici şeylerden bazıları yeni icatlar, özellikle hayatımızı büyük şekillerde değiştirme potansiyeline sahip olanlar. En sevdiğiniz son icatlarınızdan, istediğinizi bilmediğiniz ancak bir kez sahip olduktan sonra yaşayamayacağınız şeyler hakkında ya da ne tür şeyler bekleyemeyeceğiniz hakkında hala rüyalar veya bilim aleminde konuşabilirsiniz. -fi.

“Gerçekten işe yarayan Sanal Gerçeklik gözlükleri muhtemelen son birkaç on yılın en iyi oyun icadı …”

 • Yaratıcılık
  Yaratıcılığın önemi, onu besleme ve cesaretlendirme yolları, sizi yaratıcı hissettiren ya da hayatınızda onu nasıl kullandığınız hakkında konuşabilirsiniz.

“Hiçbir şey beni can sıkıntısından daha yaratıcı yapamaz. Gereksiz gürültüyü ve dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmak. ”

 • Alışkanlıklar
  İnsanlar genellikle alışkanlıklarını, ritüellerini ve rutinlerini hiç düşünmezler çünkü bunlar kişiliklerimize çok yerleşmiştir. Ama benzer şekilde yaptığınız o küçük şeyleri keşfettiğinizde, sizi bir araya getirebilir, çünkü bir şekilde size benzer hissettirirler.

Örneğin, fitness ile ilgileniyor musunuz? Yatmadan önce her gece okur musun?

Bitkilerinizle konuşuyor musunuz? Hecelemenize yardım etmek için Çarşamba günü fısıldıyor musunuz?

Arada bir kendinizden biraz bahsetmekten korkmayın. Alışkanlıklarım hakkında biraz bilgi paylaştığımdan emin oluyorum çünkü bu benim kim olduğumu gösteriyor ve ilginç ortak yönler bulmaya yardımcı oluyor.

Garip veya şaşırtıcı bir şey olması gerekmiyor. Örneğin…

Biraz doğa görmek ve sincaplara merhaba demek için her sabah yakındaki parkımda sabah yürüyüşü yapıyorum.

Her gün büyük bir kase sebze yemeye çalışıyorum. (Tüm farklı renklerden dolayı bir arkadaş ona “Rainbowl” adını verdi.)

Bir daha uykuya dalmamak için sabah alarmım çalmaya başlar başlamaz Youtube’da bir şeyler izlemem gerekiyor.

Nasıl birdenbire biraz daha ilginç hale geldiğimi fark ettiniz mi; İnternette anonim bir yazar yerine gerçek bir kişi? Alışkanlıklar ilginç .

 • Mizah anlayışı
  Günlük yaşamda veya insan davranışında komik bulduğunuz şeyler hakkında, şakalaşma konusunda sınır dışı olması gereken şeyler hakkında konuşabilir, geçmişinizle ilgili komik hikayeler anlatabilir veya en sevdiğiniz komedi ve çizgi romanlarınızı tartışabilirsiniz. Mizah duygusuna sahip olmak, aynı zamanda kötü bir duruma ve hatta kendinize gülebilmek anlamına da gelebilir.

Konuşulacak evrensel konular

 • Etrafında ne var
  Yakın çevreniz hakkında konuşmak hem tanıdığınız biriyle hem de mükemmel bir yabancıyla konuşurken yapılabilir. Sonuçta, aynı mekandayız.

Etrafına bak. Hakkında konuşması ilginç olabilecek herhangi bir şey görebiliyor musunuz?

Şu anda oturduğum odaya bakarsam, birkaç konu ile karşılaşırım:

Oradaki bitkileri seviyorum. Bitkilerle ilgileniyor musunuz? ”

“Bu çok fazla yönetim kitabı. Okumayı severmisin?”

“Pencere ünitesi yerine duvara monte AC ünitesine sahip olmak güzel. Senin evindeki durum nasıl? ”

 • Birinin nereli
  İnsanlara aslen hangi şehirden veya kasabadan olduklarını sorarak bir sohbet başlatmayı SEVİYORUM . Sorulması harika bir soru çünkü sohbeti pek çok farklı yere götürebilir.

Bazı harika takip soruları şunlardır:

O yer ile burası arasındaki en büyük fark nedir?

Harekete ne sebep oldu?

[Yer] ile ilgili en çok neyi seviyorsunuz?

Başka birinin evini öğrenmek son derece kişisel bir deneyim olabilir. Birini tanımanın harika bir yolu.

 • Hobiler ve tutkular
  Birbirlerinin tutkularını ve hobilerini keşfetmek harika bir sohbet konusudur. Diğer kişi hakkında daha fazla şey öğrenir ve ortak alanlar bulursunuz. Biz insanlar tutkulu olduğumuz şeyler hakkında konuşmayı seviyoruz.

Mevcut tutkular veya hobiler hakkında da konuşmak zorunda değilsiniz – geçmişten gelen tutkuları hatırlamak da işe yarıyor ve olduğunuz kişinin bir resmini çiziyor.

“Çalışmadığın zaman ne yapmaktan hoşlanırsın?”

Çocukken hiç hobin var mıydı?

“İşiniz] tutkunuz mu yoksa en çok ne yapmaktan hoşlanırsınız?”

 • Yemek tercihleri
  Tercihlerinizi veya yediğiniz en tuhaf / en iyi şeyleri tartışmak için uzman olmanıza gerek yok. Herkes yer. Yiyecek, görünüşte çok farklı insanları bile birbirine bağlama gücüne sahip şeylerden biridir.

Şahsen, konu üzerine yemek olduğunda veya akşam yemeğinde olduğunuzda yemek tercihlerinden bahsediyorum, bu yüzden bunun hakkında konuşmak doğal.

“Bu Somon balığı güzel görünüyor! Balık sever misin?”

Hiç fermente lahanayı denediniz mi? Çok farklı bir tadı var ama sağlıklı olması gerekiyor ”

“En çok pizza veya hamburger sever misin?

 • Ortaklıklar
  Farklılıklar yerine ortak yönleriniz hakkında konuşmak, bağ kurmanın iyi bir yoludur. Ortak noktanız olan bir şey bulduğunuzda, bu konular konuşma boyunca yeniden değerlendirilebilir.

Sohbeti hissedin ve içgüdülerinizi takip edin. Görüşleri inançlarınızla örtüşüyor gibi görünüyorsa, bunu genişletmekten korkmayın ve bunu sohbetinizi (ve arkadaşlığınızı) geliştirmek için ortak bir zemin olarak kullanın.

 • Popüler olaylar
  İnsanlara hangi müzik, kültür veya sanat festivallerini sevdiklerini sorun. The Oscars’ı görüp görmediklerini sorun, onlara yaklaşan gösteriler, atölyeler veya son zamanlarda keyif aldıkları dersler hakkında sorun.

Popüler etkinlikler hakkında konuşmak, birlikte bir etkinliğe gitmeye karar verirseniz tekrar buluşmak için bir neden oluşturabilir.

 • Tatiller
  Tatiller hakkında konuşmak HARİKA çünkü hem insanların nerede olduklarını hem de nereye gitmek istediklerini sorabiliriz.

İşte konuya doğal bir şekilde girmek için kullandığım numara.

“İşler nasıl gidiyor, yakında tatil yapacak mısın?”

Küçük konuşma sırasında bu soruyu istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Ya “Hayır, bir süre sonra tatil yapmayacağım” ya da “Evet, buraya ve oraya yakında gidiyorum ” şeklinde yanıt verirler .

Artık tatiller hakkında konuşabilirsiniz:

“Nereye gidiyorsun?”

“O yerin en çok nesini seviyorsun?”

 • Planlar
  Bu, hafta sonu planları veya hatta işyeri düzenlemeleri ve kişisel gelişim ile ilgili olabilir. Bu aynı zamanda gelecekteki hayaller için de geçerli olabilir.

Aşağıdakiler gibi sorular sorarak daha derine inin:

“Hayattan ne istiyorsun?”

“5 yıllık bir planınız var mı?”

Ayrıca gündelik yaşamaya devam edebilir ve şu soruları sorabilirsiniz:

“Hafta sonları yapmayı en çok sevdiğin şey nedir?”

“Heyecanlandığın bir şey var mı?

 • Ustalık alanları
  İnsanların nelerde iyi olduğunu öğrenin ve bunun hakkında konuşun. Diyelim ki yeteneklerinizden veya birinin bir şeyde ne kadar iyi olduğundan bahsederseniz, şöyle bir şey sormanız doğal olacaktır:

İnsanların bilmediği, gerçekten iyi olduğun bir şey var mı?

Daha sonra becerilerini inceleyebilir ve iyi olduğunuzu paylaşabilirsiniz. Olabilse de, bu profesyonel bir tartışma olmak zorunda değil. Hatta, ilginç bir konuşma yaptığı sürece, geriye doğru konuşabilmek veya ellerinizin üzerinde yürümek gibi tamamen pratik olmayan bir şey bile olabilir.

Birinin iyi olmak istediği şey hakkında da konuşabilirsiniz. Bu kişi neyi öğrenmekle ilgileniyor? Neleri öğrenmekle ilgileniyorsunuz?

 • Çocukluk anıları
  Bu birçok farklı yöne gidebilir – ilk anı, en mutlu günler, beklenmedik hediyeler veya öğrenilen hayat dersleri. Çocukluk anılarını canlandırmak, başka biriyle bağ kurmanın ve aynı zamanda gülmenin harika bir yolu olabilir. Çok.

Bununla birlikte, herkesin çocuklukları hakkında konuşmak istemediğini unutmayın – özellikle de biraz kabaysa. Kişi kaçamak gibi görünüyorsa veya normalden daha kısa yanıtlar veriyorsa, bu farklı bir konuya geçmenin bir işaretidir.

Süper invaziv olmadan ayak parmaklarınızı bu konuya sokmanın bazı yolları şunlardır:

“Hayat büyümek nasıl bir şeydi?”

Çocukken eğlenmek için ne yaptın?

“Büyürken hiç evcil hayvanınız var mı?”

 • Haberler
  Her şey başarısız olduğunda, duyduğunuz harika şeyleri, hatta kendi hayatınızdan haberleri bile gündeme getirebilirsiniz. Tanıdığınız diğer kişinin ilgilenmediği konularla ilgili haberlerden kaçınmaya özen gösterin.

Kolay sohbet konuları

Bu bölümdeki sohbet konuları, sonraki bölümlerdeki sohbet konulara göre daha kolay ilerlediklerinden yeni tanıdıklar yetiştirmeye uygundur.

 • Boş zaman
  Her şeyi kapsayan bir konu: Boş zamanınızı nasıl geçirmeyi sevdiğinizden bahsetmek hobiler, yan projeler, eğlence ve hatta dün attığınız ve sizi gerçekten heyecanlandıran iyi bir yürüyüş anlamına gelebilir.;
 • Televizyon
  Geçmişte televizyonda olanları veya gelecekte çıkacakları tartışabilirsiniz. Ayrıca, TV şovları yapmaya veya TV ile ilgili eğlenceli bilgilerden de bahsedebilirsin.
 • Boş zaman
  Her şeyi kapsayan bir konu: Boş zamanınızı nasıl geçirmeyi sevdiğinizden bahsetmek hobiler, yan projeler, eğlence ve hatta dün attığınız ve sizi gerçekten heyecanlandıran iyi bir yürüyüş anlamına gelebilir.
 • Televizyon
  Geçmişte televizyonda olanları veya gelecekte çıkacakları tartışabilirsiniz. Ayrıca, TV şovları yapmaya veya TV ile ilgili eğlenceli bilgilerden de bahsedebilirsin.
 • Mevcut çalışma
  Şu anki işinizle ilgili sevdiğiniz veya hoşlanmadığınız şeyler, yaşam tarzınızla nasıl çalıştığı ve sizi bu konuma getiren şeyler. Mevcut işinizden memnun değilseniz, çok fazla şikayet etmekten kaçının çünkü bu, özellikle de sizi iyi tanımıyorlarsa, insanları kolayca erteleyebilir.
 • Hayalimdeki iş
  Mükemmel istihdam yeri. Şu anki durumunuzdan ne kadar farklı, hangi iş kolu, kendinizi haftada kaç saat orada çalışırken görüyorsunuz?
 • Yerel Haberler
  Yerel düzeyde olabilecek ilginç her şey burada adil bir oyundur, ister tüm şehir, ister yerel, mesela üniversiteniz veya mahalleniz gibi. Yakınlarda olan olaylardan bahsetmek, dünya haberleriyle karşılaştırıldığında genellikle daha heyecan verici olabilir çünkü daha anlık ve etkili hissettiriyor.

Genellikle “[Etkinlik ekleyin] hakkında bir şeyler duydunuz mu?” Diye sorarım. Ve sonra konuşmanın o olay veya diğer ilgili olaylar hakkında kalmasına izin veriyorum.

 • Hava
  Hava sıkıcı bir konu gibi görünse de, çok evrensel olduğu için geri dönmek çok güçlü. Sadece hava durumu hakkında konuşmak yerine, ne tür hava koşullarını sevdiklerini sorarak sohbeti daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

“Ocak ayında genellikle bu kadar sıcak mıdır?”

“Yılın en çok hangi zamanını seviyorsun?

 • Doğa yürüyüşü
  En sevdiğiniz yerler ve hatta yürüyüş sırasında yaşadığınız hisler hakkında konuşabilirsiniz.

“Daha önce hiç gitmediğim ve keşfetmediğim bir yolu seçtim …”

“Bir keresinde çocukken çok zaman geçirdiğim ama yıllardır hiç ziyaret etmediğim bir yere yürüdüm. Duyguların acelesi oldukça eziciydi. Hiç böyle bir şey yaşadın mı? ”

 • Kahve
  Birçok kahve sever, en sevdikleri kafe, farklı kahve içecekleri veya kavurma tercihleri hakkında konuşmak ister.

“[Adı girin] kafesini biliyor musunuz? Kullanılabilecek en iyi kahveye sahipler ve atmosfer harika. ”

 • Restorantlar
  Yukarıdaki konuya benzer, ancak çok daha geniş bir çekiciliği var.

“Sık sık yemek yemek için dışarı çıkıyor musun?”

“Paket yemek siparişi verirken gideceğiniz yer neresi?”

“Süslü restoranlar hakkında ne düşünüyorsun?”

 • Dondurma
  Mağazadan, bir dondurmacıdan satın almak veya hatta kendinizinkini yapmak. En sevdiğiniz tatlar, çeşniler ve daha fazlası hakkında konuşabilirsiniz.

“Hiç ev yapımı dondurmayı denedin mi?”

“Hiç çok fazla dondurma yemekten beyniniz donuyor ve sonra daha fazla dondurma yiyor musunuz?”

“Bir günde yediğiniz en çok dondurma nedir?”

“Bu şehirde hiç iyi dondurma noktası biliyor musun?”

Eğlenceli sohbet konular

Bu eğlenceli sohbet konular, bir parti veya bar gibi kolay giden bir ortamda uygundur.

 • Sürüş müziği
  Araba sürerken dinlemek için en sevdiğiniz şarkılar veya müzik türleri.

“Direksiyon başındayken hiç radyo dinler misiniz yoksa kendi şarkı listenize ihtiyacınız var mı?”

“Araba sürerken tarkan dinlemeyi seviyor musun?”

 • Piyango
  Bir çeşit kumar olmasına rağmen, piyango genellikle kumarhanelerden veya kumar makinelerinden daha masum bir şey olarak görülür.

“Hiç kazanma umudu olmadan bir piyango bileti satın aldınız mı?”

“Büyük kazanırsan hayatının nasıl değişeceğini düşünüyorsun?”

 • plaj
  Plaj hayatı: yüzmek, sörf yapmak, güneşlenmek, voleybol oynamak ve kumdan kaleler yapmak.

“Plajda güneş kremi kullanıyor musunuz?”

“Gösteriği izledikten hemen sonra yüzmek için sahile gider misin?”

“Genelde ne kadar bronzlaşırsın?”

 • Yılbaşı
  Hile veya tedavi, kostüm fikirleri, hikayeleri ve planları.

“Şimdiye kadar gördüğün en çılgın Cadılar Bayramı kostümü nedir?”

“En iyi Yılbaşı Kutlama partisi müziği mi, yoksa ne?”

“Yılbaşı Kutlama temalı partileri sever misin?”

 • Macera
  Geçmiş maceralarınızı hatırlayabilir, gelecekteki maceralarınızı hayal edebilir veya hatta maceranın sizin için ne anlama geldiğini konuşabilirsiniz.

“Macera hayatınızda önemli bir rol oynuyor mu?”

 • Duş şarkıları
  Bazı insanlar duş alırken şarkı söylemeyi sever ve en sevdiğiniz duş şarkıları hakkında konuşmak, beklenmedik ama eğlenceli bir konu olabilir.

“Aile üyelerinizin duşta şarkı söylemesi sizi rahatsız ediyor mu?”

 • Uzaylılar
  Uzaylılar hakkında teoriler, insanlarla potansiyel ilişkileri, UFO hikayeleri paylaşma ve hatta en sevdiğiniz uzaylı filmleri hakkında konuşma.

Uzaylıların gerçek olmasını istiyor musun?

“Uzaylıların da insanlar kadar meraklı olacağını düşünüyor musunuz?”

“Gerçek uzaylılara en yakın olan bilim kurgu uzaylı tasarımı hangisidir?”

 • Festival
  Gece kulüpleri, festivaller, övgüler, en sevilen DJ’ler, dans, müzik türleri ve bununla birlikte gelen diğer her şey.

” Şehre gerçekten harika bir DJ geliyor, hafta sonu gidip kontrol etmek ister misin?”

 • Ürkütücü hikayeler
  Birlikte olduğunuz biri aşırı hassas değilse, kamp ateşinin yanında ya da yatıya kalma sırasında iyi bir ürkütücü hikaye anlatmak her zaman iyi bir zamandır.

“Öyleyse, kasvetli bir gece … Banyoyu kullanmak için uyandım … Ay ışığının aydınlattığı harap koridorun gıcırtıları ve nefesleri arasında yürürken … …”

Hiç doğaüstü bir deneyim yaşadın mı?

 • Kostüm partileri
  Kostüm partileri, Yılbaşı partileri, bir filme veya bir kitap yayınına bağlı etkinlikler veya hatta hiçbir sebep olmaksızın arkadaşlarla buluşmalar olabilir.

“Önümüzdeki ay bir kostüm partisi düzenlemeyi düşünüyorum, gelmek ister misin?”

Hiç kostüm partisine gittin mi?

Gerçekten gideceğin en tuhaf kostüm fikri neydi?

 • Hayal kurmak
  Hayal kurduğunuz zamanlar hakkında uygunsuz anlarda konuşmak eğlenceli olabilir, çünkü hayal kurmak da tuhaf bir deneyim olabilir. Hayal kurmak oldukça özel bir mesele olduğundan, sizi konuştuğunuz kişiye daha da yaklaştırabilir, bu yüzden konuştuğunuz kişinin rahat edeceğini düşünmüyorsanız en iyisi onun hakkında konuşmaktan kaçının.

Hiç bilerek hayal kurar mısın?

“Zihniniz yaptığınız işten uzaklaştığında genellikle ne düşünürsünüz?”

Öfke
Bizi rahatsız eden küçük şeyleri tartışmak, çok fazla şikayet eden biri olarak karşılaşmadığınız sürece eğlenceli olabilir.

“İnsanların banyoyu açık bırakması beni deli ediyor ve nedenini bile bilmiyorum …”

Komik sohbet konular

Bu komik sohbet konular aynı zamanda rahat bir ortam için de uygundur, ancak daha çok gülmek için ve tanımadığınız insanlar için uygunsuz olabilir.

 • Kötü espriler
  Seni güldüren şakanın berbat olduğu zaman. Kötü mizahın herkesin takdir edemeyeceği bir sanat biçimi olduğunu unutmayın.

Batıl inançlı mısınız? Hayır? O zaman bana 13 $ ödünç ver… ”

 • Saldırgan şakalar
  Şok edici, rahatsızlığa neden olan ve sınırları test eden şakalar. Bu tür bir mizahla deneyiminiz yoksa, hızlı bir şekilde tuhaf olarak etiketlenmek istemiyorsanız, çok dikkatli olun ve yalnızca uygun durumlarda kullanılması önerilir.
 • Mizah
  Bir meme paylaşmak, ruh halini canlandırmanın hızlı bir yolu olabilir.

“En küçümsenen meme nedir?”

“Son zamanlarda iyi yeni memler var mı?”

 • Kelime oyunu
  İttifaklar, deyimler ve kelime oyunları kelime oyunları için kullanabileceğiniz şeylerden bazılarıdır. Küçük sohbetlerinize veya arkadaşlarınızla sohbetlerinize biraz kelime oyunu eklemek sadece eğlenceli değil, aynı zamanda zihin için harika bir egzersiz olabilir.

“Çok fazla kelime oyunu kullanan iyi yazarlar tanıyor musunuz?”

 • 1 Nisan Şakası
  1 Nisan Şakası, sevdiğiniz insanlara beklenmedik şakalar ve şakalar yapmakla ilgili. Bu olaylardan bazılarını hatırlamak, bir gülme yolu olabilir ve şu anda 1 Nisan Şakası Günü olmasa bile ya da yakın zamanda.

“1 Nisan Şakası Günü’nde şaka yapılmasını seviyor musun?”

“April Fools’da şimdiye kadar inandığınız (veya başka birinin inanmasını sağladığınız) en saçma şey neydi?”

 • Kötü tarih hikayeleri
  Garip flört hikayeleri paylaşmak, bunun hakkında rahatça konuştuğunuz için komik olabilir. Yine de bir başkası hakkında utanç verici bir hikaye anlatacaksanız, belirli kişilerle aşağılık konuşmaktan kaçının – ya isimsiz kaldıklarından emin olun ya da hikayeyi hiç anlatmayın.

“… ve pantolonum düştükten sonra, o kadar şok oldum ki kazara her yerime kahve döktüm … garsonlar mutlu değildi …”

 • Utanç verici hikayeler
  Flört hikayelerinde olduğu gibi, sizden başka birini utandırabilecek bir hikaye anlatıyorsanız, ya o kişinin anonim kalacağından emin olmalısınız ya da sadece kendinize saklamalısınız.

“Aynı zamanda anlatılamayacak kadar harika ve anlatılamayacak kadar utanç verici olan harika bir parti hikayeniz var mı, bu yüzden onu paylaşmanız gerekip gerekmediği konusunda biraz kararsızsınız?”

 • Parti hikayeleri
  Çılgınlık ve içkiyle dolu çılgın bir parti ya da soğuk bir masa oyunu gecesi, partilerde komik şeyler oluyor. Bunları hatırlamak, olduğu zamanki kadar komik olabilir.

“… ve sonra Ahmet purosunu yaktı, başını salladı ve plastik küvetinde duş yaptı …”

 • Evcil hayvan hikayeleri
  Evcil hayvanlarınızla ilgili komik hikayeler paylaşacaksanız, muhtemelen hayvanları seven biriyle yapmalısınız.

“Kediniz, onu filme almaya hazır bir kameranız olmasını dilediğiniz gerçekten komik bir şey yaptı mı?”

 • Yararsız beceriler
  Pratik olmayan, ilginç becerileri paylaşmak, sohbete beklenmedik bir şey katmanın eğlenceli bir yolu olabilir.

“Okulda tanıdığım bir adam, hiçbir şeyi gerçekten hareket ettirmeden kolunu yerinden çıkarabilirdi, böylece omzunda bir krater varmış gibi görünüyordu … herkes bir sebepten etkilenmişti …”

Mutlu sohbet konular

Mutlu sohbet başlangıçları iyi ortamlar, arkadaşlarla akşam yemeği yemek veya daha iyi tanımak istediğiniz biriyle yürüyüş yapmaktır.

 • Kişisel kahramanlar
  Kişisel bir kahramanın şahsen tanıdığınız biri olması gerekmez. Bu, en çok çabaladığınız olumlu niteliklerin bir somut örneğidir. Bu tür insanlar hakkında konuşmak, farklı bir şekilde de olsa, hayallerinizi ve özlemlerinizi paylaşmaya benzer.
 • İyi işler
  Birinin sizin için (hatta bir başkası için) yaptığı bir şeyi paylaşmak ve takdir etmek iç açıcı ve ilham verici olabilir.

“… bisikletinden atladı ve tramvay raylarına düşen ağacı hareket ettirmek için yolundan çıktı …”

 • Doğa
  Doğada olmak harika, sağlıklı hissettirir ve birçok hikayenin kaynağı olabilir. En sevdiğiniz parklar, plajlar, ormanlar veya çoğunlukla el değmemiş diğer yerler hakkında konuşabilirsiniz.

“Hiç bir yerin bir tür varlıkmış gibi gerçek anlamda canlı olduğunu hissettiniz mi?”

 • Mutluluk
  Mutluluğun sizin için ne anlama geldiğinden, ona nasıl ulaşacağınızdan ve en mutlu anlarınızı paylaşabilirsiniz. Depresyondan muzdarip birinin etrafında bu özel konudan kaçınmak iyi bir fikir olabilir.

“Mutluluğun makul bir yaşam hedefi olduğunu düşünüyor musunuz?”

“Hiçbir şey beni iyi bir şekerlemeden daha mutlu edemez … peki ya sen?”

 • Favori kokular
  Yiyecek kokularından ve kokulu mumlardan ormanlara, okyanuslara ve dağlara kadar her şey.

“Dostum, biraz tütsü yakmayı ve ayak banyosu yapmak ve biraz youtube izlemek için bir fincan kahve ile oturmayı seviyorum …”

 • İyilik
  İyiliği nasıl tanımladığınız ve bunun sizin için ne anlama geldiği hakkında konuşabilir veya nazik olduğunu düşündüğünüz bir kişiyi takdir etmek için zaman ayırabilirsiniz.

Tanıdığın en cömert kişi kim?

 • Romantik
  Romantik ilişkiler hayatımızda çok fazla mutluluk kaynağıdır ve bu duyguların bir kısmını arkadaşlarımızla paylaşmak olumlu bir deneyim olabilir.

“… ve sonra ilk kez öpüştük … O geceyi hayatımın geri kalanında hatırlayacağım …”

“Romantik bir uyuşturucu gibi değil mi?”

 • Barış
  Bu, her zaman kavga eden iki kardeş arasındaki barış, savaşın olmaması, dünya barışı fikri ve hatta iç barış olabilir.

“Dünyanın en huzurlu yeri neresi?”

 • İyimserlik
  Geleceğe olumlu bir bakış. Olayların iyi tarafına bakmak, insanları daha sevimli ve etrafta olmayı kolaylaştırır. Yine de, depresyonda olan birinin yanında aşırı iyimser olmaktan kaçınmak iyi bir fikir olabilir.

“Yaşam hakkında nasıl daha iyimser olabilirim?”

 • Aidiyet Duygusu
  Bir yerin, durumun veya bir grup insanın parçası olduğunuzu hissetmek.

“Hayatımda yalnızca bir kez gerçek bir aidiyet hissettim ve çok güzeldi …”

“Uyum sağlamanız sizin için önemli mi?”

 • Amaç duygusu
  Sizi hedeflerinize ulaşmaya, daha iyi bir geleceğe doğru iten duygu. Bunun hakkında konuşmak, olumlu bir şeyi paylaşmanın harika bir yoludur.

“Hayatın anlamını bulduğumu söyleyecek kadar ileri gitmezdim, ama son zamanlarda o kadar sürüldüm ki dağları yerinden oynayabileceğimi hissediyorum. Sadece yapabileceğim değil, aynı zamanda bir sebebim olduğunu da hissediyorum. ”

 • Nostalji
  Erken çocukluk, okul günleri veya belirli bir on yıl gibi “eski güzel günler” hakkında bir anımsama. Biraz üzücü olsa da, nostaljik duygular genellikle mutludur.

“Hiç deneyimlemediğiniz bir şey için nostaljik hissettiniz mi?”

Arkadaşlarla sohbet konuları

 • Okul
  Çoğu insan için okula gitmek, karakter oluşturma anlarıyla parlak bir şekilde renklendirilen biçimlendirici bir deneyimdir. Özellikle Amerika’da gittiğimiz okullarda spor konusu da var. Kolej futbolu çok büyük. New York’ta, çeşitli eyaletlerden rastgele üniversite takımlarına adanmış barlar var.

Okul günlerimiz genellikle bize daha basit zamanları hatırlatır ve genellikle anlatacak çok hikayemiz vardır.

Şu soruları deneyin:

“Neden gözaltına alındınız?”
“Okulda en sevdiğin ders hangi sınıftı?”
Okuldaki en iyi arkadaşın kimdi?

 • Yeni beceriler öğrenmek
  Denediğiniz veya yapmayı planladığınız yeni şeyler hakkında konuşmak, kendinizle arkadaşlarınızın birlikte yaşamda ilerlediğini hissetmenin harika bir yoludur.

“Kendime günlük 30 dakika Japonca öğrenmek için bir hedef belirlemeye karar verdim …”

Bu rota nasıl gidiyor?

 • Aylık giderler
  Yukarıdaki konuya benzer şekilde, harcamalarınız hakkında konuşmak bazı olumlu açıklamalar getirebilir ve düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak size biraz daha hesap verebilirlik sağlayabilir.

“Son zamanlarda harcamalarımı sayıyorum ve her ay gitmek için kahveye yaklaşık 1500 TL harcadığım ortaya çıktı. Şimdi, belirli harcama kategorileri için kesin bir aylık sınır belirlemek istiyorum. ”

 • Canlı Yayınlar
  Temalı twitch’ler, ortak ilgi alanları için harika bir yan konudur. Ayrıca bir twitch’te duyduğunuz genel olarak ilginç bir şeyi tartışabilir veya hangi twitch’i dinleyeceğiniz konusunda öneriler isteyebilirsiniz.

“Genellikle hangi aktiviteyi twitch dinlemeyle birleştirirsiniz?”

 • Mükemmelliyetcilik
  Bir tarafta iyileştirme çabası var ve diğer tarafta mükemmelden daha azını kabul edememek. Mükemmeliyetçiliğin yararlı olduğu durumları ve hangi durumlarda bunun bir engel olabileceğini, geçmiş deneyimlerinizi ve bununla başa çıkmanın yollarını tartışabilirsiniz.

“Mükemmel bir şekilde yapabileceğinizden emin değilseniz, bir şeyi hiç yapmamayı tercih ettiğinizde, mükemmeliyetçilikle başa çıkmak zorunda kaldınız mı?”

 • Turizm
  Konuşulacak bazı şeyler şunlardır: genel olarak turizm hakkında ne düşündüğünüz, kendi tercihleriniz ve hatta turizmin şehriniz üzerindeki etkisi.

“En popüler turistik yerlere gitmeyi mi yoksa” yerel gibi seyahat etmeyi “, bir şehirde daha karanlık yerler mi aramayı tercih edersiniz?”

Turistler seni hiç kızdırdı mı?

 • Ordu
  Ordu, birçok insanın hayatının önemli bir bölümüdür. Bazıları için, hepsinden en çok karakter tanımlayan olanıdır. Konuşmadaki her iki kişi de orduyu tecrübe ettiyse, bu ortak bir şey üzerinden bağ kurmanın bir yoludur. Ancak orduda yalnızca bir kişi olsa ve diğeri meraklı olsa bile, keşfedilmesi harika bir konu.

Ordu senin için iyi bir deneyim miydi?

“Asla askere alınmadığım için çok mutluyum, ama bazen merak etmekten kendimi alamıyorum – gidersem hayat nasıl olur, biliyor musun?”

 • Eğilimler
  O sırada “içeride” olan her neyse, anlasanız da anlamasanız da. Yeni şeyler tartışmak ufkumuzu genişletebilir, bakış açımızı değiştirebilir ve hatta sadece eğlenceli olabilir. Yeni bir trend “yakalayamazsanız”, onu kırmaktan kaçınmaya çalışın.

“Yeni sosyal medya platformlarının yarısının amacını anlamıyorum …”

 • Kartlar
  Bahsedilecek iki ana konu, kart hileleri ve kart oyunları olacaktır. Konuşulacak bazı şeyler, farklı oyun türleri ve birbirlerinden nasıl farklılaştıkları, ünlü kart oyuncuları veya sihirbazlar, sinemadaki kart oyunu sahneleri veya hatta bir kişinin kart hilelerine neden olan şey hakkında konuşmak olabilir. Poker, pek çok potansiyel alt konuya sahip oldukça büyük bir konudur.

“Bildiğiniz en aksiyon dolu kart oyunu nedir?”

 • şöhret
  Şöhret fikri – hiç çekici mi, ünlü olmak nasıl faydalı olur ve olumsuzlukları ne olur? Gerçekten buna değer mi?

“Yerel veya önemsiz de olsa, hiç ün hissettiniz mi?”

 • En gururlu anlar
  Gurur duyduğun bir şey hakkında konuşmak sorun değil ama bir palavracı olarak görünmekten kaçın.

“Hayatta en büyük gurur kaynağınız nedir?”

 • Favori uygulamalar
  Bulduğunuz harika yeni uygulamayı paylaşmak yalnızca bir tartışma konusu değil, aynı zamanda bir verimlilik uygulaması, bir tür yerel etkinlik listesi veya daha iyi bir çevrimdışı harita çözümü gibi diğer kişiye de yardımcı olabilir.

“Gevşemediğimden ve aslında tam uzunlukta çalıştığımdan emin olmak için sabah esnemelerim için özel bir zamanlayıcı uygulaması kullanmaya başladım …”

“Hangi dil öğrenme uygulamasını önerirsiniz?”

 • Düşler
  Dün gece gördüğünüz rüyaları paylaşmak, rüya komik değilse veya güçlü bir duygusal öneme sahip değilse anlamsız gelebilir.

“Çocukken, her gece biraz daha ilerleyen, gerçek bir uçurumda biten bir rüya gördüm … yaklaşık altı tane vardı ve sonuncudaki ifşa beni gerçekten şok etti …”

Son zamanlarda tuhaf rüyalar gördün mü?

Yaşam sohbet konuları

 • Hayatın evreleri
  Bebek, bebek, yürümeye başlayan çocuk, çocuk vb. Gibi hayatın aşamalarıyla sınırlı olması gerekmez. Hayatta yeni bir aşama, içkiyi bırakmaya karar vermek, sevdiğiniz birinin ölümü veya her zaman istediğiniz bir iş pozisyonu almak anlamına da gelebilir.

“Hayatınızı hiç aşamalara böldünüz mü? Neye bölünüyorlar? ”

“… hayatımın bu noktasında, tamamen ürpermek üzereyim …”

 • Değişiklik
  Değişikliği kabul etmek genellikle zordur ve insanlar bununla farklı şekillerde ilgilenirler. Dünyayı algılayışınızdaki değişimlerden, uyku alışkanlıklarınızdaki değişimden veya ailedeki ayrılıklar ve ölümler gibi daha bariz şeylerden ve tüm bunların sizi nasıl etkilediğinden bahsedebilirsiniz.

“Değişimi kabul eder misin?”

“Hayattaki büyük değişikliklerle nasıl başa çıkılacağına dair herhangi bir ipucunuz var mı?”

 • Problemler
  Birinin sorunları hakkında konuşmak, kafanızdan bir şeyler çıkarmanın harika bir yolu olabilir. Diğer “olumsuz” konularda olduğu gibi zor zamanlar geçirdiğinizi kabul etmenin bir sakıncası olmasa da, aslında hiçbir şeyi değiştirmeye çalışmadan her zaman sadece şikayet eden biri olarak görünmemeye çalışın.

“En büyük sorunumun farkındalık eksikliği olduğunu hissediyorum … Zamanın yarısında nasıl hissettiğimi bile fark etmiyorum …”

“Kredi kartı faturamı yine de geri ödemedim. Sanırım bundan sonra yalnızca banka kartlarını kullanabilirim. ”

 • Etkiler
  Sürekli olarak çevremizdeki her şeyden farklı derecelerde etkileniyoruz. Çevremizdeki insanlar, hava durumu, televizyondaki haberler, pencerelerimizin dışındaki havanın kalitesi vb. Bir etki, geçmişimizden bizim üzerimizde büyük bir etki bırakan belirli bir olay da olabilir.

“Müzik yazmaya başlamanız için sizi ne etkiledi?”

“Gençliğinizde, ebeveynlerinize göre, üzerinizde” kötü etkisi “olan çocuklarla hiç takıldınız mı?”

 • Ebeveynlik
  Henüz ebeveyn olmasanız bile çok zengin bir konu.

“Gençliğinize geri dönersek, kendi ebeveyniniz olmanın nasıl olacağını hayal edebiliyor musunuz?”

İyi bir baba olacağını düşünüyor musun?

 • Minimalist yaşam
  Minimalist yaşamla ilgili konuşulacak bazı şeyler şunlar olabilir: fiziksel varlığınıza bağlanmamak, daha azın daha fazla olduğu fikri ve küçük ev hareketi olgusu.

“Şu anda sahip olduğunuz, sattıktan sonra kaçırmayacağınız bir şey var mı?”

 • Stres
  Stresle başa çıkmak: işe yarayan yollar ve o kadar da iyi olmayanlar. Çok fazla ile çok az arasında mükemmel bir denge nasıl bulunur?

“Meditasyon gerçekten strese yardımcı olur mu?”

 • Motivasyon
  Motivasyon, hakkında konuşmak için harika bir pozitif konudur. Başkalarını neyin motive ettiği hakkında konuşmak kendi içinde ilham verici ve motive edici olabilir.

“Hedefler belirlemenize ve hedefte kalmanıza ne yardımcı olur?”

 • Alışkanlıklar
  İnsanlar genellikle alışkanlıklarını, ritüellerini ve rutinlerini hiç düşünmezler çünkü bunlar kişiliklerimize çok yerleşmiştir. Ama benzer şekilde yaptığınız o küçük şeyleri keşfettiğinizde, sizi bir araya getirebilir, çünkü bir şekilde size benzer hissettirirler.

Örneğin, fitness ile ilgileniyor musunuz? Yatmadan önce her gece okur musun?

Bitkilerinizle konuşuyor musunuz? Hecelemenize yardım etmek için Çarşamba günü fısıldıyor musunuz?

Arada bir kendinizden biraz bahsetmekten korkmayın. Alışkanlıklarım hakkında biraz bilgi paylaştığımdan emin oluyorum çünkü bu benim kim olduğumu gösteriyor ve ilginç ortak yönler bulmaya yardımcı oluyor.

Garip veya şaşırtıcı bir şey olması gerekmiyor. Örneğin…

Biraz doğa görmek ve sincaplara merhaba demek için her sabah yakındaki parkımda sabah yürüyüşü yapıyorum.
Her gün büyük bir kase sebze yemeye çalışıyorum. (Tüm farklı renklerden dolayı bir arkadaş ona “Ahmet” adını verdi.)
Bir daha uykuya dalmamak için sabah alarmım çalmaya başlar başlamaz Youtube’da bir şeyler izlemem gerekiyor.
Nasıl birdenbire biraz daha ilginç hale geldiğimi fark ettiniz mi; İnternette anonim bir yazar yerine gerçek bir kişi? Alışkanlıklar ilginç.

 • İş yaşam dengesi
  Bu konuyla, sağlıklı bir dengeyi neyin oluşturduğunu, çalışma zamanı bittiğinde çalışma modunu kapatmanın bazı yollarını tartışabilirsiniz. Bu, özellikle çalışan anneler, işkolikler ve evde çalışanlar için önemli olan bir konudur.

“Sürekli işimi düşünmeye devam ediyorum …”

“Mükemmel bir ailen ve mükemmel bir işin olsaydı, hangisine öncelik verirdin?”

 • Şans
  İyi ya da kötü şans, deneyimlerinizi paylaşmak oldukça eğlenceli olabilir ve aslında oldukça şanslı bir insan olduğunuzu kabul etmek, sahip olduklarınıza olan takdirinizi artırmanın bir yolu olabilir.

“Birisi sürekli başına kötü şeyler gelirse ama bunu iyi anlarsa, şanslılar mı?”

 • Uyku
  Uyku programınızı etkileyen her şey hakkında konuşabilirsiniz, ister yeterince uyuyun ister biraz daha fazlasını isteyin, uykusuzluğun etkileri ve her gece gözlerinizi nasıl kapalı tutacağınıza dair ipuçları. Ayrıca yorucu bir günün ardından yumuşak bir yatakta uzanmanın ne kadar iyi hissettirdiği hakkında da konuşabilirsiniz.

“… Sanırım kafeinden vazgeçmem gerekebilir… Hala seviyorum ama iyi uyumak daha önemli…”

 • Finansal istikrar
  Bu konu, faturaları zamanında ödeme, düzenli bir işe sahip olma, serbest meslek, riskli iş kararları, yatırımlar, tasarruflar ve diğerleri gibi şeyleri içerir.

“Maaş çeki ve bunun da ötesinde borçlu olmak için canlı maaş çekini halledebilir misin?”

“Finansal durumunuzun her an çökebileceğini düşündünüz mü, ama yine de – hey, ne olabilir?”

 • Yaşlanma
  Şu anda hangi numarada olursanız olun, herkesi ilgilendiren bir konu.

“Vücudunuzun eskisi gibi çalışmadığını fark ettiğinizde hiç o anı yaşadınız mı ve siz de – peki, sanırım ŞİMDİNDEN İTİBAREN böyle mi ..?”

Ne kadar süre yaşamak istiyorsun?

 • Emeklilik
  Ne kadar ileriyi planlamaktan hoşlandığınıza ve hayatın hangi aşamasında olduğunuza bağlı olarak, bu, sağlam planları hayal etmenin veya gerçekten paylaşmanın bir yolu olabilir.

“Emekli olduktan sonra hala çalışır mısın?”

“Emeklilik için kesinlikle bir planınızın olmaması sorun değil mi?”

Okul sohbet konuları

 • Ders çalışıyor
  Evrensel bir okul konusu. Öğretmenler, ev ödevleri, daha verimli çalışma yolları veya en sevdiğiniz konular hakkında konuşabilirsiniz.

“Bilgiyi saklamakta gerçekten çok iyi görünüyorsun. Bunu nasıl yapıyorsun?”

 • Ev hayatı
  Çalışmada olduğu gibi, herkesin okuldan uzakta bir hayatı olduğu için bu konu evrenseldir. Yine de, diğer kişi açılma konusunda çok istekli görünmüyorsa, merak etmeyin.

“Amcamla bir evi paylaşıyoruz ve o gerçekten mobilya yapmaktan hoşlanıyor, bu yüzden… evet, bu yüzden giysilerimde talaş var …”

 • Ebeveynler
  Ebeveynlerle olan ilişki, yalnızca diğer kişiye biraz yakınsanız ortaya koymanız gereken bir şeydir.

Baban havalı mı?

 • Hiç denemediğin yiyecekler
  Çekici veya itici görünen şeyler, yaşadığınız yerde bulunmayan yerel lezzetler veya bütçenizin biraz dışında kalan şeyler hakkında konuşabilirsiniz. Ve çoğumuz, herhangi bir nedenle, bilerek kaçınmak için elimizden gelenin en iyisini yaptığımız birkaç yiyeceğe sahibiz.

“Yıllarca mantar, zeytin ve ekşi kremadan kaçındım, ancak gerçekten denediğimde tüm bu şeylerin oldukça iyi olmasına şok oldum …”

 • Saklı yetenekler
  Çoğu insanın ya değer vermedikleri ya da dünyaya reklamını yapmadıkları yetenekleri vardır. Onlar hakkında konuşmak, sohbeti olumlu yönde yönlendirebilir.

“Size zahmetsizce gelen bir şey mi var?”

 • Sanal gerçeklik
  Konuşulacak bazı şeyler, VR’nin geçmişi ve potansiyel geleceği, eğlenceli VR sohbet hikayeleri, en sevdiğiniz oyunlar veya bunları oynayabileceğiniz yerel şehir noktaları olabilir.

“VR sizi hasta mı ediyor?”

 • Süper kahramanlar
  Çoğu insan için, ya alın ya da konuyu bırakın. Bununla birlikte, konuyla ilgili olanlarla bunun hakkında bir konuşma başlatmak, potansiyel olarak oldukça uzun bir sohbete yol açabilir.

“Bu süper kahraman hikayeleri neden bu günlerde bu kadar popüler? Sence yakında ölecek mi? ”

Hiç kanunsuz olmak istedin mi?

 • Favori web siteleri
  Youtube veya Instagram gibi bariz şeyler hakkında konuşmak zorunda değilsiniz. Daha ilginç bir tartışma, niş veya beğendiğiniz çok iyi bilinen siteler hakkında olacaktır.

“Geçenlerde bir forumun hazinesini buldum! Çok iyi bilinmemekle birlikte, çoğunlukla kendi alanlarındaki işlerini gerçekten bilen profesyoneller tarafından doldurulur. Sanırım 90’ların sonundan beri çevrimiçi … ”

 • Açık hava etkinlikleri
  Okuldan sonra yapmaktan hoşlandığınız şeyler veya yaz tatilinde aileniz daha önce hiç gitmediğiniz yeni bir yere seyahat ederken yaptığınız harika şeyler hakkında konuşabilirsiniz.

“Okuldan sonra biraz voleybol oynamayı düşünüyorum, katılabilirsiniz.”

 • Video oyunlarında hile yapmak
  Tek ve çok oyunculu oyunlarda hilelerin kullanılması. Geliştiriciler neden oyunlara hile koyar, ne zaman eğlencelidir ve ne zaman değildir?

“Çevrimiçi oyunlarda hile yapmak, her iki taraf için de eğlenceyi kaçırmıyor mu?”

Harika sohbet konular

 • Özgür düşünme
  Karar vermek için kendi mantıksal muhakemenizi kullanarak sorgulama otoritesi.

“Hiç öğretmenine yanlış olduklarını ve haklı olduğunu kanıtlamak zorunda kaldın mı?”

 • Sürme
  Bir arabaya ve onunla birlikte gelen her şeye sahip olmak: sadece dolaşmak için en sevilen yerler, sahip olmanın ve kiralamanın artıları ve eksileri, evcil hayvanlar ve en sevilen markalar veya araba türleri sadece birkaç isim.

“Tek kişi için ekonomik olmadığını biliyorum, ancak süper ağır arabaları kullanmayı tercih ederim, çok daha iyi idare ediyorlar …”

“Elektrikli arabalar ve özellikle Tesla hakkında ne düşünüyorsunuz?”

 • Caz
  Caz hakkında konuşabilmek için müzisyen olmanıza gerek yok. Çevresindeki kültür, en sevdiğiniz şarkılar ve sanatçılar, kulüpler, şovmenlik hakkında konuşabilir veya yolda hayatın nasıl olacağını hayal edebilirsiniz.

“Caz benim favori tarzım değil ama doğaçlama yönü nedeniyle en canlı olanlardan biri.”

“Caz müzisyenlerinin etrafında bir tür havalı hava var, değil mi?”

 • Mizah anlayışı
  Günlük yaşamda veya insan davranışında komik bulduğunuz şeyler hakkında, şakalaşma konusunda sınır dışı olması gereken şeyler hakkında konuşabilir, geçmişinizle ilgili komik hikayeler anlatabilir veya en sevdiğiniz komedi ve çizgi romanlarınızı tartışabilirsiniz. Mizah duygusuna sahip olmak, aynı zamanda kötü bir duruma ve hatta kendinize gülebilmek anlamına da gelebilir.

Trajik olaylar hakkında şaka yapmak doğru mu?

 • Instagram
  Instagram hakkında neyi seviyorsunuz ve onu kullanmaktan ne kazanıyorsunuz, sunum ve gerçeklik, gönderilecek veya takip edilecek en sevdiğiniz şeyler.

“Instagram’da hiç etkileşimde bulundunuz mu yoksa sadece beğendiğiniz şeylere göz atıyor musunuz?”

 • Youtuber’lar
  YouTuber olmak, son yıllarda yeni havalı meslek haline geldi. En sevdiğiniz kanallardan, büyük yapıp en sevdiğiniz YouTube kullanıcılarıyla gerçek hayatta tanıştığınızda veya onlarla çevrimiçi etkileşime girdiğinizde kendinizi nasıl bir YouTuber olarak hayal edebileceğinizden bahsedebilirsiniz.

“Hiç bir YouTuber’ın kitlesiyle birlikte büyüdüğünü gördünüz mü?”

 • Kaykay yapmak
  Kaykay kültürü, filmler ve müzik, ünlü patenciler, etkileyici veya korkunç paten videoları, gezinme, dolaşmanın bir yolu olarak kaykay, elektrik tahtaları, favori paten parkları veya buluşmalar ve numaralar.

“Vert veya sokak pateninin daha etkileyici olduğunu mu düşünüyorsun?”

İsyan
Hayatın herhangi bir yerinde yerleşik sosyal normlara aykırı davranmak.

Hiç otorite ile bir problemin oldu mu?

“Toplumda kesinlikle katılmadığınız genel kabul görmüş kurallar var mı?”

 • Güneş gözlüğü
  Teknik olarak bir koruma biçimi olan güneş gözlükleri, pratik bir parçadan çok havalı bir aksesuardır.

“Havacılar hiç hoş olmayacak mı?”

Geceleri hiç güneş gözlüğü taktın mı?

 • Sokak sanatı
  Duvar resimleri, grafiti, denge heykelleri ve daha fazlası. En sevdiğiniz stiller, sanatçılar ve parçalar hakkında konuşabilir veya sokak sanatının etik ve yasal yönlerini tartışabilirsiniz.

“Nihai sonuç gerçekten çok güzelse, kamu malına zarar vermek hiç iyi olur mu?”

 • Spor ayakkabı
  Yeni ya da nadir ve eski moda modeller, neyle gittiği ve nasıl giyileceği hakkında konuşabilirsiniz.

“Şimdiye kadar ikinci el bulduğun en tuhaf çift hangisi?”

Heyecan verici sohbet konular

 • Aşık olmak
  Hayattaki en heyecan verici şeylerden biri, aşık olmaya yeni başladığınız dönemdir. İyi, destekleyici bir arkadaş, ilişki durumundan bağımsız olarak bu heyecanın bir kısmını sizinle paylaşacaktır. Geçmişte aşık olduğun bazı zamanlar hakkında da konuşabilirsin – o zamanlar nasıl hissettirdi, şimdi anısı nasıl hissettiriyor ya da genel olarak fikir.

Aşık olduğun için hiç aptalca bir şey yaptın mı?

“Geceleri beni yine aradı ve bu yüzden biraz uykusuz kalmayı umursamadım bile. Ahbap sesini duymak için sabırsızlanıyorum! ”

 • Düşler ve özlemler
  Konuşulacak bazı şeyler şunlardır: rüyalarınıza, sahip olduğunuz mevcut rüyalara, çocukken gördüğünüz rüyalara ne kadar ciddiyetle yaklaşıyorsunuz ve onlarla ilgili görüşünüz yıllar içinde nasıl değişti.

“Bir gün Istanbul’a taşınmayı çok isterim …”

“Rüyalarını bir tür pusula olarak mı kullanıyorsun?”

 • Yeni buluşlar
  En heyecan verici şeylerden bazıları yeni icatlar, özellikle hayatımızı büyük şekillerde değiştirme potansiyeline sahip olanlar. En sevdiğiniz son icatlarınızdan, istediğinizi bilmediğiniz ancak bir kez sahip olduktan sonra yaşayamayacağınız şeyler hakkında ya da ne tür şeyler bekleyemeyeceğiniz hakkında hala rüyalar veya bilim aleminde konuşabilirsiniz.

“Gerçekten işe yarayan Sanal Gerçeklik gözlükleri muhtemelen son birkaç on yılın en iyi oyun icadı …”

 • Müzik festivalleri
  En sevdiğiniz festival türü hakkında konuşabilir, en çok gitmeyi sevdiğiniz şeyler hakkında konuşabilir, gittiğiniz festivallerden hikayeler paylaşabilir veya yenilerini ziyaret etme planları yapabilirsiniz.

“Metal festivallerinde çoğu insanın inanılmayacak kadar sarhoş olması, müziğin çılgın olması, ancak herkesin mümkün olan en iyi şekilde davranması tuhaf değil mi?”

 • Bağımsızlık
  Bu, birçok şeyden bağımsızlık anlamına gelebilir: çalışma yükümlülüklerinden kurtulmak, başkalarının görüşlerine bağlı olmamak veya hatta kira ödeyecek bir ev sahibi olmamayı seçmek.

“Başkalarına güvenebilmenin önemli olduğunu düşünüyor musunuz?”

 • Paraşütlü atlama
  Hiç yapmamış olsanız bile, sadece bir uçaktan atlamak ve serbest düşüş düşüncesi, biraz korkutucu olsa bile çoğu insan için oldukça heyecan vericidir.

“Para bir konu olmasaydı ne sıklıkla atlardın?”

Mağara keşfi
Karanlık, bazen çok tehlikeli olan dar alanlar.

Hiç su altı mağarasına girdiniz mi?

 • Topluluk önünde konuşma
  Bir şeyi kalabalığın önünde sunmak, bakış açınıza bağlı olarak sinir bozucu veya heyecan verici olabilir. Geçmişteki halk görünümünüz hakkında konuşabilirsiniz – nasıl gittikleri, onlardan ne öğrendiniz ve neyi farklı yapardınız.

“Önümüzdeki ay birkaç yüz kişiyle konuşacağım. Konuşmam sırasında sakin kalmayla ilgili herhangi bir ipucunuz var mı? ”

 • Motosikletler
  Hiç motosikletiniz olmasa bile, bir yolcu olarak binmek hala oldukça heyecan vericidir, özellikle hızlı giderseniz ve kulaklarınızda biraz yüksek sesli müzik çalarsanız. Motosiklet kulüpleri, çeteler, barlar ve müzik gibi motorcu kültürünün farklı yönleri veya araçların kendileri, bakımları ve modifikasyonları hakkında konuşabilirsiniz.

O şeyden düşmekten korkmuyor musun?

“Ucuz ama iyi bir arazi motosikletini nasıl seçersiniz?”

Çılgın sohbet konular

 • Demir Yolu
  Bazı ülkelerde yasadışı ve hepsinde tehlikeli olan demir yolu, kelimenin tam anlamıyla hareket eden bir yük trenine atlamayı içeren bir ulaşım şeklidir.

“Hiç serbest dolaşan insanların videolarını gördünüz mü?”

 • Kentsel keşif
  Tehlikeli ve potansiyel olarak yasa dışı olan urbex, genellikle terk edilmiş veya kısmen yıkılmış olan insan yapımı yapıları keşfetmekten oluşan bir hobidir. Binalara tırmanmak veya büyük anten çanakları gibi diğer yapay yapılara tırmanmak da kentsel keşiflerin bir parçası olabilir.

“Bu bitmemiş bina birkaç on yıl boyunca orada durdu ve ne zaman yanından geçsem içten nasıl göründüğünü merak ediyorum …”

 • Vücut modifikasyonu
  Estetik açıdan en hoş olmayan vücut modifikasyon türleri, aşırı vücut modifikasyonlarına sahip insanların karşılaştığı önyargılar, size çekici gelenler, artıları ve eksileri hakkında konuşabilir veya en sevdiğiniz mağazalar veya sanatçılar hakkında tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

“Percinkler oldukça havalı, ancak vücudunuza daha fazla kırılganlık katmak gibi … Percink yaptırmayı çok isterdim ama sonra kavga etmek çok tehlikeli olur, sürekli oraya vurulmayı düşünürdüm …”

 • Otostop
  Başka bir ulaşım şekli. demir yolun’dan daha fazla yerde yasal olsa da, sizi ne tür bir kişinin alacağını ya da alınıp alınmayacağını asla bilemediğiniz için yine de tehlikeli olabilir. Otostop hikayelerinizden bahsedebilir, insanlardan tavsiye isteyebilir veya genel olarak fikrin kendisi hakkında konuşabilirsiniz.

Otostop çekmek romantik değil mi?

Aşırı müzik şovları
Extreme metal gibi türlerde oynayan müzikal eylemler genellikle çok yoğun, potansiyel olarak tehlikeli konserlere sahiptir.

“Şimdiye kadar sürekli bir çukurda geçirdiğiniz en çok zaman nedir?”

Çoklu evren
Listedeki diğer konuların olması anlamında çılgınca değil, daha ziyade “kafanı bunun etrafına nasıl sarıyorsun” şeklinde.

“Daha fazla evren var mı? Neyin lehine ve aleyhine işaret ediyor? ”

Japon reklamları
Ayrıca bu kategorideki diğer konulardan biraz farklı bir “çılgınlık” türü. Japon TV reklamları tuhaflıkları ile ünlüdür.

“Japon tarzı çılgın bir TV reklamı yapmak zorunda olsaydın, hangi ünlü oyuncuyu kullanırdın?”

Köpek balıklarıyla yüzmek
Kafes dalışı, şnorkelle yüzme ve varsayımsal senaryolar veya gerçek deneyimler.

“Köpekbalıklarıyla yüzmenin cazibesi nedir?”

“Büyük bir beyaz köpekbalığıyla havuzda beş dakika yüzmeye gitmek için ne kadar maaş almalısınız?”

Sevimli sohbet konular

 • Hayvanlar
  Evcil hayvanlarımızın ve vahşi hayvanlarımızın yaptığı çok sevimli birçok şey var. Ve bazıları denemek zorunda bile değil, sadece görünüşte çok tatlılar. Sevimli evcil hayvan hikayeleriniz hakkında konuşabilir veya birkaç resim ve video paylaşabilirsiniz.

“Köpeğim aşağı indiğimi fark ettiğinde bu iki şeyden biri anlamına gelebilir: beslenme zamanı veya yürüme süresi. Beni basamaklarda takip ederken her zaman çok heyecanlanıyor ve kayıyor. Yardım edemem ama her seferinde gülüyorum. ”

“İnsan gibi giyinen hangi hayvan en şirin görünür?”

 • Bebekler
  Hayvanlar gibi, bebekler de tatlılıkla doludur. Hikayeler anlatabilir veya sevimli fotoğraflar veya videolar paylaşabilirsiniz.
 • Suçüstü yakalandı
  Birini yalnız olduğunu düşünürken bir şeyler yaparken yakalamak en sevimli şey olabilir.

“Bir keresinde kız arkadaşımı gözleri kapalı mutfakta ve elinde kurabiye ile dans ederken yakaladım.”

 • Çorap izleri
  Çoraplara, yiyecek, karakter ve hatta ünlü tablo resimlerini içeren aptalca baskılar.

“Uyumsuz çoraplar giymek biraz bile olsa iyi olur mu?”

 • Oyuncaklar
  Pelüşler, aksiyon veya hareketsiz figürler.

Hiç bir pelüşle yattın mı?

 • Maskotlar
  Ürün veya marka maskotları, Japon maskotları, spor takımı maskotları ve hatta yazılım maskotları.

“Chiitan’ı John Oliver’ın şovunda gördün mü?”

 • Başka şeylere benzeyen şeyler
  Tarkan, “rastgele bir uyaranla” örüntüleri görmenizi sağlayan ve genellikle cansız nesnelerde insan özelliklerini görmenize yol açan bir olgudur. Bir dahaki sefere arkadaşlarınıza haber vermeyi deneyin.

“Gözlemem, bana ne yazık ki bakan bir yüzü varmış gibi görünüyor …”

 • Minyatürler
  Büyük şeylerin küçük versiyonları çok sevimlidir. Minyatür model kitleri, figürler ve oyuncak evler.

“Kendi evinizin bir minyatürünü inşa ettiğinizi hayal edin… ve bunun içinde kendi evinizin daha da küçük bir minyatürünü …”

 • Kawaii
  Kawaii , “sevimli” anlamına gelen bir Japon alt kültürüdür.

“En sevdiğin kawaii öğen nedir?”

İlişki sohbet konuları

 • İlişkilerde denge
  İyi bir denge kurmak, ilişkinin farklı yönlerinde önemlidir: birlikte ne kadar zaman geçirdiğiniz, sorumlulukları paylaştığınız ve gerekli yerlerde uzlaşma sağladığınız.

“Hiç her şeyini veriyormuşsun gibi hissettiğin bir ilişki içindeydin, ama bunu yapan tek kişi sensin?”

 • Saygı
  Sevgilinizin bu rolden daha fazlası olduğu gerçeğine saygı duymak, onlarla konuşma şeklinize dikkat etmek, size ihtiyaç duyduklarında güvenilir olmak, onlara güvenmek ve fikirlerine saygı duymak.

Sana saygı duymayan biriyle birlikte olmaktan daha kötü bir şey var mı?

 • İhtiyaçlar
  Bir ilişkideki bir veya iki kişi ondan ihtiyaç duyduklarını alamazsa, kesinlikle sorun yaratır. İhtiyaçlarınız hakkında konuşmak, sağlıklı bir ilişki sürdürmenin önemli bir yönüdür.

“Hiç muhtaç biri olarak karşılaştım mı?”

Benden alamayacağın bir şey var mı?

 • Bütçeleme ve para
  Evli olsanız da olmasanız da bu, kirayı kimin ödediğini bulmak, belirli harcamaları azaltmanın yollarını tartışmak, tatilleri planlamak ve herkesin mevcut durumdan memnun olup olmadığını tartışmak anlamına gelebilir. Ya da faturayı restoranda bölmek isteyip istemediğinizi anlamak kadar basit bir şey bile.

“Kendim için ödeme yapmayı seviyorum, bu yüzden sakıncası yoksa o pizzanın faturasını paylaşmayı tercih ederim …”

 • Paylaşılan alışkanlıklar
  Amaçlı olarak birlikte yeni sağlıklı alışkanlıklar yaratmak, ilişkiyi güçlendirebilir ve genel olarak hayatımızı iyileştirebilir. Halihazırda paylaştığınız alışkanlıklar hakkında konuşmak, işlerin şu anda gidişatını yeniden değerlendirmek ve hatta sadece takdir etmek için iyi bir yol olabilir.

“Her zaman birlikte yaptığımız en sevdiğin şey nedir?”

 • Paylaşılan hobiler veya ilgi alanları
  Paylaşılan alışkanlıklara benzer, ancak çok daha derin ve daha geniş bir konu. Birlikte müzik çalmaktan yemek pişirmeye veya ikinizin de gerçekten ilgilendiğiniz belirli bir TV şovunu izlemeye kadar her şey olabilir.

“Uzay Yolu’nu tekrar izlemeye başlamanın zamanı geldi mi?”

 • Tek eşlilik
  Bir seferde sadece bir partnerin olması. İnsanların bizimkinden farklı ahlaki olarak neyin yanlış olduğuna dair beklentileri veya fikirleri olabileceğinden, tek eşliliği tartışmak ve varsayılan olanlar yerine partnerinizle net sınırlar belirlemek, tam olarak nerede durduğunuzu bilmenize yardımcı olabilir.

“Tek eşliliğin uzun vadede mantıklı olduğunu düşünüyor musunuz?”

“Birlikte olduğumuz sürece, sadece biz olmak isterim. Başka biriyle ilişki kurarsan, ilişkimiz sona erer. ”

 • Sadakatsizlik
  Hile olarak da bilinir. Partnerine sadakatsizlik, ikisi arasında varsayılan ya da belirtilen bir anlaşmaya dayanan güveni kırmak. Sadakatsizlik fiziksel veya duygusal olabilir.

Hiç kimse seni aldattı mı?

 • Mükemmel ilişki
  Mükemmel ilişkiniz fikri. Sevdiklerinizle veya hatta arkadaşlarınızla bunun hakkında konuşmak, kendiniz için ne istediğinizi daha iyi anlamanızı sağlayabilir.

“Benim mükemmel ilişki fikrim, iki kişinin kendi işlerini yapması, birbirlerinin hayallerinin önüne geçmemeleri, ancak gerektiğinde birbirlerini desteklemek için orada olmaları.”

 • Kötü niyetli ilişkiler
  Bir ilişkide taciz fiziksel veya psikolojik olabilir. Kötüye kullanım içeren bir ilişki içinde olduğunuzu düşünüyorsanız, bunun hakkında biriyle konuşmak iyi bir fikir olabilir .

“Tartışmaya başladığımızda her zaman kendi hafızamdan şüphe duyuyorum … deliriyor muyum?”

 • Online randevu
  Sevgilin yerine arkadaşlarınla konuşacağın bir şey. Çevrimiçi buluşma ve favori siteleriniz ve uygulamalarınız hakkındaki fikirleriniz hakkında konuşabilir veya çevrimiçi buluşmayı daha başarılı kılmak için ipuçlarını paylaşabilirsiniz.

“İyi ama aynı zamanda dürüst bir profile sahip olmak kesinlikle önemlidir, kullanabileceğim başka ipuçlarını biliyor musunuz?”

Aşkınla sohbet konuları

 • Çevrimiçi kişilikler
  İzlediğiniz veya sinir bozucu bulduğunuz kişilerle ve belirli bir kişiyi çevrimiçi olarak takip etmede ne kadar değerli bulduğunuzu tartışabilirsiniz.

“Bir sosyal medya insanı olsaydınız,” şeyiniz “ne olurdu?”

 • Filmler
  Sinemadaki son trendler, sinema deneyimi, hepsinin tarihi, yeni çıkan yeni fragman veya çok kez izlediğiniz en sevdiğiniz film hakkında konuşabilirsiniz.

“Hiç gerçek bir film projektörü ile gösterilen bir film gördünüz mü?”

 • Kitabın
  Türlerdeki, okuduğunuz veya planladığınız kitapların, en sevdiğiniz çocukluk kitaplarının ve hatta okul ders kitaplarının tercihlerinden bahsedebilirsiniz. Kitap yapmanın ne olduğu hakkında da konuşabilirsiniz: yazar olarak geçimini sağlamak, fikirler üretip geliştirmek veya kitabınızı yayınlatmaya çalışmak.

“Okuduğun ilk kitap nedir?”

Hiç kitap yazmak istedin mi?

 • Müzik
  İkiniz de müzikle ilgileniyorsanız, keşfedilecek harika bir konu. Aynı tür müzikten hoşlanıyorsanız daha da iyi. Ancak farklı tarzlardan hoşlansanız bile, açık fikirli bir şekilde giderseniz birbirinizin müzik zevklerini keşfetmek eğlenceli olabilir ve potansiyel olarak ufkunuzu genişletebilir.

“Müzik senin için önemli mi?”

 • TV Şovları
  Bir TV şovu yalnızca dizileştirilmiş senaryolu bir drama veya komedi şovu anlamına gelmez, aynı zamanda realite TV, belgeseller ve hatta haber programları olabilir.

“Ne tür dizilerden hoşlanırsın?”

 • Başarılar
  Gurur duyabileceğiniz, sohbetle alakalı bir şeyden bahsetmek tamamen iyidir, ancak iyi bir izlenim bırakabileceğini düşündüğünüz her şeyi gündeme getirmeyin.

“Bir numaralı, en önemli kişisel başarınız nedir?”

 • Masa oyunları
  Bununla, en sevdiğiniz oyunlar hakkında açıkça konuşabilir ve yenilerini denemek için planlar yapabilirsiniz, aynı zamanda masa oyunlarıyla ilgili şeyler de – oynayabileceğiniz en sevdiğiniz yerler ve bunları oynamakla birlikte neyin iyi gittiği hakkında.

“Kendi masa oyununuz olsaydı, teması ne olurdu?”

“Senin için hiç eskimeyen bir tahta oyunu var mı?”

“Evde oynamayı mı yoksa bir barda bir araya gelmeyi mi tercih edersiniz?”

 • Kulüpler (dernekler)
  Spor, hobiler, sosyal aktiviteler, kitaplar, satranç, politika, din ve hayran kulüplerine adanmış birçok farklı kulüp türü vardır. Aşkınıza herhangi bir kulübün parçası olup olmadıklarını veya geçmişte olup olmadıklarını sormayı deneyin.

Hiç herhangi bir kulübe üye oldun mu?

 • Sanat
  Başlamak için, daha sonra daha kesin bir ilgi alanı listesine daraltabileceğiniz harika bir geniş konu.

Sanatla ilgileniyor musun?

“Meslek olarak sanatı seçerseniz, hangi yolu seçerdiniz?”

 • Spor Dalları
  Birlikte terleyen insanların birbirine yapıştığı söyleniyor, bu yüzden bunun terleme sanatı hakkında konuşmak için de geçerli olduğunu varsayabiliriz. Spor, hangi spor salonundan tuttuğunuz takım için ziyaret ettiğiniz herhangi bir şey olabilir.

Şu soruları deneyin:

“En sevdiğiniz canlı spor etkinliği türü hangisi?”
“Bir daha asla izlememek için bir spor seçmek zorunda olsaydınız, hangisi olurdu ve neden?”
“Takımdaki favori oyuncunuz kim?”
Spor hakkında konuşup ortak bir ilgi alanı bulduktan sonra, takımınızı birlikte izlemek veya sporunuzu birlikte yapmak için bir araya gelmeyi önermekten çekinmeyin. Bu, insanları birbirine bağlayan bir etkinlik ve aynı zamanda eğlenceli!

 • Giyim ve moda
  Herkesin bir giyim felsefesi ya da arkasında hikayesi olan bir kıyafet kuralları olmasa da, kıyafet giymek biraz yemek yemeye benzer. (Çoğunlukla) evrenseldir. Ayrıca hakkında konuşmak çok ilginç olabilir.

Konfor ve görünümü dengelemeye çalışmaktan, ruh halinizin giydiğiniz şeyleri nasıl etkileyebileceğine veya ikinci el mağaza avlarınızın destansı hikayelerini paylaşmaya kadar her şey hakkında konuşabilirsiniz.

Yapmanız gereken başka bir şey, diğer kişinin tarzında gerçekten takdir ettiğiniz bir şey bulmak ve içten bir iltifat sunmaktır. Bunu daha önce tanıdığınız insanlarla yapın, çünkü yeni tanıştığınız biriyle çok yoğun görünebilir.

“Ayakkabılarını beğendim, onları nereden aldın?” (Daha sonra beğendiğiniz ayakkabılar, alışveriş yapmayı sevdiğiniz yerler hakkında konuşabilir ve onlara aynı soruyu sorabilirsiniz.)
Sokak kıyafetini beğendim, modayı seviyor musun?
“Hep aynı stile sahip miydin yoksa zamanla mı değişiyorsun?”

Bir tarihte sohbet konuları

 • Yaşanacak yerleri hayal et
  Bir randevuda bunun hakkında konuşmak elbette bu kadar aceleci planlar yapma niyetiyle değil, sadece birbirimizin hayallerini ve özlemlerini tanımanın bir yolu olarak.

“Güvenli olduğu sürece herhangi bir ülkeye adil bir deneme yapardım, peki ya sen?”

 • Kısa ve uzun vadeli hedefler
  Birinin hedeflerini bilmek, bize bir kişinin durumu ve değerleri hakkında çok şey söyleyebilir. Hedefleriniz farklı olsa bile, onları birbirinizle paylaşmak, ikinizin de yukarı doğru hedeflediğinizi hissedeceğinizden bağ kurmanın bir yolu olabilir.

“İşi bıraktıktan sonra ne yapmayı düşünüyorsun?”

“Hayat boyu sürecek bir hedefe sahip olmanın nasıl bir his olduğunu düşünüyorsun?”

“Hiç kendinize haftalık hedefler koydunuz mu?”

 • Ölümden sonraki yaşam
  Ne kadar içeri girmek istediğinize bağlı olarak derin veya yüzeysel bir konu olabilir. Bunun hakkında konuşmak, randevunuzun hayata bakış açısı hakkında daha fazla şey keşfetmenize yardımcı olabilir.

“Ölümden sonra hayat varsa, ölmenin anlamı ne?”

“Size daha çekici gelen hangisi: reenkarnasyon mu cennet mi?”

 • Alkol
  Konuşulacak bazı şeyler şunlardır: en sevdiğim içecekler, içmek ne zaman uygun ve ne zaman değildir, yoksunluk, bağımlılık ve bağımlılık.

“Şimdiye kadar içtiğin en güçlü bira hangisi?”

“Alkolün uzun vadede insanları aptal durumuna düşürdüğünü mü düşünüyorsun?”

 • Diller
  Dil fikri hakkında konuşabilir, kulağa en sevdiğiniz veya en az sevdiğiniz şeyleri tartışabilir, dil öğrenme uygulamalarını tartışabilir veya yeni dil öğrenmek için plan ve ipuçlarını paylaşabilirsiniz.

“Buna inanabiliyorsan, DOĞAL dil becerilerimi geliştirmeye çalışıyordum …”

“Size en komik gelen dil hangisi?”

 • Geçmiş işler
  Bir kişinin çalıştığı yerler ve ne sıklıkla iş değiştirdikleri, hayata yaklaşımlarını anlatabilir.

“Geçmişteki işlerinden hangisini en zevkli buldun? Onların nesi iyiydi? ”

“Geçmiş meslektaşlarınızdan herhangi birini özlediniz mi?”

 • Yapılacaklar listesi
  Ne tür bir insanla birlikte olduğunuzu hızlı bir şekilde ölçmek için başka bir harika konu. Yapılacaklar listesi fikrinden, yapmayı planladığınız veya önceden çizdiğiniz şeyler hakkında konuşabilirsiniz.

“Kova listenize neyin ekleneceğine nasıl karar veriyorsunuz?”

 • Orijinallik
  Özgünlük hakkında konuşmak, kendi ilkelerinize ve inançlarınıza göre yaşamaktan veya “sahtekarlık gibi hissetmekten”, sahtekarlık sendromundan bahsetmek anlamına gelebilir.

“Hiç yargılamaktan kaçınmadığın biri gibi davrandın mı?”

Hiç sahtekârlık sendromu yaşadınız mı? Bu kadar uzağa gitmeyi hak etmediğinizi düşündüğünüzde ve gerçekten herhangi bir özel bilginiz veya beceriniz olmadığında ve bir şekilde sahtekarlıktan kurtulmak üzereyseniz? ”

 • Aile
  Daha sonrası için güzel bir konu olabilir, ancak aile geçmişinizi ilk randevunuzda, özellikle de zor bir yetiştirme döneminiz varsa, gündeme getirmeyin. Birbirinizi biraz daha iyi tanıyana kadar bekleyin.

Sen çocukken kardeşinle yakın mıydınız?

“Aile ile vakit geçirme sıklığı ne kadar sık?”

 • İnternet
  İnternetle etkileşim kurma şekliniz, ondan ne elde ettiğiniz, onu ne kadar kullandığınız ve hangi amaçlarla kullandığınız.

“İnternette rastgele ilginç şeyler okumak için çok zaman harcıyor musunuz?”

“İnternetin en büyük dezavantajı nedir?”

Sonsuza dek yok olsaydı nasıl hissederdin?

Kız arkadaşın veya erkek arkadaşınla sohbet konuları

 • Youtube
  Hemen hemen herkes arada bir Youtube izliyor, bu yüzden kısaca sohbet etmek kolay bir konu.

“Son zamanlarda Youtube’da harika bir şey gördünüz mü?”

 • Yemek pişirme
  Yemek insanları bir araya getirir, yemek pişirmek de öyle. Yemek pişirme deneyimleriniz, en sevdiğiniz yemek programları hakkında konuşabilir, ipuçlarını paylaşabilir ve hatta birlikte bir şeyler pişirmeyi planlayabilirsiniz.

“Hiç kamp ateşinde yemek pişirdin mi?”

 • Egzersiz yapmak
  Yemek pişirmek gibi, insanları bir araya getirebilecek bir konu. Egzersiz hakkında sevdiğiniz veya hoşlanmadığınız şeyler hakkında konuşun ve bunu birlikte yapmak için planlar yapın.

“Sizi düzenli egzersiz yapmaya ne motive eder?”

 • Çocuk
  Kalıcı bir ilişki yaşamak istiyorsanız, sevgilinizle çocuklar hakkında konuşmak çok önemlidir. “Hey, bence beş yıl içinde iki çocuğumuz olmalı” gibi düz bir planlamaya gerek yok. Çocukları nasıl gördüğünüzden, iyi bir ebeveyn olup olmadığınızı düşündüğünüzden, çocuklarınızın nasıl bir hayata sahip olmasını istediğinizden, evlat edinme konusundaki düşüncelerinizden, onları nasıl yetiştireceğinizden, neler yapabileceğinizden bahsedebilirsiniz. ebeveynlerinizin hatalarından ve çok daha fazlasını farklı şekillerde öğrenin.
 • Akıllı telefon ekran süresi
  Basit ama ilginç bir konu. Saldırgan olmamayı unutmayın – birçok kişi telefonları tamamen gizli tutmayı tercih ettikleri kişisel alanları olarak görür.

“Ekran süreniz hafta boyunca günden güne çok değişiyor mu?”

 • Çocukluk anıları
  Küçük bir çocuk olmak söz konusu olduğunda, olaylar üzücü ve mutlu, hatta dünyanın rastgele ilk izlenimleri çok fazla duygusal güç barındırır. İlişkiniz mantıklı olduğu bir açıklık düzeyindeyse, bu anıları önemli olan diğer insanlarla paylaşmak büyük bir güven göstergesi olabilir.

“Beş yaşındaydım … Anneme beni gömdüğünde ağlayıp ağlamayacağını sordum … Onu gömecek olanın ben olacağımı söyledi ve bu gerçekten dünyamı sarstı – kesinlikle, diye düşündüm, her zaman buralardaydı, bu yüzden o her zaman olacak … ”

“Çocukluğumdaki en iyi anılarımdan biri yarı uykuda olmak ve yoğunlaştırılmış sütü düşünmek …”

 • Suçlu zevkler
  Hoşunuza giden ama belki de biraz utandığınız veya “havasız” gibi hissettiğiniz şeyler. Onlar hakkında konuşmak eğlenceli olabilir, ancak başkasının ilgisini küçümsememeye çalışın.

“Tv8 TV izlemeyi seviyorum, bu çok kötü …”

 • En gururlu anlar
  Sizin veya partnerinizin gurur duyduğu bazı şeyler nelerdir? Hayatın en gurur verici anları ya da gerçekten gurur duyulan en son şey olabilirler.

“Şu anda en nihayet her gün gitar pratiği yapmaya karar vermekten gurur duyuyorum.”

“Korkuyu kırmaktan ve ehliyetimi almaktan gerçekten gurur duyuyorum.”

 • Arkadaşlar
  Arkadaşlık fikrinden, belirli bir arkadaşın sizinle paylaştığı ilginç bir şeyden bahsedebilir, biriyle takılırken yaptığınız havalı bir şeyden kısaca bahsedebilir veya hatta çifte randevu için planlar yapabilirsiniz.

“Arkadaşlığı, önem açısından ailenin üstünde mi yoksa altında mı derecelendirirsiniz?”

 • Geçmiş evcil hayvanlar
  Bu konu acı verici olabilir, bu yüzden bir soru sorarsanız ve yanıt çok hevesli değilse, onu yalnız bırakmak daha iyidir.

Çocukken evcil hayvanınız var mıydı?

Seksi sohbet konular

 • Cazibeler
  Biraz riskli konular hakkında konuşmak, özellikle yol boyunca bazı imalar kullanırsanız, daha cinsel bir sohbete geçmenin bir yoludur.
 • Seks
  Bu konunun ne kadar takip edilmesi gerektiği, birbirinizin yanında ne kadar rahat hissettiğinize bağlı olacaktır. “Seks istiyorum” gibi bir şeyi doğrudan söylemek en iyi fikir değildir. Bunun yerine, konuyu kendi özel durumunuza uygulamak yerine, konuya incelikle yaklaşmaya, uygun olduğunda ona geçmeye veya genel fikir hakkında konuşmaya çalışın.
 • Öpüşmek
  Sekse benzer bir konu, ancak temelde daha hafif bir versiyon.

Sence erkekler de kızlar kadar öpüşmeyi sever mi?

 • Yakınlık
  Fiziksel veya duygusal yakınlık, sekse benzer ancak daha hafif olan başka bir konudur. Bu, sohbeti daha samimi bir yönde ilerletmek için ortaya atabileceğiniz bir şey.

“Kızların duygusal yakınlığa değer verdikleri kadar fiziksel yakınlığa da değer verdiğini düşünüyor musunuz?”

 • İlk görüşte aşk
  Kurmaca ya da gerçek hayatta bir yabancıya anında aşık olma fikri.

“İlk görüşte hiçbir şeye yol açmasa bile gerçekten aşık olan birini tanıyor musunuz?”

 • Güzellik
  Genel güzellik fikri, dünya çapında veya sosyal medyadaki güzellik standartları ve “güzellik ve ateşlilik” fikri hakkında konuşarak başlayabilirsiniz. Bu konuya girdikten sonra, biraz gerçek bir iltifat yersiz olmaz.

“Dışarıdayken ne sıklıkta çarpıcı derecede güzel bir insan görüyorsunuz?”

 • Dövmeler
  Dövmeler doğrudan vücudumuzla ilgilidir, bu nedenle bu konuyu sohbeti daha cilveli bir yöne yönlendirmek için kullanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz stiller, insanların neden dövme yaptırdığı hakkında konuşarak başlayabilir, kendi dövmelerinizi sergileyebilir veya gelecek için fikirler hakkında konuşabilirsiniz.

“Dövme yapmak istemeyeceğin herhangi bir vücut parçası var mı?”

 • Fitness
  Dövmelere benzer şekilde, bu da vücudumuzla yakından ilgili bir konudur. Fitness hedefleriniz veya gittiğiniz bir spor salonu hakkında konuşarak başlayabilir ve diğer kişiyi birlikte çalışmaya davet edebilir veya şimdiye kadarki çalışmalarının sonuçlarını iltifat edebilirsiniz.
 • Giyim
  Dövmeler ve zindeliğe benzer şekilde, giyim vücudumuzla yakından ilgili bir konudur ve bunun hakkında bir konuşma başlatmak, birisine iltifat etmeyi kolaylaştırabilir.

“Hazır giyim mağazanız var mı?”

 • Parti
  Sohbeti daha eğlenceli bir alana taşımak için iyi bir başlangıç noktası olabilecek gündelik bir konu. İkinizin de bulunduğu bir partiden bahsetmek daha da iyi olurdu.

“Ev partilerine sık sık gider misin? Eğlenmek ister misin?”

Cinsiyet ve cinsiyet sohbet konuları

 • Gebelik
  Konuşulacak bazı şeyler şunlardır: planlı ve plansız gebelikler, deneyimin nasıl hissettirdiği veya bir kişi hamileyken beden ve zihnin geçtiği değişiklikler. Erkek olsanız bile, hamilelik, bir kadının o kadar iyi anlamadığınız bir şeye bakış açısını elde etmek için konuşulacak ilginç bir konu olabilir.
 • Kürtaj
  Önemli ve bazen çok tartışmalı bir konu. Farklı ülkelerdeki kürtaj yasaları ve nasıl uygulandıkları, kürtajın ahlaki ve psikolojik sonuçları ve yaşam hakkına karşı seçme hakkı.

Annem benden önce birkaç kürtaj yaptırdığını söyledi. Oğlum, kendimi şanslı hissediyor muyum?

 • Doğum kontrolü
  Farklı doğum kontrol türleri, başarı oranları ve yan etkileri.

Hiç doğum kontrol hapları kullanmayı düşünür müydün?

 • Cinsiyet kimliği
  Genel cinsiyet kimliği fikri, onu çevreleyen sosyal sorunlar veya kişisel mücadeleler ve hikayeler.
 • Cinsel yönelim
  Cinsiyet kimliğine benzer şekilde, farklı cinsel yönelimler hakkındaki genel fikir, onu çevreleyen sosyal sorunlar veya kişisel mücadeleler ve hikayeler hakkında konuşabilirsiniz.
 • Cinsel tercihler
  Yatakta yapmayı sevdiğimiz ve sevmediğimiz şeyler veya potansiyel partnerlerimizdeki tercihler. Partnerinizle tercihleriniz hakkında açıkça konuşmak, sağlıklı bir ilişki kurmak için önemli bir varlıktır.
 • Bükülmeler
  Toplumun çoğu tarafından “normal” kabul edilenin dışında kalan cinsel uygulamalar. Genel olarak fikir hakkında konuşabilir, bazı yeni fikirleri keşfedebilir veya kendi karışıklıklarınız hakkında konuşabilirsiniz, bu eğlenceli ve bazen özgürleştirici olabilir.
 • Gündelik seks
  Bağlılık veya bağlılık olmadan cinsel aktivite: ahlaki, potansiyel risklere karşı faydalar ve geçmiş deneyimler.

“Sanırım ben çok maço değilim, haha … bir yabancıyla seks beni her zaman üzüyor.”

 • Seks ve evlilik
  Yıllarca süren evlilikten sonra sağlıklı bir cinsel ilişkiyi sürdürmenin yanı sıra, evlilik öncesi cinsel ilişki ve bunun din ile olan bağlantısı.

Yatak odasında canlı tutmak için herhangi bir ipucunuz var mı?

 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
  Bu konu gündelik sekse, birden fazla partnere sahip olmaya, düzenli olarak test edilmeye, başkalarını bilerek tehlikeye atmama ve uygun korumayı kullanmaya değiniyor.

Akıllı sohbet konular

 • İnsan evrimi
  Bilim kurgu tasvirleri de dahil olmak üzere insan türünün tarihi ve potansiyel geleceği. Daha tartışmalı bir tarafta, yaratılışçılığın savunucuları ile insan evrimi arasındaki argüman var.

“Masalarımızda bu kadar zaman geçirmeye devam edersek, insanların birkaç bin yıl içinde nasıl görüneceğini düşünüyorsunuz?”

 • Psikoloji
  Genellikle önyargı ile sınırlanan belirli bir grup insanın aşırı genelleştirilmesi. Farkına vardığınız kendi klişeleşmiş düşünceniz hakkında konuşabilirsiniz, ister kasıtlı olarak klişeleri kırmaya değer mi, isterse onları geçmişte düşünme yolları mı?

“Basmakalıplar her zaman kötü müdür?”

 • İnternet gizliliği
  Kullanıcı verilerinin toplanması ve ticareti, görünüşte “sonsuza kadar” çevrimiçi kalan şeyler fikri ve insanların özel hayatlarını tüm dünyayla isteyerek paylaşmaları. İnternetten önceki yaşam, şimdiye kadarki yaşamlarımız üzerindeki etkisi ve gelecekte yapabileceği potansiyel etkiler.

“İnternet gizliliğinin gençlerin eğitiminde bir tartışma konusu olması gerektiğini düşünüyor musunuz?”

 • Bilim
  Çok geniş bir konu. Bilimin genel fikri ve insan yaşamı üzerindeki etkisinden, en büyüleyici bulduğunuz belirli bir bilim dalından, okuduğunuz iyi bir bilimsel kitabı tartışabilir veya ünlü bir bilim insanı ve başarılarından bahsedebilirsiniz.

“Bilimsel ilerlemenin hiç durmayacağını düşünüyor musun?”

 • Yaratıcılık
  Yaratıcılığın önemi, onu besleme ve cesaretlendirme yolları, sizi yaratıcı hissettiren ya da hayatınızda onu nasıl kullandığınız hakkında konuşabilirsiniz.

“Hiçbir şey beni can sıkıntısından daha yaratıcı yapamaz. Gereksiz gürültüyü ve dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmak. ”

 • Risk almak
  Risk almanın artılarını ve eksilerini, risk almayı umursamazlıktan ayırmanın yollarını ve riskli bir yaşam tarzı yaşama fikrini doğru bir şekilde tartma yeteneği.

“İyi ve kötü kavramının ötesinde, sürekli tehlikede yaşama ve olasılıklara meydan okuma anlamında başarılı cesaretler ve suçluların karşılaştırılabilir olduğunu düşünüyor musunuz?”

 • Tarih
  Daha yakın on yıllardan antik çağlara kadar tarih, hakkında derinlemesine bir tartışma yapmak için olayları birden çok perspektiften görebilmeyi gerektiren karmaşık bir konudur.

“Modern çağın hangi dönemini en büyüleyici buluyorsunuz?”

 • Küreselleşme
  Dünya birçok yönden sürekli olarak “küçülüyor”: seyahat etmek veya uzaktan bir şeyler satın almak daha kolay hale geliyor ve teknoloji gittikçe daha hızlı yayılıyor. Küreselleşmenin herhangi bir yönünde gördüğünüz pozitifler veya negatifler hakkında konuşabilir, şimdi yaşamı birkaç on yıl önceki haliyle karşılaştırabilir veya gelecekte nasıl değişebileceği konusunda teori kurabilirsiniz.

“Bugünlerde çoğu ülkenin aynı şekilde giyinmesini biraz sıkıcı buluyor musunuz?”

 • İnsanlardan sonra dünya
  Dünya fikri, insanlar onu terk ettikten veya soyu tükendikten sonra var olmaya devam ediyor. Nasıl görünürdü ve insanlardan sonraki büyük şey ne tür bir yaşam formu olurdu?

“İnsanlar artık olmasaydı, gezegenimizi değerli bir şey olarak görüyor musunuz?”

 • Ütopya
  Kusursuz bir toplum fikri: nasıl görünürdü, nasıl başarılabilirdi, süreçte ne kaybedilirdi ve buna hiç ulaşılıp ulaşılmayacağı.

“Kitaplarda veya sinemada ütopyanın düşündürücü tasvirlerine dair herhangi bir örnek biliyor musunuz?”

 • İçe kapanıklık ve dışa dönüklük
  Bu iki tür farklı kişiliğe sahip olmanın yaşadığımız dünyayı nasıl etkilediğinden veya seçebiliyorsanız kişiliğinizin hangi şekilde eğilmesini tercih edeceğinizden bahsedebilirsiniz.

“Hem dışa dönüklerle hem de içe dönüklerle iletişim kurmayı eşit derecede kolay buluyor musunuz?”

Derin sohbet konular

 • Hayatın anlamı
  Hayatta anlam aramak en göz korkutucu görevlerden biridir ve en derin tartışmalara yol açabilir. Ona sahip olduğunuzu hissetmekten, sahip olmadığınızı hissetmekten, onu aramaktan ve bulunup bulunmamasından bahsedebilirsiniz.

Belki de hayatın anlamı onu aramıyor?

“Neden hayatlarımızın bir anlamı olmasını istiyoruz?”

 • Din
  Din, ona nasıl yaklaşıldığına ve kiminle konuştuğuna bağlı olarak tartışmalı bir konu olabilir. Din hakkında konuşurken inançlarınızı başkalarına itmekten kaçının. Birinin hangi dine ait olduğunu veya her zaman mevcut inançlarına sahip olup olmadığını sorabilirsiniz.

“Din sizin için ne ifade ediyor?”

 • Maneviyat
  Zihin ve ruhla ilgisi olan her şey. Onları beslemenin ve keşfetmenin yolları. Ezoterik uygulamalar. Günümüzde maneviyat, bazı örtüşmeler olsa da, genellikle organize dinden ayrı kabul edilmektedir.

“… Bir zamanlar güçlü bir ruhsal deneyim yaşadım… ondan önce, daha fazla öz denetime ihtiyacım olduğunu düşündüm… ondan sonra, ihtiyacım olan şeyin öz sevgi olduğunu anladım…”

“Kendini ruhani bir kişi olarak kabul eder misin?”

“Maneviyat sizin için ne ifade ediyor?”

Maneviyata nasıl girdiniz?

 • Ahlak
  Neyin iyi ve neyin olmadığı? Dinde olduğu gibi, inançlarınızı başkalarına zorlamamaya çalışın ve tartışmaya açık fikirli bir şekilde girin.

“Ne zaman yalan söylerim?”

Senin için ahlaksız olan ne?

 • Aşk
  Aşkın pek çok çeşidinden herhangi biri: romantik aşk, anne sevgisi, yaşama aşkı, vatan sevgisi, evcil hayvan sevgisi ve hatta kendini sevme.

“Aşktan daha önemli ne olabilir?”

 • Felsefe
  Kişisel bir felsefe, felsefi eğitim ya da sizi kişisel olarak ilgilendiren ya da sadece duyduğunuz ünlü felsefe okullarından biri hakkında konuşabilirsiniz; örneğin stoacılık veya nihilizm.

“Son zamanlarda felsefenin daha popüler hale geldiğini fark ettiniz mi?”

 • Rol modelleri
  Bir kişinin ilginç veya takdire şayan bulduğu kişiler hakkında çok şey söyler. Size onları neyin motive ettiğini, hangi değerlere sahip olduklarını ve neyi takip etmek istediklerini söyleyebilir. İnsanlara ünlüler, düşünce liderleri, etkileyiciler veya herhangi bir sektörde büyük olan herhangi biri konusunda isek hangi rol modellerine sahip olduklarını sormayı seviyorum.

Bir örnek olabilir “Bence Elon Musk çok ilham verici. Sana ilham veren biri var mı? ”

Asırlık soruyu bir kenara bırakın “Ölü veya diri herhangi 5 kişiyle akşam yemeği yiyebilseydiniz” biriyle bırakın (Zaten tanıdığınız insanlar için harika olsa da).

 • Ev
  Çocukken sık sık hareket etmek zorunda kalmaktan, her zaman geri dönebileceğiniz sağlam bir “temele” ihtiyaç duymaktan veya bir dünya vatandaşı olma fikrinden bahsedebilirsiniz. Evin ne olduğu ve ne kadar önemli olduğu kişiden kişiye çok değişebilir.

“Ev senin için ne ifade ediyor”?

“Bir şeyi eve çağırmak için neye ihtiyacın var?”

 • Gurur
  Bakış açınıza bağlı olarak, gurur olumsuz ya da olumlu çağrışımları olan bir şey olarak görülebilir. Çocuklarımız, başarılarımız, ülkemiz için gurur veya kişinin inançlarına bağlılık duygusu olabilir.

“Hayatları buna bağlı olsa bile yalvarmayacak kadar gurur duyacak birini kişisel olarak tanıyor musunuz?”

“Bugün doğru seçimi yaptım ve kurabiyeleri atladım. Kendimle gerçekten gurur duyuyorum. ”

 • Pişmanlıklar
  Potansiyel olarak çok acı verici bir konu, bu yüzden dikkatli yaklaşın ve ısrarcı olmayın.

“… birçok hatama rağmen, pişmanlık duymadığımı hep hissettim, ama son zamanlarda o kadar emin değilim …”

“Çok pişmanlığın var mı?”

 • Teknoloji ve doğa
  Türümüzün hayatta kalması, iklim değişikliği, uzay yolculuğu, biyolojik olarak parçalanabilir paketleme ve çok daha fazlasını içeren geniş bir konu.

“Yeni teknolojinin hayatı birkaç yüz yıl içinde daha iyi veya daha kötü hale getireceğini düşünüyor musunuz?”

Ciddi sohbet konular

 • Korkular
  Herkesin sosyal güvensizliği vardır genellikle korkudan kaynaklanan vardır. Birini gerçekten tanımak ve savunmasız olmak için sınırları yıkmak çok faydalı bir deneyim olabilir.

Korkularımızın farklı dereceleri vardır, bu yüzden daha sonra şaka olarak kullanılabilecek hafif bir şeye dokunmak en iyisidir. Aşırı aktif bir ev sahibinin korkusu veya tatillerde arkadaşlarınız ve ailenizle çok fazla zaman geçirmeniz gibi. Konuşma başladıktan sonra, ne kadar paylaşmak istediğinizi ve diğer kişinin ne kadar vermek istediğini ölçebilirsiniz.

Başlamak için şu soruyu sorun: “Sizi endişelendiren, üstesinden gelmek isteyeceğiniz bir şey nedir?”

 • Sağlık
  Konuşulacak bazı şeyler şunlardır: sağlıklı beslenme, farklı fiziksel egzersiz türleri, meditasyon veya ruhsal uygulamalar ve çocuklar arasında sağlık eğitiminin önemi.

“Neyin sağlıktan daha önemli olduğunu söylersiniz?”

 • Hayırseverlik
  Hayırseverlik hakkında konuşacaksanız ve bağış yapacaksanız, bununla övünmekten kaçınmaya çalışın.

“Pek çok hayır kurumunun pek etkili olmadığını duydum çünkü asıl amaca giden paranın yüzdesi çok küçük … bunun hakkında bir şey biliyor musun?”

 • Para
  Hayır kurumuna benzer şekilde, servetinizle övünmekten kaçınmaya çalışın. Öte yandan, durumunuz istikrarsızsa, mızmızlanma gibi görünmemek için çok fazla harp etmemeye çalışın.

“Paramın nereye gittiğini görmek için tüm harcamalarımı yazmayı düşünüyordum.”

Hiç yatırım yapmayı düşündün mü?

 • Suç
  “Göze göz” fikri, ceza, idam cezası, ülkenizdeki adalet sistemi, ceza hayatı, ömür boyu hapis ve daha pek çok şeyi içeren geniş bir konu.

“Yasayı çiğnemek hiç haklı mı?”

“Şiddet içermeyen suçlular hapse girmeli mi?”

 • İntihar
  İntihar, özellikle sevdiği birini intihara teşebbüs eden veya intihara teşebbüs eden biri için çok ağır bir konu olabilir. Kesinlikle dikkatle yaklaşılmalıdır.

Hiç intiharı düşündün mü? Öyleyse, seni ne durdurdu? ”

“İntiharı bir zayıflık işareti olarak görüyor musun?”

 • Kumar
  Bu konu, dürtüsellik, büyük bir galibiyetten sonraki yaşam, kumar kurumlarının ahlakı ve son çevrimiçi oyunların çoğunda bulunan kumar unsurlarını içerir.

“Çevrimiçi bir oyunda gerçek hayattaki parayla rastgele öğeler satın almayı bir tür kumar olarak düşünür müsünüz?”

 • Yolsuzluk
  Devlet görevlilerinin veya diğer güç makamlarının dürüst olmayan davranışları.

“Yolsuzluk tamamen ortadan kalkabilir mi?”

“Hiç açıkça rüşvet vermeniz istendi mi?”

 • Küresel gözetim
  Teknoloji, günlük hayatımızda mahremiyeti büyük ölçüde etkiliyor ve farklı insanlar iyi mi kötü mü olduğu konusunda farklı fikirlere sahip olabilir.

“Dışarı çıkarken neredeyse her zaman kameranın önünde olman seni rahatsız ediyor mu yoksa daha güvende hissetmeni sağlıyor mu?”

 • Bağımlılık
  Bağımlılıklar, bağımlılığın nesnesi, yoğunluğu ve olası zararı bakımından büyük ölçüde değişebilir. Bağımlılıktan muzdaripseniz, bunun hakkında dürüstçe konuşmak olumlu bir değişime giden ilk adım olabilir. Başkalarına bu hassas konu hakkında soru sorarken dikkatli olun, çünkü bir problemi olabileceğini kabul eden insanlar bile genellikle bu konuda savunma yapabilirler.

“Ailenizin bir bağımlılık geçmişi var mı?”

“Youtube aboneliklerimi beş dakika içinde on kez kontrol edebileceğim zamanlar oluyor. Bu benim için çok büyük bir zorlama … ”

 • İntikam
  Keşfedilecek bazı fikirler şunlardır: intikam fikri, bunun gerekçesi ve pratikliği, filmler veya kitaplar gibi popüler kültürden intikam ve kendi hayatlarımızdan intikam hikayeleri.

“Sadece acı çekmeye mi yol açar?”

Hiç gerçekten intikamcı biriyle tanıştın mı?

 • İhanet
  İntikama benzer şekilde, ister haklı ister pratik olsun, ihanet fikrinden, film veya kitap gibi pop kültüründeki ihanet hikayeleri ve kendi hayatınızda deneyimlediğiniz ihanet hakkında konuşabilirsiniz.

Hiç ihanete uğradın mı?

Rastgele sohbet konuları

 • Okyanus yaşamı
  Büyük suda yaşayan şeyler.

“Su hayatı oldukça harika, ama aynı zamanda sizi korkutmuyor mu?”

 • Evren
  Evren bir bütün olarak, bir varlık.

Hepimizin içinde bir evren olduğunu mu düşünüyorsun?

 • Mimes ve palyaçolar
  Popüler medyadaki ünlü palyaçolar ve pandomimcilerden, beğenip beğenmediğinizden ve neden bazılarının onları korkutucu bulduğunu düşündüğünüzden bahsedebilirsiniz.

“Palyaço okuluna gitmenin ne kadara mal olacağını merak ediyorum … gitmeyi düşündüğümden değil …”

Charlie Chaplin’in pandomimci olduğunu bilmiyordum.

 • Komplo teorileri
  Komplo teorileriyle ilgili her şey. Onları sevmeseniz veya inandırıcı bulmasanız bile, onlar hakkında konuşmak, hatta özellikle tuhaf olanlarla dalga geçmek eğlenceli olabilir.

“Etrafta ciddi olarak savrulmakla ilgili duyduğunuz en aptal komplo teorisi nedir?”

 • Ünlü suikastlar
  JFK veya Abraham Lincoln gibi tarihi suikastler, en sevdiğiniz film veya kitaplardan kurgusal olanlar ve önceki konuyla örtüşen suikast komplo teorileri – örneğin, bazen potansiyel olarak suikast olarak kabul edilen intiharlar hakkında konuşabilirsiniz.

“Birine suikast düzenlemek zorunda olsaydın, seçtiğin silah ne olurdu?”

 • Avcılık
  Çiftçiliğe karşı avcılık etiği, medyada avlanma ve kişisel hikayeler.

“Kupa avının iyi olduğunu düşünüyor musun?”

 • Arkeoloji
  Arkeolojinin gerçekliğine karşı kurgusal tasviri, önemi ve sözde arkeolojisi (arkeolojik bilim topluluğu dışındaki insanlar tarafından yapılan temelsiz iddialar).

“Indiana Jones gerçekten bir arkeolog mu?”

“Hiç bir kazı sitesini ziyaret ettiniz mi?”

 • Duygusallık
  Duygusallık fikrinden veya en duygusal olduğunuz şeylerden bahsedebilirsiniz.

“Aslında çocukluğumdan beri duygusallıkla savaştım, bağlı olduğum şeyleri kasıtlı olarak çöpe attım.”

 • Tamir etmek
  Evin etrafındaki küçük şeyleri tamir edebilmek, kişisel bilgisayarınızdaki hatalarla uğraşmak ve hatta ev tadilatı yapmak.

Babam çok becerikliydi, keşke ben de öyle olsaydım. Kullanışlı mısın? ”

 • Antikalar
  Antikalar, bunlar hakkında görüşler, antika dükkanlarını ziyaret etme ve eskitme – aynı zamanda üzücü olarak da bilinir – bir öğeyi kasıtlı olarak daha eski gösterme süreci.

“Hiç gerçekten eski, iyi kullanılmış eşyalar tarafından ürkütülmüş hissettin mi?”

 • Ergenlik endişesi
  Ergenlik döneminde sıklıkla ortaya çıkan endişe ve güvensizlik duyguları.

“İnsanlar neden bu duyguları geçersiz kılmaya çalışıyormuş gibi” gençlik kaygısıyla “dalga geçiyor?”

Garip sohbet konular

 • Arıcılık
  Arıcılıkla hiç ilgisi olmayan iki kişi için kesinlikle tuhaf bir konu.

Yani arılar bal yapar, değil mi? Nasıl yapıyorlar?”

“Birkaç arı alırdım, ama korkarım tek odalı bir dairede yaşadığım için ev sahibim bir sorun yaşayabilir …”

 • Diş fırçası sertliği
  Garip olarak algılanmak istiyorsanız, konuşmaya başlamak için harika, evrensel olarak önemli bir konu.

“Sert veya yumuşak diş fırçalarını mı tercih edersiniz?”

 • Hazine avı
  Bu, kelimenin tam anlamıyla hazine aramak anlamına gelebilir, aynı zamanda sadece rastgele şeyler bulmak anlamına da gelebilir.

“Bir metal detektörü alıp yakındaki bir ormanda eski ve değerli bir şey aramak eğlenceli olmaz mıydı?”

“Yerde bulduğun en çok para ne?”

 • Şişelenmiş su
  Favori markalar, aralarındaki fark ve ekstra ücret ödemeye değip değmeyeceği.

“Her mağazada şişelenmiş su olmasa dünya daha kötü bir yer olur muydu?”

Dilbilgisi ve noktalama işaretleri
Her şeyi doğru hecelemek.

“E-postalarınızı yeniden okumak zorunda bile olmadığınızı bilmekle gurur duyuyor musunuz?”

 • Mavi yiyecekler
  Doğal olarak mavi olan yiyecekler.

“Bakalım… mavi peynir var… ama gerçekten mavi değil, değil mi?”

 • Evde doğum
  Muhtemelen eğitimli bir profesyonelin yardımı olmadan evde doğum yapmak.

“Bu kulağa dünyadaki en korkunç şey gibi gelmiyor mu?”

 • Kaligrafi
  Kelimeleri güzel bir şekilde yazmak.

“Hiç olabildiğince güzel görünmesi için çok müstehcen bir kelime yazmaya zaman harcadın mı?”

 • Haritacılık
  Her şey harita yapmakla ilgili.

“Akıllı telefonlardan önce, bulmam gereken bir mağazaya gitmek için bazen kendime bir harita çizerdim … Her seferinde kaybolurdum, insanlara yol tarifi sorardım ve farklı insanlar beni her zaman en az 2 farklı yöne yönlendirirdi …”

 • Münzevi
  Dini inançlar veya başka nedenlerle, bir tür yengeç, bir Kanada elektronik müzik grubu ve bir tarot kartı nedeniyle inzivaya çekilerek yaşayan insanlar.

Hikikomori’yi duydun mu?

Metin üzerinde sohbet konuları

 • Marka sadakati
  Belirli bir ürün markasına adanmış olmak, genellikle eksikliklerini göz ardı etmek.

“Hiç eleştirel bir şekilde bakmadan bir markayı takip etmeye başladığınızı fark ettiniz mi?”

 • Alt kültürler
  Farklı alt kültürlerin bazı örnekleri, diğerleri arasında hippiler, serseriler, Trekkies ve metal kafalardır.

“Beklenmedik derecede havalı insanlara hangi alt kültürde sahip olduğunu düşünüyorsunuz?”

Hiç bir alt kültüre ait olduğunuzu hissettiniz mi?

“En tuhaf alt kültür tuhaflığı nedir?”

 • Seyahat
  Bu konu turizmi, iş seyahatlerini, en sevilen ulaşım şekillerini, seyahat nedenlerini ve tabii ki hikayeleri ve planları içerir.

“Rusya’da trenle seyahat etmek yaklaşık bir hafta sürer … bunu yapmak konusunda ne düşünürdünüz?”

“Yaya olarak seyahat etmek bana en çok hitap ediyor, ancak gerçekten zor ve tehlikeli görünüyor …”

 • Teknoloji
  Bu nokta tam anlamıyla alınabilir. Kişiye teknoloji kavramı hakkında ne düşündüğünü sorabilirsiniz. Veya telefonunuz, dizüstü bilgisayarınız, saatiniz, arabanız veya diğer herhangi bir teknoloji parçası ve bunların nasıl karşılaştırıldığı veya farklı olduğu hakkında konuşabilirsiniz.

“Teknoloji geliştikçe hayatın nasıl değişeceğini düşünüyorsunuz?”

 • Bahçıvanlık
  Tam boy bir bahçeniz olmasa bile, evde belirli çiçek, bitki ve sebze yetiştirmek mümkündür.

“Evde her zaman taze bir tedarik bulundurmaktan hoşlanacağınız şey nedir?

“Mutfağımda biraz kekik yetiştirmeyi düşünüyordum … onu satın almak pahalı değil, ama sadece kendime sahip olmanın çok havalı olacağını düşündüm …”

 • Satranç
  Hiç oynamamış olsanız bile hiç ilginizi çekti mi? Oyunda ne görüyorsunuz ve onu nasıl görüyorsunuz? İkiniz de hiç oynamadıysanız, diğer kişiyi denemeye ve birlikte öğrenmeye davet edebilirsiniz. Elbette, eğer ilgileniyorsanız, taktikler, turnuvalar, favori oyuncular veya en iyi kişisel oyunlar hakkında konuşabilirsiniz.

“Bir süredir satranç öğrenmeyi düşünüyordum ama ona asla ulaşamıyorum …”

 • Jimnastik
  Şehirdeki en sevdiğiniz spor salonundan, spor salonundaki evcil hayvanınızdan, üyeliğinizin buna değip değmeyeceğinden veya evde egzersiz yapmanın daha iyi olup olmadığından, bir ev spor salonunun kurulmasından, egzersiz bilgilerinizi nereden aldığınız, egzersiz şeklinizden ve ne sıklıkla yaptığınız hakkında konuşabilirsiniz. yap.

“Spor salonunu çok seviyorum, haftada 5-6 gün giderdim ama fiziksel olarak çok hızlı tükenirim …”

 • Mutfaklar
  En sevdiğiniz mutfaklar, hala denemek istediğiniz şeyler, kendi kendinize pişirme konusunda deneyim sahibi olduğunuz şeyler veya malzemelerin mevcudiyeti hakkında konuşabilirsiniz.

“Füzyon mutfakları hakkında ne düşünüyorsunuz?”

 • Alışveriş yapmak
  Bu, alışveriş fikri, tüketici hakları veya tüketici kültürü hakkında konuşmaktan, bir çevrimiçi mağazada bulduğunuz havalı görünümlü pantolonlara bir bağlantı göndermeye kadar her şey olabilir.

“Aslında benim tarzım değil, ama şuna bakın … bu spor ayakkabılar 90’lı yıllara benziyor …”

 • Video oyunları
  Oyun geliştirme endüstrisi, en son trendler, konsol savaşları, geçmiş ve gelecek, en sevdiğiniz çocukluk oyunları, son zamanlarda ilgilendiğiniz türler, video oyunlarıyla ilgili podcast’ler ve oyun müzikleri hakkında konuşabilirsiniz.

“90’larda görev oyunlarına bayılırdım ama o zamandan beri yok oldular ve dürüst olmak gerekirse artık onlarla da ilgilenmiyorum.”

 • Garip rüyalar
  Gördüğünüz en tuhaf rüyaları paylaşmak, onları biraz uyumlu bir anlatıya dizebilirseniz oldukça eğlenceli ve hatta komik olabilir.

“Köpeğimin bir tırtıl olduğunu hayal ettim … yavaşça yemeğine doğru ilerliyor …”

Tartışmalı sohbet konular

 • Cinsiyet sorunları
  Bu konu, erkekler ve kadınlar arasındaki farklılıkları, cinsiyet akışkanlığını, ücret uçurumunu, cinsiyetçiliği ve diğer pek çok şeyi içerir.

Irk sorunları
Eşitlik, ayrımcılık, ırkçılık, nefret söylemi ve daha birçok alt konu.

 • Silah yasaları
  Kitlesel atışlar, çete savaşları, ölümcül kazalar, özgürlük ve nefsi müdafaa, silah kontrolüyle ilgili konulardır.
 • Hayvan hakları
  Et endüstrisi, etik veganlık, hayvanat bahçeleri, sirkler, kaçak avlanma, yok olma, küçük ölçekli hayvan çiftçiliği ve çok daha fazlası.
 • Aşılama
  Son zamanlarda biraz büyük bir şey haline geldi. Ne zaman zıt görüşlere sahip iki kişi konuşmaya başladığında hararetli bir tartışma şansı yüksektir.
 • Cezaevi sistemi
  Birçok insan hapis cezasının suçluların rehabilitasyonuna yardımcı olup olmadığı veya durumu gerçekten daha kötü hale getirip getirmediği konusunda hemfikir değil.

“Hiç hapse girmedim, ama 10 yıllık bir cezayı çektikten sonra eskisinden daha şiddetli olacağımı hissediyorum …”

 • Ölüm cezası
  Herhangi bir şey ölümle cezalandırılmalı mı? Eğer öyleyse, kesinlikle emin olmak için ne ve ne kadar kanıta ihtiyaç var?

“Ölüm cezası olan bir ülkede yaşamayı mı tercih edersin yoksa olmayan?”

 • Yasadışı parti uyuşturucuları
  Yasadışı maddeleri kullanma ahlakı, uyuşturucuya karşı savaş, risklere karşı faydalar, geçmiş deneyimler.

“Uyuşturucu bulundurmayı suç olmaktan çıkaran ülkelerin genellikle artan bir kullanım oranı görmediğini duydum … sizce bunun neden olabileceğini düşünüyorsunuz?”

 • Politik Görüşler
  Siyasi herhangi bir şeye derinlemesine girmek, karşıt görüşlere sahip insanların uzun süre nadiren medeni bir tartışma yapabildiği konulardan biridir. Gerçekten tanımadığınız biriyle ya da çoğu grup ortamında siyaseti hiç gündeme getirmemek iyi bir fikirdir.
 • Düz dünya
  Listedeki diğer konuların çoğu kadar tartışmalı olmasa da, düz dünya teorisi yine de bir inanan ile inanmayan arasında çok hararetli bir tartışma başlatabilir.

Garip veya sinir bozucu sohbet konular

 • Exes
  Sürekli eski sevgilini sevgilinin yanında büyütürsen, tuhaflaşabilir. Eski sevgilinizi idealize etseniz de değersiz konuşsanız da, arkadaşlarınızın etrafında eski sevgilinize takıntılıysanız, bu da tuhaflaşabilir.

“Bugün oldukça gerginim … biliyorsun, eski sevgilim bana her zaman ovuşturdu ve şimdi …”

 • İş hakkında şikayet etmek
  Arada bir biraz ter dökmek sorun değil, ancak sürekli şikayet ediyorsanız ve insanlar sizinle her tanıştıklarında bunu duymayı bekliyorlarsa, ya emmek ya da yeni bir iş bulmak iyi bir fikir olabilir.

Yani, bunun gibi bir şey yerine: “… ve patronum bunu anlamıyor, ofiste sadece bir tuvaletimiz var ve kadınlar kullanıyor ve o koltuğu bile koymaya zahmet etmiyor, asla dinlemiyor ve ben şehirdeki en kötü şirkette çalışabileceğimi düşünüyorum … ”

Bunu şu çizgide tutmaya çalışmak iyi bir fikir olabilir: “İş yerinde zor bir gün geçirdim. Bir sürü yanlış iletişim. Bittiğine sevindim dostum! ”

 • Hastalık veya diğer sağlık sorunları
  İş hakkında şikayet ederken olduğu gibi, sadece işine ne kadar sert sahip olduklarından bahseden kişi olmamaya çalışın. Zor zamanlar geçirdiğinizi kabul etmek güzel, ancak kendinizden dünyanın en fakir insanıymışsınız gibi konuşmak insanları rahatsız edebilir. Ayrıca durumlarını asla bilemezsiniz – sizinkinden çok daha kötü bir sağlık sorunları olabilir, bu da sizi kesinlikle aptal gösterir.

Yani şöyle bir şey yerine: “… ve eklemlerim vuruldu, neredeyse hiç uyuyamıyorum ve uyandığımda o kadar sert hissediyorum ki yataktan çıkmaya bile değmiyormuş gibi hissediyorum, hissetmektense sağ kolumu vermeyi tercih ederim bunun gibi, çok dayanılmaz … ”

Aydınlık tarafından bakmaya çalışın: “Sırtım yine hareket ediyor ama adamım, yürüyüşe çıkmak her zaman yardımcı oluyor. Hala acı çekiyor olsam bile, en azından ruh halim her seferinde iyileşiyor! ”

 • Seri katiller
  Belirli bir vaka hakkında bir veya iki şeyden bahsetmek iyi olsa da, çoğu insanın bu konuyu büyüleyici bulmadığını ve bu konuda çok fazla konuşmanın çok rahatsız edici olabileceğini akılda tutmak en iyisidir.

“Seri katillerin Zodiac Killer gibi havalı isimlerle romantikleşmeleri tuhaf değil mi?”

 • Hobiler
  Hobi hakkında sevdiğiniz şey hakkında konuşmak yerine, diğer kişinin ilgilenmeyebileceği, hatta anlayamayacağı teknik ve karmaşık ayrıntılarda çok fazla takılıp kalırsanız, hobiler ve ilgi alanları hakkında konuşmak tuhaflaşabilir.

“… Ve onun tuzuna değecek herhangi bir programcı kendi derleyicisini YAZMALIDIR, size söylüyorum…”

 • Tecavüz
  Bunun sohbet için uygun bir konu olacağı pek çok sosyal durum yoktur, ancak uygun ayarlarda önemli bir konu olabilir.
 • Depresyon
  Her zaman garip bir konu olması gerekmez, ancak konuştuğunuz kişi buna hazırlıklı değilse kolayca olabilir.
 • Travmatik deneyimler
  Onları bu tür bir konuyla hiçbir yerde şaşırtmazsanız, çoğu insan hazır olmayacaktır. Uygun olduğu durumlarda geçmiş travmayı gündeme getirmek kesinlikle iyidir, ancak diğer her etkileşimi bir terapi seansına dönüştürmemeye çalışın. Örneğin, arkadaşınızla içten bir konuşma yapıyorsanız ve bu doğal olarak bu yönde giderse, bunun hakkında konuşmanızda bir sakınca yoktur. Öte yandan, bir akşam yemeğine yeni geldiyseniz ve insanlar oturuyorsa ve şarap dökülüyorsa, bu düşünceleri kendinize saklamanız en iyisidir.
 • İğrenç alışkanlıklar
  İnsanların iğrenç bulduklarına dair farklı standartları vardır, ancak burnunuzu seçmeyi nasıl bırakamayacağınız hakkında konuşmak çoğu sosyal durumda en iyi fikir olmayabilir.
 • Bedensel fonksiyonlar
  Çok fazla gereksiz bilgi içeren sağlıkla ilgili konular genellikle rahatsız edici olabilir.

“… sızıntıyı bir hafta durdurmadı, çok korkunç …”

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram