24 MART 2022 PERŞEMBE
Nasıl Yapılır? Teknoloji

Snapchat’te Birinin Konumu Nasıl Görülür?

Snapchat’te Birinin Konumu Nasıl Görülür?

Snap‘teki en havalı özelliklerden biri, birinin konumunu gerçekten bir Snap göndermeden görmenizi sağlayan “Hayalet Modu“dur. Birine snap gönderdiyseniz ve yanıt vermemesini umduysanız, bunun ne kadar sinir bozucu olabileceğini bilirsiniz: isteği yerine yerleştirirsiniz ve onlar gelmez. Bu, göndermeyi hatırladıklarını ya da meşgul olup Snap‘inizi kaçırdıklarını umarak kaldığınız anlamına gelir. Artık bunun için endişelenmene gerek yok! Snap’teki yeni “Hayalet Modu” özelliğiyle, bir kişinin konumunu ana profil sayfasında görünmese bile görebilirsiniz.

Yeni “Hayalet Modu“nu kullanmak için telefonunuzda Snap uygulamalarının en son sürümüne sahip olmanız gerekir (5.1). Uygulamaya gidin ve ekranın altında bulunan Hesap sekmesine dokunun. Telefonunuzda Snap zaten etkinleştirildiyse, saatin yakınında normal ve hayalet modu arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir simge göreceksiniz. Bunu, ekranın sağ alt köşesindeki dişli simgesine dokunarak kolayca yapabilirsiniz. Oradan, tek bir düğmeye basarak normal ve hayalet modu arasında geçiş yapabilirsiniz!

Airstream, iPhone ve Android gibi akıllı telefonların arkasında aynı teknolojiyi kullandığından, birinin mevcut konumunu kontrol etmek için de hizmeti kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan “Kişileri Bul” sekmesine erişmektir. Buraya, kişinin adını ve geçerli şehir/durumu yazabilirsiniz. Birinin konumunu görmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken Snap‘in kamera işleviyle hedef cihazın anlık görüntüsünü almaktır (düzgün çalıştığını görmek için flaş özelliğini etkinleştirmeniz gerekir). Daha sonra haritada konumunuzu görürsünüz; bir kişinin profilini görüntülürken, bunun büyütülmüş bir sürümünü de görürsünüz.

Adım 1: Snapchat’te “Konumumu Nasıl Görebilirim”

">

 Belirtildiği gibi, Snapchat’te birini bulmak istemenizin iyi bir nedeni olabilir. Belki arkadaşınla buluşman gerekiyordu ve onlar kayboldu. Ya da belki de halka açık olayları merak ediyorsunuz.

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, Snap Haritasında kendi konumunuzu tam olarak belirlemektir. Bu, arkadaşlarınızın kendinize göre ne kadar uzakta olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bunu yapmak için, telefon ayarlarınızda Snapchat’in konumunuzu bulma özelliğinin açık olması gerekir. Bu, Yapış Haritasının işlevselliğine erişmenizi sağlar. Bu işlev etkin olduğunda Snapchat’e Ghost Modunda göz atabilirsiniz.

Snapchat konumunuzu daha önce hiç yapılandırmadıysanız:

 • Snapchat uygulamasında profil sayfanıza gidin.
 • Profilinizin üst kısmındaki Ayarlar dişli çarkına tıklayın .
 • Ayarlar > Konumumu Gör’e tıklayın .

Konumumu Gör altında , Hayalet Modunun zaten etkin olduğunu keşfedebilirsiniz . Hayalet Modu’nu kapatırsanız ve kapattığınızda Snapchat size hangi gizlilik ayarlarını istediğinizi soracaktır:

 • Arkadaşlarım : Arkadaşların seni görebilir.
 • Arkadaşlarım, Hariç … : Dışladıklarınız hariç , arkadaşlarınızın çoğu sizi görebilir.
 • Sadece Bu Arkadaşlar : Sadece birkaç arkadaşınız sizi görebilir ve bu arkadaşlar elle seçilmiştir.

Snapchat’in Konum Verilerinize Erişebildiğinden Emin Olun

Bu süreçten ilk kez geçiyorsanız, “Snapchat konumunuzu kullanmak istiyor” yazan bir ekran tarafından istenebilir. Alternatif olarak, Snap Map’e girdiğinizde “Haritayı kullanmak konum erişimi gerektirir” diyen bir ekran tarafından istenebilir.

Snapchat’te insanların konumunu bulmak için — Ghost Mode’da olsanız bile — İzin Ver ‘ i tıklamanız gerekir .

Snapchat’i bir süredir kullanıyorsanız ancak konum hizmetlerini etkinleştirmediyseniz, iPhone Ayarları Uygulamasını kullanarak bunu kolayca yapabilirsiniz:

 • Ayarlar‘ı başlatın .
 • Uygulamalar listesinden Snapchat’i seçin.
 • Seç yer.
 • Uygulamayı Kullanırken öğesini seçin .

Konum servislerini etkinleştirmek yalnızca Snap Haritasına erişim sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda konumlarınıza göre size yeni seçilmiş hikayeler ve filtreler de sunacaktır. Bu, en iyi Snapchat filtrelerinden ve lenslerinden bazılarını bulmanın ve kullanmanın harika bir yoludur.


İşiniz bittiğinde, konumunuzu kimlerin görebileceği konusunda güncel durumunuzu göreceksiniz.

Konumunuzu Snapchat’te paylaşma konusundaki fikrinizi değiştirirseniz, Snapchat’te konumunuzu nasıl kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır .

Adım 2: Snapchat’te Başkasının Konumunu Nasıl Görebilirsiniz?

 

Artık Snapchat’te konumunuzu ayarladığınıza göre, kamera ekranınıza gidin ve parmağınızla sayfanın üst kısmından aşağı doğru kaydırın. Bir karakter oluşturduysanız, Snap Haritası size mevcut konumunuzu Bitmoji formunda gösterir. Değilse, sadece genel alanınızı belirleyecektir.

Yakınlarda yaşayan arkadaşlarınız varsa — ve konumları açıksa — onları haritada görürsünüz. Arkadaşınızın konumunu aramak için Snap Haritasının üst kısmındaki arama çubuğuna tıklayın. Kullanıcı adlarını yazın. Snapchat daha sonra bu ada sahip kişilerin bir listesini çıkaracaktır.

Snapchat ayrıca Isı Haritası adı verilen harika bir özelliğe sahiptir.

Uzaklaştırırsanız, parlak renkli “sıcak” alanlar görürsünüz. Bu sıcak alanlar, insanların halka açık hikayeler yarattığı yerlerdir. Renk ne kadar sıcak olursa, o yerde o kadar çok hikaye oluşturulur.

Kendiniz ve bir mekana bağlı arkadaşlarınız için kendi hikayenizi yaratmak için:

 • Senin git Profil sayfası.
 • Hikayeler altında , + Yeni Hikaye’ye tıklayın .
 • Yeni Özel Öykü’yü seçin .
 • Hikayenize bir ad verin.

Coğrafi Hikayeler hakkında daha fazla bilgi mi arıyorsunuz? İşte bir bütçeyle Snapchat coğrafi filtresini nasıl yapacağınız .

3. Adım: Birinin Snapchat Konumu Nasıl Talep Edilir


Diyelim ki Snapchat haritasında bir arkadaş bulmak istiyorsunuz ama orada değiller. Belki de konumları listelenmediği için orada değillerdir. Alternatif olarak, konum erişimlerini kapatabilirler.

Listede değilken arkadaşınızı Snapchat haritasında nasıl görüyorsunuz? Peki, konumlarını talep edebilirsiniz!

Snapchat’te birinin konumunu istemek için:

 • Arkadaşınızın profil sayfasına gidin.
 • Snap Map ayarları altında, Konum İste’ye tıklayın .

Snapchat, arkadaşınıza bir konum isteği gönderir. Talebi aldıktan sonra, kabul edebilir veya reddedebilirler. Ancak, konum paylaşma isteklerinin yalnızca konum isteklerini etkinleştirmiş kullanıcılara gönderileceğini unutmayın.

Konum isteklerini etkinleştirmek için:

 • Profilinizi seçin.
 • Sağ üst köşede bulunan Ayarlar dişli kutusunu açın .
 • Arkadaşların konum istemesine izin ver seçeneğini etkinleştirin .

Arkadaşınızın Konumunu İsteyemezseniz Ne Olur?

Birinin Snap konumunu kapalıyken görmenin yollarını arıyorsanız, şansınız kalmadı. Siz de bir geçici çözüm aramamalısınız.

Bu uygulamayı kullanırken insanların sınırlarına saygı duymak önemlidir ve Snap Map’i asla gizliliklerini bozan bir şey için kullanmayın. Böyle bir bilgilendirici sistemle, Snapchat hizmetlerini kullanırken herkesin kendini güvende ve korunmuş hissetmesi önemlidir.

Snapchat’in güvenlik protokollerini aşmaya çalışmak, sizi askıya alınmış veya silinmiş bir hesapla bırakabilir. Ve kişisel olarak kendinizi güvende hissetmiyorsanız , Snapchat’te birini nasıl şikayet edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır .

Artık Birinin Snapchat Konumunu Nasıl Göreceğinizi Biliyorsunuz

Artık birinin Snapchat konumunu nasıl bulacağınızı bildiğinize göre, bu özelliği istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Nerede olduğunuzu sürekli olarak halka göstermek büyük bir karar, bu yüzden bu hizmeti kullanmak isteyip istemediğinizi ciddi olarak düşünün.

Belki de nerede olduğunuzu göstermek istemiyorsunuz ve konum verilerinizi kapattınız. Buna rağmen sizi taciz eden birini bulursanız, Snapchat’te birini engellemenin yolları vardır.

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram