24 MART 2022 PERŞEMBE
Haberler

Sivaslı pizza ustası Hasan ağabey

Sivaslı pizza ustası Hasan ağabey

Yıllardır, ben ve arkadaşlarım Hasan (Hasan Kaya) ağabey’in İtalya’daki tükanında, nefis pizzalarından her fırsat bulduğumuzda ve her canımız çektiğinde gidip afiyetle yerdik. Benim favorim ise domates soslu, mozzarella peynirli ve yaprak döner üçlüsünden oluşan “dönerli pizza”, vay arkadaş ne günlerdi canım çekti şimdi.

Hasan ağabey tanıdığım birçok usta pizzacıdan ayrılmış kendini üst düzey geliştirmiş, İtalya’da ve uluslararası birçok yarışmada dereceye girdiğini biliyordum. Gerçek hayatta tanıdığım için kişisel Sosyal Medya hesabından sürekli takip ediyorum. Kısa bir süre önce Sivas’ta bir “pizzacı” açtığını da yine sosyal medyadan öğrendim, fakat henüz ziyaret etme fırsatım olmadı. Eminim orada da ününe ün katmıştır, hatta ve hatta kalıbına sığamamış anlaşılan ve “bu bana yetmez arkadaş” diyip adını, şanını, ustalığını tüm Türkiye’ye duyurmak için Show TV’de yayınlanan Yurdum İnsanı adlı programda müthiş bir gösteri sergilemiş, ben ve Alişan ağzı açık izledik, sizinde hoşunuza gideceğinden eminim.

Sivas’a yolunuz düşer ve gerçek İtalyan pizzası yemek isterseniz mutlaka Sivaslı pizza ustası Hasan Kaya‘nın Cumhuriyet Üniversitesi, 00058 Sivas adresindeki Gran Fuoco 4 adlı tükanına uğrayın, pişman olmayacağınızdan adım gibi eminim.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram