24 MART 2022 PERŞEMBE
Nasıl Yapılır?

Saçınızı Ne Sıklıkla Yıkamalısınız?

Saçınızı Ne Sıklıkla Yıkamalısınız?

Saçınızı Ne Sıklıkla Yıkamalısınız?, Saçlarınızı ne sıklıkta yıkayacağınız sorusu birçok insanla bir savaş olmaya devam ediyor. Ve saçlarınızı ne sıklıkta yıkayacağınızı bulmak için hala biraz deneme yanılma gerekmesine rağmen, uzmanların bunu çözeceğinden ve cevabın size gösterileceğinden emin olabilirsiniz. Ne tür bir saçınız olursa olsun veya kişisel durumunuz ne olursa olsun, saçınızı yıkamanız için uygun bir sıklık vardır. İşte genel olarak var olan farklı saç türlerine göre en yaygın yıkama sıklığı önerileri.

Saçınızın, sahip olduğunuz saç miktarına ve Saçlarımızı nasıl yıkamalıyız türüne bağlı olarak Saçlar kaç günde bir yıkanmalı tabiki her hafta en az iki kez (sabah bir kez ve akşam bir kez) yıkanması gerekir. Her şeyde olduğu gibi, kıvırcık saçlarınız veya aşırı kuru saçlarınız veya her ikisinin bir kombinasyonu varsa, daha az yıkamalısınız. Normal/ gevrek saçlarınız varsa her gün yıkamalısınız. İnce saçlar için günde en az bir kez yıkamalısınız ve kalın saçlı olanlar her gün yıkanmalıdır, ancak sadece şampuanlamadan sonra. not olarak: şampuanlama doğal yağların çoğunu saçınızdan çıkarır, bu nedenle yağsız saçlarınız olsa bile hafif bir şampuanla yıkamalısınız.

Yağlı saç nasıl yıkanır, Piyasada belirli saç tipleri için iyi çalışan birçok saç bakım ürünü de vardır, bu nedenle bu seçenekleri denemelisiniz. Kimse saçlarını gereğinden fazla yıkamamalıdır. Ancak çoğu uzman saçınızı mümkün olduğunca sık yıkamanızı önerir. Hangisinin en hafif malzemelere sahip olduğunu görmek için şampuanınızdaki etiketlere göz atarak başlayabilir ve ardından bunları kullanabilirsiniz. Bu sayede saç derinizi sağlıklı tutacak ve saç tedavinizden en iyi faydayı elde edersiniz.

Ancak şampuanlama konusunda endişelenmenize gerek yok. Burada, saç tipinize göre en iyi yıkama rutini için profesyonel kuaförümüzün önerileri.

  • Yağlı saç : Saç Uzmanları, “Tipik olarak, çok uzun saçlarınız yoksa veya çok kaba veya kıvırcık olmadıkça, birikmeyi önlemek için her gün saçınızı yıkamak istersiniz,” diyor.
  • Kuru veya yıpranmış saçlar : Hasar ve kuruluk düzeyine bağlı olduğunu belirtmekle birlikte, Tipik olarak her beş ila yedi günde bir şampuanlamayı önerir, çünkü “[saç ve saç derisinin] bazı doğal yağlarının karışıma girmesine izin vermeniz gerekebilir. o zamana kadar. ” Saçlarımızı nasıl yıkamalıyız “Eğer saçlar kuru ve hasar görmüşse, çok sık şampuanlama yapıyor olabilirsiniz.” Temizleyici bir şampuanı aşırı kullanmadığınızdan emin olun, çünkü sağlıklı olması için gereken besin maddelerinin saçlarını soyabilir ve kurumasına ve hasar görmesine neden olabilir.
  • Dalgalı veya kıvırcık saçlar : Her dört ila beş günde bir şampuan yapmanızı öneriyor. “Bu, saçın yoğunluğuna bağlı olacaktır, ancak bu, bu saç tipi için iyi bir tahmin.” Bu çok uzun bir gerginlik gibi görünüyorsa, bir veya iki gün kısaltın ve saçınızın ve saç derinizin nasıl tepki verdiğini görün.
  • Kıvırcık saç : Hem Courtney hem de King, optimum saç büyümesi için haftada bir yıkamayı önerir . “Saç kremi ile takip etmeyi unutmayın ,” diye ekliyor King. “Temizlemek kadar şartlandırmak da eşit derecede önemlidir.”
  • İnce veya ince saçlar : Courtney, ” İnce saçların gelişmesi ve büyümesi için ihtiyaç duyduğu nemi sağlamak için her gün olduğu gibi şampuanlanması gerekecek ” diyor. Temizlik ayrıca ince veya ince tüyleri aşağıya çekebilecek birikintileri ve yağları gidermeye yardımcı olur.
  • Kalın saç : “Daha kalın dokular neme tutunma eğilimindedir, bu nedenle haftada bir yıkamak yeterlidir,” diye tavsiye ediyor Courtney.

Mevsime göre şampuan programınızı nasıl etkiliyor?

Mevsimler değişir ve saç rejiminiz de değişir. Soğuk hava tipik olarak kafa derilerinin daha kuru olmasına ve bazen daha fazla kepek üretmesine neden olur . Uzmanlar, “Her gün veya kışın diğer günler gibi daha sık şampuanlama, daha fazla kuruluk ve kepek sorunu yaşayanlar için yararlı olabilir” diyor. Yaz aylarında, insanlar, özellikle kıvrımlı veya kıvrımlı dokulara sahip olanlar, daha az şampuanlama eğilimindedir. “Bu, daha kuru saç derisine sahip kişilerin doğal nem üretmesine ve yıkama gününden önce saç tellerinde dağılmasına izin vermesine olanak tanıyor” diye açıklıyor.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram