24 MART 2022 PERŞEMBE
Nasıl Yapılır?

Windows 11’de Ağ Ayarlarınızı Sıfırlama

Windows 11’de Ağ Ayarlarınızı Sıfırlama

Windows 11’de Ağ Ayarlarınızı Sıfırlama, bu gün ve çağda ağ ayarlarınızı doğrudan bilgisayarınıza nasıl sıfırlayacağınız artık daha önce hiç çevrimiçi olmamış kişiler tarafından sorulan bir soru değildir. Günümüz toplumunda, internet bağlantısı olmadan uzun süre gidemezsiniz. E-postanızı kontrol edersiniz, web’i biraz araştırma yapmak için kullanırsınız veya belki de sadece özel bir rapor üzerinde çalışıyorsunuzdur. Tüm bunlar şimdi çevrimiçi olarak yapılabilir ve bilgisayarı ilk aldığınızda internete bağlanamadıysanız, muhtemelen bilgisayarınızı sıfırlamadan bir daha asla yapamazsınız. Çevrimiçi olarak yaptığınız birçok şey, bilgisayarınızın internete bağlanma yeteneğine bağlıdır, bu nedenle ağ ayarlarınızı nasıl sıfırlayacağınızı bilmeniz önemlidir.

Bilgisayar ayarlarınızı doğrudan bilgisayarınızda nasıl sıfırlayacağınız hiç de karmaşık değildir. Daha önce hiç çevrimiçi olmadıysanız, bunun sadece eski bilgisayarlar tarafından ihtiyaç duyulan bir şey olduğunu düşünmüş olabilirsiniz, ancak gerçek şu ki, içinde nispeten modern bir sisteme sahip olan en yeni bilgisayar bile çevrimiçi dünyaya geri dönmek için bu işlemi kullanabilir. Bilgisayarınızın başlat menüsüne gittiğinizde, ağ ayarları simgesini görürsünüz. Bilgisayarınızın tekrar açabilmesi için kapatılması gereken bu simgedir. Bu işlem sadece birkaç saniye sürebilir, ancak bilgisayarınıza yeniden başlatma şansı verdiğinizden emin olmanız gerekir, aksi takdirde üzerinde çalıştığınız her şeyi kaybedersiniz.

Windows 11’de ağ ayarlarınızı nasıl sıfırlayacağınızı merak ediyorsanız, tek yapmanız gereken ses seviyesi simgesinin yanındaki oka tıklamaktır. Bu, kontrol panelini açacak ve oradan önbelleği sıfırlama seçeneğini bulabilirsiniz. Bu seçeneği tıklatmak, bilgisayarınızın bellekte yaptığı tüm geçici dosyaları kaldırır ve bilgisayarınızın yeni olduğu gibi çalışmasını sağlar. Bu çok kolay bir süreçtir ve herkesin herhangi bir şansla yapabilmesi gereken bir süreçtir.

Windows Ayarlarından Windows 11 Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın

Bilgisayarınızdaki Ağ Ayarları, internete nasıl bağlanacağınızı yönetir. Windows işletim sistemi ile bu ayarları dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ancak bazen bu değişiklikler geri tepebilir. Bu gibi durumlarda, son çare olarak Windows 11 Ayarlarınızdan Ağ Ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

Bilgisayarınızın ağ ayarlarını sıfırladığınızda, Windows, kaydedilmiş tüm Ethernet bağlantılarıyla birlikte tüm Wi-Fi bağlantılarınızı ve parolalarınızı siler. Ayrıca, ağ bağdaştırıcılarınızı ve diğer kritik ağ bileşenlerini de kaldıracak ve bunlar yeniden yüklenip orijinal ayarlarına getirilecektir.,

Başlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Windows Ayarlarını başlatın . Git Başlat menüsü ‘, ayarları”nda arama çubuğuna, türü ve En İyi maçı seçin. Aynı şeyi yapmak için Win + I klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz .
  2. Soldan Ağ ve İnternet seçeneğini seçin .
  3. Şimdi aşağı kaydırın ve ağ sıfırlamaya gitmek için Gelişmiş ağ ayarları’na tıklayın .
  4. Altında daha fazla ayar bölümünde Gelişmiş ağ ayarları seçeneğini Ağ sıfırlama .
  5. Son olarak, Şimdi sıfırla’ya tıklayın .

Ardından ağ sıfırlama işlemine devam etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Evet’e tıklayın , sıfırlama başlayacaktır. Sıfırlama tamamlandıktan sonra yeniden başlatmanız istenecektir. Yeniden başlatma, tüm değişikliklerin başarıyla yapıldığından emin olmak içindir.

Bekleyen çalışmanızı kaydedin, diğer uygulamaları kapatın ve Windows 11 Ağ Ayarları sıfırlama işlemini tamamlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows 11 Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın

Bilgisayarınız kötü amaçlı yazılımlar tarafından tıkanmışsa veya ayarlarınızı yakın zamanda değiştirdiyseniz, Windows 11 Ağ Ayarları ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Windows 11 Ağ Ayarlarınızın hızlı bir şekilde sıfırlanması, internet bağlantısı sorunlarınızı çözmenin tek yolu olabilir.

Ağ sorunlarını çözmenin başka yolları olsa da, birçok durumda Ağ Ayarlarınızı sıfırlamanın yardımcı olduğunu gördük.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram