24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama

Android için En İyi 4 Procreate Alternatifi

Android için En İyi 4 Procreate Alternatifi

Procreate Android‘de mevcut olmasa da, bu mükemmel en iyi çizim uygulamaları ve boyama uygulamaları harika alternatifler olarak hizmet veriyor.

Autodesk SketchBook, grafik sanatçılarının sanatlarını ifade etmeleri için hızlı ve anlaşılır bir yol sunan bu tür eskiz ve boyama uygulamaları sayesinde dijital sanat giderek daha popüler hale geliyor. Android için teknik çizim programı procreate, zanaatlarını geliştirmek için çeşitli araçlar ve özellikler sunduğu için sanatçılar için mükemmel bir uygulamadır.

En iyi dijital çizim programı ancak, yalnızca iPhone ve iPad‘de mevcut olduğundan, Android kullanıcılarının Procreate ile şansı yok. Bu nedenle dijital çizim, Android cihazlarda kullanılabilen iPad çizim uygulamaları Procreate’e benzer Çizim Uygulamaları  ve boyama uygulamalarının bir listesini oluşturduk.

Adobe Photoshop Sketch

Adobe Photoshop Sketch, Android‘de bulabileceğiniz en iyi ücretsiz çizim uygulamalarından biridir. Bir dizi etkileyici çizim aracı ile mürekkep, kurşun kalem ve boya fırçası gibi çeşitli gerçek hayat araçlarını taklit edebilirsiniz.

Farklı Bluetooth kalem seçeneklerini destekleyen uygulama ile çizim yapmak eğlenceli ve kolaydır. Sketch ayrıca Wacom ve diğer üreticilerin basınca duyarlı kalemlerini de destekler ve bu, eskiz ve mürekkepleme sırasında kullanışlıdır.

Deneyim, gerçek kağıt üzerine çizim yapmak gibi hissediyor ve kreasyonlarınız için özel fırçalar ve renkler elde ediyorsunuz. Çeşitli çizimler oluştururken, karıştırma, renk, boyut ve opaklığı ayarlayabilen araçlar vardır. Geri alma Projenizi zarar vermeden değişiklik yapmak istediğinizde düğmesi de işe yarar.

Adobe Photoshop Sketch ile, sanatınıza görüntüler ve çizim katmanları ekleyebilir veya bunları tıpkı Procreate gibi dönüştürebilir ve birleştirebilirsiniz. Bu, daha fazla düzenleme için çalışmanızı Adobe Illustrator ve Adobe Photoshop ile paylaşmanıza olanak tanıyan işbirliğine dayalı bir uygulamadır. Ücretsizdir ve ChromebookAndroid ve iOS cihazlarda mevcuttur.

İndir: Adobe Photoshop Sketch (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

Autodesk SketchBook

Autodesk SketchBook, dijital sanatçılar ve tasarımcılar için Android ve iOS‘ta kullanılabilen ücretsiz bir uygulamadır. Kolayca özelleştirilebilen çok çeşitli fırçalara ve çizim araçlarına sahiptir. Projelerinize daha ince ayrıntılar ekleyebilmeniz için yakınlaştırmak için sıkıştırmak gibi kullanışlı özelliklerle, bu uygulama Procreate‘e birden fazla yönden benzer.

Dikkatinizi dağıtmayan, gezinmesi kolay bir arayüzle üstün bir çizim deneyimi elde edersiniz. Bu şekilde, çizmek için daha fazla alan elde edersiniz. Eskiz defteri ayrıca galerinizden görüntüleri içe aktarmanıza ve çizimlerinize daha fazla katman ve metin eklemenize olanak tanır.

Bu uygulama, tıpkı Procreate gibi, vuruş kalitenizi artırmanıza yardımcı olan ve bir kalem kullanmadığınızda daha fazla kontrol sunan tahmini vuruş özelliğine de sahiptir. Diğer özellikler arasında yazı tipi ekleme, zaman aşımı, görüntü dışa aktarma ve izlemesi kolay kılavuzlar bulunur.

Mobilmasaüstü veya tablette çizim yaparken zevkinize uyacak şekilde tuval boyutunu kolayca ayarlayın. SketchBook önceden ücretli bir abonelik sunarken, artık herkes için ücretsiz.

İndir: SketchBook (Ücretsiz)

ibis Paint X

ibis Paint X, stressiz bir çizim deneyimi sağlayan çeşitli özelliklere sahip, iyi bilinen bir çizim ve boyama uygulamasıdır. Sanatınızı renklendirmek için mevcut 381 fırça, çoklu katmanlar ve 800’den fazla yazı tipi gibi geniş bir öğe setinin keyfini çıkarabilirsiniz. Katman parametreleri arasında katman opaklığı, alfa harmanlama ve katmanlar çarpılır.

Bir ile dijital sanatçılar için iyi kalitede çizim tableti ve bir kalemle, daha iyi daha büyük bir ekranda daha doğru vuruş için bu özellikleri tadını çıkarabilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sanatınıza ince ayrıntılar eklemek söz konusu olduğunda tabletler telefonlardan daha iyidir.

Kenar çubuğundan kolayca erişilebilen 40’tan fazla ekran tonu66 filtre ve araçlarla aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca tuval seçeneği vardır. Procreate gibi bu uygulama, çizim sürecinizi baştan sona kaydetme özelliğine sahiptir. Diğer kullanıcıların çizim videolarından farklı çizim tekniklerini öğrenerek sanatınızı geliştirebilirsiniz.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için reklamları kaldırmak için ödeme yapabilirsiniz. Ayrı bir premium abonelik, size ana malzemelere, premium yazı tiplerine, bulut filtresine erişme ve galeride çalışmanızı yeniden düzenleme seçeneği sunar. Bu uygulamanın hem ücretsiz hem de premium sürümleri, Android’de çizgi roman ve manga çizgi roman çizmek için harikadır.

İndir: ibis Paint X (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

Tayasui Sketches

Android‘de kullanıcı dostu bir çizim uygulaması arıyorsanız, bu ücretsiz ve çok yönlü uygulama ihtiyacınız olan şeydir. Tayasui Sketches, renkli ve ayrıntılı çizimler oluşturmak için araçlar içeren gerçekçi bir dijital çizim uygulamasıdır. Düzenlemesi ve sosyal ağlarınızda paylaşması kolay, karmaşık dijital sanat eserleri oluşturmak için birden çok katman kullanın.

Tayasui Sketches, çizim sırasında en iyi deneyim için farklı kalem seçeneklerini destekler. Bu, gerçekçi fırçalar ve opaklığı düzenlemek için bir fırça düzenleyici ile zorlu sanatçılar için uygun bir uygulamadır. İstediğiniz sonucu elde etmek için gerektiğinde çiziminizin parçalarını verimli bir şekilde taşıyabilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Renk karışımı özelliği, mükemmel tonu oluşturmanıza olanak sağlar. Platformdaki geniş illüstratör ve sanatçı topluluğuna katılın ve onlardan öğrenin. Tayasui Sketches‘in diğer bazı harika özellikleri arasında metin üzerine yazmak için yazı tipleri, akıllı şekiller, düzinelerce desen, bir cetvel ve sanatınıza uygun renk paletleri oluşturma ve karıştırma yeteneği bulunur.

Bu uygulamanın profesyonel sürümü ile sınırsız katman, gradyan, bulut senkronizasyonu ve ek cetveller elde edersiniz. Tayasui Sketches, yeni başlayan dijital sanatçıların sanatlarını geliştirmeleri ve yaratıcılıklarını büyütmeleri için ideal bir araçtır.

İndir: Tayasui Sketches (Ücretsiz, premium sürüm mevcut)

Bu Çizim ve Boyama Uygulamalarıyla Dijital Sanatta Daha İyi Olun

Hızlandırılmış, tahmini vuruş, çoklu katmanlar ve kullanımı kolay arayüz gibi özellikler, Procreate‘i hem deneyimli hem de yeni başlayan dijital sanatçılar için en iyi iPhone ve iPad uygulamalarından biri yapar. İbis Paint X ve Autodesk SketchBook gibi tonlarca alternatifle, Android kullanıcılarının artık Procreate eksikliğinden kıskanmasına gerek yok.

İstediğiniz sanat eserini yaratmak için simetri araçlarını, bir renk karışımını, farklı yazı tiplerini, desenleri ve görüntü aktarımını kullanabilirsiniz. İster Android tabletinizde ister telefonunuzda çizim yapıyor olun, bir sonraki şaheserinizi yaratmak için en iyi çizim işlevlerine hızla erişebilir ve bunları kullanabilirsiniz. Çoğunun ücretsiz bir teklifi olduğundan, yükseltmeden önce de deneyebilirsiniz.

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram