24 MART 2022 PERŞEMBE
Trend

Poe ile Tüm Yapay Zeka Robotları Bir Yerde

Poe ile Tüm Yapay Zeka Robotları Bir Yerde

Quora tarafından geliştirilen yapay zeka sohbet robotu platformu Poe, çeşitli güncellemelerle birlikte yeni özellikler ekledi. Bu güncellemeler arasında Mac uygulaması, birden fazla eşzamanlı görüşme yapabilme yeteneği, Meta'nın Llama 2 modeline erişim ve daha fazlası bulunuyor. Ayrıca, Poe, şirketlerin platformu çalışanları için yönetmelerine olanak tanıyan bir kurumsal katman eklemeyi planlıyor.

Poe'nun temel amacı, yapay zeka sohbet botları için bir web tarayıcısı olmaktır. Quora'nın CEO'su Adam D'Angelo, OpenAI yönetim kurulunda da yer alıyor ve yapay zeka botlarının sayısının artmaya devam edeceğine inanıyor. Poe, tüm bu botları tek bir yerde bulabileceğiniz bir platform olmayı hedefliyor.

D'Angelo, yakın zamanda yaptığı açıklamada, "Bence web, çoğu şirketin halka sunduğu bir botun olduğu devasa bir ekosistem haline gelecek" dedi. Poe, platformundaki tüm botlara sınırsız erişim sağlamak için aylık 19,99 dolar veya yıllık 200 dolarlık bir abonelik ücreti sunuyor.

Yeni Mac uygulaması, Poe'nun web ve mobil uygulamalarıyla benzer bir şekilde çalışırken, Anthropic'in Claude'u ve OpenAI'nin ChatGPT-4 gibi botlarla sohbet etmenizi sağlar. Son güncellemelere göre, Meta'nın neredeyse açık kaynaklı LLama 2 modeline erişim sunan üç yeni bot eklenmiştir.

Poe artık aynı botla birden fazla konuşma yapmanıza, botları keşfetmek için bir arama aracını kullanmanıza ve platformu Japonca olarak kullanmanıza izin vermektedir. Ayrıca, geliştiricilere kendi API'lerini kullanarak botlar oluşturma fırsatı sunar ve istemlerin "sıcaklığını" ayarlama seçeneği sunar. Şirket, daha yüksek sıcaklık değerlerinin daha çeşitli ancak daha tahmin edilemez yanıtlar ürettiğini, daha düşük sıcaklık değerlerinin ise daha tutarlı yanıtlar sunduğunu belirtmektedir.

Poe, henüz planladığı kurumsal katman hakkında ayrıntıları paylaşmamıştır, ancak ilgilenenler bekleme listesine girmek için bu Google formu kullanabilirler.


Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram