24 MART 2022 PERŞEMBE
Cinsellik

Platonik aşk nedir?

Platonik aşk nedir?

Platonik aşk nedir? Soru aptalca görünebilir, ama önemli bir soru. Platonik aşk Belirtileri için birçok tanım vardır, ancak bir kişi için doğru olan diğeri için doğru olmayabilir. Bu makalede ne olduğu açıklanacaktır.

Platonik aşk nedir Psikoloji tek eşli olmayan aşktır. İki kişinin herhangi bir cinsel niyet olmadan romantik bir ilişki paylaştığı bir ilişki olarak tanımlanır. Yüzyıllar boyunca, romantik ilişkiyi sadece bir kişinin tanımlayabileceği tanımı yapıldı. Platonik aşk nasıl geçer Örneğin, James Bond filmlerinin genellikle bir erkeğin bir kadını öpmesi ve sonra onunla yatması gereken bir formülü vardır. Bu, formülü anlamamıza yardımcı olur, çünkü bunu romantizmin temeli olarak kabul ederiz.

Erkeklerde platonik aşk belirtileri ne olduğunu anlamak için dostluğun ne olduğunu anlamak gerekir. Arkadaşlık, herhangi bir cinsel niyet ve hatta fiziksel temas olmadan var olan bir ilişkidir. Sadece iki iyi arkadaş arasında var. Platonik aşk testi ilişkilerde, iyi bir arkadaşlığı olan bekar insanlar arasında vardır. İşten, kiliseden, hatta sadece geçmiş bir okul deneyiminden gelen bir arkadaşlık olabilir.

Ancak, bir çiftin Platonik aşk nasıl olur bir aşk olarak kabul edilecek kadar yakın arkadaş olmadan romantik bir ilişkiye başlamasından daha sık olur. En yaygın olanı, iki insanın gerçekten en iyi arkadaş olmadan önce birbirleri için cinsel bir cazibe geliştirmeleridir. Bu noktada cazibe, arkadaşlıktan çok fiziksel bir çekimdir. Bu nedenle, bu gerçekleştiğinde ilişki platonik aşktan romantik bir ilişkiye geçer.

platonik ilişkiler romantik ilişkilerden çok daha sağlıklıdır. Bunun bir nedeni platonik aşk ilişkilerinin derin duygular üzerine kurulu olmasıdır. Arkadaşlık, bakım ve destek gibi duygular üzerine kuruludurlar. Bunun nedeni, platonik aşkların iki insanın destek için sadece birbirlerine güvenmelerine izin vermemeleridir. Duyguları ve deneyimleri birbirleriyle paylaşmalarını sağlar.

Platonik bir aşk ile romantik bir aşk arasındaki bir diğer önemli fark, platonik ilişkiyi arayan kişinin o kişiye karşı duygularının farkında olmasıdır. Bu nedenle, bu kişi bu duyguların nasıl gelişeceğini anlamıştır. Oysa romantik ilişki söz konusu olduğunda, bu farkındalık eksikliği hayal kırıklığına, incinmiş duygulara ve kalp ağrısına neden olabilir. Bunun nedeni, platonik bir ilişkide olduğunuzda, genellikle diğer kişinin başka bir kişiye duygusal bir bağlılık geliştirdiğini hissettiğinizde ortaya çıkan kıskançlık, öfke ve acı duygularını yaşamamanızdır.

Çoğu insan platonik ilişkilerin diğer tüm ilişki türlerinden çok daha sağlıklı olduğu konusunda hemfikirdir. Sadece duygusal olarak daha faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda ilgili iki kişi için de daha tatmin edicidirler. İki kişi bu duyguların derinliğinin farkında olmadan romantik bir ilişki geliştirdiğinde, ilişkiler genellikle bir kişinin yanmış ve reddedilmiş hissetmesiyle sonuçlanır. Öte yandan, duygularınızın farkındaysanız, çok derine inmeden önce ihtiyaç duyduğu mesafe arasında ne zaman bir ilişki vereceğinizi bilirsiniz.

Bazı durumlarda platonik bir aşk bir ilişkinin gerekli bir parçası olabilir. Örneğin, iki insanın harika bir ilişkinin başlangıcı olması gereken bir zamanda bir araya gelmesi olabilir. Eğer bu platonik aşk olarak başlarsa, o zaman ilgili iki kişi devam etmek için bir neden yokmuş gibi hissedebilir ve ilişkinin hiçbir yere gitmediğini. Ancak, ikiniz arkadaş olmaya devam ederseniz, platonik aşk daha romantik bir ilişkiye dönüşür. Bu tamamen sorun değildir ve asla diğer bireye ihanet olarak kabul edilmelidir.

Platonik aşık olduğunu nasıl anlarsın?

Normal aşkı seküler anlayıştan çıkarıp da, tinsel bir yere yerleştirdiğimizde bu aşk platonik aşk oluyor. Yani aslında el ele tutuşmak, sevişmek, öpüşmek, evlenmek gibi tüm arzular yerini, onu sevmeyi sevmeye bırakıyor. … Platonik aşk söz konusu ise, her şey ruhsal, psikolojik, duygusal düzlemde, boyutta yaşanıyordur.

Platonik ilişki ne demek?

Platonik aşk, modern ve popüler anlamıyla cinsel ilişki olmayan, duygusal ilişkidir. Bu tanım aynı zamanda platonik aşk idealinin yanlış anlaşılmasıyla ortaya çıkmıştır. Kökeninde cinsellik barındırmamayı değil, cinselliği dizginlemeyi barındıran sade ama tutkulu bir aşk anlamına gelir.

Platonik aşk gerçek mi?

Bilinenin aksine, karşılıksız, imkansız aşk gibi anlamlara gelmemektedir. Gerçekleşmesi mümkün olmayan, ama gerçekleşse ne kadar da güzel olur denilen arzulara tercüman olan bir deyim olan “Platonik” deyimini oluşturmuştur

Platonik aşık olan biri ne yapmalı?

 • Kendiniz olun. Kendinizi farklı birisiymiş gibi anlatmayın. …
 • İletişim kurmaya çalışın. …
 • Ortak arkadaşlarınızı kullanın. …
 • Dikkatini çekin. …
 • Mesafe koyun. …
 • Aşırı makyajdan kaçının. …
 • Sıkmayın. …
 • Platonik aşkınız için…

Ona aşkımı nasıl itiraf edebilirim?

 • Bunu yapamayacak kadar utangaçsan bir itiraf mektubu yazmayı dene. …
 • Sabırlı ve saygılı ol. …
 • Aşkını ilan ederken kendinden emin ol. …
 • En kötüsünü düşünme. …
 • İlerisini planla. …
 • Söyleyeceklerini ayna karşısında çalış. …
 • Tatlı bir şekilde itiraf et; ondan neden hoşlandığını söylerken yüzün kızarabilir de.
Aşık Panda

Aşık Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram