24 MART 2022 PERŞEMBE
Teknoloji

Photoshop ile Instagram Hikayeleri Oluşturmanın 4 Faydası (Ve Nasıl Yapılır)

Photoshop ile Instagram Hikayeleri Oluşturmanın 4 Faydası (Ve Nasıl Yapılır)

Photoshop ile Instagram Hikayeleri, platformun en popüler özelliklerinden biri haline geldi. Yıllar geçtikçe, sosyal medya devi, reklam öğelerinin öne çıkmasına yardımcı olacak birkaç araç ekledi.

Instagram daha doygun hale geldikçe, hedef kitlenizin ilgisini çeken benzersiz Hikayeler oluşturmak daha zor hale geldi. Neyse ki, Adobe Photoshop gibi yazılımlar size orijinal ve ilginç içerik üretmeniz için birçok ekstra araç sunar.

Daha ayrıntılı ve benzersiz Instagram Hikayeleri oluşturmak için Photoshop'u kullanmakla ilgileniyor musunuz? Doğru yerdesin. En büyük avantajları ve platformu en üst düzeye çıkarmak için ipuçlarını keşfetmek için okumaya devam edin.

Photoshop ile Instagram Hikayeleri Oluşturmanın Faydaları

Hikayelerinizi geliştirmek için Photoshop'u nasıl kullanabileceğinizi belirlemeden önce, faydalarının üzerinden geçeceğiz. İşte bu yüzden Photoshop ile Instagram Hikayeleri oluşturmalısınız...

1. Her Instagram Hikaye Bölümüne Birden Fazla Video Ekleyebilirsiniz

Hikayelerinizi Instagram'da yerel olarak oluşturursanız, fotoğraflarınızı videolarla karıştırarak içeriğinize başka bir boyut ekleyebilirsiniz. Ancak, bir diziye çok sayıda video ekleyebilirken, her slayta yalnızca bir tane koyabilirsiniz.

Benzersiz Hikayeler oluşturmak için, kalıpların dışında düşünmeniz ve tek bir slayta birden çok video eklemek gibi diğerlerinin yapmak istemediği şeyleri denemeniz gerekir.

Photoshop'ta, tek bir slaytta birkaç başlık oluşturabilir ve aynı anda oynatılan birden çok video ekleyebilirsiniz. Tabii ki, çok fazla eklemediğinizden emin olmak isteyeceksiniz - ancak bir veya iki tanesi mesajınızı daha iyi ifade etmenize yardımcı olabilir.

2. Daha Detaylı Hikayeler Anlatabilirsiniz

Bir fotoğrafçı olarak, hikaye anlatımı geliştirmeniz gereken en önemli becerilerden biridir . Instagram profiliniz senkronize çalışmalıdır; Hikayeleriniz geri kalanını tamamlarken, statik gönderileriniz ve Makaralarınız hikayenin bir bölümünü anlatıyor.

Doğrudan Instagram'da ayrıntılı Hikayeler oluşturabilmenize rağmen, telefonunuzun ekranına uzun süre bakmayı biraz yorucu bulabilirsiniz. Aracı iPad'inizde kullanabilirsiniz, ancak uygulama (yazma sırasında) bu cihazlar için iyi optimize edilmemiştir.

Photoshop'ta Instagram Hikayeleri oluşturmayı seçerseniz, daha ayrıntılı gönderiler oluşturmak için zaman ayırabilirsiniz. İçeriğinize daha fazla çaba sarf ederek, kitlenizin ilgisini çekmeyi daha kolay bulacaksınız.

3. Instagram Gönderilerinize ve Hikayelerinize Biraz Tutarlılık Verin

Bazıları, tutarlı bir beslemeye sahip olmanın Instagram'da eskisi kadar önemli olmadığını iddia edebilir. Bununla birlikte, içeriğinizde ortak bir tema akışına sahip olmak, kullanıcılar profilinize tıklayıp sizi takip etmeyi düşündüklerinde öne çıkmanıza yardımcı olabilir.

Instagram Hikayelerinizi hazırlamak için Photoshop gibi araçlar kullanırsanız, tutarlılık oluşturma konusunda daha fazla gücünüz olur. Çalışmanız boyunca net bir stil sağlamak için Premiere Pro ile Makaralar üretmenin yanı sıra yazılımı da kullanabilirsiniz .

4. Videolarınızın ve Fotoğraflarınızın Yanında Grafikler Oluşturun

Photoshop sadece fotoğrafçılar arasında popüler değildir; birçok yaratıcı endüstri yazılımı kullanır. Instagram Hikayelerinizi nasıl yapılandırmak istediğinizi seçerken önemli bir özgürlüğe sahipsiniz.

Fotoğraflara ve videolara ek olarak, Photoshop'u grafikler oluşturmak ve her şeyi bir araya getirmek için de kullanabilirsiniz. Böylece görsellerinize biraz daha derinlik katabilir ve izleyiciyi gönderinizin sonuna kadar dokunmaya zorlayabilirsiniz.


Photoshop'ta Instagram Hikayeleri Nasıl Oluşturulur

Artık Instagram Hikayeleri için Photoshop'u neden kullanmanız gerektiğini belirlediğimize göre, pratik yönler hakkında daha fazla bilgi edinmeye hazırsınız.

1. Photoshop Öncesi Aşama

Photoshop'u açmadan önce fotoğraflarınızı ve videolarınızı bir araya getirmeniz gerekir. Ağırlıklı olarak görsel kullanmayı planlıyorsanız ve aboneliğinizin bir parçası olarak Lightroom'unuz varsa, oradan başlayabilirsiniz.

Bilgisayarınıza veya sabit diskinize kaydetmeden önce Instagram için normal bir gönderi oluştururken yaptığınız gibi görsellerinizi düzenleyin. Premiere Pro ile videolarınız için benzer bir prosedür uygulayabilirsiniz.

Bu adım için Adobe araçlarını kullanmanız gerekmez; Final Cut Pro, DaVinci Resolve ve Capture One, tüm işi halledecektir.

2. Görselleriniz için Banner Oluşturma

İçeriğinizi düzenledikten sonra Photoshop'u açmaya hazırsınız. Projenizin, 9x16 olan Hikayeler için Instagram'ın boyutlarına uyması gerekir.

Projenizi boyutlandırdıktan sonra çerçeve eklemeye hazırsınız. Sol sekmedeki Çerçeve simgesini (Kırp'ın hemen altında) seçin ve her bir görselinizin kaplamasını istediğiniz alanı çizin. Bunun için kesin kurallar yoktur; ne istersen yeter.

3. Görsellerinizi Bir Yazıya Sığdırma

Ardından, fotoğraflarınızı ve videolarınızı yakında çıkacak olan Instagram Hikayenize sığdırmanız gerekecek. İçe aktarmak istediğiniz görsel türleri ne olursa olsun süreç aynıdır. Dosyalar > İçe Aktar'a gidin .

<

Resim eklemek istiyorsanız, Cihazdan Resimler'i seçin . Videolar için Video Karelerinden Katmanlara 'yı seçin . Alternatif olarak, resimlerinizi sığdırmak istediğiniz belirli başlık alanına sürükleyip bırakabilirsiniz. Videoları içe aktarmanın başka bir yolu da Dosya > Video Katmanları > Dosyadan Yeni Video Katmanı'na gitmektir .

4. Instagram Hikayelerinizi Akıllı Telefonunuza Aktarma

Photoshop yapımı Instagram Hikayenizi dışa aktarmak, birkaç ekstra görevi gerçekleştirmeniz gerektiğinden biraz göz korkutucu gelebilir. Ancak endişelenmeyin - süreç oldukça basittir.

Gönderinizin video içerip içermediğine bağlı olarak biraz farklılık gösterecektir. Dışa aktarmadan önce videoyu oluşturmanız gerekir; Dosya > Dışa Aktar > Video Oluştur'a gidin .

Render Video sekmesi açıldığında, boyutu 1080x1920 olarak değiştirin; önce açılır menüden Özel'i seçmeniz gerekir . Ayrıca biçimin H.264 ve dosyanızın .mp4 olduğundan emin olmanız gerekir. Bu adımları tamamladıktan sonra videoyu dışa aktarmak için Render'a basın.

Hikayenizde yalnızca fotoğraflar varsa işlem basittir. Dosya > Farklı Dışa Aktar'a gidin ve formatı PNG olarak değiştirin. Ardından, çalışmanızı kaydetmek istediğiniz hedefi seçin ve her şeyi sonlandırın. Boyutların 1080x1920 olduğundan emin olun.

Videonuzu bilgisayarınıza aktardıktan sonra akıllı telefonunuza aktarabilirsiniz. Bir iPhone'unuz varsa ve bir Mac kullanıyorsanız, tamamladığınız Hikayeyi AirDrop aracılığıyla gönderebilir ve Instagram'a yükleyebilirsiniz. Diğer senaryolarda DropBox'ı veya alternatiflerinden birini deneyin .

Photoshop Daha İlgi Çekici Instagram Hikayeleri Oluşturmanın Mükemmel Bir Yolu

Yaratıcı olmaya ve onları doğru yapmak için zaman ve çaba harcamaya istekliyseniz, Instagram Hikayeleri yapmak eğlencelidir. Photoshop, kullanabileceğiniz birçok araçtan biridir ve platformun bu amaç için kullanımı şaşırtıcı derecede kolaydır.

Rehberimiz size Photoshop ile ilgi çekici Instagram Hikayeleri oluşturmanın temellerini verdi, ancak öğrenmenin en iyi yolu dahil olmak ve kendinizinkini oluşturmaktır. Öyleyse kazın ve ne çağrıştırabileceğinizi keşfedin!

Bıkkın Panda

Bıkkın Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram