24 MART 2022 PERŞEMBE
Cinsellik

Panseksüellik Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Şey

Panseksüellik Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Şey

Bazıları “Aseksüelliğin nesi bu kadar kötü?” diyebilir. Bence panseksüellik hakkında bilinmesi gereken çok şey var. Bunun utanılacak bir şey olduğunu sanmıyorum. İster inanın ister inanmayın, bu dünyada bu cinsel yönelimi anlamayan bir sürü insan var. Bu yüzden insanlara panseksüelliğin ne hakkında olduğunu söylemek istiyorum. Panseksüelliğin ne kadar güzel ve eşsiz olduğunu bilmelerini istiyorum.

Aseksüelliğin alternatif bir cinsel yönelim olduğuna inanıyorum. Eşcinsel olmakla aynı şey, ama aynı zamanda heteroseksüel olmaktan çok daha fazla özgürlük var. Panseksüel olan bazı insanlar aynı cinsiyetten bir kişiyle seks yapmayı seçer, bazıları karşı cinsten bir kişiyle seks yapmayı seçer ve hatta bazıları aynı anda her iki cinsiyetten biriyle seks yapmak ister. Hatta bazı insanlar kendilerini biseksüel olarak görüyorlar ve birden fazla cinsel yönelimleri var!

Artık panseksüelliğin ne olduğunu bildiğine göre, bu konuda ne yapmak istiyorsun? Öncelikle, panseksüellik konusunda kendini eğitmek istiyorsun. Orada birçok bilgi var ve internet bu cinsel yönelim hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir yol olabilir. Topluluğunuzda panseksüelliği zaten araştıran insanlar bulmak isteyeceksiniz ve hatta bölgenizdeki birkaç kulübe veya gruba katılmayı düşünebilirsiniz. Bu önemlidir, çünkü kendinizi ve hayattan ne istediğinizi anlamanıza yardımcı olur.

Bir terapist arıyorsanız, kesinlikle panseksüellikle ilgilenen bir terapist bulmak isteyeceksiniz. Bunun zor olabileceğini biliyorum, çünkü birçok terapist bu sorunla ilgilenmez. Ama dışarıda sana iyi davranacak başkaları da var. Sadece aramaya devam etmeniz gerekiyor ve erkeklere veya kadınlara ve bugün sizin pozisyonunuzda olanlara karşı cazibenizin üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek kişiyi bulacaksınız.

İnsanlardan bahsetmişken, eğer toplum içindeyseniz ve iki kadın ya da iki erkeği bir arada görürseniz, panseksüelliği düşünmeyi düşünebilirsiniz. Panseksüel olan tüm insanlar aynı şekilde düşünmez. Ancak, oldukça nadirdir, bu yüzden bunu herkesin içinde fark ederseniz kendinizi kötü hissetmemelisiniz. Aslında, bu, diğer insanlarla seksi keşfetme arzusuna sahip bir panseksüel olduğunuzun iyi bir işareti olabilir.

Artık aseksüelliğin tanımını bildiğinize göre, bilmeniz gereken bazı temel bilgileri biliyorsunuz. Okumaya devam edin, çünkü panseksüellik hakkında öğreneceğiniz daha birçok ilginç şey var. Cinselliğinize içe dönük bir yaklaşım sergilemeye istekliyseniz, panseksüelliği daha da keşfetmek isteyebilirsiniz, çünkü bu daha tatmin edici bir cinsel hayata yol açabilir. Ne düşünürseniz düşünün, benzersizsiniz, bu yüzden sizi neyin tanımladığını bildiğinizden emin olun.

Karıştırılabilirken, panseksüellik biseksüellikten farklıdır.

Biseksüel, İnsan Hakları Kampanyasına (HRC) göre birden fazla cinsiyet, cinsiyet veya cinsiyet kimliğine duygusal, romantik veya cinsel olarak çekici gelen bir kişiyi tanımlamak için kullanılan bir terimdir . HRC, “Panseksüel” kelimesinin duygusal, romantik veya cinsel olarak herhangi bir cinsiyetten insana çekici gelebilen bir kişiyi tanımlamak için kullanıldığını söylüyor.

Sertifikalı bir seks terapisti ve evlilik ve aile danışmanı olan Holly Richmond , “Pan” Yunanca “hepsi” kelimesinden geliyor “diyor . “Panseksüel değil bi-seksüel hepsi cinsel bulunuyor.” Richmond, panseksüel bir kişinin bir erkeğe, kadına, transseksüel bir kişiye veya cinsiyetsiz bir kişiye (kendisini cinsiyete göre tanımlamamayı seçen bir kişi) çekebileceği anlamına geliyor.

Bu gerçek bir şey.

Doktor Corey Flanders, “Panseksüellikle ilgili pek çok klişe ve yanlış kanı var ve en önemlilerinden biri panseksüelliğin var olmaması veya ‘gerçek’ bir cinsel kimlik olmamasıdır. Bu kesinlikle yanlıştır,” diyor Phlanders. D., Mount Holyoke Koleji’nde psikoloji ve eğitim doçenti. Bir panseksüelin cinsel kimliği başkaları tarafından reddedilirse veya kendi kimliğini kabul etmeleri engellenirse, bu onları bir dereceye kadar boğabilir, diyor.

Bir zamanlar biseksüel olarak tanımlanan kişilerin panseksüel olması alışılmadık bir durum değildir.

Miley ve Janelle gibi, daha önce biseksüel olarak tanımlanan bazı insanlar daha sonra kendilerini panseksüel olarak tanımladılar. Rena McDaniel , ” Biseksüellik bir terim olarak, ikili cinsiyet sistemine bağlı kalmakla eleştirilere maruz kaldı, diğer bir deyişle ‘erkeklere ve kadınlara ilgi duyuyorum. , cinsiyet ve cinsel kimlik konusunda uzmanlık alanında danışmanlık alanında yüksek lisans derecesine sahip olan.
Öte yandan panseksüellik, transseksüel veya erkek veya kadın cinsiyet ikilisinin dışında kendini tanımlayan insanlar için “daha kapsayıcı” olarak görülüyor, diyor.

Genç nesillerin kendilerini panseksüel olarak tanımlamaları daha olasıdır.

Bu etiketle bir yaş farkı var gibi görünüyor. McDaniel, “Genç insanlar daha çok panseksüel bir terim olarak kullanılırken, biraz daha yaşlı nüfusun biseksüel kullanması daha olasıdır” diyor McDaniel.

Panseksüellik, karışıklığa dönüşmez.

Richmond, panseksüeller tüm insanları çekici bulabilir, ancak bu onların herhangi biriyle seks yapacakları anlamına gelmez, diyor. “Panseksüeller çok seçici olabiliyor” diyor.

Panseksüeller de ilişki ister.

” Birden fazla cinsiyet çekici yolları toplum utançların Bunlardan biri de ‘açgözlü’ ya bir olduğunu söylemek etmektir ‘taahhüt düşmanı,'” McDaniel diyor. “Bununla birlikte, bunu dünya nüfusunun yaklaşık yarısına sahip olan heteroseksüel insanlar hakkında kimse söylemiyor.” Daha fazla insana ilgi duymanın, bir kişinin eşi veya partnerleriyle kurmak istediği ilişki türüyle hiçbir ilgisi yok, diye ekliyor.

Panseksüellik terimi ancak son zamanlarda ortaya çıktı.

Richmond, panseksüelliği ilk kez beş veya altı yıl önce Amerikan Cinsellik Eğitimcileri, Danışmanları ve Terapistleri Derneği için düzenlenen bir konferansta öğrenmeye başladığını söylüyor. Panseksüel insanlar kesinlikle bundan daha uzun süredir buralarda olsalar da, genel halk bu terimi kabul etmeye ve bu cinsel kimliğin ne anlama geldiğini öğrenmeye başlıyor.

Panseksüelliğin cinsiyetle ilgisi yoktur.

İnsanlar genellikle cinsiyet kimliği ile cinsel kimliği karıştırırlar ama aynı değildirler. McDaniel, “Panseksüellik, birinin çekici olduğu cinsel yönelime atıfta bulunan bir terimdir” diyor. “Birisinin kendi cinsiyetini nasıl tanımladığını ifade eden cinsiyet kimliğinden tamamen farklı.”
Dolayısıyla, örneğin panseksüellik, transseksüel veya cinsiyet ikili olmayan ile aynı şey değildir. Cinsel yöneliminiz için bir etiket olarak panseksüel kullanmanın, cinsel kimliğiniz veya ilgilendiğiniz kişinin cinsiyet kimliği hakkında hiçbir şey söylemediğini söylüyor.

Nüfusun yüzde 1’den azı kendini panseksüel olarak tanımlıyor.

Richmond, panseksüellik birçok insan için oldukça yeni bir kavram olduğundan, kaç kişinin bu etiketle tam olarak özdeşleştiğini tam olarak belirlemek zor, diye açıklıyor Richmond; en iyi tahmininin yüzde 1’in altında olduğunu söylüyor. Ancak daha fazla insan panseksüelliğin farkına vardıkça, bu şekilde özdeşleşen daha fazla insan olabileceğini söylüyor.

Panseksüellik sadece seksle ilgili değildir.

Richmond, panseksüeller romantik bir bağ kurarken, asıl mesele cinsiyetle değil, kişiyle bağlantı kurmakla ilgilidir. “Anlamlı ilişkiler geliştirmekle ilgili.”

Aşık Panda

Aşık Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram