24 MART 2022 PERŞEMBE
Nasıl Yapılır?

Ehliyet ve Kimlik Randevu Nasıl Alınır 2022

Ehliyet ve Kimlik Randevu Nasıl Alınır 2022

Daha Önceki kimlikler yerine kullanılacak olan T.C Kimlik Kartları Türkiye genelinde dağıtılmaya başlandı. Kimlik yenileme buluşması nasıl alınır? TC Kimlik kartı müracaatı nasıl yapılır? Popülasyon Müdürlüğü sitesinden yeni kimlik buluşması operasyonları içeriğimiz….

Popülasyon cüzdanları, “Yeni T.C Kimlik Kartları” ile değiştirilmeye başlandı. Yurttaşlar, kimlik yenileme, yeni kimlik müracaatı ve e-kimlik buluşma alma mevzularında bütün olarak hangi adımları uygulayacağını öğrenmiyor. İlerleyen zamanlarda bir çok devlet işlerinin E-*devlet üzerinden yapılacağını ve artık işlerin kolay olacağını söyleyebilirim. 2021 geçerli olacak ehliyet sürücü belgesi ve pasaport işlemleriniz Emniyet Genel Müdürlüğü yerine Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden yapılacak.

NOT : daha önce tarihi randevu almış olsanız bile 2020 tarihli randevulu işlemleriniz Nüfus Müdürlüklerinden yapılacaktır.

Ehliyet ve Pasaport için nasıl randevu alınır?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden yapacağınız işlemler için randevu almanız gerekmektedir.Ayrıca 199 telefon hattın arayarak randevu alabilirsiniz.

Yeni kimlik kartı randevusunu https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr  adresinden,

Yeni ehliyet, ehliyet değiştirme ve pasaport işlemleriniz için randevu.nvi.gov.tr  adresinden randevu almanız gerekmektedir.

NÜFUS CÜZDANI YANINDA OLMAYANLAR NE YAPACAK?

Nüfus cüzdanı olmayanlar vatandaşlar için, yetkili merciler bazı olanak sunuyor. T.C Kimliğini kaybeden ya da başvuru esnasında yanında olmayanlar vatandaşlar, aşağıda yer alan şu belgeleri de ibraz edebilirler.

Sürücü Belgesi
Pasaport
TSK Kimlik Kartı
Evlilik Cüzdanı
Pasaport
Avukatlık Kimlik Kartı
Öğretmen Kimliği
Hakim Savcı Kimliği
Sarı Basın Kartı

KİMLİK YENİLEME ÜCRETİ 2022

İşte, 2021 yılında kimlik yenileme ücretleri;

  • Kimlik Yenileme Ücreti: 60 TL
  • Kimlik Kayıp Ücreti: 120 TL
  • Evlilik Nedeniyle Kimlik Değişimi Ücreti:60 TL
  • Eskiyen Kimliği Değiştirme Ücreti: 60 TL
  • Doğan Bebek İçin Kimlik Çıkarma: Ücretsiz

    KİMLİK RANDEVU SORGULAMA

    Kimlik randevu sorgulama işlemini uygulayıp, yapılan randevunun hangi aşamada olduğunu öğrenmek istiyorsanız. BURAYA TIKLAYIN…

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram