24 MART 2022 PERŞEMBE
Oyun

Noel Oyunları *2024

Noel Oyunları *2024

2024 Yeni yıl girerken, ister arkadaşlar, ister aile veya iş arkadaşları olsun, farklı insanlarla bir araya geldiğimiz yeni yılı kutlama tarihlerinden biridir. Yeni yıl Partide eğlenmek için, Noel buluşmasında yapılacak en iyi şakaları sizler için listeledik.

1. Gizli Arkadaş

Amigo Secreto, en geleneksel Noel oyunlarından biridir. Partiden günler önce, her katılımcı hediye etmek için başka bir kişinin adını çizer ve bunu kimseye açıklayamaz.

Noel gecesi grup buluşacak ve hediyeyi teslim ederken gizli arkadaşlarının özelliklerinden bahsetmek zorunda kalacaklar. Diğerleri, oyunu daha havalı hale getirmek için onun kim olduğunu tahmin etmeye çalışmalıdır. Size yakın birine bir ödül vermenin eğlenceli bir yolu.

2. Gizli Düşman

Oyun, Amigo Secreto ile aynı dinamiklere sahip ve genellikle arkadaşlar arasında oynanıyor. Ancak, iyi hediyeler yerine, fikir oynamak ve seçilen kişiye komik veya işe yaramaz bir hatıra (en azından kişi için) sunmaktır.

İsimleri günler öncesinden çizin ve Noel arifesinde herkesi toplayın. Hediyeyi veren kişi, hediyeyi alan kişinin eğlenceli özelliklerinden bahsetmeli ki diğerleri tahmin etmeye çalışsın.

3. Hediyeyi eldivenle açın

Bol kahkaha getiren bu oyunda çok iyi sarılmış bir hediyeye, bir çift mutfak eldivenine ve iki zara ihtiyacınız var. Tüm katılımcılar bir masanın etrafında durmalı ve zarları atmalıdır. En yüksek sayıyı kim atarsa oyuna başlar.

Eldivenleri giyerek, ambalajı geri almaya çalışmanız gerekir. Bu esnada yanınızdaki kişi eşit sayılar elde etmek amacıyla zarları atmalıdır. Bu olduğunda, eldivenlerinizle hediyeyi açma sırası sizde.

Sonuç olarak, o kişinin yanındaki oyuncu oynayabilmek için eşit sayılar çekmeye çalışacaktır. Ve böylece, birisi paketin içinde ne olduğunu ortaya çıkarana kadar devam eder. Bu katılımcı kazanan olacak ve hediyeyi ödül olarak alacaktır.

4. Ben kimim?

Bu oyunda, katılımcılar bir daire şeklinde oturmalı, bir parça kağıt, bir kalem almalı ve Noel ile ilgili bir şeyin adını yazmalıdır. Ren geyiği, Grinch, kardan adam, ağaç, Noel Baba, Bayan Claus, elf, yıldız vb.

Yapışkan bant ile kağıdı yanınızdaki kişinin alnına, onlar ne yazdığını görmeden yapıştırın. Herkesin alnında bir karakter olduğunda oyun başlar.

Çarkın sırasını takiben, oyuncuların kim olduklarını bulmaya çalışmak için yalnızca "Evet" veya "Hayır" ile yanıtlanabilecek sorular sormaları gerekir. Örneğin: “Ben insan mıyım?”, “Kırmızı giyiyorum?”, “Ben kadın mıyım?” vb. Kim olduğunu bildiğinizi düşündüğünüzde, tahmininizi yapın.

5. Kupa ağacı

Konukları iki takıma ayırın ve her takıma büyük bir bardak destesi verin. Yerde veya masada takımlar bardakları istifleyerek bir ağaç oluşturmalıdır. İlk bitirmeyi başaran grup kazanır.

Oyuna başlamadan önce ağaç tabanında kullanılacak bardak sayısı belirlenmelidir.

6. Ödüllü Mesane

Oyunun fikri, konukların hediyelerinin balonlar tarafından "seçilmesine" izin vermektir. Kağıt parçalarını kesin ve her birinin üzerine bir isim yazın. Mesanenin içine yerleştirin ve ardından şişirin.

Katılımcılar, herkesin keyif alabileceği hediyelik eşyalar almalı ve bunları paketlemelidir. Teker teker bir balon seçmeleri, patlatmaları ve kağıttaki adı okumaları gerekiyor. Kimden alıntı yapılırsa hediye paketlerinden birini seçer. En son çekilen, kalanını alır.

Noel'den önce misafirler, partide verilecek hediyelik eşyalar için maksimum bir değer şart koşmalıdır.

7. Hazine Avı

Bu, çocukların dikkatini daha çok çekmeli ama herkes katılabilir. Hediyeleri saklamak için evde bir yer seçin, ardından yer hakkında bazı ipuçları bulun.

Katılımcılar, hediyelerin saklanacağı yere ulaşmak için ipuçlarını takip etmelidir. Kalabalığı yanıltmak ve oyunu daha da eğlenceli hale getirmek için bazı yanlış ipuçları eklemeye değer.

8. Noel Bingosu

Buradaki fikir, sıradan bir tombala gibi, ancak bir Noel temasına sahip olmasıdır. Ardından, kartı ilk tamamlayan kişi için "Bingo" kelimesini "Noel" veya "Noel Baba" gibi bir şeyle değiştirebilirsiniz.

Bir başka eğlenceli öneri de kartları Noel ağaçları, kardan adamlar ve yıldızlar gibi Noel temalarıyla süslemek.

9. Noel Sıcak Patates

Katılımcılar, tüm misafirlerin beğenebileceği hediyeler almalı ve paketlemelidir. Her turda bunlardan biri kazanana teslim edilecektir. Grup bir daire şeklinde durmalıdır, bir kişi ise gözleri bağlı olarak dışarıda olacaktır.

"Sıcak patates" olacak bir nesne seçin (Noel ağacından bir top bile olabilir). Oyuncular ellerinden geldiğince hızlı bir şekilde elden ele geçirmelidir. İsterlerse geçerken şarkı söyleyerek oyunu daha eğlenceli hale getirebilirler.

Gözü bağlı katılımcı “yandı” diye bağırdığında elinde “patates” olan çemberi terk eder. Çarkta yalnızca bir tane kalana kadar tekrarlayın. En son kalan, turun hediyesini kazanır.

10. Şarkı nedir?

Her katılımcıdan bir kelime düşünmesini ve bunları söyleyeceği sırayı seçmesini isteyin. Çemberdeki herkes alıntılanan kelimeyle bir şarkı söylemelidir.

Bilmeyen veya yanıt vermesi 10 saniyeden fazla süren herkes elenir. Noel atmosferinden yararlanmak istiyorsanız, sadece Noel temalı şarkılardan oluşan bir oyun oynamayı tercih edebilirsiniz.

11. Yetenek Gösterisi

Herkesin izleyebileceği ve katılabileceği bir yetenek yarışması düzenleyin. Her şey olabilir: şarkı söylemek, dans etmek, esnemek, birini taklit etmek... Kimse podyumun dışında kalmasın diye katılım ödülleri ve eşantiyonlar yapın!

12. Eğlenceli fotoğraflar

Noel gecesinden önce bir sürü Noel temalı aksesuar satın alın. Noel Baba'nın şapkası ve sakalı, cin kulakları, ren geyiği boynuzları ve burnu olabilir. Biblolar ve ağaç süsleri, yıldızlar, kar taneleri, şekerler ve temanın izin verdiği diğer her şeyi ekleyin.

Mümkünse fotoğraf çekilecek yer olarak evin bir köşesini dönün. Özel bir dekorasyon yapın ve aksesuarları bir kutuda bir arada bırakın.

Bir şipşak fotoğraf makineniz veya taşınabilir fotoğraf yazıcılarınız varsa, daha da iyisi! Sonuçta parti sırasında çekilen görüntülerle bir duvar resmi oluşturabilecekler ve herkes birlikte gülebilecek.

13. M&M'in Mücadelesi

İki tabağı ayırın ve birinin içine belirli bir miktar M&M's koyun ve diğerini boş bırakın. Emme kullanarak şekerleri çekmek için kullanması gereken oyunun katılımcılarına pipet dağıtın.

Amaç, onları bir kaptan diğerine geçirmektir. Önceden belirlenmiş bir zaman aralığında daha fazla şekeri hareket ettiren, turun galibi olur.

14. Hedefi vur

Birkaç plastik bardağı ayırın ve yukarıdaki fotoğraftaki gibi piramit şeklinde yerleştirin. Katılımcıların onlara vurmaya çalışması için kabul edilebilir bir mesafe belirleyin. Havaya girmek için, ortak toplar Noel topları veya çıngıraklar ile değiştirilebilir.

Eğlenceli bir fikir, mesafeyle artan puanlar koymaktır. Sonunda, matematiği yapın ve kazananın kim olduğunu öğrenin.

15. Noel Baba'da Sakal

Noel Baba'nın yüzünü çizin veya yazdırın ve ayrı olarak tıraş edin (tercih ederseniz bir tane satın alın). Bir gönüllü seçin ve gözlerinin üzerine bir göz bağı yerleştirin. Görmeden, grubun geri kalanının ipuçlarıyla iyi yaşlı adamın yüzüne sakal koymak zorunda kalacak.

Sakalı doğru yere veya mümkün olduğu kadar yakına koyan raundu kazanır. İsterseniz, örneğin, ren geyiğine burun koymak veya bir kağıt ağacı süslemek gibi diğer Noel karakterleriyle sürümler oluşturabilirsiniz.

16. Çılgın Çizim

Bu oyun için, her katılımcı için kalem ve kağıt veya Strafor plakalara ihtiyacınız olacak. Herkes tabağı kendi kafasına koymalıdır ve ardından jüri olarak seçilen kişi zamanlayıcıyı başlatacaktır.

Öngörülen süre içinde, levhayı kafalarından çıkarmadan Noel ile ilgili bir şeyler çizmeleri gerekir. Her şey olabilir: kardan adamlar, Noel Baba, ren geyiği, küçük melekler. Yaratıcılığın dikte ettiği şey.

Sonunda, sonuçlarını göstermeleri gerekir. Hangisinin daha komik, daha güzel ve hatta daha tuhaf olduğuna karar vermek jüriye kalmış.

17. İki gerçek ve bir yalan

Katılımcılar bir daire şeklinde veya herkesin birbirini mükemmel görebilmesi için durmalıdır. Oyuna başlamak için bir anlam seçin. İnsanlardan biri, ikisi başına gelen ve biri olmayan üç hikaye anlatmalıdır.

Hangisinin yalan olduğunu bulmak grubun geri kalanına kalmış. Noel olduğu için, tarihle ilgili bir şeyden bahsetmeye veya o dönemde gerçekleşmiş olabilecek bir olayı icat etmeye değer.

18. Noel Baba'nın arkadaşlarını bulun

Bir hazine avı gibi, buradaki fikir evin her yerine biraz kardan adam, ren geyiği ve melek saklamaktır. Katılan grup, Noel Baba'nın tüm arkadaşlarını bulmalıdır. En çok karakteri bulan kazanır.

19. Noel Baba'nın şapkasında ne var?

3 ila 6 Noel Baba şapkası ayırın ve içine biraz şekerleme koyun. Bunlar, katılımcılar için tatlılar, çikolatalar veya küçük hediyelik eşyalar olabilir.

Hediye çekmek için herkes şapkalardan birini seçmelidir. Daha eğlenceli hale getirmek için, hediyeleri almaya gittiklerinde herkesin gözlerini bağlayın, böylece çekiliş nesnesinin ne olduğunu dokunarak tahmin edebilirler.

20. Noel ıvır zıvır şeyler

Noel temalı bir trivia oyunu. Tarihle ilgili sorular içeren bazı mektuplar üretin. Soruları sorun ve soruyu doğru bilen ilk kişi bir puan alır. Sonunda en çok vuruşa sahip olan kazanır.

21. Arkadaş-Hırsız

Tüm katılımcıların belirlenen değer dahilinde bir üniseks hediye almaları ve paketlemeleri gerekir. Noel gecesi hediyelik eşyalar aynı yere konulmalıdır. Başlamadan önce, her birinin katılacağı sırayı çizin.

İlki yığından bir hediye alabilir. Ardından, desteden hediyeyi alma ya da birinci tarafından seçileni tutmayı seçme sırası ikinciye gelir. Daha sonra desteden hediyeyi alma veya bir öncekinin açtığı hediye ile değiştirme sırası üçüncü kişiye gelir.

Oyun herkesin elinde bir hatıra olana kadar devam eder. Ayrıca, her öğenin çalınabileceği maksimum sayıyı şart koşmak iyidir.

Gezgin Panda

Gezgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram