24 MART 2022 PERŞEMBE
Haberler

Bir NFT Nasıl Yapılır, Sonra Çevrimiçi Satılır

Bir NFT Nasıl Yapılır, Sonra Çevrimiçi Satılır

Bir NFT veya rücu dışı yatırım yapmak istiyorsanız, en iyi seçeneklerden birini düşünmelisiniz. Hisse senedi piyasalarında para kazanmak için Opsiyon Menkul Kıymetleri ve Opsiyon Sözleşmesi’ni kullanma hakkında çok şey duyuyorsunuz. NFT’lerden gerçekten çok para kazanmak istiyorsanız, ancak bu konuda en iyi şekilde kimsenin sizinle aynı fikirde olmasını sağlayamıyorsanız, parayı kaybetseniz bile NFT kazanmanıza izin verecek bir yatırıma para yatırmaya bakmalısınız.

Yatırımcıların sadece NFT’lerden para kazanmalarına değil, aynı zamanda yatırım yaptıkları paradan temettü veya sermaye kazancı elde ederek para kazanmalarına izin veren birkaç yatırım fonu vardır. Bu fonlara vergi tasarruflu NFT fonu denir. Hem yatırımcı hem de fon yöneticisi ve borsa için en iyi yatırımlardan biri olarak kabul edilirler. Bir yatırımcı olarak yüksek yatırım getirisi (yatırım getirisi) alırsınız ve çok az vergi ödersiniz, çünkü yatırdığınız para miktarı vergi ödemeye gider. Güzel olan şey, vergi ödemeyi sevmiyorsanız, temettüleri ödemeye devam edebilir ve sermaye kazançlarını ve temettüleri vergiden muaf tutabilirsiniz.

Paranızı kişisel amaçlar için kullanmayı seven ve vergi ödemeyi umursamayan biriyseniz, sizin için en iyi seçim vergi verimli bir NFT fonuna yatırım yapmak olacaktır. Hisse senedi piyasalarına yatırım yapmayı düşünüyorsanız, sermayenizi çok fazla kullanmadığınızdan emin olmak için elinizden gelen her şeyi yapmalı, başka bir deyişle, bilgili bir yatırımcı gibi düşünmeli ve hareket etmeli ve sadece sizin için iyi olan zamanlarda alım satım yapmalısınız. Hiç kazanmadığın para için vergi ödemek istemezsin. Bu nedenle, zor kazanılan paralarınızdan herhangi birini yatırmadan önce her zaman eylemlerinizi ve kararlarınızı göz önünde bulundurun.

NFT’ler Açıklandı

Değiştirilemeyen tokenler basitçe dijital varlıklardır. Değiştirilemez, varlığın benzersiz olduğu ve kendi türünden bir başkasıyla değiştirilemeyeceği anlamına gelir. Örneğin, Ethereum değiştirilebilir bir varlıktır; birini diğerine takas edebilirsiniz.

Bununla birlikte, bir NFT, çoğu Ethereum blok zincirinde mevcut olan benzersiz bir dijital varlıktır. Diğer blok zincirleri de diğer NFT türlerini uygulamaya başladı. Aşağıdakiler dahil herhangi bir dijital yaratım bir NFT olabilir:

  • Özel resimler
  • Müzik
  • Video oyunu koleksiyonları
  • Mizah

Bu liste, açıkçası ayrıntılı değildir. Bir alan adı veya dijital bir GIF bile bir NFT olabilir.

NFT Nasıl Yapılır?

NFT sanatının nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız, ilk adım NFT’lerinizi hangi blok zincirinde yayınlayacağınıza karar vermektir. Yukarıda belirtildiği gibi, şu anda mevcut olan en iyi seçenek Ethereum’dur.

Ethereum blok zinciri, NFT’leri satın almak ve satmak için yaygın olarak kullanılır ve tomurcuklanan sanatçılar ve NFT yaratıcıları için en popüler seçenektir. Ancak, tek seçenek bu değil. Diğerleri şunları içerir:

  • Tezos
  • lekeli
  • Evren
  • Binance Akıllı Zincir

1. Adım: Dijital Cüzdan Alın

Bir karar vermeden önce artıları ve eksileri tartmanız gerekir. Bu blok zincirlerin her biri, NFT’ler, ayrı pazarlar ve dijital cüzdanlar yayınlamak için kendi belirteç standardına sahiptir. Örneğin, Binance Smart Chain ile uyumlu bir cüzdanda Ethereum alamazsınız.

Ethereum’un NFT yayınlamak için belirteç standardı ERC-721’dir. Bu nedenle ilk adımınız ERC-721’i destekleyen bir dijital cüzdan almaktır. Popüler seçenekler arasında Trust Wallet ve MetaMask bulunur.

2. Adım: Bir Pazar Yeri Seçin

Bir sonraki adım, NFT’lerinizi satacağınız bir pazar yeri seçmektir. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli seçenekler mevcuttur:

NFT’lerinizi çıkaracağınız bir pazar yeri seçtikten sonra, artık temelleri atmış olursunuz. eBay bile yakında NFT satışlarına izin vermeyi planlıyor .

3. Adım: Cüzdanınızı Bağlayın

OpenSea (yukarıda resmedilmiştir) gibi popüler pazar yerlerinde Oluştur düğmesi vardır. Buna tıkladığınızda, Ethereum cüzdanınızı bağlamanız istenecektir. Dijital imza gerektirir ve bunun için herhangi bir ücret alınmaz.

Cüzdanınızı OpenSea’ye bağladıktan sonraki adım NFT koleksiyonunuzu oluşturmaktır!

4. Adım: NFT’lerinizi Oluşturun

Bu örnek için OpenSea’ye bağlı kalacağız. OpenSea başlamak için, sadece tıklayın oluşturun ve sonra navigasyon My Koleksiyonu . Orada başka bir Oluştur düğmesi göreceksiniz .

Resminizi düzgün bir şekilde biçimlendirdikten sonra yükleyebilirsiniz.

Dijital varlığı yükledikten ve alanları özelleştirdikten sonra, onu biraz daha özelleştirmeye karar verebilirsiniz. Bu, metinsel özelliklerin eklenmesini, açılabilir içeriği, NFT’nin tedarikini ve hatta NFT’yi basmak istediğiniz blok zincirini içerir.

İşiniz bittiğinde, bir sonraki adım NFT’lerinizi pazarda satmaktır.

NFT’nizi Nasıl Satabilirsiniz?

Artık bir NFT oluşturduğunuza göre, bir sonraki adım onu bir kitleye satmaktır. OpenSea, bu süreci oldukça kolaylaştırarak fiyatlandırmayı değiştirmenize, telif ücreti belirlemenize ve hatta açık artırmalar oluşturmanıza olanak tanır.

NFT’nizi satmak için sağ üstteki profilinize gidin. Oradan satmayı düşündüğünüz NFT’yi seçin. Daha sonra listeleme sayfasına yönlendirileceksiniz.

Listeleme sayfasında, NFT’nizin fiyatını ve istediğiniz satış türünü belirleyebilirsiniz. İki seçenek, Süreli Açık Artırma ve Sabit Fiyatlı satış içerir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bir alıcı sizin istediğiniz fiyatla eşleştiğinde Sabit Fiyatlı NFT’ler hemen satılabilir.

Süreli bir açık artırma için bir süre seçmelisiniz. Açılır bir takvimden süreyi seçebilirsiniz ve OpenSea ayrıca size bir gün, üç gün ve bir hafta gibi varsayılan seçenekler sunar.

İsterseniz NFT’yi bir koleksiyonun parçası olarak da gruplandırabilirsiniz. Bunu yapmak için, alıcının adresini Belirli alıcı için ayır alanına eklemeniz yeterlidir .

OpenSea gibi platformların, içerik oluşturucuların platformlarında NFT satmalarına izin vermek için bir ücret talep ettiğini belirtmek önemlidir. Servis ücreti %2,5’tir. Ayrıca, NFT’niz sahipliğini her değiştirdiğinde size satışın küçük bir yüzdesini alma hakkı veren bir içerik oluşturucu telif hakkı da oluşturabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, NFT’niz OpenSea’de satışa sunulacak!

NFT Oluşturma ve Satma Zamanı

NFT’ler kalmak için burada ve birçok ünlü ünlü ve marka zaten çoğunluğa atlıyor. Resminizi çevrimiçi satmak isteyen bir dijital sanatçıysanız, NFT’ler harika bir çıkış noktası sunar.

Analistlere göre, NFT pazarının 2021’in sonunda 1,3 milyar doları aşması bekleniyor. Giderek daha fazla blok zincirinin bunu takip etmesi bekleniyor ve birçoğu NFT’leri sanat eseri koleksiyonunun geleceği olarak görüyor.

NFT koleksiyonunuzdan gerçekten faydalanmak için onu nasıl pazarlayacağınızı öğrenmeniz gerekir. Sadece satılık olarak listelemeyin ve insanların satın almasını beklemeyin. NFT koleksiyonunuzu hayranlarınıza tanıttığınızdan emin olun. Bununla birlikte, etrafta dolaşan birkaç tane olduğundan, NFT alanındaki dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmak önemlidir.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram