24 MART 2022 PERŞEMBE
Film ve Dizi

Netflix yepyeni bir özelliği kullanıma sunuyor

Netflix yepyeni bir özelliği kullanıma sunuyor

Netflix, aboneleri için eğlenceleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istediği için hizmetine yeni bir özellik ekleyerek bu alanda en iyi olduğunu kanıtlamayı başardı. 

Akış devi, algoritmasının gelecekteki öneriler sunmasına yardımcı olmak için müşterilerine izledikleri şovları ve filmleri derecelendirme şansı verdi, ancak daha önce bu, "Bunu beğendim" ve "Bana göre değil" olmak üzere iki ikili seçenekle sınırlıydı. Şimdi, yayıncı dallanıyor ve üçüncü bir seçenek ekledi, "Bunu Sev!". 

Şu anda, özellik yalnızca masaüstünde mevcut gibi görünüyor ve Netflix'in kılavuzlarında gelişiyle ilgili herhangi bir ayrıntı yok, 

Bir beğeni yetmediğinde

Netflix her zaman yeni özellikleri test eder ve bu konuda oldukça şeffaftır. Şirket düzenli aralıklarla bu konuda blog yazıyor. 

Netflix'in yaptığı gibi, bu kadar çok bölgede faaliyet gösterdiğiniz ve çok fazla veriye erişiminiz olduğu zaman, analiz kuruluşları bir şeyleri deneyebilir ve istedikleri zaman platformlarından kaldırabilir. Bir resim değişikliği veya platformdaki bir şovun reklamını yapan farklı bir klip, daha fazla izleyici çekebilir veya onları erteleyebilir. 

Ama Netflix'in bir şeyi 'sevdiğinizi' neden bilmesi gerekiyor? Akış devi giderek daha fazla kendi içeriği ürettiğinden, bir şeyin işe yarayıp yaramadığını ve izleyicilerin daha fazlasını görmek isteyip istemediğini bilmek büyük olasılıkla bir sürücüye düşüyor. 

Archive 81'in yapımcılarının dün (24 Mart) gösterileri iptal edildiğinde keşfettiği gibi , eleştirilere ve görünüşte iyi izleyici rakamlarına rağmen, ikinci bir seri kazanmak giderek zorlaşıyor. Biraz fazladan veri, Netflix'in bir şovu canlı tutmaya veya kapatmaya karar vermesine yardımcı olabilir. 

Bu yüzden, bir şeyi seviyorsanız, bunu Netflix'e söylediğinizden emin olun, çünkü bundan sonra gerçekten platformdaki en güçlülerin hayatta kalması söz konusu...

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram