24 MART 2022 PERŞEMBE
Haberler

MetaAirdrop Hemen Üye Ol.

MetaAirdrop Hemen Üye Ol.

Metatime ekosisteminin dijital varlığı Metatime Coin için özel olarak tasarlanmış MetaAirdrop, katılımcıları tarihin en büyük Airdrop ödülü olan 200 milyon MTC ödül havuzu ile buluşturuyor.
Şimdi kayıt olun ve kazanın!

MetaAirdrop ile görevlerini tamamlayarak MetaPoint’lerini topla ve her ay MTC kazan!

MetaAirtime

MetaAirtime ile Sıradan Airdrop Süreçlerinden Farklı Olarak
Ödül Kazan


Metatime’ı Daha Yakından Tanı


MetaAirdrop’a kaydolmak çok kolay. Yapman gereken tek şey Metatime.com’a girerek yeni bir hesap açmak. E-posta adresin ya da MetaMask ve Trust Wallet kripto varlık cüzdanlarıyla hesap açabilir, ödüllerini toplamaya başlayabilirsin.

Meta Multi Level Marketing (MetaMLM) sistemi, Metatime ekosisteminde yer alan tüm ürünlerde geçerli bir referans sistemidir. Bu sistem, kullanıcıların ekosistemdeki gelirlere ortak olmalarını sağlar.

Hızlı, Güvenli ve Ölçeklenebilir

MetaChain, gelişmiş altyapısı ve yeni nesil teknolojileri ile blockchain dünyasının ‘Yeni Standardı’’nı oluşturacak!

Token EkonomisiBenzersiz tokenomiks yapısı ile herkesin kullanımına sunulan Metatime Coin’in toplam arzı 10 milyar MTC ile sınırlandırıldı.%40 Stratejik YakımStratejik Yakım, yakım için ayrılmış olan 4 milyar adet MTC'yi temsil eder. Bu MTC'ler iki yıl içerisinde dinamik ve manuel bir şekilde yakılacaktır.%5 Stratejik SatışStratejik Satış, satış için ayrılan 500 milyon adet MTC'yi temsil eder.
 • ✦ %1 Seed Sale 1 / 250 gün eşit dağılımlı kilit
 • ✦ %1 Seed Sale 2 / 250 gün eşit dağılımlı kilit
 • ✦ %1 Private Sale / 10 gün cliff / Kilitsiz
 • ✦ %2 Public Sale / 100 gün eşit dağılımlı kilit
%55 Diğer
 • %19 Takım / 24 ay cliff / 1.000 gün eşit dağılımlı kilit
 • %10 Madenci / 2.000 gün eşit dağılımlı kilit
 • %8 Pazarlama / 6 ay cliff / 500 gün eşit dağılımlı kilit
 • %5 Likidite / Farklı borsa listelemeleri için ayrılır
 • %5 Ödül / 5.000 gün eşit dağılımlı kilit
 • %5 Stake / 1.000 gün eşit dağılımlı kilit
 • %2 MetaAirdrop / 01.01.2024 itibariyle 500 gün eşit dağılımlı kilit✦
 • %1 Bağış / 1.000 gün eşit dağılımlı kilit

 • ✦ MetaAirdrop kapsamında mart, nisan ve mayıs aylarında dağıtılan 30 milyon adet MTC, 01.01.2024 tarihinde 'tamamen' kullanıma açılacak ve kilitli olmayacaktır.
Yakım

Mekanizmaları

Auto-Burn, Fee-Burn ve Stratejik Burn olmak üzere üç farklı yakım mekanizması ile düzenli olarak Metatime Coin yakımı gerçekleştirilecek.

MetaAirdrop

Etkinlikleri

MetaAirdrop etkinliğine dahil olan ve görevleri tamamlayan tüm kullanıcılar, Metatime Coin kazanabilecek!

Tüm Ürünler

Tek Varlık

Metatime ekosistemindeki tüm ürünlerde Metatime Coin kullan, avantajlardan faydalan!

Nasıl MTC Kazanırım?Katılan Herkese Kazandıran AirdropMetatime'ın dijital varlığı MTC için özel olarak tasarlanan MetaAirdrop, katılımcıları tarihteki en büyük Airdrop ödüllerinden biriyle buluşturuyor. 200 milyon MTC ödül havuzuyla herkes kazanıyor. Fırsatı kaçırmayın, hemen kaydolun!
etatime Ekosisteminin Benzersiz Kripto VarlığıMetatime Coin (MTC), Web 3.0'ün en geniş kullanım alanına sahip dijital varlığı olarak tasarlandı.

MetaAnthill Nedir? Nasıl Çalışır? Yapay Zekâ Desteğinden Nasıl Faydalanır?

MetaAnthil, bir tür yapay zekâ destekli ‘txpool katman çözümü’dür.MetaAnthill, MetaChain ağındaki hibrit madencilik sisteminin senkronize edilmesi ve platformdan bağımsız olarak bulunduğu donanımın kaynaklarını en verimli şekilde kullanabilmesi için geliştirilen bir teknolojidir. En kısa tanımıyla MetaAnthil, bir tür yapay zekâ destekli ‘txpool katman çözümü’dür.
MetaAnthill, Java dili ile yazılmış bir iş kütüphanesi, buna bağlı olarak çalışan platform bağımsız entegre bir hızlandırıcı ve yapay zekâ tabanlı akıllı işlem yönlendirici olarak görev yapmaktadır. Bulunduğu cihazı donanım seviyesinde tarayan ve donanımın konfigürasyonuna ve mevcut kaynaklarına göre hareket eden MetaAnthill, aynı zamanda node’lar arası senkronizasyon için de ağın yol yapısını oluşturmaktadır ve güncellemektedir.


Blockchain ağında sayısı milyonları bulabilecek ‘transaction’ların anlık olarak karşılanması, node’lar arası senkronizasyonun sağlanması ve ‘red/kabul’ kontrolünün yapılması, ölçeklendirme (scaling) sorunun çözülmesinde çok önemli yer tutar. Bu noktada MetaAnthill, MetaChain ağının ölçeklendirilmesinde kritik bir rol oynarken, işlem onay sürelerini minimuma indirir. Ölçeklenebilirlik sorunu nedeniyle hız konusundaki problemlerin önüne geçilmesi ile birlikte, MetaAnthill sayesinde TCPS (Transaction Check Per Second) 700.000+ olarak sunulabilmektedir. Yani her işlem için “Signature Verification” anlık olarak yapılmakta ve işlem, anında KABUL veya RED edilmektedir.

MetaAnthill, sistemi oluşturan madencilerin rol ve node tipine göre farklı görevlere de hizmet eder.
MetaMiner’da, gelen iş yoğunluğuna göre bütün ağdaki iş yükünün gözlemlenmesi ve iş yükünün yönlendirilmesini sağlar.
MacroMiner’da, ağ MetaChain için gerekli olan donanımın uygunluğunun analiz edilmesini, gerekli yazılım kurulumlarının tamamlanmasını ve kullanılmasını sağlar.
MicroMiner’da hızlı senkronizasyon ve tüm işlemlerin en kestirme yoldan blok zincir ağına entegre olabilmesi için node’un yoğunluğunu ve ping süresini gözlemler, haberleşme ve yönlendirme sağlar.

MetaAnthill blok zincirine gelen işlemleri (transaction) ikiye ayırır. Yüz binlerce işlemin eş zamanlı kontrol ve kabulünün sağlanabilmesi için gelen istekler (Akıllı kontrat işlemleri hariç), yapay zekâ tabanlı MetaAnthill tarafından ön kontrolden geçirilir ve akıllı yük optimizasyonu kullanılarak, hibrit madencilik sisteminin parçası olan MetaMiner, MacroMiner ve MicroMiner’lara blok oluşturulmasını desteklemeleri için gönderilir. Kontrolü tamamlanan transaction’lar, onaylanmaları durumunda bloklara işlenerek tüm ağda yayınlanır ve tüm Meta ve Macro node’lar tarafından senkronize edilir.

Özetlemek gerekirse:

Transer işlemi -> Anthill -> Txpool -> blok oluşumu

Akıllı Kontrat işlemi -> Txpool -> blok oluşumu


MetaAirdrop Hesabınızı Zealy İle Bağlamak İçin Yapmanız Gerekenler?

Bu içerikte, Zealy platformunda MetaAirdrop görevlerini yerine getirmek için yapman gerekenleri bulabilirsin.

Metatime hesabınıza bağlamak için önce bir Zealy hesabı oluşturmanız gerekiyor. “Zealy.io” adresinden sağ üst kısımda yer alan “Create an account” tuşuna basarak bir Zealy hesabı oluşturabilirsiniz.

Daha sonra karşınıza çıkan ekranda Metatime, Twitter ve Discord hesabınızda kullandığınız mail adresi veya Discord (Yine bağlamak istediğiniz hesap olmalı) ile Zealy hesabınızı oluşturmanın sonraki adımına geçin.

Bu adımda kullanıcı adınızı ve kullanım amacınızı belirterek ilerleyin.


Buradan ilgili Twitter ve Discord hesabınızı bağlayın. Burada bağlamak üzere olduğunuz hesaplar, MetaAirdrop için bağlayacağınız hesaplar ile aynı olmalıdır.

“Yetkilendir” tuşuna tıklayın ve Discord hesabınızı Zealy’e bağlayın.

“Authorize app” tuşuna basarak Twitter hesabınızı bağlayın.

Zealy hesabınıza bağlama işlemlerini tamamladınız. Sırada Metatime hesabınıza Twitter, Discord ve Zealy hesaplarınızı bağlamak var. Genel Bakış ekranında Twitter logosunun yanında yer alan “Bağlan” tuşuna basın.

Karşınıza çıkan ekrana Zealy hesabınıza da bağlamış olduğunuz Twitter hesabınızın bilgilerini ve tweet linkini yapıştırın.

Twitter hesabınız bağlandı. Şimdi Zealy hesabınızda kullandığınız Discord hesabınızı bağlamak için “Bağlan” tuşuna tıklayın.

Karşınıza çıkan ekranda “Yetkilendir” tuşuna tıklayın.

Discord hesabınızı bağladınız. Şimdi Metatime hesabınızı Zealy hesabınıza bağlamak için “Bağlan” tuşuna tıklayın.

Son olarak Zealy hesabınızın bağlama işlemini tamamlamak için Zealy’de en az bir “Claim” gerçekleştirin. Artık tüm hesaplarınız olması gerektiği gibi doğru bir şekilde bağlanmış durumdadır. Birden fazla Zealy hesabınız var ise, bağlanmak istediğiniz hesap dışındaki diğer hesaplarınızdan Twitter ve Discord bağlantılarınızı kesin ya da bu diğer hesapları kapatın.

Satın Aldığınız Metatime Coin'leri Nasıl Kripto Varlık Cüzdanınıza Gönderebilirsiniz?


etatime hesabınızda yer alan MTC’lerinizi nasıl cüzdan adresinize transfer edeceğinizi öğrenin.

Metatime Coin’lerinizi (MTC) cüzdan adresinize nasıl çekeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Metatime hesabınıza giriş yapın ve “MTC Satın Al” butonuna tıklayın. Bunun ardından “Hemen Al” seçeneğine tıklayın.

 • Sol kısımda yer alan “Cüzdan” bölümünden MTC’yi seçerek “Cüzdan Bağla” butonunu seçin.

 • Metachain betanet ağı ile cüzdanınızı bağlayın. Cüzdanınızı bağladıktan sonra karşınıza çıkan “Talep” butonuna tıklayın.
 • Mail adresinize Metatime tarafından gönderilen doğrulama kodunu, uygun alanlara girin.

Tüm bu işlemlerin sonrasında MTC çekme talebiniz başarıyla gerçekleşir.MetaMask’te MetaChain Ağı Nasıl Eklenir?

MetaMask cüzdanına manuel olarak nasıl MetaChain ağı ekleyebileceğinizi öğrenin.


Bazı durumlarda MetaMask’in ağ bölümünde otomatik bir şekilde gözükmesi gereken MetaChain ağı, kullanıcılar tarafından görüntülenemeyebiliyor. Kullanıcıların sahip oldukları Metatime Coin’leri (MTC) görüntülemeleri için, MetaMask cüzdanına manuel olarak nasıl MetaChain ağı eklenebileceğini bu rehberde anlattık.

 • İlk olarak MetaMask cüzdanınıza giriş yapın ve görüntüyü sağ üst köşeden genişletin.
 • Profil> Ayarlar> Ağlar adımlarını izleyin.
Ayarlar
 • Açılan “Ağlar” sayfasında, eklemek istediğiniz MetaChain Betanet veya MetaChain Testnet ağının bilgilerini girmelisiniz. 
MetaChain Testnet
MetaChain Betanet

 

 • Bilgileri doldurduktan sonra “Ağ Ekle” seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

MetaChain Testnet Bilgileri 

Ağ Adı: Metatime Testnet

Yeni RPC URL Adresi: https://rpc.metatime.com/eleanor

Zincir Kimliği: 1967

Para Birimi Sembolü: MTCT

Blok Gezgini URL Adresi: https://explorer.metatime.com/eleanor

MetaChain Betanet Bilgileri 

Ağ Adı: Metatime Betanet

Yeni RPC URL Adresi: https://rpc.metatime.com/unicorn

Zincir Kimliği: 1919

Para Birimi Sembolü: MTC

Blok Gezgini URL Adresi: https://unicorn.metatime.com

 

KAYNAK : https://metatime.com/

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram