24 MART 2022 PERŞEMBE
Nasıl Yapılır? Teknoloji

Laptopumu Nasıl Soğuturum?

Laptopumu Nasıl Soğuturum?

Severek kullandığımız laptoplarımızı oyun oynarken de aynı heyecanı vermesini istiyoruz.kendim özellikle PUBG oynar iken lap topumun aşırı ısındığı far kettim. Bu durum oyunda donma veya FPS düşme ile oyunun içine ediyordu.Biraz araştırma ile hemen hooop N11 lap top soğutucu siparişi verdim ve soğutucu iki günde geldi koşa koşa laptopa taktım yarım saat sonra Soğutucunun hiç bir halta yaramadığını gördüm yine aynı.Acaba dedim yanlış bir soğutucumu aldın derken araştırmaya başladım tekrar USB gelen 5 volt o pervaneleri hızlı bir şekilde çevirmesi mümkün olmadığını fark ettim.

Bana daha hızlı ve güçlü bir şey gerekti ve kendi işim dede kullandığım invertör soğutucuda bir şeyler yapmalıydım. Aşırı güç tüketen performans canavarı laptoplar oyun oynarken üzerinde yumurta pişirilecek bir seviye alıyor. nasıl yaptığımı anlatmaya geçiyorum.

Laptop soğutma yöntemleri

Dizüstü bilgisayarlar malum yapısı gereği iç içe giren ana kart işlemci ekran kartı olduğu için ısınması an meselesi ama soğutmakta bir okadarda zahmetli bu durum benimde başıma gelmişti ve bu işi sadece 75 tl gibi bir ücretle gayet başarılı bir soğutmayı 10 dakika içerinde sizlerde yapabilirsiniz.

Kendi laptobum yüksekte duruyor ki hava dagılım iyi olsun.

İki adet 220 w 12×12 iki fana ihtiyacınız var isterseniz siz kendinize göre büyük fanda alabilirsiniz.

Bu fanlar için bir adet 220 w fiş ve kablo işinizi görecektir.

Sonra bu iki fanı kablo Bağcıklar’ı ile bir birine tutulup kabloları bağlamak bağlantıyı yapar ilken lütfen dikkatli bir şekilde bağlayınız kabloda açık yer kalmasın.

Fanların alt ve üst köşelerine havanın dağılması için kesinlikle hava boşlukları oluşturmalısınız aksi taktirde fan ısınabilir..

Yerleştirme yapar iken laptobun hava kanallarını fanın üzerine gelmesine dikkat ediniz.

Bir sorunun veya isteginiz olu ise yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz iyi günlerde kalın dostlar.

Mutlu Panda

Mutlu Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı

Bıkkın Sözler

Mar 07, 2022

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram