24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama

iOS 15 Beta’dan iOS 14’e Nasıl Düşürülür

iOS 15 Beta’dan iOS 14’e Nasıl Düşürülür

İOS 15 Beta’dan iOS 14′e anında güçlük olmadan düşürmek istiyorsanız, iOS 14 Beta kaldırma önce iPhone veya iPad’inizi silmeniz ve yeniden biçimlendirmeniz gerekir. Bu çözümle, bu sürüme geri dönmeyi planlasanız bile iOS 15‘te yapılan önceki bir yedeklemeye geri dönemezsiniz. iOS 14 beta Silme Bunun nedeni, Apple yazılımının bu yeni beta sürümünde değiştirilme şeklidir. Mobil yazılımın yeni beta sürümünü indirmek ve yüklemek için geçerli olan aynı sorunlar silme ve biçimlendirme için de geçerli olacaktır.

İOS 15 Beta’dan iOS 14’e nasıl düşürülür öğrenmek için, bu işlevselliği sunan ücretsiz ios uygulaması indirmeniz önerilir. İnternete bağlandığınızda, internetin güvenli kısmına giriş yapın ve apple mağazasına erişin. iPhone güncelleme geri alma İstediğiniz ürünü seçin ve kullanılabilirliği kontrol edin. Bunu yaptıktan sonra, iTunes yazılımının en son sürümünü indirme ve yükleme konusunda size rehberlik eden kullanıcı kılavuzunu okuyun.

Son adım, iPhone veya iPad’inizi bilgisayara bağlamak ve iTunes’u başlatmaktır. Yükseltmek istediğiniz ürünü seçin ve ekranın sol bölmesine tıklayın. Şimdi yazılımın ana sayfasına geri dönmenin ve oradan yüklemeye çalıştığınız iTunes yazılımının sürüm numarasını gösteren indirme düğmesini bulmanın zamanı geldi. Buna tıkladiğinizde, beta hata düzeltmelerinden arınan iOS 15 Beta‘dan iOS 14’e nasıl düşürüleceğizi öğrenme yolundasınız.

iOS 15 Beta’dan iOS 14’e Düşürmek için Gereksinimler

iPhone’unuzdaki yazılımı düşürmek, onu yükseltmek kadar kolay değildir. İşleme başlamadan önce birkaç şeye ihtiyacınız olacak.

Her şeyden önce, iOS 15 kurulumunuzdan önce oluşturulmuş eski bir iPhone yedeğiniz olmalıdır. İOS 15 yedeklemelerini iOS 14‘e geri yükleyemeyeceğiniz için tüm verilerinizi geri istiyorsanız bu çok önemlidir.

İkinci olarak, bir bilgisayara erişmeniz gerekir. Bu bir Mac veya Windows PC olabilir, ancak ikincisindeyseniz iTunes’u kullanmanız gerekir. Ayrıca, kablolu bir bağlantı kurmanız gerektiğinden, iPhone’unuzun şarj kablosunun hazır olduğundan emin olun.

Neredeyse oradasın. İhtiyacınız olan bir sonraki şey, iOS güncelleme dosyasından başka bir şey olmayan bir IPSW dosyasıdır. Bunu elde etmek için IPSW.me adresine gidin , iPhone modelinizi seçin ve indirmek için en son imzalı IPSW’ye tıklayın.

Yapmanız gereken son bir şey var. Cihazı geri yüklemenize izin verecek olan iPhone’umu Bul’u geçici olarak kapatmanız gerekir. Bu özelliği devre dışı bırakmak için Ayarlar > Apple Kimliği > Bul > iPhone’umu Bul’a gidin.

iOS 15 Beta’dan iOS 14’e Nasıl Düşürülür

Her şeyi hazırladınız mı? O zaman gerçek prosedürü kontrol edelim. Aşağıdaki adımlar hem macOS’ta hem de Windows’ta aynıdır, ancak Windows’ta iTunes kullanıyor olmanız dışında:

 • Mac’inizde (veya Windows’ta iTunes ) Finder’ı başlatın . Finder kenar çubuğundan iPhone’unuzu seçin . iTunes’da menü çubuğunun hemen altındaki iPhone simgesine tıklamanız gerekir .
 • Bu sizi Özet bölümüne götürmelidir . Şimdi, Mac kullanıyorsanız, Seçenek tuşuna basın ve iPhone’u Geri Yükle’yi tıklayın . Windows’ta, aynısını yaparken Shift tuşuna basın 
 • Şimdi, bir güncelleme dosyası seçmeniz istenecek. Daha önce indirdiğiniz IPSW dosyasını bulun ve seçin .
 • Bilgisayarınızın iPhone’unuzu sileceğini bildiren bir onay istemi alacaksınız. İşlemi başlatmak için Geri Yükle’ye tıklayın .

Bu noktada yapmanız gereken tek şey restorasyon sürecinin bitmesini beklemek. Bu işlemin tamamlanması birkaç dakika sürebilir.

İPhone’unuz açıldığında, yeni bir cihaz gibi ilk kurulum sürecinden geçmeniz gerekeceğini unutmayın. iPhone’unuzda hiçbir veriniz olmayacak, ancak kurulum sırasında önceki bir iCloud yedeklemesinden geri yükleme seçeneğiniz olacak. Tabii ki, bir bilgisayara bağlanabilir ve iPhone’unuzu yerel bir yedekten de geri yükleyebilirsiniz .

Ancak, yedekleme bir iOS 15 yedeklemesiyse, yedeklemenizin bu iOS sürümüyle uyumlu olmadığı mesajını alırsınız. Yeni bir cihaz olarak kullanmaktan ve geri yükleme için bir iOS 15 yedeği kullanmak için iOS 15’in yayınlanmasını beklemekten başka seçeneğiniz yok.

İPhone’unuz Beta’da Kararsızsa İndirin

İOS 15’e güncelledikten sonra iPhone’unuz kararsızsa ve çok fazla sorunla karşılaşıyorsanız, yazılımı genel sürüme düşürmek atılacak en iyi adım olacaktır. Tabii ki, Apple’ın henüz bu sorunları çözüp çözmediğini gerçekten görmek istiyorsanız, her zaman daha yeni bir beta sürümü yükleyebilirsiniz.

Yalnızca Apple tarafından imzalanmış ve genellikle en son genel yapı olan bir iOS sürümüne geçebileceğinizi unutmayın.

iPhone sürüm düşürme nasıl yapılır?

 • iPhone’umu Bul” özelliğinin kapalı olduğundan emin olun.
 • iTunes’u açarak cihaz özet sayfasına gidin.
 • IOS 10.3.2 ipsw dosyalarını bulun. …
 • Dosyaları bulduktan sonra tıklayıp açın. …
 • Bu mesaj geldiğinde Tekrar yükleye tıklıyorsunuz.
 • İşlem bittiğinde yedeğinizi yükleyin.

iPad sürüm düşürme nasıl yapılır?

 • iPhone’unuzda iPhone’umu Bul’u kapatın.

  iTunes’u açın ve iPhone simgesine tıklayın.
 • iPhone Restore / Geri Yükle düğmesine tıklayın ancak Mac’te alt ve PC’de ise Shift tuşunu basılı tutun.
 • Açılan pencerede, indirdiğiniz iOS 12 dosyasını bulun ve ardından aç düğmesine tıklayın.
 • İşleme başlamak için Geri Yükle’yi tıklayın.

iPhone Son Güncelleme nasıl kaldırılır?

 • Uygulamayı açın Ayarlar ve yol boyunca git Bakım → İphone deposu → Depolama.
 • Bir bit aşağı kaydırın ve indirilen iOS güncellemesini seçin.
 • dokunun “Güncellemeyi Sil”.
 • Silme işlemini onaylayın.
Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram