24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama

İPhone’unuzda iOS 15 geliştirici beta nasıl edinilir

İPhone’unuzda iOS 15 geliştirici beta nasıl edinilir

Apple iOS 15 beta sürümü geliştiriciler içindir – risk almak istiyorsanız nasıl yükleyeceğiniz bıkkın panda kullanıcıları için açıklanmıştır.

iOS 15 geliştirici beta sürümü geldi ve uyumlu bir iPhone’u ve ücretli bir Apple Developer üyeliği olan herkes Apple‘ın en yeni mobil numaralarını indirip test edebilecek.

WWDC 2021 sırasında Apple , tümü bugün indirilebilecek geliştirici betalarına sahip macOS 12iPadOS 15watchOS 8 ve tvOS 15 dahil olmak üzere en popüler donanımları için gelecekteki işletim sistemlerini açıkladı .

iOS 15 genel beta sürümünü arıyorsanız, Apple, Temmuz ayına kadar daha tüketici dostu bir yapı yayınlamayacak. O zamana kadar, geliştirici beta, şüphesiz, onu günlük kullanım iPhone için uygun olmayan birçok hataya ve tamamlanmamış özelliklere sahip olacak.

Apple Kimliğinizi Geliştirici programına kaydettirmediyseniz, iOS 15 beta indirmesini göremezsiniz. Ayrıcalık için ödeme yapmaya istekli değilseniz, en iyi seçeneğiniz Apple‘ın genel beta sürümünü yayınladığı Temmuz ayına kadar beklemektir .

iPhone 12‘den iPhone 6S‘ye kadar herhangi bir iPhone, hem iPhone SE‘ler hem de iPod Touch (7. Nesil) gibi iOS 15‘i çalıştıracaktır. Hangisine sahip olursanız olun, daha sonra kararlı bir iOS 14 derlemesini yeniden yüklemek için silmeniz gerekebileceğinden geliştirici beta sürümünü yüklemeden önce iPhone’unuzu yedeklemenizi öneririz .

Uyarıldınız, bu yüzden bu noktadan sonra neye bulaştığınızı bildiğinizi varsayacağız. Aşağıda, iOS 15 geliştirici beta sürümünün nasıl indirileceğine ilişkin basit adımları açıklayacağız.

iPhone’unuza iOS 15 nasıl yüklenir (yalnızca geliştiriciler)

Git Elma Geliştirici sitesinde. Apple Kimliğinizde oturum açın ve henüz yapmadıysanız Apple’ın Hüküm ve Koşullarını kabul edin. Ardından İndirilenler sayfasına gidin . iOS 15 geliştirici beta görünmüyorsa, bu, indirmek için gerekli geliştirici erişimine sahip olmadığınız anlamına gelir.

Hesabınızın olmadığını varsayarak, program kayıt sayfasına gidin ve ‘Kaydınızı Başlatın‘ seçeneğini seçin. Gerekli kişisel ve ödeme bilgilerini girin ve ‘Satın Al‘a basın.

Hesabınız artık geliştirici erişimine sahip olmalıdır. Tercihen iPhone tarayıcınızda Apple Geliştirici İndirmeleri sayfasına geri dönün ve iOS 15 şimdi görünür olmalıdır. Yapılandırma profilini doğrudan telefonunuza yerleştirecek olan yanındaki ‘İndir‘e dokunun.

(Betayı bilgisayarınıza indirirseniz, kendinize e-postayla göndermeli, e-postayı iPhone’unuzda açmalı ve eke dokunmalısınız.)

iPhone’unuzda AyarlarGenel > Yazılım Güncelleme‘ye gidin. Yeni iOS 15 güncellemeniz şimdi görünür olmalıdır, bu nedenle İndir ve Yükle‘ye dokunun. Gerekirse şifrenizi girin ve iPhone’unuzu sıfırlayarak yeni geliştirici beta yüklenmelidir.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram