24 MART 2022 PERŞEMBE
Android ve İos Uygulama

Instagram karanlık modu nasıl kullanılır

Instagram karanlık modu nasıl kullanılır

Instagram karanlık moduna geçmenin en kolay yolu Özellikle yoğun bir kullanıcıysanız telefonunuzun pil ömrünü iyileştirmeye yardımcı olabilir, instagram siyah tema, android çünkü beyaz pikseller siyah piksellerden ölçülebilir şekilde daha fazla güç çeker. Bu, Instagram dark mode Android özellikle siyah piksellerin tamamen kapatıldığı AMOLED ekranlı telefonlar için geçerlidir. Birçok kişi, Android karanlık mod nasıl açılır, özellikle geceleri, parlamayı azalttığı için göz yorgunluğunu azalttığını da fark eder.

Etkinleştirmek de kolaydır. Aşağıda özetlenen adımları uygulamanız yeterlidir.

İPhone için Instagram karanlık modu

İOS 13 çalıştıran bir iPhone‘unuz varsa, bu adımlar sistem ayarlarını değiştirmenize ve Instagram’ı karanlık modu kullanmanıza izin verecektir.

  • Telefonunuzun ayarlarını açın
  • “Ekran ve parlaklık” ı seçin
  • Temayı değiştirmek için ‘Karanlık’a dokunun
  • Instagram’ı başlatın

Android için Instagram karanlık modu

Android 10 çalıştıran telefon için Instagram’ın karanlık modunu etkinleştirmek için aşağıdaki dört adımı uygulamanız yeterlidir:

  • Telefonunuzun ayarlarını açın
  • Aşağı kaydırarak ‘Ekran’a gidin
  • ‘Koyu tema’ geçişini etkinleştirin
  • Instagram’ı başlatın

Instagram’da güç tasarrufu yapmanın diğer yolları

Instagram telefonunuzun pilini tüketiyorsa, biraz fazla enerji tasarrufu yapmak için atabileceğiniz başka adımlar da var.

Kaydırmanızı sürdürmek için Instagram, görüntüleri ve videoları önceden yükler, ancak bu davranışı sınırlayabilirsiniz. Uygulamanın sağ üst tarafındaki menü simgesine ve ardından alttaki ayarlar simgesine dokunun. “Hesap” a, ardından “Mobil veri kullanımı” na dokunun ve “Veri tasarrufu” nu açın.

Bu, videoların önceden yüklenmesini engeller, böylece yalnızca siz oynatmayı seçtiğinizde indirilirler. Çok büyük bir etkiye sahip olma olasılığı düşüktür, ancak pilinizi görünürde şarj cihazı olmadan düzenli olarak son% 10’una kadar bulursanız, her küçük yardımcı olur.

Instagramda karanlık mod nasıl kapatılır?

Tıpkı Android’de olduğu gibi iOS 13.0 ve daha yeni sürümlerde bulunan Koyu Mod desteği sayesinde Intagram’ı karanlık modda kullanabiliyoruz. Bu nedenle karanlık modu kapatmak için yine ayarlara gidip, Koyu Mod yerine Açık modu seçmemiz gerekiyor.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram