24 MART 2022 PERŞEMBE
Linux İndir

En hızlı Linux dağıtımı *2022

En hızlı Linux dağıtımı *2022

Hızlı linux hatta en hızlısı Yeni çıkan işletim sistemleri hız için yeni donanımlar istiyor.Windows beni artık baymaya başlamıştı özellikle Kod öğrenme isteği windows 10 hız iç SSD harddisk istemesi beni Linuxa yöneltti.

En iyi Linux nedir ?

İyi Linux sizleri her yönden tatmin eden sizler için hız, güvenlik, stabil çalışması, istediğiniz yazılımları bir tık ile ulaşabilmeniz o Linux işletim sistemini en iyi Linux yapar.Sıralama yapar isek dünyada en çok kullanılan Linux işletim sistemi Ubuntu ama yaptığım testlerde stabil çalışmaması ve nvida ekran kartında hata vermesi beni mutsuz etmiş bulunuyor.

Eski bilgisayarlarımızla ne yapıyorsunuz? Bir zamanlar en iyi donanıma sahip olan bilgisayarınız Neden eski bilgisayarınızı Linux ile canlandırıyorsunuz ? Eski bilgisayarınızda kullanabileceğiniz en iyi Linux dağıtımlarını listeleme yapmayacağım çünkü ben sizler için bir çoğunu denedim.( Ubuntu, Ubuntu mate, Kubuntu, Lubuntu, Peppermint, Arch linux ).

En hızlı grafik ve görsel olarak harika olan deepin usb üzerinden bilgisayar veya laptobunuza kurmak için usb den Linux kurma(Linux format ) adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

En hafif ve En hızlı 10 tane linux sürümü derledik bu linkten inceleyebilirsiniz

En hızlı linux sürümü 2021

Deepin Linux

Odak noktamız eski bilgisayarlarda olsa da, bu hafif Linux‘un çoğunu nispeten yeni donanımlarda da kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızı, Linux‘ta video düzenleme gibi kaynak yoğun kullanım için kullanıyorsanız, bu size daha iyi bir performans verecektir.

Arkadaşlar Deepin sorunsuz Türkçe dilini kullanıyor. debian tabanlı harika bir linux işletim sistemi Geliştirici Çin merkezli Wuhan Deepin Technology şirketi tarafından yayınlanmaktadır.Deepinin masaüstü olan KDE Plasma’nın pencere yöneticisinin bir kopyası olan dde-kwin’i de kullanıyor.

Deepin kurdugunuzda Google Chrome, Spotify ve Steam gibi birçok açık kaynaklı ve özel program ile Deepin Technology tarafından geliştirilen bir yazılım paketi, WPS Ofisi ve CodeWeavers ‘ CrossOver’ı hazır halde geliyor.

Deepin 1gb ram ,intel pentium 2 rahatlıkla kullanabilirsiniz ben kendim bizzat test ederek denedim.

Nvidia ve intel graphics kartı sorunsuz çalışıyor. Laptoplar için düşük güç mod ile uzun süreli şarj süresi yakalayabilirsiniz. Deepin App Store de bir çok programı kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Deepin ayarlar sekmesi


Deepin en son sürümü 15.11-19 Temmuz 2019 yayına alındı.Deepin RUFUS ile usb yazdırabilir windows yanına kurarak da test yapabilirsiniz. RUFUS usb linux çalıştırmak için buradan indirebilirsiniz.

Deepin 15.11 İndirmek için tıklayınız.İndirme linkinde farklı alternatif download larda yer almaktadır.

Deepin için her hangi bir sorun olur ise yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. Deepin kurulum bitimden sonra güncelleme yapmayı unutmayın Bilgisayarı açıp kapamadan sonra hızı hissedersiniz.

Daha Geniş Bilgi için zengin içerikli Linux sayfamızı ziyaret ediniz.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram