24 MART 2022 PERŞEMBE
Fitness

Hardalın Sağlığa Faydaları

Hardalın Sağlığa Faydaları

Hardalın Sağlık Yararları çoktur. Kanser, kalp hastalığı ve inmenin önlenmesine yardımcı olan güçlü bir antioksidandır. Hardal otunun zararları Ayrıca kalp rahatsızlıklarını iyileştiren omega 3 yağ asitleri içerir. Hardal zayıflatırmı Salatalarınıza bir dal ekleyebilir veya en sevdiğiniz zevki yapmak için kullanabilirsiniz. Sarı hardal tozu faydaları Evde mutfağınız için bir zorunluluktur, değilse kendinize bir tane almalısınız.

Hardal tohumunun farkında olmanız gereken başka önemli faydaları da vardır. Vücudumuz için çok faydalı olan önemli miktarda magnezyum, fosfor ve potasyum içerirler. Hardal nasıl kullanılır bu besinlerin en iyi bilinen faydalarından biri, istikrarlı bir kan basıncı seviyesini korumaya yardımcı olmasıdır. Ayrıca kemik gücünü artırmaya ve osteoporozu önlemeye yardımcı olan kalsiyum, fosfor, manganez ve çinko gibi eser mineraller içerirler. Kalsiyum, çinko ve magnezyum da kabızlığı etkili bir şekilde önleyebilir ve kolesterolü düşürmek için etkilidir. Siyah hardal tohumu kullananların Yorumları Öte yandan, potasyum normal idrar çıkışının korunmasına yardımcı olur ve kan basıncını normalleştirir.

Hardal yeşilliği beslenmesinin yukarıda belirtilen sağlık yararlarının arkasındaki temel neden güçlü antioksidanların varlığıdır. Hardal çiçeği faydaları bu antioksidanlar, vücudumuzu olumsuz etkilenmeden korumak için serbest radikalleri nötralize eder. Sağlık yararları sağlamanın yanı sıra kansere karşı da koruma sağlarlar. Hardal bitkisi araştırmacılar, antioksidanlar bakımından zengin bir diyetin, sağlığın korunmasına yardımcı mek dışında kanserlerle mücadelede oldukça faydalı olduğunu bulmuşlardır. Hardal Tozu Antioksidanlar bakımından zengin olan bu diyet Hardal Yeşillikleri Diyeti olarak adlandırılır ve bu antioksidanların faydaları çok büyük ve göz ardı edilemez.

Sağlık yararları

Hardal genellikle küçük miktarlarda tüketilir. Bir çeşni olarak tüketildiğinde, önemli sağlık yararları ile ilişkili değildir. Bununla birlikte hardal, mayonez gibi birçok yüksek yağlı çeşniye düşük kalorili bir alternatiftir.

Sağlık amacıyla farklı hardal tohumları kullanılmaktadır. Örneğin, bazı insanlar beyaz hardal tohumunu sesi temizlemek, idrara çıkmayı artırmak, enfeksiyonu önlemek, kusturmak (bunu sadece bir doktor gözetiminde yapmak en iyisi) veya iştahı artırmak için kullanır.

Siyah hardal tohumları bazen soğuk algınlığını tedavi etmek, ağrılı eklem ve kaslardan kaynaklanan rahatsızlığı azaltmak ve artrit semptomlarını azaltmak için kullanılır.

Bazı tüketiciler daha sağlıklı saçlar, ciltler ve tırnaklar için hardal tohumunu kullanır.

Bununla birlikte, şu anda hardal veya hardal tohumunun bu kozmetik veya tıbbi kullanımlarını destekleyecek yeterli bilimsel kanıt bulunmamaktadır.

Beslenme gerçekleri

Tek bir hardal porsiyonu genellikle bir çay kaşığı kadardır. Restoranlarda bulduğunuz bir paket hardal genellikle bir çay kaşığı kadardır. Baharatlı, keskin ve tuzlu tadı nedeniyle çok fazla hardal tüketmeniz olası değildir.

USDA verilerine göre, bir porsiyon hazırlanmış sarı hardal sadece yaklaşık 3 kalori sağlar . (Bir çay kaşığı baharatlı hardal da porsiyon başına yaklaşık 3 kaloridir.) Hardaldaki kalorilerin çoğu karbonhidratlardan gelir, ancak kalori sayısı çok düşük olduğundan, bu karbonhidratların günlük alımınızda önemli bir fark yaratması pek olası değildir.

Dijon hardalı daha fazla kalori sağlayabilir, ancak daha fazlasını sağlamaz. Tek bir porsiyon Dijon hardalı 10 kaloriye kadar içerebilir.

Seçim, Hazırlama ve Saklama

Hardal hemen hemen her markette bulmak kolaydır. Çoğu marketin baharat reyonunda hazır sarı hardal ve Dijon hardalı bulacaksınız.

Özel bir mağazayı ziyaret ederseniz, daha egzotik tatlar da bulabilirsiniz. Örneğin bal, acı biber ve şarapla yapılan hardalları görebilirsiniz. Ayrıca, tohumları hala sağlam olan farklı bir dokuya sahip hardal çeşitlerini de görebilirsiniz.

Küçük miktarlarda hardal satın almak akıllıcadır. Baharat zamanla lezzetini kaybedebilir. Muhtemelen sınırlı miktarda hardal kullanacağınız için, muhtemelen bozulacak büyük bir kap satın almak istemezsiniz.

Açıldıktan sonra hardalı buzdolabında bir yıla kadar saklayın.

Hardal, et ve deniz ürünleri ile iyi uyum sağlayan güçlü, baharatlı bir tat verir. Hardal, salata sosları yapmak için de kullanılabilir.

Olası yan etkiler

Hardal, gıdalarda yaygın olarak bulunan miktarlarda tüketildiğinde Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi tarafından “genel olarak güvenli olarak kabul edilir” (GRAS). Ancak hardalı kozmetik veya tıbbi amaçlarla kullanıyorsanız dikkatli olmalısınız.

Doğal İlaçlar Veritabanı, cilde uzun süre beyaz veya siyah hardal uygulamanın yanıklara, kabarcıklara veya ülserlere neden olabileceğini not eder. Kaynak ayrıca, ağız yoluyla çok miktarda siyah hardal tohumu tüketmenin boğaza zarar verebileceğini ve kalp yetmezliği, ishal, uyuşukluk, nefes alma güçlüğü, koma ve ölüm gibi yan etkilere neden olabileceğini belirtiyor.

Son olarak, hardal ve hardal tohumu alerjileri nadir değildir. Birleşik Krallık’taki Anafilaksi Kampanyasına göre, hardal bitkisinden elde edilen diğer yiyecekler – hardal yaprakları, tohumları ve çiçekleri, filizlenmiş hardal tohumları, hardal yağı ve bunları içeren yiyecekler – hardal alerjisi olan kişilerde reaksiyona neden olabilir. .

Hardal alerjisinin belirtileri hafif veya şiddetli olabilir – genellikle hardal ürününü tükettikten kısa bir süre sonra ortaya çıkarlar. Ağızda kızarıklık veya karıncalanma, kaşıntı hissi yaşayabilirsiniz. Zorluk nefes almak da mümkündür.

Yaygın sorular

  • Hardal dondurabilir miyim?
  • Hardal iyi donmaz. Açılmış hardalı soğutmak en iyisidir.
  • Tariflerde uygun hardal ikamesi nedir?
  • Bazı aşçılar, bir tarif hazırlıyorlarsa ve ellerinde hardal yoksa mayonez veya wasabi yerine geçer.
Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Sonraki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram