24 MART 2022 PERŞEMBE
Trend

Gençler Instagram için Facebook’u terk ediyor

Gençler Instagram için Facebook’u terk ediyor

Şimdiye kadar gerçek resmi bir bilgi yoktu, artık bir araştırma sonucunda  Instagram’ın genç insanlar arasında Facebook’tan daha popüler olduğunu resmi olarak onaylandı.

Anketi yapan firma iki yıllık araştırmalarının bir parçası olarak bir yatırım bankası ve varlık yönetimi şirketi olan Piper Jaffray tarafından gerçekleştirildi. 8.600 Amerikan gencine sorduktan sonra, sonuçları, gençlerin üçte birinden fazlasının ayda en az bir kez Facebook kullandığını ortaya koydu – aylık kullanımın yüzde 60 olduğu bahar 2016’dan bu yana yüzde 52’lik bir düşüş yaşanmış bulunuyor hadi hayırlısı.

Gençler Facebooktan  hoşlanmadıklarını ve  Pek çoğu, “sahte haberler” siyaset çilerin yalan propaganda larıne yer verildiğini söylüyor.Hatta son aylarda snapchat bile Faceboktan daha popüler. Gençlerin yüzde 46’sı, anlık resimli mesajlaşma uygulamasının çevrimiçi oline sohbet özelliklerini çok seviyor.

Sosyal medya devi hala 2,23 milyar takipciye sahip, ancak bu yıl paylaşım ve kapsayıcılık cephesine ciddi bir darbe inmiş bulunuyor.

Benim Favorim ise Reddit. Bakalım sosyal medya savaşları bizlere nelere kazandıracak.

Bilgin Panda

Bilgin Panda

Eğlenceli video ve esprileri internetin en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Sistem gereksinimleri için bize sorunuz.

Önceki Yazı

Hakkımızda

Öncelikle websiteme hoş geldiniz. Blogum da makale yazarak dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum.

Instagram